صفحه 8 از 174 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

ibt و IELTS کمی شبیه هم هستند و با pbt فرق دارند بیشتر تاکیدشون بر اینه که شما کلیات رو چقدر متوجه شدید و تاکیدشون بر ترکیب توانایی هاست ولی با توجه به اینکه قبلا تافل دادید بهتره این بار هم برید سراغ ibt
    HOPE, GIVES YOU WINGS

meysi
    Guest

سلام به همه

من می خوام برای master از انگلیس پذیرش بگیرم. دانشگاه مورد نظرم شرط زبانش آیلتس 6 (هیچ بخشی کمتر از 5 نباشه) و یا تافل 580 هست. با توجه به اینکه من سطح زبانم بین intermediate و advanced هست و کلا چهار پنج ماه وقت دارم فکر می کنید کدوم برام بهتره؟
    البته الان خودم به این فکرم که جفتشون رو بدم. این جوری فکر می کنم استرس کمتری داشته باشم.

با تشکر

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

من ielts رو پیشنهاد می کنم .. ielts 6 به مراتب راحتتر از 580 pbt هست ...
    البته چون 5 ماه بیشتر وقت ندارین بهتره که دوبار ielts رو بنویسید ..
    دوباره ielts رو دادن احتمال موفقیتتون رو بیشتر می کنه تا اینکه بخواین یه دونه ielts بدین و یه دونه pbt !
    موفق باشید

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam m
    سلام دوستان

دانشگاه UBC نمره IELTS 7 ، TOEFL iBT 100 و یا TOEFL PBT 600 می خواد.
    بنظرتون آوردن نمره کدوم یکی آسون تره؟
    ممنون می شم راهنماییم کنید.
    شک نکن 600 PBT

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط shabnam m
    سلام دوستان

دانشگاه UBC نمره IELTS 7 ، TOEFL iBT 100 و یا TOEFL PBT 600 می خواد.
    بنظرتون آوردن نمره کدوم یکی آسون تره؟
    ممنون می شم راهنماییم کنید.
    چقدر وقت دارین ؟
    با emperial موافقم اما pbt 600 هم اونقدر آسون نیست ... شاید بد نباشه بازم یه نگاهی به skill های ielts بندازین ...
    ممکنه اونا براتون راحتتر از grammar خوندن باشه ...
    در ضمن listening توی ielts راحتتر از pbt ه ...
    دیگه برمیگرده به اینکه چقدر speaking خوبی داشته باشید ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

من تجربه شخصی خودم رو بیان می کنم:
    من آگوست سال 2006 امتحان TOEFL PBT سازمان سنجش توی دانشگاه شریف دادم. خیلی از listening ها از دستم در رفت و نمرم 563 شد. البته آمادگی خاصی برای آزمون نداشتم و تنها اگر اشتباه نکنم یک نمونه دفترچه رو زده بودم.
    سال 2007 هم در ماه June در British Council امتحان آیلتس دادم که نمرم 7 آکادمیک شد. Listening رو هشت، Reading رو 8.5 و دو تای دیگر رو بهم نمره 6 دادند (هر چند که این دوتا از انتظارم خیلی پایین تر بود، بخصوص Writing). برای آیلتس یه 6 ماهی کلاس رفتم که انصافاً خوب بود.
    ولی الآن که کم کم داره نمره IELTS من Expire میشه می خوام برم TOEFL به شیوه IBT بدم. گذاشتم واسه حول و حوش خرداد 88 امتحان بدم. سعی می کنم کلاس برم. اگر عمری بود سعی می کنم نتیجه اون رو هم بذارم.
    یک نکته اینکه من هم درباره با ویزای دانشجویی مشابه صحبت دوستان رو درباره استرالیا شنیده بودم.ولی بعدها فهمیدم که توی رشته بنده (عمران) اصولاً دانشگاه های استرالیا براحتی بورس و فاند نمیدن! درنتیجه بی خیال IELTS شدم.
    راستی اگر دوستان راهنمایی خاصی در این مورد برای من دارند، متشکر میشم بیان کنند.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

ApplyAbroad Veteran

اگه بخوام اروپا پذیرش بگیرم و 1.5سال هم وقت داشته باشم (زبانم در حد متوسط هست)(سرعت تایپ2دستیم خیلی بالاست.بدون نگاه کردن به کیبورد)
    1-از الان Toefl بخونم؟
    2-از الان Ielts بخونم؟
    3-یا مثلا 6ماه زبان بخونم بقیش Ielts or Toefl?
    ممنون از همگی

به نظر من هر دوی این امتحانات استاندارد هستند و سطح واقعی زبان شما رو مشخص میکنند،پس اگه شما زبانتون خوبه با هیچ کدوم مشکل ندارید و با آشنایی با روش امتحان موفق میشید ولی به نطر من IELTS استانداردتر هستش چون speaking در روز دیگری است و شیوه امتحان به گونه ای است که نسبت به toefl استرس کمتری داره.
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

Member domesday آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial design

تنها خوبيه تافل اينه كه زود تر ميشه ثبت نام كرد
    يعني براي من اينجوري بود كه ثبت نام آيلتس يكم اذيتم كرد
    اما ميتونم بگم كه امتحان ايلتس يكم بهتره
    يه نكته ديگه اگر فكر ميكني كه ممكنه استراليا هم اپلاي كني حتما ايلتس بده
    موفق باشي

سلام
    دوستان عزيز ببخشيد اگر تكراريه ولي نتونستم توي نگاه كردن به اين تاپيك كسي رو مثل خودم پيدا كنم
    من ميخواستم براي مالزي اقدام كنم توي سايت دانشگاه چيزي در مورد مدرك زبان خاصي نگفته اما گفته شده كه بايد نياز هاي دانشگاه رو تامين كنه ولي اونطوري كه كسايي كه قبلا رفتن ميگن كه خيلي بهتره اگر مدرك زبان رو از اينجا بگيريم چون حتي كسي كه در حد advanced هم باشه بازم حداقل يك ترم زبان رو بهش ميدن
    منم براي همين قضيه ميخوام ايران امتحان بدم و طبق برآورد خودم آيلتس 5.5 تا 6.5 رو بيارم برام كافيه ( يا معادل اون توي تافل كه نمي دونم چند ميشه)
    الان سطح زبانم از نظر موسسه ديپلم senior دارم( موسسه نداي شكوه) و اگر خودم بخوام به خودم رتبه اي بدم سطحي تقريبا برابر با intermediate رو ميدم
    در ضمن من حدود 5-6 ماه وقت دارم براي گرفتن مدرك زبان الان موندم كه كدوم امتحانو براش آماده شم
    در مورد آزمون اون طوري كه متوجه شدم كيفيت برگزاري تافل(iBT) بيشتر از آيلتس هست ضمن اينكه امتحان تافل رو هم ميتونم شيراز بدم( خودم هم شيرازم) اما در مورد آيلتس اينكه نمونه سوالات قديميش برام در دسترس تر از تافل ضمن اينكه اونطوري كه من از چند نفر از معلماي موسسه قديميم شنيدم self study با يك نفر پارتنر براي ielts راحت تره
    الان ممنون ميشم دوستان كمك كنند كه كدوم يك از دو آزمون ايلتس يا تافل(اينترنتي) براي من بهتره
    اينو هم بگم كه براي دانشگاهم مهم نيست كه كدوم مدركو داشته باشم حتي با Tolemo هم مشكلي ندارن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)