صفحه 36 از 174 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454686136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

دوستان می خواستم یه مقایسه ای از هزینه های این دو امتحان بکنین که برای ریپورت نمرات برای دانشگاه های با تعداد بالا کدومشون به صرفه تره؟(هدف اروپا)
    و این که آیا ریپورت تافل کمی وقت گیر و سخت تر و هزینه برتر نیست به نظرتون؟ چون اکثر دانشگاه ها کپی آیلتس رو قبول می کنن ولی تافل باید رسمی ریپورت بشه بهشون؟

Junior Member

سلام به همگي من زبانم رياد خوب نيست يعني لغت زياد ميدونم اما speaking ضعيفي دارم بيشتر اعتماد به نفسم پايينه
    واسه نرو‍‍ژ هم مي خوام اپلاي بگيرم تا 1 آوريل وقت دارم مدرك زبانم را بفرستم
    شما آيلتس را پيشنهاد ميكنيد يا تافل ibt or cbt?
    بايد در هر كدوم اين نمره را بگيرم:
    ibt:80
    cbt:213
    ielts:6
    ممنون ميشم راهنماييم كنين!

نقل قول نوشته اصلی توسط royabahri نمایش پست ها
    سلام به همگي من زبانم رياد خوب نيست يعني لغت زياد ميدونم اما speaking ضعيفي دارم بيشتر اعتماد به نفسم پايينه. واسه نرو‍‍ژ هم مي خوام اپلاي بگيرم تا 1 آوريل وقت دارم مدرك زبانم را بفرستم . شما آيلتس را پيشنهاد ميكنيد يا تافل ibt or cbt? بايد در هر كدوم اين نمره را بگيرم:
    ibt:80
    cbt:213
    ielts:6
    3 نکته در جواب به سوال شما:
    1- حداقل 10 صفحه آخر همین تاپیک را بخونین و شرایطتون را با افراد مشابه خودتون و جوابهایی که از دیگران گرفتن مقایسه کنید، یه ایده کلی میگیرید.
    2- تا جاییکه من اطلاع دارم تافل CBT دیگه برگزار نمیشه.(معادلش PBT هست با سقف نمره حدود 677)
    3- اگه speaking خوبی ندارین در کوتاه مدت به نظر من به pbt فکر کنین(البته بشرطیکه دانشگاه مورد نظرتون نمره این امتحانو هم قبول داشته باشه)
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

با عرض سلام خدمت دوستان
    من تمامي بحث هاي اين تاپيك رو مطالعه كردم. من قصد دارم باسه آمريكا، كانادا، اروپا و استراليا (تقريباً همه جا) اپلاي كنم. اولا با توجه به شرايط سفارت استراليا و مشكلات ريپورت تافل، تصميم داشتم كه آيلتس بدم. اما تو سه چهار صفحه پيش يكي از دوستان فرموده بودن كه سفارت استراليا ديگه تافلم قبول داره. به نظر خودم هم، اين كه اشل تافل ريزتره مي تونه يه پوئن مثبت باشه. مثلا دو نفري رو در نظر بگيريد كه باسه يك دانشگاه اپلاي كردن و شرايطشون تقريباً يكسان به استثناي نمره تافلشون كه 93 و 94 باشه. اين دو اگه آيلتس بدن احتمالاً نمرشون نزديك 6.5 ميشه. بنابر اين يه جورايي در حق 94 ايه اجحاف ميشه. البته بازم هنوز به خاطر مشكلات ريپورت تافل نظرم به آيلتسه اگرچه با لهجه آمريكايي بيشتر حال مي كنم.
    ممنون ميشم اگه نظر بدين...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedato نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان
    مثلا دو نفري رو در نظر بگيريد كه باسه يك دانشگاه اپلاي كردن و شرايطشون تقريباً يكسان به استثناي نمره تافلشون كه 93 و 94 باشه. اين دو اگه آيلتس بدن احتمالاً نمرشون نزديك 6.5 ميشه. بنابر اين يه جورايي در حق 94 ايه اجحاف ميشه.
    البته تافل صرفا یه مینیمم هست و هیچ پوئن اضافی برای پذیرش نداره (تو مثالی که گفتید). مگر تو اسکیل های "خاص" که ممکنه یه دانشگاه برای فرضا "TA " شدن نمره اسپیکینگ رو لحاظ کنه یا یه استاد ممکنه "رایتینگ" رو جهت ریپورت ها و مقاله نویسی در نظر بگیره. در حالت عادی صرفا یه مینیمم هست و شانس پذیرش و فاند رو ایتم های دیگه مثل دانشگاه معدل مقاله جی ار ای (برای امریکا) و... تعیین میکنه. هرکدوم که به کارت میاد و احساس میکنی نمره بهتری میتونی بگیری امتحان بده.

يعني صرفا كسب مينيمم كافيه؟ يعني براشون مهم نيست كسي باشه كه سطحش از مينيمم بالاتر باشه؟
    حالا با اين اوصاف ميشه بگيد من كه زباني متوسط رو به پايين دارم با ليستنينگ و اسپيكينگ نه چندان خوب و فرصت 8 ماهه چي برام بهتره؟ البته ميدونم كه در آخر خودم بايد تصميم بگيرم.

ApplyAbroad Hero

يعني صرفا كسب مينيمم كافيه؟ يعني براشون مهم نيست كسي باشه كه سطحش از مينيمم بالاتر باشه؟
    حالا با اين اوصاف ميشه بگيد من كه زباني متوسط رو به پايين دارم با ليستنينگ و اسپيكينگ نه چندان خوب و فرصت 8 ماهه چي برام بهتره؟ البته ميدونم كه در آخر خودم بايد تصميم بگيرم.
    اصلا مهم نیست!
    اگه غیر این بود اینترنشنال نمیگرفتن. ولی جی آر ای خیلی مهمه!!
    من اگه جای شما بودم 100% تافل کاغذی امتحان میدادم (البته من از TA بودن بدم میاد و اگه از هر دانشگاهی فاند TA بگیرم قبول نمیکنم!) تنها بدی تافل کاغذی همینه که ممکنه واسه TA شدن گیر بدن چون نمره اسپیکینگ نداره

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

البته بازم بستگی داره که شما با کدوم لهجه راحت تر باشین.از نظر من لهجه ی امریکایی بسیار بسیار....هست(سانسور شده).به خاطر همین ترجیح دادم ایلتس امتحان بدم.به شما هم توصیه میکنم حتما یه مدت با این دوتا لهجه کار کن و بعدش تصمیم بگیر.مخصوصا تو لیسینینگ خیلی تاثیر داره.چون بریتیش تو لیسینینگ به مراتب راحت تز از امریکن هست.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

سلام
    برای ادامه زندگی تو اروپا تافل رو بیشتر قبول دارن یا آیلتس ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Electeronic engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Yashar89 نمایش پست ها
    سلام
    برای ادامه زندگی تو اروپا تافل رو بیشتر قبول دارن یا آیلتس ؟
    سوالتون یه جورایی درست نیست چون مردم اروپا که از شما نمی پرسن شما تافل داری یا آیلتس! اما اگه منظورتون اینه که کدوم یک از اینا می تونه به شما در ارتباط برقرار کردن کمک کنه باید بگم که یه جورایی هیچ کدوم. چون این دوتا مهارت بیشتر حالت آکادمیک دارن تا کاربرد روزمره.برای ادامه زندگی باید توی همون محیط باشین تا با فوت و فن کار آشنا بشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)