صفحه 55 از 174 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member ashkan_mc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آلمان

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

درود ...

من می خوام برای بار سوم تافل بدم ولی به فکر آیلتس افتادم ... به نظر شما دوستان تافل بهتره یا آیتلس ؟ اصلاً به آیتلس وارد نیستم و نمی دونم چی به چیه ... 2 ماه هم وقت دارم ... می تونم مثلاً خوب بخونم و 8 بگیرم یا برم باز همون تافل رو بدم ؟ به نظرم اومده تافل سخت تره ... این درسته ؟

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaili نمایش پست ها
    سلام به همگی

نمی دونم ای بی تی بدم بهتره با ایلتس
    از نظر دانشگاه مقصد هر کدوم رو که حد نصاب بیارم قبول می کنه
    لطفا راهنمایی کنین
    اول اینکه شما بگو کی میخوای امتحان بدی؟ اصلا تجربه ای در زمینه آیلتس و ibt داری یا نه؟ و زبانت در چه حده؟
    تا من یا بچه ها بتونیم راهنماییتون بکنیم؟
    من خودم آیلتس ندادم ولی با توجه به تجربه دوستانم! به صورت کلی اینطور به نظر می رسه که گرفتن نمره ای هم سطح ibt در آیلتس راحت تره! مخصوصا در اسپیکینگ!

ApplyAbroad Veteran
    kasek آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    درود ...

من می خوام برای بار سوم تافل بدم ولی به فکر آیلتس افتادم ... به نظر شما دوستان تافل بهتره یا آیتلس ؟ اصلاً به آیتلس وارد نیستم و نمی دونم چی به چیه ... 2 ماه هم وقت دارم ... می تونم مثلاً خوب بخونم و 8 بگیرم یا برم باز همون تافل رو بدم ؟ به نظرم اومده تافل سخت تره ... این درسته ؟
    سلام
    خوب این بستگی به کار شما داره و آیا دانشگاهی که میخواید ازش پذیرش بگیرید آیلتیس میخواد یا تافل
    در کل آیلتس آزمون مهارت شماست و به نظر من میشه گفت تافل کمی بیس گرامریش بیشتر از آیلتسه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    درود ...

نمره چند می خواین؟
    ضعف هاتون توی تافل چیه؟
    8 ایلتس باید بگیرین؟ حداقل چند می خواین؟

کلا ایلتس بخش گرامر نداره. لیسنینگش به نظر من سخته چون تمرکز می خواد و از جزییات سوال میده و دیکته هم باید درست باشه. البته لغت های سختی نداره. ریدینگش هم جواب دادنش سخت تر از فهمیدنشه. رایتینگش باید ساختار کلی رایتینگو یاد بگیری. سخت نیست اگه فرمت کلیش دستت باشه. موضوع رایتینگاش هم مثه تافل تکراری نیست. اسپیکینگش هم سخت نیست. اما نمره بالای 7 به این راحتی ها نمی شه گرفت. اگه سطح زبانتون به اندازه ی کافی خوبه می تونید چند جلسه خصوصی یه استاد خوب بگیرین واسه اینکه با نحوه ی امتحان دادنش اشنا شین. دکتر زارع توی افرینش تعریف کلاساشو زیاد شنیده بودم واسه ایلتس. یه کاری هم بد نیست بکنید. برین همین افرینش یه تعیین سطح رایگان ایلتس بدین ببینین اصلا خوشتون می یاد از شکل و مدل ازمون ایلتس یا نه. ممکنه تصمیم بگیرین چند جلسه خصوصی یه استاد تافل خوب پیدا کنین و همون تافلو بدین. ضعفاتون توی تافل چیه؟ براساس اونا تصمیم بگیرین.
    کلا خوندم اینجا که دوستان نوشتن نمره ی بالا از تافل گرفتن راحت تر از ایلتسه. مخصوصا به خاطر دو تا مهارت اسپیکینگ و رایتینگ ایلتس که شاید تا یه حدی سلیقه ای نمره داده بشه.
    به نظر من ایلتس بیشتر از اینکه ازمون تعیین سطح زبان باشه ازمون مهارت در نحوه ی امتحان دادنشه.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...TOEFL-or-IELTS
    این تاپیک هم خوبه نگاه کنین.

Junior Member

سلام به دوستان
    من زبانم نسبتا خوبه در زمینه اسپیکینگ و لیسنینگ هم خوبم.تجربه من از آیلتس و تافل صرفا بر اساس شنیده هامه و چیزهایی که ازشون تو سایت های خودشون خوندم.میدونم که اسپیکینگ تافل خیلی وحشتناکه مخصوصا به خاطر محدودیت زمانی که داره.من میخوام که در کمترین زمان ممکن یکی از این دو تا رو امتحان بدم مثلا 4ماه اینطورا.سوالم اینه که با این زمان کدومش راحت تره و در کل کدومش رو میشه نمره بالاتری آورد؟
    سوال بعدی ام اینه که اگه آدم نسبتا زبانش خوب باشه میتونه خودش بخونه یا حتما باید بره کلاس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    اول اینکه شما بگو کی میخوای امتحان بدی؟ اصلا تجربه ای در زمینه آیلتس و ibt داری یا نه؟ و زبانت در چه حده؟
    تا من یا بچه ها بتونیم راهنماییتون بکنیم؟
    من خودم آیلتس ندادم ولی با توجه به تجربه دوستانم! به صورت کلی اینطور به نظر می رسه که گرفتن نمره ای هم سطح ibt در آیلتس راحت تره! مخصوصا در اسپیکینگ!
    متشكر
    نيگا كنين زبانم خوبه مسلط هم هستم اون چنان عجله اي هم ندارم اما هرچي زودتر بدم (تا قبل از اخر شهريور) به خاطر اين مسايل ارز دانشجويي و اين چيزا بهتره اما مي خوام حالا كه دارم نزديك نيم ميليون هزينه مي كنم امتحانيو بدم كه خيلي خيلي بهتر بازده داشته باشه
    تجربه امتحان رسمي تافل يا اي بي تي ندارم اما غير رسمي اش رو ديدم و چندتا تست هم زدم.
    مساله مهم عدم شناختمه از اي بي تي مي گن لم خاص خودشو مي خواد. اگه gain ادم تو اي بي تي بيشتر باشه خب مي ارزه
    لطفا راهنمايي كنين

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaili نمایش پست ها
    متشكر
    نيگا كنين زبانم خوبه مسلط هم هستم اون چنان عجله اي هم ندارم اما هرچي زودتر بدم (تا قبل از اخر شهريور) به خاطر اين مسايل ارز دانشجويي و اين چيزا بهتره اما مي خوام حالا كه دارم نزديك نيم ميليون هزينه مي كنم امتحانيو بدم كه خيلي خيلي بهتر بازده داشته باشه
    تجربه امتحان رسمي تافل يا اي بي تي ندارم اما غير رسمي اش رو ديدم و چندتا تست هم زدم.
    مساله مهم عدم شناختمه از اي بي تي مي گن لم خاص خودشو مي خواد. اگه gain ادم تو اي بي تي بيشتر باشه خب مي ارزه
    لطفا راهنمايي كنين
    ببین اگر واقعا به زبان مسلطی فرق زیادی برات نخواهد داشت اما بببن من یکسری چیزهای کلی که می دونم بهت می گم شاید بدردت بخوره!
    لم خاص توی تافل برای کسی که زبانش خوب باشه با یه امتحان آزمایشی دستتش میاد! اون کسایی که زبانشون متوسطه احتیاج دارن یه روشهایی استفاده کنن که بتونن بالاترین نمره رو بگیرن! ولی در کل احتیاج به تمرین و زدن تستهای کلی داره!
    منظورتو از GAIN نفهمیدم!! چون معمولا فرقی نمی کنه اگر دانشگاهی قبول داشته باشه دیگه قبول داره نمیگن مسئلا چون فلانی آی بی تی داره ارزشش بیشتره یا بالعکس

اطلاعاتم با توجه به شنیده هام نسبت به آیلتس ایناست:
    توی اسپیکینگ آیلتس راحت تری چون یه آدم جلوت نشسته و تیک تاک ثانیه شمار رو مخت نیست!
    آیلتس لیسنینگش راحت تره چون احتیاج نداری کل متنو نت برداری کنی بعدش ببینی از چی سئوال می دن!
    ریدینگشو اطلاعی ندارم! و در مورد رایتینگش یه ذره توی غلطهای املایی و گرامری سخت تر می گیرن موضوع هاش هم حتی توی آکادمیکش یه ذره سخت تره!

توی آی بی تی:
    شما 6 موضوع اسپیکنیگ داری که باید تو 45 ثانیه یا 1 دقیقه جواب بدی و گرفتن نمره بالاتر از 23 24 احتیاج به تمرین زیاد و روان صحبت کردن داره
    توی لیسنینگ باید تو نوشتن و فهمیدن هم زمان خبره بشی اگر نمره خیلی بالا می خوای
    رایتینگشم دو تاست: تو اولیه باید یه متنو بخوانی و یه لکچر و گوش کنی و حدوده 150-250 در موردشون بنویسی تو دومیش یه موضوع موافق/مخالف یا چه چیزیو ترجیح میدی میدن باید در موردش حداقل 300 تا بنویسی

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    ببین اگر واقعا به زبان مسلطی فرق زیادی برات نخواهد داشت اما بببن من یکسری چیزهای کلی که می دونم بهت می گم شاید بدردت بخوره!
    لم خاص توی تافل برای کسی که زبانش خوب باشه با یه امتحان آزمایشی دستتش میاد! اون کسایی که زبانشون متوسطه احتیاج دارن یه روشهایی استفاده کنن که بتونن بالاترین نمره رو بگیرن! ولی در کل احتیاج به تمرین و زدن تستهای کلی داره!
    منظورتو از GAIN نفهمیدم!! چون معمولا فرقی نمی کنه اگر دانشگاهی قبول داشته باشه دیگه قبول داره نمیگن مسئلا چون فلانی آی بی تی داره ارزشش بیشتره یا بالعکس

اطلاعاتم با توجه به شنیده هام نسبت به آیلتس ایناست:
    توی اسپیکینگ آیلتس راحت تری چون یه آدم جلوت نشسته و تیک تاک ثانیه شمار رو مخت نیست!
    آیلتس لیسنینگش راحت تره چون احتیاج نداری کل متنو نت برداری کنی بعدش ببینی از چی سئوال می دن!
    ریدینگشو اطلاعی ندارم! و در مورد رایتینگش یه ذره توی غلطهای املایی و گرامری سخت تر می گیرن موضوع هاش هم حتی توی آکادمیکش یه ذره سخت تره!

توی آی بی تی:
    شما 6 موضوع اسپیکنیگ داری که باید تو 45 ثانیه یا 1 دقیقه جواب بدی و گرفتن نمره بالاتر از 23 24 احتیاج به تمرین زیاد و روان صحبت کردن داره
    توی لیسنینگ باید تو نوشتن و فهمیدن هم زمان خبره بشی اگر نمره خیلی بالا می خوای
    رایتینگشم دو تاست: تو اولیه باید یه متنو بخوانی و یه لکچر و گوش کنی و حدوده 150-250 در موردشون بنویسی تو دومیش یه موضوع موافق/مخالف یا چه چیزیو ترجیح میدی میدن باید در موردش حداقل 300 تا بنویسی
    متشكر از جوان دقدقتون
    اما يه كم بابت روش امتحان (اينترنتي-كامپيوتري) مي ترسم
    يعني دقدق تر بگم برام مبهمه
    خيليا ظاهرا با سرعتش مشكل دارن
    درسته يا نه توهم زدن؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام
    من الان دارم آیلتس میخونم چون تصمیمم اروپا و کانادا بود الان میخوام واسه آمریکا اپلای کنم ... زیاد هم وقت ندارم که سرچ اینترنتی بکنم ... فقط یه سوال دارم از دوستان دانشگاههای متوسط امریکایی آیلتس قبول میکنن یا نه ؟
    این مساله برام کابوس شده
    بعد از چه نمره ای باید بالاتر بشی ؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط mitrababai نمایش پست ها
    سلام
    من الان دارم آیلتس میخونم چون تصمیمم اروپا و کانادا بود الان میخوام واسه آمریکا اپلای کنم ... زیاد هم وقت ندارم که سرچ اینترنتی بکنم ... فقط یه سوال دارم از دوستان دانشگاههای متوسط امریکایی آیلتس قبول میکنن یا نه ؟
    این مساله برام کابوس شده
    بعد از چه نمره ای باید بالاتر بشی ؟
    هر دانشگاه سياست خودشو داره. بايد بدوني كدوم دانشگاه قراره بفرستي و بري سايتشو بخوني. قانون كلي نميشه براش گفت. شادزي
    ویرایش توسط Simon : November 15th, 2013 در ساعت 12:16 AM
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)