صفحه 43 از 174 نخستنخست ... 33343536373839404142434445464748495051525393143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سفارت انگلیس 5.5 آیلتس رو می خواد و اونو با تافل 92 معادل کرده!

Junior Member

سلام
    1)به نظرتون اخرین تاریخ برگزاری pbtهمون 5MAY است یعنی دیگه pbt امتحان نمی گیرن
    2) یه سوال: من می خوام برای دکترا کانادا و امریکا درخواست بدم، وقت زیادی هم ندارم چون دانشجو هستم. می خوام یه مدرکی داشته باشم که برای هر دو کشور کمکم کنه و در ضمن بتونم بورس هم بگیرم (به جز زبان بقیه شرایط رو دارم و می خوام برای پاییز 2012 اقدام کنم. البته می دونم دیره) به نظرتون pbt امتحان بدم یا ibt . ایا pbtقابل قبول هست یا نه

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

1) نمیشه روش حساب کرد. احتمالا دیگه آخرین امتحان باید باشه
    2) توی April دیگه فکر نمیکنم دانشگاهی باشه که بتونید برای پاییز 2012 اپلای کنید. به نظر من برای PBT خودتون رو آماده نکنید. ممکنه آزمون اول اونجور که میخواید نشه و شما فقط 1 شانس دارید که آزمون رو خوب بدید. حالا اگه این آزمون رو به هر دلیلی از دست بدید، اون موقع براتون مشکل پیش میاد چون دیگه برگذار نمیشه.
    به نظر من اگه دانشگاههای خاصی مد نظرتون هست، مینیمم هاشون رو چک کنید، اگه تفاوتی بین آیلتس و تافل از نظر نمره نیست(مثلا آیلتس 7 رو با IBT 80 معادل نکرده باشه)، خودتون رو برای آیلتس آماده کنید. آماده شدن برای IBT زمان بره. در ضمن سختیه PBT و آیلتس توی یک سطحه و شما اگه بخواید آیلتس بدید یک ماه بیشتر برای آماده شدن وقت دارید چون نتیجه آیلتس 10 روزه آماده میشه ولی نتیجه آزمون PBT تقریبا 40 روز طول میکشه ریپورت شه به دانشگاهتون.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

سلام دوستان.
    من الان ارشد میخونم و میخواستم واسه PhD آمریکا اقدام کنم. سال 2010 آیلتس دادم که کاملا آزمایشی بود واسه آشنایی با تست و شدم 6 : ریدینگ و لیسنینگ 6 و رایتینگ و اسپیکینگ 6.5.
    حالا میخواستم اگه بشه تافل شرکت کنم. به نظرتون واسه منی که هیچ ذهنیتی در مورد روش آی.بی.تی تافل ندارم و در عوض با آیلتس کاملا آشنا هستم کار درستیه که بخوام تافل امتحان بدم؟ البته این رو هم بگم که واسه سال تحصیلی 2014 میخوام واسه پی.اچ.دی. اپلای کنم. یعنی الان اپلای کنم واسه 2014...این رو باید اضافه کنم که نمره بالای 110 میخوام!
    به نظرتون آیلتس 7.5 به بالا رو میشه راحت تر گرفت تا تافل 110؟!!!
    و یه سوال دیگه هم اینکه زمان مناسب کی هست به نسبت تایمی که میخوام اپلای کنم؟
    ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من الان ارشد میخونم و میخواستم واسه PhD آمریکا اقدام کنم. سال 2010 آیلتس دادم که کاملا آزمایشی بود واسه آشنایی با تست و شدم 6 : ریدینگ و لیسنینگ 6 و رایتینگ و اسپیکینگ 6.5.
    حالا میخواستم اگه بشه تافل شرکت کنم. به نظرتون واسه منی که هیچ ذهنیتی در مورد روش آی.بی.تی تافل ندارم و در عوض با آیلتس کاملا آشنا هستم کار درستیه که بخوام تافل امتحان بدم؟ البته این رو هم بگم که واسه سال تحصیلی 2014 میخوام واسه پی.اچ.دی. اپلای کنم. یعنی الان اپلای کنم واسه 2014...این رو باید اضافه کنم که نمره بالای 110 میخوام!
    و یه سوال دیگه هم اینکه زمان مناسب کی هست به نسبت تایمی که میخوام اپلای کنم؟
    ممنون.
    شما باید over all رو 6.5 میشدید اشتباه شده

Junior Member

سلام
    یکی از رفقا رشتش مدیریت اجراییه ، هدفش هم آمریکا و کاناداست ، حالا مونده بین تافل و آیلتس کدومشون رو بخونه!!؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید؟

Member milad101 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.A. in ELT (English Language Teaching) at IAU, Tabriz Branch

سلام به همه،

آقایون عزیز دانشگاه ما تو فیلیپین گفته ایلتس 6.0 یا تافل 530 و یا تافل 72 در تست اینترنتی میخواد...... به نظرتون ارزش کدوم یکیشون از بقیه در آسون گرفتن نمره بیشتره؟؟؟ ایلتس 6.0 فک کنم با تافل 570 قابل مقایسه باشه .......

خواهشا کمکی چیزی کنید.

http://mapua.edu.ph/Admissions/Guidelines/Foreign.aspx این سایت پذیرش دانشگاهه

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alint نمایش پست ها
    سلام
    یکی از رفقا رشتش مدیریت اجراییه ، هدفش هم آمریکا و کاناداست ، حالا مونده بین تافل و آیلتس کدومشون رو بخونه!!؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید؟
    باید مینیمم دانشگاه رو چک کنه دستتون. این رشته ها معمولا 6.5 -7 میخوان. اگه مثلا آیلتس 7 و IBT 100 میخوان، به نظر من آیلتس 7 گرفتن راحت تره.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط milad101 نمایش پست ها
    سلام به همه،

آقایون عزیز دانشگاه ما تو فیلیپین گفته ایلتس 6.0 یا تافل 530 و یا تافل 72 در تست اینترنتی میخواد...... به نظرتون ارزش کدوم یکیشون از بقیه در آسون گرفتن نمره بیشتره؟؟؟ ایلتس 6.0 فک کنم با تافل 570 قابل مقایسه باشه .......

خواهشا کمکی چیزی کنید.

http://mapua.edu.ph/Admissions/Guidelines/Foreign.aspx این سایت پذیرش دانشگاهه
    آیلتس 6 با 550 برایره. تاقل کاغذی 530 از همه راحت تره. ولی اشکالش اینه که تا ماه May فقط تافل کاغذی برگذار میشه و بغد ازون دیگه بزگذار نخواهد شد. اگه میتونید تا اون موقع آماده شید، حتما PBT بدید ولی اگر نمیتونید اصلا روش وقت نذارید. چون اگه نگیرید نمررو وقتتون رو هدر دادید. چون تفاوت زیادی با آیلتس و تافل IBT داره و اون موقع دوباره باید از اوا برای یکی از اونها شروع کنید به خوندن. اگه intermediate باشید میتونید توی 2 ماه آماده شید.
    الببته من شرط ها رو نگاه کردم به خورده شرایطش سخت تره ار چیزی که شما نوشتید :
    Internet-based test, score of at least 72 with a minimum score of 21 in each area
    Overall band of 6.0, no single test score below 6.0
    این یعنی باید توی هر قسمت امتحان تافل (L , S , R , W ) بالای 21 بگیرید، که سخت میشه (نمیدونم چرا مینیمم رو 72 گذاشته). حالا نمیدونم دانشگاهش چقدر روی مینیم ها حساسه. آیلتسم باید همرو بالاتر از 6 بگیرید.
    اگه زبانتون Intermediate حتما برای تافل کاغذی PBT اقدام کنید.
    اولویت به نظر من : تافل کاغذی ، آیلتس، تافل اینترنتی

Junior Member

Unhappy پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام دوستان

من برای PhD از دانشگاهی پذیرش مشروط به زبان و بورس گرفتم و باید هرچه سریعتر براشون نمره زبان بفرستم.
    تقریبا 1 سال پیش TOEFL PBT داده بودم با نمره 573 و TWE 4.5 ولی قصد دارم این بار iBT و IELTS امتحان بدهم که هیچ آشنایی با سبکشون ندارم ولی بنظرم مینیمم هاش رو بیشتر شنیدم بچه ها بگیرند.
    مینیمم های دانشگاه
    TOEFT PBT: overal 577, TWE 4.5
    TOEFL iBT: Overal 79, Speaking 18, Writing 21,reading 13, listening 13
    IELTS: 6.5 , skills 6

لطفا بهم راهنمایی کنید که iBT و IELTS کدوم رو امتحان بدم. speaking ام بدی نیست و listening ام هم توی PBT خیلی خوب بود. البته اگه استرس بگیرم نه خوب می شنوم نه خوب حرف میزنم iBT, PBT خیلی با هم فرق دارند؟ آیا می تونم یکماه روزی 2-3 ساعت بخونم و نمره بگیرم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)