صفحه 5 از 174 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member lida_a86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

I gave IELTS and I got 8,I like the exam,but as I'm not familiar with TOEFL at all,I don't say anything about choosing the exam,but based on my own exprience I advise you to choose TOEFL if you're going to apply for US,since more universities in US require TOEFL,so you can keep your options open

good luck

نقل قول نوشته اصلی توسط kubrick
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza
    من هم یه زمانی خیلی بین این دو مردد بودم و آخر سر هم Toefl دادم هم Ielts. به نظر من اگه دانشگاه مورد نظرتون آمریکاست تافل رو حتما امتحان بدید.
    ممنون از Abtin و Alireza عزیز:
    یک سوال از Alireza دارم. مگه شیوه خوندن برای تافل و ielts متفاوت نیست؟ چون من شنیدم که شیوه خوندن واسه این دو امتحان فرق میکنه.
    درود
    كمي فرق داره
    و اينكه تافل آكادميك تره و نحوه speaking آن كلا" با آيلتس فرق مي كنه
    يعني در تافل بحث هاي آكادميك هست ولي در آيلتس بحث هاي روزمره (البته Speaking)
    ولي writing هردو تقريبا" شبيه هم هست
    بقيه موارد هم همينطور و نزديك به هم هستند

درود
    كمي فرق داره
    و اينكه تافل آكادميك تره و نحوه speaking آن كلا" با آيلتس فرق مي كنه
    يعني در تافل بحث هاي آكادميك هست ولي در آيلتس بحث هاي روزمره (البته Speaking)
    ولي writing هردو تقريبا" شبيه هم هست
    بقيه موارد هم همينطور و نزديك به هم هستند
    .

سلام و ممنون از پاسختون.
    حقیقتش دانشگاه مورد نظرم آمریکایی نیست. با این وجود باز هم TOEFL را توصیه میکنید؟
    در کوچه باد می اید <br />این ابتدای ویرانیست <br />آن روز هم که دست های تو ویران شدند باد می آمد

Junior Member

شیوه خوندن این دو امتحان متفاوته اما مطمئن باشید روی همدیگه خیلی تاثیر می ذارن . من 3 روز بعد تافل امتحان Ielts دادم و 7 شدم. به نظر من بعد از خوندن تافل فقط کافیه شما 2-3 تست Ielts رو هم بزنید تا شیوه سوالات دستتون بیاد.
    اگه دانشگاهت آمریکا نیست به نظرم امتحانی رو بده که برات راحت تره و کمتر وقتت رو میگیره.

hi every body thanks for your useful information I have a question I appreciate if you can help, I wanna take part in one english exam no matter TOFEL or IELTS because my target university accepts both of these but I have just 3,mounth for study for this exam so what do you think? which exam is the best choice for me? I must mention that my typing is not perfect and my english is about intermediate level I think and which of these examination(IBT or IELTS) give results sooner?thanks by the way
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

با سلام به دوستان عزيز ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد من تو دانشگاهي كه مي خوام برم هم آيلتس رو قبول داره هم تافل ولي تا شهريور بيشتر وقت واسه apply نداره من زبانم متوسطه ولي تايپم معموليه 3 سوال دارم 1) چقدر قبل از روز closing date بايد امتحان بدم كه نتيجه به موقع برسه( امتحان زبانو مي گم) و 2)كدوم به نظرتون واسم خواندنش راحتتره تو 3 ماه با توجه به اينكه تافل ibt هستش 3) از روزي كه امتحان بدي تا رسيدن جواب به دست دانشگاه مقصد چقدر طول مي كشه؟
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

Junior Member

منم يه سوال مشابه داشتم...تا حالا فكر مي كردم كه Ielts كلا بهتره...ولي حالا 3 تا سوال دارم:
    1.براي كانادا كدوم بهتره؟
    2.كدوم راحتتره؟
    3.در كل كدوم معتبر تره؟(اگر براي چند كشور اقدام كنيم)
    ممنون از راهنمايي هاتون
    فراموش کن چیزیو که نمی تونی بدست بیاری،و سعی کن بدست بیاری چیزیو که نمی تونی فراموش کنی...

اگه بتونید جایی پیدا کنید که pbtداشته باشه تافل خیلی بهتره چون speaking نداره تازه با گرامرش میشه به راحتی نمره بالای 600 گرفت .
    iBT و IELTS زیاد باهم (از لحاظ اکثر مردم ) فرق ندارن .ولی من تافل را توصیه می کنم .چون برای reading مجبور میشی لغتهای آکادمیک بیشتر بخونی که برای دانشگاهت خوبه (اگه دانشجو می خوای بشی ). note taking هم که توی کلاسها لازمه برای iBT خیلی نیاز میشه پس مجبوری اونم یاد بگیری. توی speaking هم به نظرم کمتر هول میشی .در ضمن برخلاف IELTS کمتر پاسخها گولت می زنن . در ضمن تافل اکثرا تستی که ما ایرانی ها بیشتر به اون عادت داریم .

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Amsal
    اگه بتونید جایی پیدا کنید که pbtداشته باشه تافل خیلی بهتره چون speaking نداره تازه با گرامرش میشه به راحتی نمره بالای 600 گرفت .
    البته باید اضافه کنم که داشتن نمره Speaking مزیت حساب می شه ... مخصوصآ اگه بخواین روی TA گرفتن حساب باز کنین ... بهتره از زیرش در نیرین !
    حتی اگه دانشگاه بخواد و رشته ایجاب کنه ممکنه برای اینکه نمره speaking ندارین کارتون به TSE بکشه ... که یه امتحان اضافه ست ...
    من که در مورد ibt یا pbt تافل ibt رو پیشنهاد می کنم ...

اما در مورد آیلتس :

نقل قول نوشته اصلی توسط Amsal
    توی speaking هم به نظرم کمتر هول میشی .در ضمن برخلاف IELTS کمتر پاسخها گولت می زنن . در ضمن تافل اکثرا تستی که ما ایرانی ها بیشتر به اون عادت داریم .
    موافقم !

ApplyAbroad Veteran

با سلام

به نظر من هم TOEFL pBT از iBT , IELTS ساده تر هستش... اما صرف سادگی ملاک درستی برای مقایسه نیست!

.Great works are performed, not by strength, but by perseverance

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)