صفحه 4 از 174 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام

من يك سوالي داشتم كه اگر دوستان نظرشونو بدن ممنون ميشم.
    من نياز به IELTS 7 يا pbt 570 دارم.بنظر دوستان من واسه كدومش وقت بزارم؟ راحتتره؟
    اگر كسي واسه IELTS وقت گذاشته باشه چقدر زمان ميخواد خودشو واسه pbt آماده كنه؟ (يعني خيلي باهم فرق دارن؟)

thanks
    بدرود

من در مورد اين تافل و آيلتس يه توضيحي به دوستان بدم.

به ندرت دانشگاهي پيدا ميشه كه تافل رو قبول نداشته باشه. حتي دانشگاههاي استراليا و انگليس هم براي تافل نمره هاي مينيمم مشخص كردن. يعني يه نمره تافل تقريبا براي هر دانشگاهي مورد استفاده است.

ولي اگه بخوايد بريد استراليا براي گرفتن ويزاي دانشجويي احتياج به آيلتس 5.5 داريد. اين شرط سفارته و ربطي به نمره تافل و پذيرش نداره. البته براي اين كار ميتونيد آيلتس General ارائه كنيد و ديگه آكادميك لازم نيست.

من پيشنهادم به دوستان اينه كه اگه وقت مناسبي دارن و همت خوبي هم دارن آيلتس رو بخونن. نمره 7 آيلتس آكادميك ميتونه براي هر نوع كاري، اعم از پذيرش، ويزا، مهاجرت... مورد استفاده قرار بگيره. بازم تاكيد ميكنم به همت و پشتكار خودتون بستگي داره.

ولي اگه وقت زيادي نداريد فكر ميكنم تافل ورقه اي طوريه كه اگه يه مدت كوتاه فشرده به صورت كنكوري بخونيد بتونيد نتيجه مورد نظرتون رو بگيريد.

موفق باشيد!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

سلام
    مرسی بابت راهنمایی های مفیدتون.یه سوال داشتم: در آمریکا و کانادا دانشگاه هایی هستند که با مدرک TOEFL نشه apply کرد و حتما مدرک IELTS بخوان؟
    اگه هست می شه اسم هاشونو بگین. من رشته ام برقه و می خوام واسهphd اقدام کنم.
    مرسی
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

به نظر من بهتره دانشجویان ایرانی تافل پی بی تی بدن راحتتره و کسانی که نمیخواهند زیاد زبان بخونن ایلتس ندن بهتره ولی اگه زبانتون خوب هست داشتن ایلتس بالا تو جاهایی که تافل کم آوردین کمک میکنه. بدشم 90 در صد دانشگاههای جهان و 99 درصد دانشگاههای آمریکا و کانادا پی بی تی رو قبول دارن. درصدها نشان دهنده حدود تجربه شخصی است.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط majidi123
    سلام
    مرسی بابت راهنمایی های مفیدتون.یه سوال داشتم: در آمریکا و کانادا دانشگاه هایی هستند که با مدرک TOEFL نشه apply کرد و حتما مدرک IELTS بخوان؟
    اگه هست می شه اسم هاشونو بگین. من رشته ام برقه و می خوام واسهphd اقدام کنم.
    مرسی
    سلام
    در امريكا قريب به اتفاق اكثريت دانشگاها تافل رو ميپذيرند بعضي جاهاي محدود ايلتس هم .وليكن من كه به شخصه جايي رو نديدم كه ايلتس تنها بخواد تو امريكا - كانادا هم دانشكاهاي معروفش تافل + ايلتس

سلام به همه دوستان.
    1. من برای ورود به یک دانشگاه خارجی، باید نمره 7 در ielts و یا 600 در TOFEL داشته باشم. وضع عمومی زبانم خوبه. مثلا هفته قبل در یکی از موسسات آموزش IELTS تست speaking دادم و 6.5 گرفتم (البته بدون تمرین بود). الان به شدت دودل هستم که برای تافل وقت بذارم و یا برای ielts. حقیقتش من حدود 2 تا 3 ماه وقت دارم.
    بعضی ها میگن که چون تافل تستی برگزار میشه از IELTS بهتره و امتحان تافل با شیوه درس خواندن تافل سازگار تره. بعضی ها میگن ielts راحت تره. با هرکس هم موشرت میکنی یه چیزی میگه و من تابحال نتونستم راه حلی پیدا کنم. من باید تا چند روزه آینده تصمیم نهایی خودمو بگیرم.
    میخواستم از دوستان خواهش کنم که راهنماییم کنن. البته ممنون میشم که بدون در نظر گرفتن انکه ثبت نام برای کدوم راحت تره پاسخ بدن. چون برای من امکان امتحان دادن برای هردوش وجود داره و از این نظر برام فرقی نمیکنه که تو کدوم امتحان بدم.
    2. از دوستانی که تافل رو توصیه میکنن یه سوال دیگه دارم. با توجه به اینکه speaking من نسبتا خوبه و میتونه بهتر هم بشه برای تافل PBT شرکت کنم یا IBT؟
    ممنون از همگی.
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

Junior Member

اگر وضع عمومي زبانت خوبه IELTS امتحام بده. Speaking در iBT با اون چيزي که در IELTS مي‌بيني خيلي فرق داره. مهارتهاي ديگه‌اي مي‌خواد.
    البته واقعا خيلي فرقي نداره... با اين حال من نظرم IELTS هست چون عمومي تر از تافل هستش و کمتر ازت وقت مي‌گيره. فقط توجه کن که listening اش مشکلتره چون بايد همزمان با خونده شدن متن به سوالها جواب بدي که خوب از اين نظر مشکلتر از تافل هست.
    در خرابه، زنگ بزنيد

درود
    از نظر راحتي IELTS راحتتره ولي IBT سخت تر

ولي فرق اصلي اينست كه آيا شما مي توانيد آيلتس به راحتي ثبت نام كنيد؟ چون توي ايران ثبت نامش كه افتضاح هست
    ولي ثبت نا تافل راحتتر هست!

بدرود

Junior Member

من هم یه زمانی خیلی بین این دو مردد بودم و آخر سر هم Toefl دادم هم Ielts. به نظر من اگه دانشگاه مورد نظرتون آمریکاست تافل رو حتما امتحان بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza
    من هم یه زمانی خیلی بین این دو مردد بودم و آخر سر هم Toefl دادم هم Ielts. به نظر من اگه دانشگاه مورد نظرتون آمریکاست تافل رو حتما امتحان بدید.
    ممنون از Abtin و Alireza عزیز:
    یک سوال از Alireza دارم. مگه شیوه خوندن برای تافل و ielts متفاوت نیست؟ چون من شنیدم که شیوه خوندن واسه این دو امتحان فرق میکنه.
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)