صفحه 48 از 174 نخستنخست ... 38394041424344454647484950515253545556575898148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : انتقال از IELTS به TOEFL و بر عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط sorry نمایش پست ها
    من الان بیسیک رو تموم کردم یا همو بهتر بگیم استارتر رو تموم کردم
    فکر میکنی با 6 جلسه در هفته چند وقته میتونم همه چیز رو یاد بگیرم ؟
    من ایلتس بالا میخام بالای 7-8-9- 10 //// بهم بگین دیگه ایلتس بهتره یا تافل ؟ کدوم اسون تره و کدومو بگیرم ؟ امریکا هم ایلتس قبول میکنه؟
    شما سوالات خیلی کلی می پرسید و من که مسلما نمی تونم به این سوالای کلی جواب مطمئن بدم. فکر نمی کنم فرد دیگری هم به این سوالا جواب بده.
    اگر 9 می خوایید، باید رک بهتون بگم که ظاهرا هیچ دیدی نسبت به این که چه سطح زبانی واسه 9 گرفتن لازمه ندارید.
    شما اول باید هدفت رو تعیین کنی. این جمله یعتی چی؟
    یعنی اینکه می رید به وب سایت دانشگاههایی که می خواید براشون تقاضا بدید و بعد نگاه می کنید که برای رشته شما و مقطغ شما چه سطح زبانی می خوان
    بعد برنامه تون رو می چینید برای اون سطح زبان.
    پیشنهاد من هم اینه که واسه مشخص کردن وضعیتتون، امتحان iBT آزمایشی خود ESL رو که توسط سازمان سنجش برگزار میشه شرکت کنید تا ببینید سطحتون چیه
    و فاصله بین سطح شما و نیازتون دقیقا مشخص بشه.
    ------------------------------------------

Banned

مشککککککککککککککککککککککک کل همینه که من نمیدونم چه دانشگاهی میخام برم و هنوز معلوم نیست ولی باید از الان به فکر زبان باشم ....
    شما فکر کن من نمره 7 میخام و واسه دانشگاه هم میخام ...

اینم دارم میگم دیگه سطح من استارتر هست شروع تازه ...

حالا بگین تافل اسونتره یا ایلتس و اینکه کدوم رو بگیرم ؟

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

سلام بچه ها. من دوبار تافل دادم، یه بار 75 و یه بار 79 شدم. باید نمره ی 6.5 یا 87 به دانشگاه ریپورت کنم.
    می شه نظر بدید بهتره من دوباره تافل بدهم یا بیام ایلتس.

سطح زبانم خوبه، فقط با زمان امتحان های تافل مشکل دارم . مثلا تو اسپیکینگ این دفعه نتونستم کامل وقتمو تنظیم کنم. شدم 19 از 30.

بعد هم فکر کنم تافل خیلی خیلی سخت شده.

من باید تا قبل از سپتامبر نمره ریپورت کنم.

حالش هم ندارم خیلی دوباره بخونم. خسته ام یه کمی زیاد. ولی خوب نمره هم می خوام دیگه

حالا به نظرتون برم همون تافل بدهم(چون تاریخ هاش هم نزدیک تره و باهاش هم اشنا هستم.) یا بیام ایلتس بدهم؟

البته 79 من توی سایت ای تی اس نوشته برابر با 6.5 هست. ولی خوب دانشگاه هنوز می گه یه نمره دیگه بده. نمی فهمه تافلا سخت شدند.

ترجیح می دهم تا همین سه-چهار هفته ی دیگه زبانمو بدهم و خلاص شم. خسته ام. یه کم می خواهم استراحت کنم قبل از رفتن.
    برای من خیلی وقت می گیره که با ایلتس اشنا بشم و مثلا بتونم یه 7 بیارم؟

من از نظر کلمه 1100 رو بلدم.

این تافل دومی:
    speaking:19
    writing:22
    reading:18
    listening:20

البته بگم لیتنینگم واسه خاطر این که خانمه هی راه می رفت کفشش تق تق صدا می داد کم شد. تمرکزم به هم می ریخت
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    .........................
    من از نظر کلمه 1100 رو بلدم.

این تافل دومی:
    speaking:19
    writing:22
    reading:18
    listening:20

ا...........

من بودم همون تافل رو میدادم.
    شما حدود 8 نمره در کل باید بیشتر بیارید، و این کار رو با تمرین روی reading و listening می تونید انجام بدید.

Reading بالنسبه راحت تر از مهارتهای دیگه است، و میشه با تمرین به امتیاز 25 و بالاتر رسید.
    کافیه که تو سه مهارت دیگه همین امتیازها رو بیارید، و فقط این Reading رو بهتر جواب بدید.

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط somyhap نمایش پست ها
    دوستان سلام. من سال گذشته براي اپلاي كردن دير اقدام كردم و تنها به ددلاين هاي اول فوريه رسيدم اونم مشروط به اينكه نمره زبانم رو بعدا بدم. بهرصورت با چيزي حدود 100 ساعت خوندن براي Gmat و در همين حدود براي Ielts، نمره Gmat رو 590 گرفتم و از Ielts، هم 7.5. حالا مي خواستم بدونم به نظرتون امسال برم سراغ ibt؟ يا به همون نمره Ielts اكتفا كنم و بچسبم به Gmat؟ از اين نظر ميگم كه دانشگاه ها به نظر مياد ibt رو راحتتر مي پذيرن، از اون طرف انگار اساسا نمره جي مت مهمتر از زبانه. نظرتون رو بفرماييد لطفا. ممنونم
    نمره IELTS شما عالی هستش، البته باید به رشتتون هم خیلی دقت کنید بعضی از دانشگاهها برا بعضی از رشته ها نمره بالاتری می خوان. مپلا برای رشته مهندسی مکانیک این نمره معادل بالاترین نمره ای هستش که یه سرس معدودی از دانشگاههای USA مپل پنسیلوانیا میخواد. البته اینم بهتره بدونین که بعضی از دانشگاههای خیلی خوب آمریکا نمره IELTS رو قبول نمی کنن که بعدن آدم پشیمون میشه!!! بلایی که سر خود من اومد!

در مجموع من فکر میکنم برا کسی که واسه آمریکا اقدام میکنه تافل خیلی بهتره! و اجباری! حتی شما میتونید به عنوان یه پوئن مثبت جفتشو داشته باشید.

رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehmo نمایش پست ها
    من بودم همون تافل رو میدادم.
    شما حدود 8 نمره در کل باید بیشتر بیارید، و این کار رو با تمرین روی reading و listening می تونید انجام بدید.

Reading بالنسبه راحت تر از مهارتهای دیگه است، و میشه با تمرین به امتیاز 25 و بالاتر رسید.
    کافیه که تو سه مهارت دیگه همین امتیازها رو بیارید، و فقط این Reading رو بهتر جواب بدید.
    اتفاقا من ریدینگم بده چون با زمان مشکل دارم. این بار با زمان مچ کرده بودم خودم رو، ولی باز هم کم شد.
    والا دفعه قبلی ریدینگم شد 13، این دفعه روش کار کردم شد 18.
    ولی یه نکته ای که هست اینه که دفعه پیش فوق العاده ریدینگش سخت بود. این بار لیسنینگ کل امحتنان. یعنی تو قسمت اسپیکینگ و تو قسمت رایتینگ هم لیسنینگ هاش خیلی سخت بود.
    با این که من دست کم کمبریج ها رو 26 می زدم، و ریدینگ هاش رو 27 و رایتینگ رو خیلی خوب و با استاندارد هاش می نویسم، ولی نمره قسمت اول رایتینگم کم می شه. قسمت دوم نمره 4-5 بهم می دن.
    واسه همین نمره کلش کم می شه.

اسپیگینگ رو هم می نویسه غلط گرامری کم داری + گرامر ساده استفاده می کنی. من که هرچی نگاه می کنم همین نوت فول هم حتی می گه گرامر ساده استفاده کنید!!!!!!!!!!!!!!
    دیگه جوش اوردم.
    من سواد زبانم خیلی خوبه.

حالا کلا استایل ایلتس خیلی فرق داره؟ من کلا یه کم سر امتحان بد نمره می ارم نسبت به دانایی ام. کاری به تافل و امتحان زبان و ... هم نداره. کلا تو همه امتخان های دانشگاه هم همین طوری بودم.

می ترسم دوباره برم بدهم، همین 80 شم
    چی گنم؟
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    علامه طباطبایی

اتفاقا من ریدینگم بده چون با زمان مشکل دارم. این بار با زمان مچ کرده بودم خودم رو، ولی باز هم کم شد.
    والا دفعه قبلی ریدینگم شد 13، این دفعه روش کار کردم شد 18.
    ولی یه نکته ای که هست اینه که دفعه پیش فوق العاده ریدینگش سخت بود. این بار لیسنینگ کل امحتنان. یعنی تو قسمت اسپیکینگ و تو قسمت رایتینگ هم لیسنینگ هاش خیلی سخت بود.
    با این که من دست کم کمبریج ها رو 26 می زدم، و ریدینگ هاش رو 27 و رایتینگ رو خیلی خوب و با استاندارد هاش می نویسم، ولی نمره قسمت اول رایتینگم کم می شه. قسمت دوم نمره 4-5 بهم می دن.
    واسه همین نمره کلش کم می شه.

اسپیگینگ رو هم می نویسه غلط گرامری کم داری + گرامر ساده استفاده می کنی. من که هرچی نگاه می کنم همین نوت فول هم حتی می گه گرامر ساده استفاده کنید!!!!!!!!!!!!!!
    دیگه جوش اوردم.
    من سواد زبانم خیلی خوبه.

حالا کلا استایل ایلتس خیلی فرق داره؟ من کلا یه کم سر امتحان بد نمره می ارم نسبت به دانایی ام. کاری به تافل و امتحان زبان و ... هم نداره. کلا تو همه امتخان های دانشگاه هم همین طوری بودم.

می ترسم دوباره برم بدهم، همین 80 شم
    چی گنم؟
    به نظر من با توجه به اینکه میگین زبانتون خوبه بهتره همون تافل رو بدید چون ایلتس یه کم حالت تریکی داره مخصوصا در لیسنیگ.
    ولی بطور کلی ایلتس راحتره از تافل ای بی تی به نظر میرسه.
    من اگه جای شما بودم و مشکل مالی هم نداشتم هر دو رو امتحان میدادم که حداقل با استرس کمتری امتحان بدم.

رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط moja نمایش پست ها
    به نظر من با توجه به اینکه میگین زبانتون خوبه بهتره همون تافل رو بدید چون ایلتس یه کم حالت تریکی داره مخصوصا در لیسنیگ.
    ولی بطور کلی ایلتس راحتره از تافل ای بی تی به نظر میرسه.
    من اگه جای شما بودم و مشکل مالی هم نداشتم هر دو رو امتحان میدادم که حداقل با استرس کمتری امتحان بدم.
    حالت تریکی داره یعنی چی؟ مثلا سخت تر از تافل هست لیسنینگ هاش؟
    یا این که مثلا خیلی طول می کشه به استایل امتحان عادت کنیم؟ یا یادش بگیریم؟ (چون ماها تافل بلدیم)

Member
    رشته و دانشگاه
    علامه طباطبایی

حالت تریکی داره یعنی چی؟ مثلا سخت تر از تافل هست لیسنینگ هاش؟
    یا این که مثلا خیلی طول می کشه به استایل امتحان عادت کنیم؟ یا یادش بگیریم؟ (چون ماها تافل بلدیم)
    نمی تونم مقایسه بکنم چون تا حالا لیسنینگ تافل گوش ندادم اما به نظر من لیسنینگ ایلتس راحتته چون سوالا به ترتیب چیزی میاد که میشنوید ولی منظورم از تریکی اینه که مثلا یه جواب داده میشه شما شروع میکنید به نوشتنش ناغافل از اینکه وقتی ذهنتون درگیر نوشتنه این جواب بکل نقض میشه یا مثلا شما دو دقیقه دارین یه متن رو گوش میدید ولی نمیتونید برای اولین سوال جواب پیدا کنید پس فکر میکنید این سوال رو از دست دادید میرید سراغ سوالای بعدی ولی یهو جواب دو سه تا سوال پشت سر هم گفته میشه و تا میاید جواب اولی رو بدید بعدی ها رو از دست میدید. یه بدی دیگه هم که داره اینه که غلط املایی و حتی اضافه بودن یا ننوشتن یه حرف نمره رو کم میکنه مثلا به جای book بنویسید books نمره ای نمیگیرید.

ایلتس استایل خاصی نداره. یطورایی الد فشنه مثل همه امتحان زبانایی که تو موسسات میگیرن ولی به هر حال شما حتما باید کتابای ایلتس کمبریج 4 تا 8 رو بخونید هر کتابی 4 تا تست داره زود دستتون میاد. شاید تنها چیزی که برای شما جدیده رایتینگ تسک 1 که باید یه سری امار رو تحلیل کنید.

یه چیز دیگه تمرکز کردن سر امتحان ایلتس سختتره چون همه توی یه سالن نشستید و میزها کمتر از یه متر ازهم فاصله دارند البته من ازاد امتحان دادم ناظرها رعایت میکردند اما بازم کارت شناسایی شما سر ریدینگ چک میشه سر و صدای ورق زدن دفترچه ریدینگ هست یکم اینکه ادم بهر حال حواسش به حرکات بقیه پرت میشه.

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sorry نمایش پست ها
    مشککککککککککککککککککککککک کل همینه که من نمیدونم چه دانشگاهی میخام برم و هنوز معلوم نیست ولی باید از الان به فکر زبان باشم ....
    شما فکر کن من نمره 7 میخام و واسه دانشگاه هم میخام ...

اینم دارم میگم دیگه سطح من استارتر هست شروع تازه ...

حالا بگین تافل اسونتره یا ایلتس و اینکه کدوم رو بگیرم ؟

وقتی میخواستم برای زبان شروع کنم، چند تا دانشگاه در اروپا، امریکا و کانادا رو چک کردم که برای مقطع پذیرش و رشته ای که من میخوام اقدام کنم چه نمره ای رو میخوان. (شما هم خوبه اینها رو حدودی چک کنی.) اکثرا هم نمره تافل و هم آیلتس رو قبول میکردن. من از هر کس پرسیدم گفت آیلتس رو راحت تر از تافل میتونی کار کنی و نتیجه بگیری. با یه معلم زبان که هر دو روش (آیلتس و تافل) رو تدریس میکنه هم که مشورت کردم همین رو گفت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)