صفحه 50 از 174 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه ثبت نام، ايجاد پروفايل و ورود به پروفايل iBT

سلام می خواستم ببینم برای آزمون تافل داشتن پاسپورت الزامی ئه؟ و بعد هم بین آیلتس و تافل از نظر درجه سختی تفاوتی هست؟ و به نظر شما کدوم آزمون بهتره و چرا؟ ممنون

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    این دو نمره هر دو نمرات بالایی نیستن ولی در مجموع IBT 80 حداقل با آیلتس 6 و حداکثر با آیلتس 6.5 بسته به دانشگاه معادل قرار داده میشه. پس به نظرم ارزش IBT 80 بیشتره.
    کسی که زبانش خوبه لازم نیست خیلی حساسیت به خرج بده. مخصوصا که این نمرات حداقل نمره های زبان هستند که شما برای درس خوندن به زبان انگلیسی باید داشته باشید.
    3 ماه وقت خوبیه و با این سطح میتونید با مهارتهای هر دو امتحان آشنا بشید.

در مجموع، آیلتس 6 گرفتنش قطعا راحت تره.

منابع هم هر کدوم تاپیک جدا دارند و میتونید از دوستان مشاوره بگیرید.
    آیلتس
    تافل IBT
    سلام

بسیار ممنون از پاسخ و راهنمایی خوب شما.

فط دو تا سوال دیگه هم داشتم که اگه راهنماییم کنید ممنونتون میشم :

1: آیا آیلتس هم مثل ibt با کامپیوتر سر و کار داره یا کامل روی کاغذ باید پاسخ داده بشه؟

2: آیا همه سوال هاش تستیه ( به جز رایتینگ) یا تشریحی هم داره؟

ممنون

Member arash66_2m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

آزمون های تافل و آیلتس تستی هستش ؟ چجوریه ؟
    نمونه سوال دارین که من بتونم ببینم ؟
    چون دو سه جا دیدم انگاری صبحت می کنی انگلیسی از این حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام

بسیار ممنون از پاسخ و راهنمایی خوب شما.

فط دو تا سوال دیگه هم داشتم که اگه راهنماییم کنید ممنونتون میشم :

1: آیا آیلتس هم مثل ibt با کامپیوتر سر و کار داره یا کامل روی کاغذ باید پاسخ داده بشه؟

2: آیا همه سوال هاش تستیه ( به جز رایتینگ) یا تشریحی هم داره؟

ممنون
    1. آیلتس کاملا با مداد و کاغذه
    2. اکثر سوالای ردینگ و لسنینگ تستیه ولی گاها باید جای خالی رو با یک یا دو کلمه مناسب که از لسنینگ میشنوید و یا از ردینگ میخونید پر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash66_2m نمایش پست ها
    آزمون های تافل و آیلتس تستی هستش ؟ چجوریه ؟
    نمونه سوال دارین که من بتونم ببینم ؟
    چون دو سه جا دیدم انگاری صبحت می کنی انگلیسی از این حرف
    سوالات ردینگ و لسنینگ تافل آی.بی.تی همشون تستیه و از بین گزینه ها انتخاب میکنید و در آزمون آیلتس اکثر سوالای ردینگ و لسنینگ تستیه ولی گاها باید جای خالی رو با یک یا دو کلمه مناسب که از لسنینگ میشنوید و یا از ردینگ میخونید پر کنید.
    اسپیکینگ آیلتس باید با یک شخص مصاحبه کنید که 3دسته سوال میپرسه ازتون : 1. اطلاعات ساده و شخصی 2. یه موضوع میده و باید حدود 2 دقیقه صحبت کنید 3. که یه سری سوالا ازتون میپرسه و باهاتون بحث میکنه.
    اسپکینگ تافل ، کامپیوتر از شما 6 نوع مختلف سوال میپرسه و هر کدوم 45 ثانیه و یا 1دقیقه واسه جواب دادن زمان دارن که تکنیک های خاص خودشو داره و میتونید از اینجا نمونه هاشو ببینید.
    ویرایش توسط yas12 : June 22nd, 2012 در ساعت 12:01 PM

هر چی بیشتر کامنت هارو میخونم بیشتر گیج میشم....
    سوالم اینه که برای گرفتن پذیرش phd از us نمی دونم برم دنبال IELTS OR TOEFL. البته تا جایی که فهمیدم آیلس راحت تر میشه نمره اورد.
    البته باید امتحان GRE را هم پشت سر بگذارم...حالا با این تفاسیر بنظر شما عزیزان با توجه به اینکه GRE در راستای TOEFLهست، ایرادی داره من آیلس بگیرم؟
    با آرزوی موفقیت برای همه.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط benita نمایش پست ها
    هر چی بیشتر کامنت هارو میخونم بیشتر گیج میشم....
    سوالم اینه که برای گرفتن پذیرش phd از us نمی دونم برم دنبال IELTS OR TOEFL. البته تا جایی که فهمیدم آیلس راحت تر میشه نمره اورد.
    البته باید امتحان GRE را هم پشت سر بگذارم...حالا با این تفاسیر بنظر شما عزیزان با توجه به اینکه GRE در راستای TOEFLهست، ایرادی داره من آیلس بگیرم؟
    با آرزوی موفقیت برای همه.
    آیلتس تا نمره 6.5 راحت تره ولی از این به بالا وحشتناک میشه شیب سختیش! یعنی کسی که 7.5 میگیره جدا دانش انگلیسی و زبانش خیلی قویتر از کسی هست که 6.5 میگیره.البته من برای آمریکای شمالی تافل رو پیشنهاد میدم اگرچه خودم در سفیر آیلتسی بار اومدم ولی میخوام بعد از امتحانام تافل بخونم.کتابهای آیلتسمم هنوز سلفونشون باز نشده مونده رو دستم.

ممنون بابت پاسختون.دقیقا" منم یکی از دلایلم اینه که تعداد زیادی از کتاب های منبع آیلس رو خریدم.
    نمیدونم چرا نسبت به امتحان تافل یه حس غریبی دارم...حس می کنم با آیلس راحت ترم...
    حالا یه سوال دیگه . بنظر شما کار درستیه که اول برای امتحان GRE آماده بشم؟
    بعد از اون تصمیم بگیرم که تافل بخونم یا آیلس.
    بازم ممنون.

Junior Member

بچه ها من هر دوی این امتحانا رو امسال دادم، خودمم English Teacher ام. خواستم یه چیز کلی بهتون بگم. کلا IELTS امتحانیه که میتونید تا ۹۰ درصد تواناییتون رو توش نشون بدید (حالا تواناییتون هرچقدر که باشه)، ولی تو TOEFL-IBT به خاطر استرس زیاد این امتحان، درصد زیادی از تواناییتون رو نمیتونید نشون بدید . من IELTS ام 8 شد ولی TOEFL ام 103(که خب به نسبت خیلی کمه). ولی بدیش اینه که دانشگاه های آمریکا (کانادا نه ها) یه جورایی TOEFL-IBT رو بیشتر از IELTSقبول دارن. همشون نوشتن که اینIELTS برابر با این TOEFL برامون ولی ارزشTOEFL-IBT براشون بیشتره انگار. حالا تصمیم با خودتونه.
    الانم من با این نمره هام پذیرش وfull fund رو گرفتم ولی از رو پذیرش هایی که گرفتم و جاهایی که reject شدم، فهمیدم واقعا مثکه به TOEFL ام بیشتر دقت کردن تاIELTS. حتی هیچ کدوم official نمره IELTS م رو ازم نخواستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط benita نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسختون.دقیقا" منم یکی از دلایلم اینه که تعداد زیادی از کتاب های منبع آیلس رو خریدم.
    نمیدونم چرا نسبت به امتحان تافل یه حس غریبی دارم...حس می کنم با آیلس راحت ترم...
    حالا یه سوال دیگه . بنظر شما کار درستیه که اول برای امتحان GRE آماده بشم؟
    بعد از اون تصمیم بگیرم که تافل بخونم یا آیلس.
    بازم ممنون.
    GRE یه سیستم آمریکاییه، فک کنم بعد از خوندنش با تافل راحتتر باشید. تجربه شخصی بنده اینجور بود که اول واسه آیلتس آماده شدم ولی نتوستم تو ردینگ و لسنینگش موفق باشم ولی جالبه با همون سطح سواد بعدش تافل شرکت کردم و خیلی از لسنینگ و ردینگش خوشم اومد و در نهایت نمرات بالایی تو این دو تا اسکیل آوردم. به نظرم با احساس تصمیم نگیرید و نمونه نرم افزارای تافل رو بگیرید ببینید با کدوم راحت تر هستین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)