صفحه 74 از 174 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Global Moderator

Simon آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    ممنون سایمون جان. من چون لیسنینگم خیلی توپ نیست (البته بدم نیست) زمان کم نمیارم؟ چون iBT خیلی listening based هست این رو میپرسم. نمیخوام تجربه پارسال رو امسال هم مرتکب بشم. به نظرتون اگه بخوام همون آیلتس رو ادامه بدم نظرتون چیه؟ کلا اگه بخواین منو بین تافل و آیلتس راهنمایی کنید با توجه به اینکه یه مدت آیلتس خوندم و با روندش آشنام در حالیکه تافل رو از صفر باید شروع کنم برام چه توصیه ای دارین؟ در واقع هدف من 7 آیلتس یا 100 iBT هست. مرسی
    من هر چي هم حرف بزنم اينجا آخرش قضيه ي خواستن توانستن است. ببين اين تافل 100 يا آيلتس 7 اصلا مهم نيست. اينا بار روانيشون فرق داره. شما اگر همون آيلتس رو ادامه بدي و قطعا و قلبا بخواي با انرژي كمتري به 7 ميرسي تا اينكه زمان بزاري روي تافل و اونم براي 100. ولي خوب اين بازم به تو و ديدگاهت بستگي داره. يكي ميگه من از آيلتس بيزارم 7 هم ميخوام من به اين فرد هرگز آيلتس پيشنهاد نميدم چون تو ناخودآگاهش بذر بدي كاشته از آيلتس و هرگز به 7 نميرسه اما اگر راهش عوض شه بره سمت تافل شايد 110 هم بياره. حالا شما اگر با آيلتس مشكل نداري و ميدوني كه ميخواي 7 به بالا بياري وقتتو صرف يادگيريه يك شويه ي جديد نكن و همن راه رو مصر تر ادامه بده. ضمنا نمره ي ليسننيگ شما خيلي هم بد نيست بايد كمي بيشتر روش وقت بزاري. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

سلام دوستان ..
    من چند وقتی هست که برای تافل میخونم ولی الان با چند تا از بچه ها که برای ایلتس میخونن میبینم امتحان اونها خیلی آسونتر هست و لیستنینگ هاشون کوتاهتره و اسپیکش راحتتره ..الان وسوسه شدم که سویچ کنم به ایلتس ،به نظرتون این کار را بکنم چقدر وقت میبره برای این کار ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط kasi58 نمایش پست ها
    سلام دوستان ..
    من چند وقتی هست که برای تافل میخونم ولی الان با چند تا از بچه ها که برای ایلتس میخونن میبینم امتحان اونها خیلی آسونتر هست و لیستنینگ هاشون کوتاهتره و اسپیکش راحتتره ..الان وسوسه شدم که سویچ کنم به ایلتس ،به نظرتون این کار را بکنم چقدر وقت میبره برای این کار ؟
    دوست من به نظر من هر کی بخونه فرقی براش نداره
    دوستان و سویچ نظر و از این شاخه به اون نمیتونه مفید باشه زیاد
    به نظر من یک بار تصمیم بگیرید و خلاص
    قرمز باشی

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام دوستان ..
    براي كي نمره رو ميخواهيد؟اگر زمانتون حدود2-3 ماهه توصيه نميشه. اين امكان داره كه شما در يكي از اينها نسبت به ديگري موفق تر باشي و اين بسته به نوع برخورد خودت با مسائله. الان بايد ببيني هدف اين سوييچ كردن چيه و چه مزايا و معايبي داره بعد با توجه هب اونها تصميم بگيري كه اينكار عملي شه. شادزي

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

سلام دوستان ..
    دوست عزیز توصیه می کنم این کار رو نکنید، به دو دلیل:

1- رابطه نمره گرفتن به ازای بیشتر خودندن در امتحان تافل بهتر از آیلتس هست

2- تافل ادا دادنای مراکز آیلتس ( مراجعه کنید به فروم شون ) رو نداره که امتحان بگیره بعد بگه این لغو میشه!
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ممنون از دوستان ...
    اگر کسی از دوستان مزایا و معایب تافل و آیلتس را نسبت به هم بسنجه فکر کنم به دارد بقیه هم بخوره ...
    تا اونجا که من دیدم چند تا کتاب نازک که واقعا نسبت به کتابهای تافل ،بچه بازی میمونه
    امتحانش هم paper based هست و اسپیکش تو ۴۵ ثانیه نیست که استرس بگیری ... بقیشو دوستان بگن

Global Moderator

Simon آواتار ها

ممنون از دوستان ...
    اگر کسی از دوستان مزایا و معایب تافل و آیلتس را نسبت به هم بسنجه فکر کنم به دارد بقیه هم بخوره ...
    تا اونجا که من دیدم چند تا کتاب نازک که واقعا نسبت به کتابهای تافل ،بچه بازی میمونه
    امتحانش هم paper based هست و اسپیکش تو ۴۵ ثانیه نیست که استرس بگیری ... بقیشو دوستان بگن

دوست خوب اينجا محل مطرح كردن همچين موضوعي نيست. ضمن اينكه چيزي كه شما داريد مقايسه ميكنيد شبيه اين ميمونه كه يكي بگه ميشه يك ليوان آب سرد رو با يك ليوان آب گرم مقايسه كنيد. خوب مشخصه كه جايگاه استفاده ي اينها با هم فرق داره و انرژي كه استفاده شده تا آب گرم شه يا سرد شه متفاوته ولي نهايتا هر دو آب هستند و ماهيتشون يكيه. لذا آزمون زبان هم به اين صورته و شما نميتوني مزايا و معايب براشون بسنجي. متدها فرق داره . و يكي سيستم دانشگاهي آمريكا و ديگري جاهاي ديگه رو نشون ميده. هدف آماده شدن براي دانشگاه هست و بس. شادزي

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

ممنون از دوستان ...
    دوست عزیز به جد توصیه میکنم سمت آیلتس نیا چون امتحانش بی دروپیکره و تکنیک توش خیلی مهمه... من امتحان آیلتس دادم و میدونم سیستمش چطوره ... تافل امتحان استانداردی هست و یه سری منابع مشخص داره و همونا رو خوب بخونی مطمئن باش موفق میشی چون فقط دانش زبانت رو ارزیابی میکنه و تکنیک خاصی نداره ... به نظرم اگه تا الان تافل خوندی مسیرت رو ادامه بده و از این شاخه به اون شاهخ نرو چون زمان رو از دست میدی!! به نظرم در حالت کلی و تو یه مقایسه جامع امتحان آیلتس امتحان سختتر و استخوندارتری باشه چون واقعا نمیشه نتیجه آزمون رو با توجه به تواناییت پیش بینی کنی و مخصوصا تو رایتینگ و اسپیکینگ معمولا نمره ت کمنتر از اون چیزی میشه که حقته ... شک نکن تافل بهتره راهت رو ادامه بده

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوست عزیز به جد توصیه میکنم سمت آیلتس نیا چون امتحانش بی دروپیکره و تکنیک توش خیلی مهمه... من امتحان آیلتس دادم و میدونم سیستمش چطوره ... تافل امتحان استانداردی هست و یه سری منابع مشخص داره و همونا رو خوب بخونی مطمئن باش موفق میشی چون فقط دانش زبانت رو ارزیابی میکنه و تکنیک خاصی نداره ... به نظرم اگه تا الان تافل خوندی مسیرت رو ادامه بده و از این شاخه به اون شاهخ نرو چون زمان رو از دست میدی!! به نظرم در حالت کلی و تو یه مقایسه جامع امتحان آیلتس امتحان سختتر و استخوندارتری باشه چون واقعا نمیشه نتیجه آزمون رو با توجه به تواناییت پیش بینی کنی و مخصوصا تو رایتینگ و اسپیکینگ معمولا نمره ت کمنتر از اون چیزی میشه که حقته ... شک نکن تافل بهتره راهت رو ادامه بده
    ممنون...جالبه وقتی من لیستنینگ های ایلتس را گوش میدم خیلی راحت تر به نظر میاد حد اقل قبلش سوالارو میبینی میدونی از چی میخواد سوال بیاد و مهمتر اینکه بر میگردی درست میکنی جوابت را ... واقعا این فکر مثل خوره افتاده به جونم که برم ایلتس امتحان بدم ولی یکی را میخوام که سفت و سخت منو منصرف کنه برگردم همین تافل را بخونم ..چون تا الان همه جوره میبینم ایلتس راحت تر هست و افسوس میخورم که چرا قبل اینکه شروع کنم به خوندن تحقیق میکردم میومدم ایلتس میخوندم

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

ممنون...جالبه وقتی من لیستنینگ های ایلتس را گوش میدم خیلی راحت تر به نظر میاد حد اقل قبلش سوالارو میبینی میدونی از چی میخواد سوال بیاد و مهمتر اینکه بر میگردی درست میکنی جوابت را ... واقعا این فکر مثل خوره افتاده به جونم که برم ایلتس امتحان بدم ولی یکی را میخوام که سفت و سخت منو منصرف کنه برگردم همین تافل را بخونم ..چون تا الان همه جوره میبینم ایلتس راحت تر هست و افسوس میخورم که چرا قبل اینکه شروع کنم به خوندن تحقیق میکردم میومدم ایلتس میخوندم
    میدونم چی میگی و منم همین الان هم همین دوراهی رو دارم و نمیدونم آیلتس بدم یا برم سمت تافل!!؟ چون من 7 آیلتس یا 100 iBT میخوام ولی چون آیلتس رو باهاش آشنام نمیخوام زمان رو از دست بدم هرچند که من برای آمریکا اپلای میکنم و تافل بدم بهتره اما من حیث المجموع آیلتس لعنتی!!! رو بدم زودتر به نتیجه میرسم. شما هم اگه سمت آمریکا میخوای بری و تافل رو با روندش آشنایی اصلا شک نکن که تافل بهتر و استانداردتره اما باز میتونی فکر کنی و تصمیم نهاییت رو بگیری... به نظرم ریدینگ و رایتینگ آیلتس سختتر از تافل هست، اسپیکینگ تو یه سطحن ولی لیسنینگ آیلتس به نسبت راححتره.. کلا تافل خیلی listening based هست یعنی اگه لیسنینگت خوب باشه رو 3تا اسکیل دیگه هم تاثیر مستقیم و مثبت داره و برعکس... صفحات قبلی این تالار هم بخونی بد نیست هر چند ممکنه یه خورده بین تافل و آیلتس گیجت کنه اما به نظرم نظر بچه های دیگه ر و ببینی بد نیست ....

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)