صفحه 54 از 174 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط belf نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

من می خوام برای پذیرش دکترا افدام کنم ( برای دانشگاه خوب زیر رنکینگ 300 ). دو سال پیش با 2 هفته مطالعه رفتم امتحان toefl pbt دادم و نمره ام شد 580 ولی خوب الان expire شده و باید دوباره امتحان بدم الان مشکلم اینه که مثل خیلی از دوستان نمی دونم IELTS بدم یا TOEFL IBT ؟!! راستش بدون مطالعه یه امتحان نمونه از هر کدوم زدم و اینم نتیجه گیری های من :

Reading : این بخش در تافل اسونتره و همه سوالات 4 گزینه ای یا وصل کردنی و یا درج جملات است که نسبت به ایلتس که باید جواب تشریحی 2 یا 3 کلمه ای بدی راحتتره.
    Listening : این بخش باز هم در تافل اسونتره چون همه سوالات 4 گزینه ای ، وصل کردنی و یا yes/no است که نسبت به ایلتس که باید جواب تشریحی 2 یا 3 کلمه ای بدی راحتتره. بعد هم فهم لهجه بریتیش خیلی سخت تره
    speaking : در تافل سوالات این بخش مستقل نیستند و وابسته به listening و reading هستش و در ضمن مدت زمان پاسخگویی به سوالات خیلی کوتاهه!
    writing : در تافل سوالات این بخش مثل speaking مستقل نیستند و وابسته به listening و reading هستش و 3 تا انشا باید بنویسی! اگر احیاتا بخش listening را درست نفهمی نمی تونی انشای خوبی بنوسی

در کل اینطوری برداشت کردم که تافل در بخش های reading و listening راحتتره ولی ایلتس در بخش writing و speaking راحتتر به نطر میاد ( حداقل برای من ). ولی راستش هنوز نتونستم تصمیم نهایی بگیرم کدومو امتحان بدم چون نمره هر 4 بخش مهمه. در ضمن دانشگاه نسبت به کشور برام ارجحیت داره. ا

حالا از دوستان می خوام که راهنمایی کنند برای کسی که 1 ماه و نیم وقت داره کدوم امتحانو بهتره بده.
    ممنون
    این راحتی که شما اشاره کردین. از دید داوطلبین و لی نمرات چیز دیگه ای نشون میده
    رایتینگ و اسپیکینگ ایلتس مخصوصا امتحانات اخیرش خیلی نمره ها بد و غیر منطقی بوده خیلیها با ریدینگ و لیسینینگ بالای 7 رایتینگو اسپیکینگو حتی زیر 6 میشذن.
    حتی کسایی که تو سمپلهای موسسه افرینس و بقیه جاها رایتینگو 7 میشدن تو امتحان اصلی نهایتا 6 گرفتن
    این که گفتم جو سازی نیست میتونین تحقیق کنید مخصوصا امتحانای اخیر تو سال 91

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط razgolesorkh نمایش پست ها
    IELTS 6 واسه شما خیلی راحت تره
    منم وضعیتی شبیه شما داشتم اما وقتی IELTS دادم فهمیدم باید از اول وقت رو IELTS میزاشتم نه تافل
    امتحان آیلتس و تافل هر کدام به نوبه خود سختی هایی دارن.من هر دو امتحان رو دادم و به جرات می گم نمیشه گفت تو کدوم بهتر میشه نمره آورد. هرکدام چالش های خودش رو داره-مثلا در تافل باید رایتینگ رو تایپ کنید اما در آیلتس اینطور نیست.اما لیسنینگ آیلتس باید جای خالی پر کنید و از جزئیات سوال میآد و اگر حواستون نباشه راحت اون گزینه پریده و مثل تافل حتی نمیشه شانسی زد گزینه ای رو. از طرفی در آیلتس با لهجه های استرالیایی و بریتیش دائم میشنوین دیالوگها رو که در تافل کمتره.پس بهتره با توجه به سابقه زبانیتون یکی رو انتخاب کنید و تمرکزتون رو بگزارین رو یادگیری تکنیک های همون آزمون.

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    امتحان آیلتس و تافل هر کدام به نوبه خود سختی هایی دارن.من هر دو امتحان رو دادم و به جرات می گم نمیشه گفت تو کدوم بهتر میشه نمره آورد. هرکدام چالش های خودش رو داره-مثلا در تافل باید رایتینگ رو تایپ کنید اما در آیلتس اینطور نیست.اما لیسنینگ آیلتس باید جای خالی پر کنید و از جزئیات سوال میآد و اگر حواستون نباشه راحت اون گزینه پریده و مثل تافل حتی نمیشه شانسی زد گزینه ای رو. از طرفی در آیلتس با لهجه های استرالیایی و بریتیش دائم میشنوین دیالوگها رو که در تافل کمتره.پس بهتره با توجه به سابقه زبانیتون یکی رو انتخاب کنید و تمرکزتون رو بگزارین رو یادگیری تکنیک های همون آزمون.

حرف شما درسته اما مقایسه من بین تافل پی بی تی بود و ایلتس بود چون ایشون پی بی تی داده بود
    من مقایسه کردم چون هر دو کاغذیه و تجربه هر 2 امتحان و به فاصله کمتر از 2 ماه داشتم
    و با تحقیقی که کردم دیدم ایلتس 6 راحت تر هست تا بخوام وقت بزارم واسه تافل ای بی تی 80

Junior Member

سلام.چرا براي كسي كه مي خواد GRE بده ibt رو به IELTS أولوية مي ديد؟بر مبناي چه منطقي؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط justmocha نمایش پست ها
    سلام.چرا براي كسي كه مي خواد GRE بده ibt رو به IELTS أولوية مي ديد؟بر مبناي چه منطقي؟
    برخي لغات آكادميك تافل در جي آر ايي تكرار ميشه. من اين تكرار رو ديديم و خودش نوعي كمكه. اما دركل اولويتي وجود نداره . من نميدونم چرا به اين دو آزمون اين همه حساسيت ايجاد شده . هر دو خوبه و هر دو نياز به خوندن داره. حالا لهجه و كالچر كلاسهاي درس آمريكا رو تو تافل بيتشر ميشه لمس كرد. و لهجه ي اروپايي ها در آيلتس ملموستره.
    به همين راحتي. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام دوستان
    من 51 صفحه رو خط به خط خوندم و نت برداشتم تا بتونم تحلیل و جمع بندی کنم و بین IBT و IELTS انتخاب درستی کنم. خب نظرات متفاوت بودند و چند باری تصمیمم عوض شد.اینه که گفتم قبل از اخذ تصمیم نهایی یک مشورت customized هم در مورد شرایط خودم از دوستان صاحب نظر بگیرم.
    چند سال پیش PBT دادم و با اینکه خراب کردم شدم 584. اوضاع Listening ام بد نیست. از فیلم و سریال 70% رو راحت می فهمم( "Something like “Friends” or “How I met your mother،سریال های معمول و البته از اخبار کمترمی فهمم-کلاً با لهجه British هم خیلی کنار نمیام.کمتر می فهمم).
    Writing ام خوبه. البته کمی پیچیده می نویسم که نمی دونم این عیبه یا مزیت
    In writing a technical paper this characteristic might be assumed as a blind spot. Some technical criticshave called my writings “verbose”.
    دیگه اینکه TWE:4.5 شدم.
    Reading هم ای،بدک نیست. اما ممکنه در دام ذهن تحلیل گر بیفتم!( به نحوی تحلیل کنم که چند گزینه بتونه درست تلقی شه)
    آوردن نمره خوب زبان برام خیلیییی مهمه.نمره ای که به پروسه Fund گرفتن کمک کنه. حدود 2 ماه وقت دارم و می خوام به موازات برای GRE هم بخونم. نمره اونم مهمه دیگه.زیاد.
    سوالاتم مشخصاً اینان:

1. آیا امتحان PBT که دادم به موفق عمل کردن در IBT کمک می کنه؟
    2. با توجه به اینکه نمره بالا می خوام و شرایطم، 2 ماه خوندن کافی خواهد بود برای 100 به بالا؟
    3. این Speaking در IBT چقدر وحشتناکه؟(یعنی من فک می کنم آدم دو تا عطسه بزنه 10 ثانیه ش پریده. Time Limit واقعاً استرس زاست در IBT!)..لطفاً دوستانی که در Speaking نمره خوب آوردن راهنمایی کنند.
    4. با توجه به راهنمایی simonعزیز در مورد تکرار لغات IBT در GRE، به نظرتون ترکیب IELTS و GRE مشکلی ایجاد می کنه؟ یا حداقل همون کمک رو نمی کنه؟
    5. بالکل IELTS برای من مناسب تر خواهد بود یا TOEFL؟

بچه ها خیلی ممنون که راهنماییم می کنید.
    همه موفق شیم به لطف پرودگار...
    سلام دوستان
    من 51 صفحه رو خط به خط خوندم و نت برداشتم تا بتونم تحلیل و جمع بندی کنم و بین IBT و IELTS انتخاب درستی کنم. خب نظرات متفاوت بودند و چند باری تصمیمم عوض شد.اینه که گفتم قبل از اخذ تصمیم نهایی یک مشورت customized هم در مورد شرایط خودم از دوستان صاحب نظر بگیرم.
    چند سال پیش PBT دادم و با اینکه خراب کردم شدم 584. اوضاع Listening ام بد نیست. از فیلم و سریال 70% رو راحت می فهمم( "Something like “Friends” or “How I met your mother،سریال های معمول و البته از اخبار کمترمی فهمم-کلاً با لهجه British هم خیلی کنار نمیام.کمتر می فهمم).
    In writing a technical paper this characteristic might be assumed as a blind spot. Some technical criticshave called my writings “verbose”.
    Reading هم ای،بدک نیست. اما ممکنه در دام ذهن تحلیل گر بیفتم!( به نحوی تحلیل کنم که چند گزینه بتونه درست تلقی شه)
    آوردن نمره خوب زبان برام خیلیییی مهمه.نمره ای که به پروسه Fund گرفتن کمک کنه. حدود 2 ماه وقت دارم و می خوام به موازات برای GRE هم بخونم. نمره اونم مهمه دیگه.زیاد.
    سوالاتم مشخصاً اینان:
    2. با توجه به اینکه نمره بالا می خوام و شرایطم، 2 ماه خوندن کافی خواهد بود برای 100 به بالا؟
    3. این Speaking در IBT چقدر وحشتناکه؟(یعنی من فک می کنم آدم دو تا عطسه بزنه 10 ثانیه ش پریده. Time Limit واقعاً استرس زاست در IBT!)..لطفاً دوستانی که در Speaking نمره خوب آوردن راهنمایی کنند.
    4. با توجه به راهنمایی simonعزیز در مورد تکرار لغات IBT در GRE، به نظرتون ترکیب IELTS و GRE مشکلی ایجاد می کنه؟ یا حداقل همون کمک رو نمی کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط justmocha نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سوالاتم مشخصاً اینان:

سلام دوستان
    سوالاتم مشخصاً اینان:
    در کل آیلتس به نظر من راحتره. من یه سال پیش همین سوال رو کردم و اینجا دوستان لطف کردن گفتن چون pbt رو امتحان دادی اون راحتره واست! که من 3بار امتحان دادم و وقت زیادی گذاشتم ولی همشو یه نمره می شدم که با همون سطح و کار کردن فقط رو speaking بعد از مدت کم تونستم در آیلتس نتیجه بگیرم.تازه رو هیچ کدوم از مهارت های آیلتس کار نکردم. آیلتس نیاز به دامنه لغت زیاد و گرامر قوی نداره.
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط razgolesorkh نمایش پست ها
    حرف شما درسته اما مقایسه من بین تافل پی بی تی بود و ایلتس بود چون ایشون پی بی تی داده بود
    من مقایسه کردم چون هر دو کاغذیه و تجربه هر 2 امتحان و به فاصله کمتر از 2 ماه داشتم
    و با تحقیقی که کردم دیدم ایلتس 6 راحت تر هست تا بخوام وقت بزارم واسه تافل ای بی تی 80
    در پی بی تی شما اسپیکینگ نداری که این مزیت بزرگی هست و چشمات مجبور نیستن 4 ساعت مانیتور رو نگاه کنن!

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    در پی بی تی شما اسپیکینگ نداری که این مزیت بزرگی هست و چشمات مجبور نیستن 4 ساعت مانیتور رو نگاه کنن!
    درسته اما در نهایت واسه کسی که قصد ادامه تحصیل داره و زندگی در کشور خارجی مزیت به شمار نمیاد
    این اسپیکینگ یک زمانی واسه خود من هم کابوسی بود واسه همین رفتم پی بی تی دادم اما با دادن ایلتس فهمیدم اشتباه فکر می کردم

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

سلام به همگی

نمی دونم ای بی تی بدم بهتره با ایلتس
    از نظر دانشگاه مقصد هر کدوم رو که حد نصاب بیارم قبول می کنه
    لطفا راهنمایی کنین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)