صفحه 6 از 174 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    با سلام به دوستان عزيز ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد من تو دانشگاهي كه مي خوام برم هم آيلتس رو قبول داره هم تافل ولي تا شهريور بيشتر وقت واسه apply نداره من زبانم متوسطه ولي تايپم معموليه 3 سوال دارم 1) چقدر قبل از روز closing date بايد امتحان بدم كه نتيجه به موقع برسه( امتحان زبانو مي گم) و 2)كدوم به نظرتون واسم خواندنش راحتتره تو 3 ماه با توجه به اينكه تافل ibt هستش 3) از روزي كه امتحان بدي تا رسيدن جواب به دست دانشگاه مقصد چقدر طول مي كشه؟
    سلام
    منظورتون از closing date همون deadline هست؟ ??? انتخاب بين ايندو كاملا بستگي به مهارتهاي شخصي خودتون داره. ibt از همه زودتر آماده ميشه نتيجش، حداقل اينكه تقريبا سر 2 هفته مياد رو پروفايلتون و شما ميتونيد تا نمره ريپورت ميشه به اون استناد كنيد.

ميدوني....ما ايرانيها تخصص خاصي تو كنكوري خوندن داريم!!!!تو يك امتحان 20 ميگيريم 1 ساعت بعدش ممكنه هيچي بلد نباشيم!اگه زمان لازم براي آمادگي واقعي تو امتحان تافل نداري بهتره بري PBT امتحان بدي.چون اين امتحان يجور كنكوره.ميشه در عين حاليكه خيلي زبان بلد نيستي و زمان كمي براي آماده شدن داري نمره خوبي هم بگيري.ولي قلق داره كه بچه ها تو بخش تافل راجع به اين موضوع خيلي جوندار تجربه هاشون رو گفتن.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Junior Member

IBT راحتره یا IELTS؟ کدوم و میشه راحتر خوند و نمره آورد؟
    مرسی

Junior Member

Cool تجربيات كساني كه هم TOEFL و هم IELTS‌ داده اند!

سلام به همه دوستان

من سال گذشته امتحان ielts دادم و برای 2009 هم میخوام ibt بدم .کسی میدونه چه تفاوت هایی در هر چهار مهارت با یکدیگه دارن.ایا تکنیک های reading برای ieltsدر مورد ibtهم صدق میکنه؟یا اینکه نوع نگارش writingکه با چه کلمات یا عباراتی اغاز بشه بهتره؟......

موضوع دیگه اینکه :برای writingدو نوع باید بنویسیم یکی در رابطه با chart,line......ودیگری موضوعی که میدن؟سوال دیگه اینکه writingرا باید typeکنیم؟اگه اینجوریه چه مدت زمان داریم؟اخه من در typeکردن سرعت خیلی بالایی ندارم :-[ بشینم از الان تمرین کنم.

در کل من هیچ اطلاعی از نحوه دادن ibtندارم اگه مواردی هست که عنوان نکردم.ممنون میشم که دوستان منو راهنمایی کنن

با تشکر از همه

پیش فرض پاسخ : کسی هست که هم ielts هم ibt داده باشه

من آيلتس ندادم. اما جواب سوالاتتون رو در مورد iBT ميتونم بدم:

رايتينگ دو بخش داره:
    Integrated:يه چيزي مي خونيد، يه چيزي گوش مي ديد و در نهايت يه تركيبي از اينها رو مي نويسيد. 20 دقيقه براي نوشتن وقت داريد.
    Independent: يه موضوع مي دن كه بايد در موردش بنويسيد. 30 دقيقه براي نوشتن وقت داريد.

تو بخش رايتينگ بايد تايپ كنيد و گزينه ديگه اي وجود نداره.

تايپ انگليسي خيلي راحت تر از فارسيه و اگه تمرين كنيد(كه حتما بايد اين كار رو كنيد) مشكلي نخواهيد داشت.

براي بخش اول به كتاب Barrons iBT و براي بخش دوم به How to Prepare for the TOEFL iBT رجوع كنيد.

الته اطلاعات جامعي رو هم مي تونيد در بخش تافل فروم پيدا كنيد.

موفق باشيد.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

خب من در مورد تافل می دونم ولی در مورد ielts فقط در جریان خوندن چندتا از دوستام بودم و هستم و تا اونجایی که من سوال هایی ielts رو دیدم :

- توی تافل خبری از اون chart ها نیست که بخواین بگین که فلان معیار در فلان دوره اینطوری تغییر کرده و روندش نزولی بوده ...

- سوال های readingیی که من توی ielts دیدم هم با تافل فرق داره ... به نظر من برای تافل خیلی ملموس تره تا ielts که بخواین به چند مدل مختلف آدم جواب بده ... سوال های reading تافل خیلی شبیه همین reading هایی ه که توی کنکور ارشد دادیم (التبه منظورم سختی یا موضوعش نیست) ... از نظر فرم و مدلشون بیشتر دارم می گم ... برای خودم که سوال های ielts رو یه نگاهی انداختم فرم سوالاش جدید بود ، تاقل بهتر بود ! ...

- در مورد تایپ کردن : تنها راه تایپ کردن و بهترین راه تمرین کردن هم اینه که الان که دارین برای writing می خونین تمام sample هایی که کار می کنین رو تایپ کنین و کمتر بنویسین ... بالاخره ماهایی هم که سرعت تایپ فارسی و انگلیسیمون خوبه بازم چون متن و جمله بندی انگلیسی کمتر نوشتیم یه کم سرعتمون پایین می آد ... فقط جای کلید ها رو خوب بلدیم که اما مثلآ اگه من بخوام بنویسم دیروز رفتم مدرسه ! ...
    diroz raftam madrese رو سریعتر می نویسم تا i went to school yesterday ! ... متوجه منظورم شدین ؟ ...
    اونش زیاد مهم نیست با تمرین حل می شه ... take it easy !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط far
    سلام به همه دوستان

من سال گذشته امتحان ielts دادم و برای 2009 هم میخوام ibt بدم .کسی میدونه چه تفاوت هایی در هر چهار مهارت با یکدیگه دارن.ایا تکنیک های reading برای ieltsدر مورد ibtهم صدق میکنه؟یا اینکه نوع نگارش writingکه با چه کلمات یا عباراتی اغاز بشه بهتره؟......

موضوع دیگه اینکه :برای writingدو نوع باید بنویسیم یکی در رابطه با chart,line......ودیگری موضوعی که میدن؟سوال دیگه اینکه writingرا باید typeکنیم؟اگه اینجوریه چه مدت زمان داریم؟اخه من در typeکردن سرعت خیلی بالایی ندارم :-[ بشینم از الان تمرین کنم.

در کل من هیچ اطلاعی از نحوه دادن ibtندارم اگه مواردی هست که عنوان نکردم.ممنون میشم که دوستان منو راهنمایی کنن

با تشکر از همه
    منم IELTS ندادم ولی فکر می کنم که IELTS نسبت به امتحان ibt استاندادرد تره.
    به نظر من reading تو امتحان ibt نسبت به ielts سنگین تره به خصوص یادتون باشه که تو ibt ممکنه 5 تا reading داشته باشین. بهمین خاطر باید حسابی خودتونو آماده کننین که تمرکز از دست ندین.
    در مورد writing هم که دوستان توضیح دادن
    و در مورد speaking هم شما باید بر اساس سبک امتحان خودتونو آماده کنین که بتونین تو وقت تععین شده جواب سوال رو بدین. به نظرم اینکه یه شخص با شما صحبت کنه و از شما سوال بپرسه خیلی بهتره تا اینکه شما سوال بشنوین یا رو مانیتور بخونین و بعد بخواین جواب بدین
    یادتون باشه افرادی تو Ibt نمره خوب می گیرن که استرس نداشته باشن.

Junior Member

در مورد speaking اونم مثل ielts دارای 3 بخشه؟میشه یکم در موردش توضیح بدین؟در مورد بخش integratedهم خوندن و هم گوش کردن و بعد یه ترکیبی از ابن دو موضوع رو نوشتن هر سه با هم 20 دقیقه زمان داریم؟یا فقط برای نوشتن اون زمان رو داریم؟

من جفت امتحانا رو دادم يعني هم IELTS و هم IBT. در کل IELTS راحتتره ولي قلقش خوب فرق ميکنه. ولي در يک مدت زمان مشخص به نظرم 7 رو راحتتر از 100 ميشه آورد مخصوصا شما که Speaking ات هم خوبه. من پيشنهادم IELTS هست.

Dear friend please visit this web site and take its free ibt tour you will get answer to your questions trust me
    http://www.ets.org/portal/site/ets/m...0022f95190RCRD
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)