صفحه 52 از 174 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadpashaei نمایش پست ها
    کاملا بر من ثابت شده که آمریکایی ها به تافل تعصب دارند و در این یکی دو سالی دارم میبینم از حراف بچه هایی که پذیرش گرفتن.حق بدین،به هر حال آمریکایی هست دیگه.ولی من با اینکه با آیلتس راحت ترم چون میخوام gre هم بخونم ترجیح دادم تافل بخونم و ادامه لغاتش (از لغات ضروری تافل) رو با gre سر بگیرم.چون به هم نزدیکن به هرحال.از شیدا خانم هم ممنونم که اطلاعات خوبی در اختیار گذاشتند.پذیرش با فاندتون رو هم تبریک میگم.اما نمره تافل تا 102 معادل7 و از 103 معادل 7.5 آیلتس هست و از 103 تا 109 معادل 7.5 و از 110تا 114 معادل 8 و از 115 تا 117 معادل 8.5 و از 118 به بالا معادل 9 آیلتس هست .... که میتونید از سایت خود ets در این لینک ببینید:
    http://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/
    با تشکر
    اولا ببخشید واسه اشتباهم (من این روزا تو فازه وقت سفارت و اینام، کلا گیج میزنم سوتی زیاد میدم)
    دوما که بیا دیگه بدتر، 103 مسخره من کجا، 110 و 114 و اینا کجا
    در مورد تعصب رو تافل (اونم IBT اش) کاملا موافقم با شما.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لینک دانلود منابع آزمون PBT

سلام دوستان
    من چند تا سوال داشتم اول اینکه برای پذیرش از دانشگاه های امریکا(هاروارد استنفورد و دانشگا های درجه 1 ) باید ازمون تافل بدم یا آیلتس؟!
    و بعدم هر کدوم هس منابع مطالعاتیشو میخوام بدونم
    مرسی ازتون

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

پیش فرض پاسخ : لینک دانلود منابع آزمون PBT

نقل قول نوشته اصلی توسط m4l2y4m نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند تا سوال داشتم اول اینکه برای پذیرش از دانشگاه های امریکا(هاروارد استنفورد و دانشگا های درجه 1 ) باید ازمون تافل بدم یا آیلتس؟!
    و بعدم هر کدوم هس منابع مطالعاتیشو میخوام بدونم
    مرسی ازتون
    سلام دوست عزيز
    اولا بايد ببينين دقيقا واسه كدوم دانشگاه هاي آمريكا مي خواين اقدام كنين
    بعد بايد برينن تو قسمت admission سايت دانشگاه و ببينين تو قسمت requirement چي ميخواد ازتون
    مثل واسه هاروارد تو اين لينك زير مي تونين بينين كه واسه مقطع دكتري فقط تافل خواسته
    http://www.hbs.edu/doctoral/admissio...uirements.html

يا مثلا واسه استنفورد هم همين طور تو سايت گفته كه تافل ميخوان نه آيلتس
    http://www.gsb.stanford.edu/phd/admi...gre_toefl.html
    در كل هم اگه اين موضوع رو خونده باشين مي بينين كه آيلتس هم داره به نوعي جاي خودش رو تو امريكا باز ميكنه و دانشگاه هاي زيادي هستن كه هر دو رو قبول دارن اما خوب بعضي از دانشگاه ها هم هستن كه فقط ترجيح ميدن تافل داشته باشين
    مي گم بايد برين تو سايت اون دانشگاه هايي كه ميخواين ببينين ازتون چي ميخوان
    در مورد منابع هم از لينك زير ميتونين منابع خوبي رو هم واسه تافل و هم واسه آيلتس دانلود كنين
    http://www.applyabroad.org/forum/for...8C%D8%B3%DB%8C

اگر هم اصلا نميدونين كه چه طور بايد بخونين مثلا تو لينك زير ميتونين راهنمايي هاي خوبي رو بدست بيارين
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?21354-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9

يا تولينك زير
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...9%81%D9%84-iBT
    اگه اينها رو خوندين و بازهم مشكلي بود در خدمتم...
    موفق باشيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی گاز-دانشگاه صنعتی امیرکبیر

پیش فرض مدرک زبان موردنیاز زبان برای استرالیا و اروپا

من تازه از صفر میخوام برای پذیرش در مقطع دکترا شروع کنم؛ ارشد نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارم؛ معدلم هم 17.87 شده؛
    میخوام برای پذیرش در اروپا و یا استرالیا اقدام کنم.
    بنظر شما کدومشون بهتره؟
    برای تافل بخونم یا آیلتس؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

با سلام و ارزوی موفقیت برا ی دوستان
    من تصمیم به اپلای دارم ولی مهمترین مساله ای که در حال حاضرذهنمو مشغول کرده ، اینه که بین ایلتس و تافل کدوم یکیو انتخاب کنم منظورم اینه که تو کدومشون میشه نمره بهتری اورد.
    بی نهایت ممنونم از راهنماییتون.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط martion نمایش پست ها
    من تصمیم به اپلای دارم ولی مهمترین مساله ای که در حال حاضرذهنمو مشغول کرده ، اینه که بین ایلتس و تافل کدوم یکیو انتخاب کنم منظورم اینه که تو کدومشون میشه نمره بهتری اورد.
    براي كجا ميخواي اپلاي كني ؟‌ اينكه تو كدوم نمره ي بهتري بياري به شناخت كامل از سطح زبان شما و همچنين دانش از وضعيت برخورد روانشناسي شما در زمان آزمون بستگي داره كه ميبيني با اين اوصاف جواب دادنش سخته. اما شما اگر واقعا آماده باشي شايد با تفاوتي كمي جزئي از عهده ي هر دوش بر ميايي. شادزي ضمنا براي اروپا IELTS‌توصيه ميشه اما TOEFL ‌رو هم قبول دارن مگر استثنايي باشه . و دقيقا اين امر براي آمريكا هم صادقه فقط به صورت برعكس.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member nature2011 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CE

سلام دوست عزیز اینجا میتونه براتون خیلی مفید باشه
    من خودم به شخصه فکر میکنم آیلتس خیلی ساده تر از تافله و مهمترین ویژگیش اینه که اسکیل های مختلفش به هم ربطی نداره مثلا تو اسپیکینم تافل هم ریدینگ دارید هم لیسنینگ ولی تو آیلتس اینطوری نیست
    و سوالاشم بیشتر سوالای شخصیه
    ولی باز هر کسی با یه سبکی راححتره
    من تا اونجا که میدونم دیگه امروزه اکثر دانشگاها هر دو تافل و آیلتس رو قبول میکنن ولی برای اطمینان بیشتر قبل از امتحان نوع آزمونتون چک کنید دانشگاه مقصدتونو
    یه نکته شایان ذکر هم وجود داره اونم اینه که من اینطوری شنیدم که (مطمئن نیستم فقط شنیدم) که برای استرالیا در صورت داتن آیلتس ویزا میدن و تافل رو یه جورهایی قبول ندارن باز این مساله هم مد نظرتون باشه و در موردش تحقیق کنید
    ویرایش توسط nature2011 : July 16th, 2012 در ساعت 08:23 PM

A world of dreams is what we share
    Where honesty is in the air

Senior Member Shahab_H آواتار ها

من خودم تافل دادم IELTS هم ندادم ولی با توجه به وضعیت خودمو دوستام می تونم بگم تافل.
    من نمی دونم واقعا کدوم سخت تره ولی ملاکم نمره ایه که دانشگاها می خوان! مثلا یه دانشگاه با Ranking حدود 350 تافل 80 می خواد یا IELTS 6-6.5! تافل 80 رو خیلی راحت می شه آورد ولی توو تعداد زیادی از دوستام که تافل دادن خیلیاشون 2 بار مجبور شدن امتحان بدن که شاید به 6.5 برسن!
    برای داشنگاه های بهتر که IELTS 7-7.5 می خوان خیلی کار سخت ترم میشه تو همه ی دوستام یکی 7.5 می خواست با کلی خوندن بعد 2 بار امتحان تونست 7 بیاره!
    به خاطر همین من نظرم به تافله ضمن این که ETS خیلی موسس خوب و منظمیه خودش نمره های رسمی رو بنا به درخواست شما به هر دانشگاهی می فرسته ولی IELTS باید ظاهرا تو سفارت انگلیس تایید بشه و دردسر داره!

Junior Member

ممنون بابت راهنماییتون
    ولی راستش من حدود 10 صفخه ای از این تاپیکو خوندم و راستش گیج شدم
    و در ضمن من تصمیم به اپلای واسه phdدانشگاه های امریکارو دارم الان موندم سر دوراهی که کدوم مسیرو انتخاب کنم چون نیاز به نمره بالایی دارم.
    بی نهایت ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

ممنون بابت راهنماییتون
    ولی راستش من حدود 10 صفخه ای از این تاپیکو خوندم و راستش گیج شدم
    و در ضمن من تصمیم به اپلای واسه phdدانشگاه های امریکارو دارم الان موندم سر دوراهی که کدوم مسیرو انتخاب کنم چون نیاز به نمره بالایی دارم.
    بی نهایت ممنون
    اگر تصميمتون قطعيه براي آمريكا تافل رو بدين. اين آزمون علت داشته كه به عنوان يكي از ملزومات براي اپلاي در نظر گرفته شده. من اتفاقا با نظر دوستان مخالفم آيلتس 6 يا 6.5 واقعا كار مهمي نيست. اكثر كساني رو كه ميشناسم بدون خوندن اين نمره رو آوردن اما تافل 80 خوندن نياز داره و بالاترش هم بدتر. مهم اينه شما ميخواي دانشگاه آمريكا بري سر كلاس . تافل بهتون اين حس و ميده و لمس ميكنيد كه آيا اونجا قادريد مطالب رو بفهميد . اينكه مثلا استادها از لحن هاي مختلف چه منظوري دارن. اينكه اگر مثلا سر كلاس نرفتي بعدا مثل اينجا نباشه كه نزديك ترم بدويي بري حذف كني. اونجا بايد مثلا بري با احترام از استاده بخواي و مشكلتو بگي. درسته اين دو آزمون هر دو مهارت هستند و در ذات، فرقي ندارن اما شما اگر قراره بري جايي و درس بخوني با استانداردهاي اونجا بايد خودتو آماده كني. و اين كلا از نظر من تنبليه كه از الان دنبال اين باشيد كه چه كاري راحت تره يا نمره بيار تره. سيستم دانشگاه هاي اينجا رو فراموش كنيد. تافل يك Requierment هست و شما بايد نمره ي خوب كسب كني. پس بايد براش زحمت بكشي. من خودم در دوراني كه براي تافل آماده ميشدم غير از زبان با خيلي چيزهاي ديگه هم آشنا شدم . با فرهنگ دانشگاه هاي آمريكا. با نكات + و _ كه بايد اونجا رعايت كنيد. با يك دانش جنرال از كل اون كشور. پس از سايمون به شما نصيحت اين اولين مرحله ي سختيه اگر نتوني پشت سر بزاري هم از نظر اعتماد به نفس مشكل پيدا ميكني چون هميشه با خودت ميگي اين تافله چي بود كه ندادم و هم اينكه اونجا ممكنه چيزهايي ببيني كه اين اصلا مشكل و سر در گمي محسوب نشه پيشش. اميدوارم تصميم درست بگيري و موفق باشي. شادي قرين هميشگيت.
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)