صفحه 53 از 174 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahab_H نمایش پست ها
    من خودم تافل دادم IELTS هم ندادم ولی با توجه به وضعیت خودمو دوستام می تونم بگم تافل.
    من نمی دونم واقعا کدوم سخت تره ولی ملاکم نمره ایه که دانشگاها می خوان! مثلا یه دانشگاه با Ranking حدود 350 تافل 80 می خواد یا IELTS 6-6.5! تافل 80 رو خیلی راحت می شه آورد ولی توو تعداد زیادی از دوستام که تافل دادن خیلیاشون 2 بار مجبور شدن امتحان بدن که شاید به 6.5 برسن!
    برای داشنگاه های بهتر که IELTS 7-7.5 می خوان خیلی کار سخت ترم میشه تو همه ی دوستام یکی 7.5 می خواست با کلی خوندن بعد 2 بار امتحان تونست 7 بیاره!
    به خاطر همین من نظرم به تافله ضمن این که ETS خیلی موسس خوب و منظمیه خودش نمره های رسمی رو بنا به درخواست شما به هر دانشگاهی می فرسته ولی IELTS باید ظاهرا تو سفارت انگلیس تایید بشه و دردسر داره!

سلام به همه دوستان

من می خوام برای پذیرش دکترا افدام کنم ( برای دانشگاه خوب زیر رنکینگ 300 ). دو سال پیش با 2 هفته مطالعه رفتم امتحان toefl pbt دادم و نمره ام شد 580 ولی خوب الان expire شده و باید دوباره امتحان بدم الان مشکلم اینه که مثل خیلی از دوستان نمی دونم IELTS بدم یا TOEFL IBT ؟!! راستش بدون مطالعه یه امتحان نمونه از هر کدوم زدم و اینم نتیجه گیری های من :

Reading : این بخش در تافل اسونتره و همه سوالات 4 گزینه ای یا وصل کردنی و یا درج جملات است که نسبت به ایلتس که باید جواب تشریحی 2 یا 3 کلمه ای بدی راحتتره.
    Listening : این بخش باز هم در تافل اسونتره چون همه سوالات 4 گزینه ای ، وصل کردنی و یا yes/no است که نسبت به ایلتس که باید جواب تشریحی 2 یا 3 کلمه ای بدی راحتتره. بعد هم فهم لهجه بریتیش خیلی سخت تره
    speaking : در تافل سوالات این بخش مستقل نیستند و وابسته به listening و reading هستش و در ضمن مدت زمان پاسخگویی به سوالات خیلی کوتاهه!
    writing : در تافل سوالات این بخش مثل speaking مستقل نیستند و وابسته به listening و reading هستش و 3 تا انشا باید بنویسی! اگر احیاتا بخش listening را درست نفهمی نمی تونی انشای خوبی بنوسی

در کل اینطوری برداشت کردم که تافل در بخش های reading و listening راحتتره ولی ایلتس در بخش writing و speaking راحتتر به نطر میاد ( حداقل برای من ). ولی راستش هنوز نتونستم تصمیم نهایی بگیرم کدومو امتحان بدم چون نمره هر 4 بخش مهمه. در ضمن دانشگاه نسبت به کشور برام ارجحیت داره. ا

حالا از دوستان می خوام که راهنمایی کنند برای کسی که 1 ماه و نیم وقت داره کدوم امتحانو بهتره بده.
    ممنون

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط belf نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من می خوام برای پذیرش دکترا افدام کنم ( برای دانشگاه خوب زیر رنکینگ 300 ). دو سال پیش با 2 هفته مطالعه رفتم امتحان toefl pbt دادم و نمره ام شد 580 ولی خوب الان expire شده و باید دوباره امتحان بدم الان مشکلم اینه که مثل خیلی از دوستان نمی دونم IELTS بدم یا TOEFL IBT ؟!! راستش بدون مطالعه یه امتحان نمونه از هر کدوم زدم و اینم نتیجه گیری های من :

Reading : این بخش در تافل اسونتره و همه سوالات 4 گزینه ای یا وصل کردنی و یا درج جملات است که نسبت به ایلتس که باید جواب تشریحی 2 یا 3 کلمه ای بدی راحتتره.
    Listening : این بخش باز هم در تافل اسونتره چون همه سوالات 4 گزینه ای ، وصل کردنی و یا yes/no است که نسبت به ایلتس که باید جواب تشریحی 2 یا 3 کلمه ای بدی راحتتره. بعد هم فهم لهجه بریتیش خیلی سخت تره
    speaking : در تافل سوالات این بخش مستقل نیستند و وابسته به listening و reading هستش و در ضمن مدت زمان پاسخگویی به سوالات خیلی کوتاهه!
    writing : در تافل سوالات این بخش مثل speaking مستقل نیستند و وابسته به listening و reading هستش و 3 تا انشا باید بنویسی! اگر احیاتا بخش listening را درست نفهمی نمی تونی انشای خوبی بنوسی

در کل اینطوری برداشت کردم که تافل در بخش های reading و listening راحتتره ولی ایلتس در بخش writing و speaking راحتتر به نطر میاد ( حداقل برای من ). ولی راستش هنوز نتونستم تصمیم نهایی بگیرم کدومو امتحان بدم چون نمره هر 4 بخش مهمه. در ضمن دانشگاه نسبت به کشور برام ارجحیت داره. ا

حالا از دوستان می خوام که راهنمایی کنند برای کسی که 1 ماه و نیم وقت داره کدوم امتحانو بهتره بده.
    ممنون
    شما كه به اين خوبي تحليل ميكني كار خودتو چطور نميتوني تصميمي به اين راحتي رو اتخاذ كني؟ تو هر كدوم از اسكيل ها كه ضعيف تري اون آزموني رو بده كه اون اسكيل برات راحت تر به نظر اومده. البته از نظر شخصي خودم اصلا به اين چيزا دقت نكن. وقت بزار بخون يكيشو بده. خيلي فرقشون در هدفت تاثيري نداره. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

نقل قول نوشته اصلی توسط belf نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

ممنون
    علاوه بر نكته اي كه simon اشاره كرد بگم، شما كه ميگين "دانشگاه نسبت به کشور برام ارجحیت داره" خوب بريد ببينيد دانشگاه مقصد ازتون چي ميخواد؟ تافل يا ايلتس؟
    من خودم يه فايلي درست كردم از دانشگاههايي كه مدنظرم هستن هم نمره آيلتس رو ازشون درآوردم و هم نمره تافل - البته براي دانشگاه هاي امريكا
    وقتي به طور كلي به فايلم نگاه كردم ديدم كه درسته كه دانشگاه ها هر دو رو قبول دارن اما مثلا ميگن يا تافل 86 يا آيلتس 7
    با اين حال كه اين دو تا نمره اصلا باهم برابر نيستن
    نمره 7 آيلتس تقريبا برابر با 100تا 103 تافل هستش و من فكر ميكنم كه يه مقداري قرار دادن اين دو نمره (تافل 86 يا آيلتس 7) در كنار هم ناجوانمردانست و با اين وجود تافل دادن خيلي منطقي تره
    از طرف ديگه اگه شما تو reading و listening مشكلي ندارين پس وابسته بودن اين دو بخش به بخش هاي speaking و writing نبايد شما رو از دادن آزمون تافل بترسونه بلكه قوي بودن تو اين دو زمينه ميتونه يه نقطه قوت براتون باشه كه راحت تر از پس speaking و writing بر بيايد

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

با سلام به همه
    من میخوام فقط برای یه دانشگاه تو استرالیا اقدام کنم که تو سایتش همه امتخانا رو قبول داره. واسه من بهتره تافل کاغذی بدم. اونام قبول دارن. امااااااااااا، اماااا، نمیدونم بعدا که قبول بشم و اسکالرشیپ بگیرم، آیا واسه ویزا بهم گیر میدن یا نه؟ یعنی نمیگن برو آیلتس بیار؟؟؟؟؟ از کجا اطلاعات دقیق گیر بیارم؟

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidpersian نمایش پست ها
    با سلام به همه
    من میخوام فقط برای یه دانشگاه تو استرالیا اقدام کنم که تو سایتش همه امتخانا رو قبول داره. واسه من بهتره تافل کاغذی بدم. اونام قبول دارن. امااااااااااا، اماااا، نمیدونم بعدا که قبول بشم و اسکالرشیپ بگیرم، آیا واسه ویزا بهم گیر میدن یا نه؟ یعنی نمیگن برو آیلتس بیار؟؟؟؟؟ از کجا اطلاعات دقیق گیر بیارم؟
    سلام
    به ويكي خودمون اگه سر زده باشين نوشته :
    " شما جهت ارائه مهارتهاي زبان انگليسي بايستي در آزمون IELTS شرکت نماييد. حداقل نمره مورد قبول وزارت، 6 آکادمیک یا جنرال میباشد که در روز لاج مدارک باید نسخه اصل را به سفارت نشان دهید.(تبصره: تنها در صورتی که بورس/اسکالرشیپ از دولت یا یکی از دانشگاهای استرالیا داشته باشید سایر مدارک زبان مانند: TOEFL, TOEFL iBT مورد قبول سفارت می باشد.) "
    اما اگه تو وب سايت رسمي سفارت استراليا يه نگاه بندازين
    http://www.iran.embassy.gov.au/tran/study.html

تو لينك زير نوشته كه براي دکتری و کارشناسی ارشد: مدرک IELTS با امتیاز 6 یا مدرک IELTS با امتیاز 5 بعلاوه گذراندن حداکثر 30 هفته ELICOS **
    http://www.ausiranstudy.org/2/faq

به نظر من روزه شك دار نگيرين!!! شما كه دارين وقت ميزارين، چيزي رو بخونين كه هم به درد دانشگاه بخوره و هم سفارت ...
    موفق باشيد

Global Moderator

Simon آواتار ها

با سلام به همه

In my idea You should put your effort on IELTS exam.The zone of danger is narrower .
    Best
    .
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

ApplyAbroad Hero

دوستان با سطح زبان فعلی تافل PBT 527 و TWE 4، تو 1.5 ماه گرفتن نمره 80 iBT راحت تره یا IELTS 6؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوستان با سطح زبان فعلی تافل PBT 527 و TWE 4، تو 1.5 ماه گرفتن نمره 80 iBT راحت تره یا IELTS 6؟
    من هم با نمره 500 تقریبا بعد از 3 ماه طول کشید تا 6 بشم. و آیلتس راحتره تجربه هر دو رو دارم
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

با سلام به همه
    پاسخ :

Postgraduate Research Sector: Temporary Visa (Subclass 574) - Streamlined Visa Processing

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها

IELTS 6 واسه شما خیلی راحت تره
    منم وضعیتی شبیه شما داشتم اما وقتی IELTS دادم فهمیدم باید از اول وقت رو IELTS میزاشتم نه تافل

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)