صفحه 45 از 174 نخستنخست ... 35363738394041424344454647484950515253545595145 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinKazemi نمایش پست ها
    دوستان من یک سوالی دارم که تا یک حدی تکراری هستش! خیلی از صفحات این فروم رو هم خوندم، ولی از اونجایی که شرایط آدما با هم فرق می کنه می خوام جسارتاً این سوال رو دوباره ازتون بپرسم! tofel یا ielts؟
    شرایط من:
    1-من واسه مهاجرت به کانادا اقدام کردم و آبان سال 90 امتحان آیلتس جنرال دادم: overal:7 w:6 r:6.5 s:7 l:7.5
    2-میخوام اگر جور شد و مهاجرت کردم کانادا ادامه تحصیل هم بدم، واسه همین قبل از رفتن می خوام آیلتس آکادمیک یا تافل بدم. (با توجه به قضیه مهاجرت نیازی به فاند ندارم، چون در صورت مهاجرت همه هزینه کمتری باید بپردازم و هم می تونم بعد از مدتی برای تحصیل وام بگیرم)
    3-من لیسانس برق قدرت از دانشگاه سراری سمنان با معدل درخشان 13.12 هستش!!!(معدل 60 واحد آخرم حدود 14) واسه همین می دونم شانسی واسه پذیرش گرفتن از دانشگاهای خوبه اونجا ندارم و باید به فکر جای متوسط یا حتی ضعیف اونجا باشم! اینها رو گفتم به خاطر اینکه می دونم دانشگاهی خوبشون در مورد نمره زبان سختگیرتر هستند و من اصلاً شانسی واسه اونها ندارم!
    4-من دو سال پیش هم واسه آیلتس اقدام کرده بودم و نمره رایتینگ من 6 شده بود و اینبار برای رایتینگ خیلی وقت گذاشته بودم و از هر نظر سرتر بودم از سال پیش ولی بازم 6 شدم!(بعضی از دوستان من معتقد هستند من موضوع بخش دوم رایتینگ رو بد فهمیدم واسه همین اینبار 6 شدم) از طرفی بخش اول رایتینگ آکادمیک با جنرال فرق داره و من اگر بخوام برای آیلتش آکادمیک آماده بشم باید روی این بخش که فقط آشنایی کلی دارم یک مطالعه جدی داشته باشم. به این دو دلیل کلاً نسبت به رایتینگ آیلتس آکادمیک از همین حالا دل چرکینم!!!
    5- اما از طرفی دیگری من دوبار امتحان آیلتس جنرال دادم واسه همین با فضای کلی این امتحان آشناتر هستم!
    6- از طرفی بعضی دوستان معتقد هستند آوردن حداقل نمره لازم از تافل واسه دانشگاهای کانادا آسونتر از حداقل نمره لازم از آیلتس هستش!( من نمی دونم تا چه حد این موضوع درسته!)

خلاصه کلام با توجه به پیش زمینه من شامل، معدل من و نمره کلی آیلتس جنرال من و نمره رایتینگ من و آشنایی من با امتحان آیلتس و عدم نیاز به فاند و جزو انتخاب نبودن دانشگاهای برجسته کانادا، و همچنین با توجه به شرایط دانشگاهای کانادا برای حداقل نمره لازم، در مورد اینکه آوردن کدام حداقل با شرایط من آسونتره، شما در مجموع کدام امتحان رو بیشتر به من توصیه می کنید؟؟؟

بابت روده درازیم از تمام دوستان عذر میخوام!!!!
    حسین جان کانادا روی نمره ی معادل تافل و آیلتس تعصب خاصی نداره(استثنا هم داره). من این تعصب رو بیشتر توی دانشگاه های انگلیس، استرالیا، ایرلند و آمریکا دیدم.
    تو رشته ی شما معمولا دانشگاهها 6.5 میخوان. باز بهتره شما بری دانشگاههایی که احتمال داره بخوای براشون رو اقدام کنی رو چک کنی ببینی. به نظر حتما همین آیلتس رو بده. تجربه و مهارتش رو داری و نمره ی خوبی هم داری. تافل IBT هم تقریبا مشکل تره و هم وقت زیادی باید بذاری تا مهارتش ها رو باد بگیری.

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

تفاوت معناداری بین تافل iBT و IELTS وجود داره؟
    من تو iBT برای Listening و Reading به ترتیب 28 و 25 از 30 آوردم
    می تونم امیدوار باشم که تو آیلتس 7 یا 8 بیارم؟؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehmo نمایش پست ها
    تفاوت معناداری بین تافل iBT و IELTS وجود داره؟
    من تو iBT برای Listening و Reading به ترتیب 28 و 25 از 30 آوردم
    می تونم امیدوار باشم که تو آیلتس 7 یا 8 بیارم؟؟
    به نظر من اگر همه چیز مطابق معمول پیش بره و سطح زبانتون تغییر نکرده باشه روی 7 یا 7.5 می تونید حساب کنید. برای لیسنینگ با این نمره فکر کنم 8 هم دور از دسترس نیست. البته یادتون نره این آزمون ها تفاوت های زیادی با هم دارند و موفق بودن در یکی به معنی موفقیت در اون یکی هم نیست. باید سعی کنید تکنیک های مختص اون آزمون رو خوب یاد بگیرید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinKazemi نمایش پست ها
    دوستان من یک سوالی دارم که تا یک حدی تکراری هستش! خیلی از صفحات این فروم رو هم خوندم، ولی از اونجایی که شرایط آدما با هم فرق می کنه می خوام جسارتاً این سوال رو دوباره ازتون بپرسم! tofel یا ielts؟
    شرایط من:
    1-من واسه مهاجرت به کانادا اقدام کردم و آبان سال 90 امتحان آیلتس جنرال دادم: overal:7 w:6 r:6.5 s:7 l:7.5
    2-میخوام اگر جور شد و مهاجرت کردم کانادا ادامه تحصیل هم بدم، واسه همین قبل از رفتن می خوام آیلتس آکادمیک یا تافل بدم. (با توجه به قضیه مهاجرت نیازی به فاند ندارم، چون در صورت مهاجرت همه هزینه کمتری باید بپردازم و هم می تونم بعد از مدتی برای تحصیل وام بگیرم)
    3-من لیسانس برق قدرت از دانشگاه سراری سمنان با معدل درخشان 13.12 هستش!!!(معدل 60 واحد آخرم حدود 14) واسه همین می دونم شانسی واسه پذیرش گرفتن از دانشگاهای خوبه اونجا ندارم و باید به فکر جای متوسط یا حتی ضعیف اونجا باشم! اینها رو گفتم به خاطر اینکه می دونم دانشگاهی خوبشون در مورد نمره زبان سختگیرتر هستند و من اصلاً شانسی واسه اونها ندارم!
    4-من دو سال پیش هم واسه آیلتس اقدام کرده بودم و نمره رایتینگ من 6 شده بود و اینبار برای رایتینگ خیلی وقت گذاشته بودم و از هر نظر سرتر بودم از سال پیش ولی بازم 6 شدم!(بعضی از دوستان من معتقد هستند من موضوع بخش دوم رایتینگ رو بد فهمیدم واسه همین اینبار 6 شدم) از طرفی بخش اول رایتینگ آکادمیک با جنرال فرق داره و من اگر بخوام برای آیلتش آکادمیک آماده بشم باید روی این بخش که فقط آشنایی کلی دارم یک مطالعه جدی داشته باشم. به این دو دلیل کلاً نسبت به رایتینگ آیلتس آکادمیک از همین حالا دل چرکینم!!!
    5- اما از طرفی دیگری من دوبار امتحان آیلتس جنرال دادم واسه همین با فضای کلی این امتحان آشناتر هستم!
    6- از طرفی بعضی دوستان معتقد هستند آوردن حداقل نمره لازم از تافل واسه دانشگاهای کانادا آسونتر از حداقل نمره لازم از آیلتس هستش!( من نمی دونم تا چه حد این موضوع درسته!)

خلاصه کلام با توجه به پیش زمینه من شامل، معدل من و نمره کلی آیلتس جنرال من و نمره رایتینگ من و آشنایی من با امتحان آیلتس و عدم نیاز به فاند و جزو انتخاب نبودن دانشگاهای برجسته کانادا، و همچنین با توجه به شرایط دانشگاهای کانادا برای حداقل نمره لازم، در مورد اینکه آوردن کدام حداقل با شرایط من آسونتره، شما در مجموع کدام امتحان رو بیشتر به من توصیه می کنید؟؟؟

بابت روده درازیم از تمام دوستان عذر میخوام!!!!
    دوست عزیز من در چند صفحه قبل یه مقایسه نسبتا کامل از ایلتس و تافل داشتم و گفتم اگه زبانتون متوسط و متوسط به پائین هست ایلتس بهتره اگه زبانتون خوبه به خصوص لیسینینگتون (که در مورد شما ظاهرا خوبه) تافل اینترنتی امتحان بهتریه...من دوبار ایلتس دادم و یکبار تافل، وقتی میخواستم تافل بدم دقیقا دغدغه شما رو داشتم و فکر می کردم دفعه سوم ایلتس بدم بهتره ...اما اونقدر از سیستم ناعادلانه نمره در اسپیکینگ و به خصوص رایتنیگش شاکی بودم که رفتم تافل دادم و بالاخره نمره دلخواهم گرفتم و صد البته متوجه شدم که سیستم نمره دهی تافل خیلی خیلی منصفانه تر از ایلتس به خصوص در نمرات بالاست... راستش من خیلی از امتحان تافل خوشم اومد و به نظرم خیلی امتحان استاندارد و مدرنی بود...

سلام
    من زبانم در حد متوسط رو به بالاس
    میخوام برای پذیرش در کشور های اروپایی مثل هلند و سوییس اقدام کنم ولی نمیدونم بهتره تافل بگیرم یا آیلس؟
    اگه ممکنه راهنماییم کنید که کدوم بهتره؟ مثلا در سایتی نوشته بود

A TOEFL (Test of English as a Foreign Language) score of at least 90 (internet-based test).
    Or IELTS (academic version) overall Band score of at least 6.5.

حالا میخوام بدونم کدومش رو بگیرم بهتره؟
    و من ساکن اصفهان هستم ، کدوم موسسه برم بهتره؟
    ممنون

سلام دوستان
    من تا الان واسه PBT می خوندم نمره ام تو تعیین سطح حدود 530 شد اما چون دیگه امکان برگزاریش کم هست وتاریخ هاش به درد من نمی خوره
    می خواستم بدونم با توجه به اینکه دانشگاه English language proficiency (oral and written - TOEFL 550/213/80 or IELTS 6.0 required می خواد
    کدومش واسه من که PBT خوندم راحت تر هست که توی تیر امتحان بدم ؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط razgolesorkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تا الان واسه PBT می خوندم نمره ام تو تعیین سطح حدود 530 شد اما چون دیگه امکان برگزاریش کم هست وتاریخ هاش به درد من نمی خوره
    می خواستم بدونم با توجه به اینکه دانشگاه English language proficiency (oral and written - TOEFL 550/213/80 or IELTS 6.0 required می خواد
    کدومش واسه من که PBT خوندم راحت تر هست که توی تیر امتحان بدم ؟
    ممنون
    PBT فقط از نظر لهجه با IBT یکیه ولی در کل تفاوت IBT و PBT نسبتا زیاده. پس فرقی نمیکنه آیلتس بدید با iBT .
    آیلتس 6 گرفتن کار خیلی راحتیه و توی مدت خیلی کم هم شدنیه.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadii نمایش پست ها
    سلام
    من زبانم در حد متوسط رو به بالاس
    میخوام برای پذیرش در کشور های اروپایی مثل هلند و سوییس اقدام کنم ولی نمیدونم بهتره تافل بگیرم یا آیلس؟
    اگه ممکنه راهنماییم کنید که کدوم بهتره؟ مثلا در سایتی نوشته بود

A TOEFL (Test of English as a Foreign Language) score of at least 90 (internet-based test).
    Or IELTS (academic version) overall Band score of at least 6.5.

حالا میخوام بدونم کدومش رو بگیرم بهتره؟
    و من ساکن اصفهان هستم ، کدوم موسسه برم بهتره؟
    ممنون
    با این معادلی که گذاشتید آیلتس به نظر من خیلی راحت تره.

Junior Member

با توجه به شرايط ايجاد شده جديدا ديگر دادن ielts كاري مشكل و هزينه بر شده 2برابر شدن مبلغ ازمون كنسل شدن بعضي از مراكز در حالي كه هزينه دريافت شده بود و گرفتن وجه مابد التفاوت از دوستاني كه قبلا ثبت نام كرده بودند . دادن نمره بسيار پايين بخش writing بعضا 3.4 و 4 به دوستاني reading , listening رو نمراتي بالا داشته اند كه اين موضوع انان را مجبور به ثبت نام مجدد كرده ( نمره writing نمره اي سليقه اي است ) با اين شرايط به نظر من toefl شرايط منطقي تر دارد . مخصوصا pbt چون نمرهwriting با مجموع ديگر مهارتها جمع نميشود .

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

PBT تا جایی که من فهمیدم داره جمع میشه. فکر میکنم مطمئن ترین راه iBT هست
    این رو گفتم که مبادا دوستان وقت زیادی صرف خوندن برای PBT کنند و این نوع تست جمع شه و کلی از نظر زمان ضرر کنند.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)