صفحه 41 از 174 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط farnaaaz نمایش پست ها
    آیلتس 6.5 و تافل 90 اما بیشتر واسم مهمه که کدومو میتونم راحتر یه کم بالاتر از مینیمم بیارم
    مرسی خیلی خیلی
    یه کم بالاتر از مینیمم، اگه منظورتون 7، به نظر من قابل دسترسه چون با اوردن دوتا 7 و دو تا 6.5 میشین 7 .ولی شما نباید ردینگ و لسنینگ رو کمتر از 7 بیارین، حالا چرا این دو تا رو گفتم ؟ چون نمره این دوتا به هیچوجه سلیقه ای نیست یعنی جواب یا درسته یا غلط ! و تقریبا شانس هیچ دخالتی نداره و تقریبا این دو تا بخش همه آزمونها تو یه سطحه .ولی از طرف دیگه چون قبلا هر دو اینها رو 6 بودین یعنی تعداد سوالات درستتون بین 23-25 بوده ولی باید برسه به رنج 29-31 ! که البته لسنینگ رو باید قبل آزمون حول و حوش 34 تا درست بزنین چون این بخش با استرس ارتباط مستقیم داره و بفرض اگه تو ازمون افت کرد نمرتون تازه برسه به رنج دلخواه ،از طرف دیگه با اینکه رایتینگ سلیقه ای هست ولی رایتینگ های بالای 7 استایل خاصی دارن و نمونه هاشو میتنونین بخونین ، ولی شما با اطلاعات نمره 6 هیچوقت نیمیتونین یک نمره جهش کنین باید دو مورد رو تقویت کنین ، دایره لغات استفاده شده و استراکچرهای قوی تر، یعنی اینجوری نیست که بگین شاید دفه پیش کم نمره دادن ،واسه جهش یک نمره ای حتما باید با خودتون رقابت کنین و لغات و گرامر رو بالا ببرین . تیچر های خوب با یه نگاه تشخیص میدن رایتینگ شما بالای 7 هست یا نه ! ولی به هیچ وجه روی نمره ی اسپکینگ حساب نکنین چون خیلی سلیقه ای ،من کسی رو دیدم که در دوتا ازمون تو یه سنتر خاص به فاصله ی یک ماه شرکت کرد و از 7 به 5.5 نمره اسپیکینگش کاهش پیدا کرد !!! من به جای شما بودم اطلاعات خودمو میسنجیدم و اگه دو مورد اول رو میتونستم تو اون رنج درست جواب بدم میرفتم سراغ آیتلس و اگه نمیتونستم ، آیلتس رو انتخاب نمیکردم چون اگه به اون دوتا مطمئن نباشی تضمینی واسه آوردن نمره دلخواهتون نیست !!!

Member royalfalcon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : آیلتس یا تافل

نقل قول نوشته اصلی توسط bigharar نمایش پست ها
    سلام
    من قصد ادامه تحصیل دارم توی کانادا، استرالیا و ...
    به آمریکا زیاد فکر نمیکنم چون اصن بهش امید ندارم
    حالا به نظر دوستان آیلتس یا تافل؟
    به نظر من بهتره آیلتس بدی. چون استرالیا با آیلتس بیشتر جوره. مخصوصاً موقع گرفتن ویزا. اما برای کانادا زیاد فرقی نداره.
    "I have a dream"

سلام.به نظر شما اگر بخوام برای پذیرش دکتری در امریکا اقدام کنم بهتره دنبال تافل باشم یا ایلتس؟
    البته با توجه به اینکه در پست های قبلی اومده بود که ایلتس هم مشکلی نداره و با بررسی که کردم در نتایج پذیرش ، افرادی که پذیرش با فاند گرفتن (در امریکا) همه تافل داشتند....متاسفانه یه مقدار در انتخابم تردید دارم...اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

Member royalfalcon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط benita نمایش پست ها
    سلام.به نظر شما اگر بخوام برای پذیرش دکتری در امریکا اقدام کنم بهتره دنبال تافل باشم یا ایلتس؟
    البته با توجه به اینکه در پست های قبلی اومده بود که ایلتس هم مشکلی نداره و با بررسی که کردم در نتایج پذیرش ، افرادی که پذیرش با فاند گرفتن (در امریکا) همه تافل داشتند....متاسفانه یه مقدار در انتخابم تردید دارم...اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
    اگه هدفت آمریکاست بهتره تافل بدی. چون سیستم آمریکا بیشتر بر پایه تافل هست و دید بهتری نسبت به نمرات تافل دارند. هر چند آیلتس را نیز قبول دارند. دید بهتر بدین معنی که می دانند مثلاً 25 speaking در TOEFL iBT به چه معناست و همچین درکی را برای آیلتس کمتر دارند.
    "I have a dream"

سلام به همه
    من سطح زبانم خوبه ودر همه اسکیل ها متوسطم جز رایتینگ.
    دانشگاهی که میخوام(کلگری کانادا) برای ترم ژانویه اپلای کنم تافل 80 یا آیلتس 7 میخواد.میخوام 3ماه اساسی و با معلم خصوصی کار کنم برای یکی از این امتحانات.
    کدوم رو توصیه می کنید؟
    خیلی ممنون

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirvetmed نمایش پست ها
    سلام به همه
    من سطح زبانم خوبه ودر همه اسکیل ها متوسطم جز رایتینگ.
    دانشگاهی که میخوام(کلگری کانادا) برای ترم ژانویه اپلای کنم تافل 80 یا آیلتس 7 میخواد.میخوام 3ماه اساسی و با معلم خصوصی کار کنم برای یکی از این امتحانات.
    کدوم رو توصیه می کنید؟
    خیلی ممنون
    من تو پست های قبلی تفاوت ایلتس و تافل کامل توضیح دادم...به نظر من (البته شاید بقیه این نظر نداشته باشند) ایلتس 7 معادل تافل 95 هست نمی دونم با خودشون چه جوری حساب کردند اونقدر تعجب کردم از این معادل سازی که خودم رفتم چک کردم دیدم بله حرف شما کاملا درسته...به نظر من اگه لیسیننیگتون مشکلی نداشته باشه شک نکنید تافل 80 خیلی راحت تره از ایلتس 7 هست...

Junior Member

با سلام
    من برای دانشگاه تافل 550 pbt ,
    80 ibt و ایلتس 6 . به نظر دوستان کدام یک را پیشنهاد می کنید . البته من یک بار تافل 510 شدو و ایلتس هم 5.5 آکادمیک
    با تشکر

دوستان تجربه خودم رو بعد از 2 بار امتحان ایلتس و 2 بار امتحان تافل می نویسم

شک نکنید که تافل مزایایی رو داره که ایلتس نداره!
    گرفتم نمره 550 در تافل کاعذی به مراتب راحت تر از 6.5 در ایلتس هست
    در تافل شما دربند اسپیکینگ و گرفتن نمره سلیقه ای نیستید
    من 1 بار 6.5 گرفتن و این دفعه اگزماینر ایرانی به من 5.5 داد در صورتی که امادگی من بیشتر بود

نمرات رایتینگ تافل به مراتب بالاتر از ایلتس هست
    رایتینگی رو که در ایلتس نوشتم 6 از 9 گرفتم در حالی که مشابه همین رایتینگ رو من 5 از 6 در تافل گرفتم
    رایتینگ کلا در ایلتس سلیقه ای هستش

تافل کاغذی نیازی به گذراندن کلاس و یادگرفتن تکنیک نداره.. بدون کوچکترین خرجی با گرفتم چند کتاب میشه خوند در حالی که در ایلتس شما باید چند واحد تکنیک بگذرونید

تنها و تنها ایرادی که به تافل کاغذی وارده طولانی بودن نتایج ان هست!! که به نظر من اختلاف زیادی نیست و ارزش اون رو داره!تافل 29 روز طول کشید و ایلتس 16 روز!

از لحاظ هزینه هم ایلتس به مراتب از تافل گرون تر هست !!

لذا اکیدا توشیه می کنم که اگر 6.5 یا 550 می خواهید دنبال ایلتس نرید چرا که هم پول و هم وقت خودتون رو بیخودی تلف می کنید

Senior Member

سلام دوستان

من در سایت چند تا از دانشگاههای آلمان دیدم که نمره تافل میخوان . من بیشتر به سیستم آیلتس آشنا هستم تا تافل چون قبلا این آزمون رو دادم.

سوالم اینه که میشه به این دانشگاهها نمره آیلتس رو به جای تافل ارائه داد (چون دیدم یک سری جدولای تبدیل تافل و آیلتس به همدیگه وجود داره) یا حتما باید تافل باشه؟

تا اونجایی که از تجربه ی بچه های این فروم دیدم بیشتر امریکا و کانادا هستن که رو مورد تافل حساس هستن نه اروپا!!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    سلام دوستان

من در سایت چند تا از دانشگاههای آلمان دیدم که نمره تافل میخوان . من بیشتر به سیستم آیلتس آشنا هستم تا تافل چون قبلا این آزمون رو دادم.

سوالم اینه که میشه به این دانشگاهها نمره آیلتس رو به جای تافل ارائه داد (چون دیدم یک سری جدولای تبدیل تافل و آیلتس به همدیگه وجود داره) یا حتما باید تافل باشه؟

تا اونجایی که از تجربه ی بچه های این فروم دیدم بیشتر امریکا و کانادا هستن که رو مورد تافل حساس هستن نه اروپا!!
    حتما خود دانشگاه معادل آیلتس هم توی سایتش ذکر کرده. خوب بگردید سایتو. دانشگاههای کمی هستند که آیلتس رو قبول نداشته باشند. فکر کنم همه دانشگاههای آلمان، آیلتس رو قبول دارند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)