صفحه 44 از 174 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152535494144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط NEW_RSH نمایش پست ها
    محض رضای خدا!!! کسی ایجا پیدا نمیشه که به من راهنمایی بده؟!!
    دوست عزیز اگه کسی جواب نداده حتما نمیدونسته. اگه حدود 10 صفحه از همین تاپیک را حداقل میخوندین یک نظر کلی دستتون میومد. ولی کلا شما با اون نمره قبلی تافل کاغذی که دارین نباید مشکل چندانی در گرفتن min مورد نظر داشته باشین. خیلی ها معتقدن گرفتن ielts 6.5 هم نسبت به معادل ibt راحتتره.گرچه به نظر من شما هرکدوم را که شرکت کنین نمره را میگیرین. فقط باید ببینید کدوم امتحان دردسر کمتری داره و همچنین هزینه.
    موفق باشین
    دوستان تازه وارد به applyabroad: پاسخ بسیاری از سوالات شما در "ویکی" موجود است یا قبلا به افراد با موقعیت مشابه شما داده شده. لطفا پیش از ارسال سوال و پست جدید کمی جستجو کنید.

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

محض رضای خدا!!! کسی ایجا پیدا نمیشه که به من راهنمایی بده؟!!
    درود دوست عزیز
    به نظرم از پس آیلتس بتونید بربیاید
    چون قبلا تافل دادین بهتره یکی از کتاب های کمبریج مربوط به آیلتس رو بگیرین و چند تا تست رو خودتون ازش بزنید
    اون وقت میتونید پیش بینی کنید که چقدر وقت احتیاج دارید واسه نمره مورد نظر.
    اما IBT 79 هم نمره زیادی نیست . همینطور اینکه رایتینگ رو توی آیلتس بد نمره میدن
    به نظر من روی ibt کار کنین بهتره
    موفق باشی

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

سلام دوستان

من برای PhD از دانشگاهی پذیرش مشروط به زبان و بورس گرفتم و باید هرچه سریعتر براشون نمره زبان بفرستم.
    تقریبا 1 سال پیش TOEFL PBT داده بودم با نمره 573 و TWE 4.5 ولی قصد دارم این بار iBT و IELTS امتحان بدهم که هیچ آشنایی با سبکشون ندارم ولی بنظرم مینیمم هاش رو بیشتر شنیدم بچه ها بگیرند.
    مینیمم های دانشگاه
    TOEFT PBT: overal 577, TWE 4.5
    TOEFL iBT: Overal 79, Speaking 18, Writing 21,reading 13, listening 13
    IELTS: 6.5 , skills 6

لطفا بهم راهنمایی کنید که iBT و IELTS کدوم رو امتحان بدم. speaking ام بدی نیست و listening ام هم توی PBT خیلی خوب بود. البته اگه استرس بگیرم نه خوب می شنوم نه خوب حرف میزنم iBT, PBT خیلی با هم فرق دارند؟ آیا می تونم یکماه روزی 2-3 ساعت بخونم و نمره بگیرم؟
    این دانشگاه که انقد رو مینیمم حساسه هر دوی امتحانات تافل و آیلتس میتونه براتون مشکل ایجاد کنه نمرهی 573 شما رو قبول نکرده دیگه، درست فهمیدم؟
    مثلا راتینگ آیلتس میگن بد نمره میدن ممکنه اون رو زیر 6 بشید و اورالتون بالای 6.5 که باز دانشگاه قبول نمیکنه.
    محاسن و معایب تافل IBT :
    1) آمادگی برای IBT زمان بر تره. روزی 2-3 ساعت توی 1 ماه کمه. باید بیشتر وقت بذارید.79 آوردن راحته ولی رایتینگ 21 رو باید براش وقت بذارید.
    (البته شما 4.5 گرفتید توی PBT که نشون میده رایتینگتون خوبه و نمره ی معادل 4.5 توی IBT میشه 22-24 )
    2) لیسنینگ PBT , IBT خیلی شبیه به 40 تا سوال آخر توی PBT هست.
    3) لیسنینگتون خوبه، توی IBT بهتون کمک میکنه.

آیلتس:
    1) مشکل نمره دهی رایتینگ در آیلتس ( برای همه صادق نیست. من دوستم که توی همین فروم هم هست ماه قبل امتحان داد و بخاطر اینکه زایتینگ رو شد 6.5 توسنت اورال 6 بیاره. یعنی رایتینگش از ریدینگ و لیسنینگش 1 نمره بالاتر شد.)
    2)لهجه آیلتس بریتیشه ، اگه بااین لهجه مشکل ندارید، جزو معایب نیست.
    3) زمان آماده شدن کمتر نسبت به IBT

به نظر من هر دو نمره رو با شرایط شما گرفتنش راحته. فرقی نمیکنه کدوم رو انتخاب کنید ولی با توجه کبود وقتتون بهتره یکدوم رو فردا انتخاب کنید و شروع کنید به خوندن. راستی آیلتس نمیدونم برای یک ماه دیگه جا داره برای ثبت نام یا نه. این رو هم حتما چک کنید.
    در ضمن منم PBT دادم و نمرم خیلی نزدیک (577+4) به شما شده. البته مدت زیادی برای آیلتس خوندم و تا دم ثبت نامم رفتم ولی به خاطر مینیمم غیر منطقی دانشکاهها رفتم PBT دادم. اگر جای شما بودم برای آیلتس ثبت نام میکردم با تمرکر زیاد رو تمرین رایتینگ توی این 1 ماه.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

سلام sahand جان. بله با اینکه استادم هم پیگیری کرد از خیر این 4 نمره نگذشتند. خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون. حق با شماست، حواسم نبود خودم، این بار که برای یک دانشگاه مشخص نمره می خوام، باید روی مهارت های مختلف تمرکز مختلف بگذارم.
    راستی چون شاید یک روز به درد کسی بخوره این پست، دانشگاه مذکور The university of Melbourne هستش.
    اگه استرالیاست آیلتس بهتره. مثل همون دوستی که جند صفحه پیش سوال کرده بود. سفارت انگلیس آیلتس 5.5 رو با تافل 92 برای ویزا معادل کرده.
    در ضمن من توی همین تاپیک خوندم سفارت استرالیا تافل رو قبول نمیکنه. این رو مد نظر قرار بدید. اینجا این رو خوندم :
    Can I pass TOEFL instead of IELTS?
    A TOEFL English language test will only be accepted if you are citizen of one of the following countries: Belarus, Ecuador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Kyrgyzstan, Mali, Moldova, Solomon Islands, Suriname, Tajikistan, Tanzania, Uganda, and Uzbekistan.
    منبع

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام
    به نظر من اگه هر دو امتحان دانشگاه های آمریکا در "رشته شما" قبول میکنن رو آیلتس سرمایه گذاری کنید چون کلا شرایط امتحانی ساده تری نسبت به تافل iBT داره.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    سلام دوستان.

من الان ارشد میخونم و میخواستم واسه PhD آمریکا اقدام کنم. سال 2010 آیلتس دادم که کاملا آزمایشی بود واسه آشنایی با تست و شدم 6 : ریدینگ و لیسنینگ 6 و رایتینگ و اسپیکینگ 6.5.

حالا میخواستم اگه بشه تافل شرکت کنم. به نظرتون واسه منی که هیچ ذهنیتی در مورد روش آی.بی.تی تافل ندارم و در عوض با آیلتس کاملا آشنا هستم کار درستیه که بخوام تافل امتحان بدم؟ البته این رو هم بگم که واسه سال تحصیلی 2014 میخوام واسه پی.اچ.دی. اپلای کنم. یعنی الان اپلای کنم واسه 2014...این رو باید اضافه کنم که نمره بالای 110 میخوام!
    به نظرتون آیلتس 7.5 به بالا رو میشه راحت تر گرفت یا تافل 110؟!!!
    و یه سوال دیگه هم اینکه زمان مناسب کی هست به نسبت تایمی که میخوام اپلای کنم؟

ممنون.
    .
    ویرایش توسط Simon : November 14th, 2013 در ساعت 11:50 PM

Junior Member

ممنون از توضیحاتت، من هم قبلا این موضوع رو شنیده بودم که استرالیا تافل قبول نمی کنه، ولی ظاهرا از 5 November 2011 این قانون تغییر کرده و ibt هم قبوله. این هم لینک اون صفحه از سایت سفارتشونه که این رو توضیح داده http://www.immi.gov.au/students/whats_new.htm#25octo
    هرچند من قبل از اینکه بفهمم دانشگاه نمی خواد بیخیال گیر نمره PBT بشه، می خواستم با PBT اقدام کنم و شنیده بودم واسه PhD ها سخت نمی گیرند، واسه اطمینان زنگ زدم سفارت استرالیا در تهران و اونها گفتند چون واسه PhD پذیرش دارم ازم مدرک زبان نمی خوان.

به هر حال من چند روز پیش که رفتم IELTS ثبت نام کنم جای خالی نداشت و ترسیدم به یک ماه دیگه نرسم و iBT ثبت نام کردم ولی الان که باز چک کردم جا داره (((

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    اگه استرالیاست آیلتس بهتره. مثل همون دوستی که جند صفحه پیش سوال کرده بود. سفارت انگلیس آیلتس 5.5 رو با تافل 92 برای ویزا معادل کرده.
    در ضمن من توی همین تاپیک خوندم سفارت استرالیا تافل رو قبول نمیکنه. این رو مد نظر قرار بدید. اینجا این رو خوندم :
    Can I pass TOEFL instead of IELTS?
    A TOEFL English language test will only be accepted if you are citizen of one of the following countries: Belarus, Ecuador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Kyrgyzstan, Mali, Moldova, Solomon Islands, Suriname, Tajikistan, Tanzania, Uganda, and Uzbekistan.
    منبع

Junior Member

با سلام به همه ی دوستان . من یا باید نمره 6.5 IELTS بگیرم یا 90 iBT
    با توجه به اینکه توی reading قوی هستم و توی listening ضعیف ، پیشنهاد میکنید سراغ کدوم یکی برم و برام راحت تره
    البته صرف نظر از مشکلات ثبت نام

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shaahiniq نمایش پست ها
    با سلام به همه ی دوستان . من یا باید نمره 6.5 IELTS بگیرم یا 90 iBT
    با توجه به اینکه توی reading قوی هستم و توی listening ضعیف ، پیشنهاد میکنید سراغ کدوم یکی برم و برام راحت تره
    البته صرف نظر از مشکلات ثبت نام
    به نظرم listening آیلتس رو راحت تر میشه نمره آورد. البته تا حدی reading آیلتس از تافل سخت تره
    من فکر میکنم بین این دو تا نمره که ذکر کردین آیلتس بدید بهتر باشه

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_kalantari نمایش پست ها
    با سلام
    ممنون میشم یه راهنمایی شفاف و مختصر بکنین
    برای شخصی که مدتهاست زبان کار نکرده و اکنون در حد ضعیفی هست
    دانشگاه امریکایی هر یک از سه تای زیر رو قبول میکنه
    لطفا یک کلمه ای بفرمایید کدوم یک از نمرات زیر رو راحت تر و در زمان کمتری میتونم بگیرم؟
    A: A minimum TOEFL PBT score of 530
    B:A minimum TOEFL iBT score of 71
    C: A minimum TOEFL CBT score of 197
    D:A minimum TOEIC score of 710
    E: A minimum IELTS score of 5.5 over all & general
    F: A letter from a foreign college or university attended stating that English is the primary mode of instruction

راستش تو دانشگاه 70 درصد کتابهامون انگلیسی بود زبانمون خوب بود الان تقریبا ضعیفه البته فکر میکنم سرعت خوبی تو
    یادگیری داشته باشم چون بیشتر یاداوری باید بشه نه یاد گیری!!
    به هر حال برای شخصی با زبان ضعیف که فقط بخواد مینیمم این نمرات رو بگیره حتی به صورت تکنیکی کدوم رو شروع کنم زودتر جواب میگیرم
    برام فقط گرفتن نمره مهم هست نه یادگیری
    لطفا طریقه شروع و کتاب مفید برای خواسته من رو هم بفرمایید همچنین که خودم بخونم یا خصوصی استاد بگیرم
    یا فقط استادی رو که بتونه با آموزش تکنیک خاصی موفقم کنه کافیه؟ ممنون میشم اگه کسی رو هم سراغ دارین بهم معرفی کنین؟
    خلاصه کلام اینکه خودتون جای من بودین چه میکردین؟؟؟؟؟
    خواهشا اورژانسی پاسخ بدین متشکرم
    ایلتس 5.5 گرفتنش از همه راحت تره ... شما تشریف ببرید انتشارات جنگل در میدان انقلاب و کتاب های کمبریج که نمونه سوالات آزمون ایلتس هستند رو از شماره 4 تا 8 بگیرید همه تست های ریدینگ و لیسینینگ بزنید و برای اسپیکینگ و رایتنیگ هم 5-6 جلسه معلم خصوصی بگیرید...
    ویرایش توسط nimaafshar8 : April 7th, 2012 در ساعت 05:12 PM

دوستان من یک سوالی دارم که تا یک حدی تکراری هستش! خیلی از صفحات این فروم رو هم خوندم، ولی از اونجایی که شرایط آدما با هم فرق می کنه می خوام جسارتاً این سوال رو دوباره ازتون بپرسم! tofel یا ielts؟
    شرایط من:
    1-من واسه مهاجرت به کانادا اقدام کردم و آبان سال 90 امتحان آیلتس جنرال دادم: overal:7 w:6 r:6.5 s:7 l:7.5
    2-میخوام اگر جور شد و مهاجرت کردم کانادا ادامه تحصیل هم بدم، واسه همین قبل از رفتن می خوام آیلتس آکادمیک یا تافل بدم. (با توجه به قضیه مهاجرت نیازی به فاند ندارم، چون در صورت مهاجرت همه هزینه کمتری باید بپردازم و هم می تونم بعد از مدتی برای تحصیل وام بگیرم)
    3-من لیسانس برق قدرت از دانشگاه سراری سمنان با معدل درخشان 13.12 هستش!!!(معدل 60 واحد آخرم حدود 14) واسه همین می دونم شانسی واسه پذیرش گرفتن از دانشگاهای خوبه اونجا ندارم و باید به فکر جای متوسط یا حتی ضعیف اونجا باشم! اینها رو گفتم به خاطر اینکه می دونم دانشگاهی خوبشون در مورد نمره زبان سختگیرتر هستند و من اصلاً شانسی واسه اونها ندارم!
    4-من دو سال پیش هم واسه آیلتس اقدام کرده بودم و نمره رایتینگ من 6 شده بود و اینبار برای رایتینگ خیلی وقت گذاشته بودم و از هر نظر سرتر بودم از سال پیش ولی بازم 6 شدم!(بعضی از دوستان من معتقد هستند من موضوع بخش دوم رایتینگ رو بد فهمیدم واسه همین اینبار 6 شدم) از طرفی بخش اول رایتینگ آکادمیک با جنرال فرق داره و من اگر بخوام برای آیلتش آکادمیک آماده بشم باید روی این بخش که فقط آشنایی کلی دارم یک مطالعه جدی داشته باشم. به این دو دلیل کلاً نسبت به رایتینگ آیلتس آکادمیک از همین حالا دل چرکینم!!!
    5- اما از طرفی دیگری من دوبار امتحان آیلتس جنرال دادم واسه همین با فضای کلی این امتحان آشناتر هستم!
    6- از طرفی بعضی دوستان معتقد هستند آوردن حداقل نمره لازم از تافل واسه دانشگاهای کانادا آسونتر از حداقل نمره لازم از آیلتس هستش!( من نمی دونم تا چه حد این موضوع درسته!)

خلاصه کلام با توجه به پیش زمینه من شامل، معدل من و نمره کلی آیلتس جنرال من و نمره رایتینگ من و آشنایی من با امتحان آیلتس و عدم نیاز به فاند و جزو انتخاب نبودن دانشگاهای برجسته کانادا، و همچنین با توجه به شرایط دانشگاهای کانادا برای حداقل نمره لازم، در مورد اینکه آوردن کدام حداقل با شرایط من آسونتره، شما در مجموع کدام امتحان رو بیشتر به من توصیه می کنید؟؟؟

بابت روده درازیم از تمام دوستان عذر میخوام!!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)