صفحه 83 از 174 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member dEadLiNe آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام، به نظر من این نظر سنجی تا الان نتیجه اش درست نیست، چون من 2 بار امتحان PBT دادم و چند بارم (!) iBT، پی بی تی قطعا آسونتر از iBT هست، همه اسکیلهاش، مخصوصا بخاطر نداشتن Speaking مسخره iBT. و با توجه به اینکه فقط 1 سال درگیر iBT بودم و دیدم کسایی رو زبانشون از من بهتر نبود چقدر براحتی IELTS نمره 6.5 (فقط با دو ماه فشرده خواندن) گرفتن، شک نکنید که وقت گذاشتن واسه iBT اشتباه و وقت تلف کردنه.

Junior Member iman2010 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dEadLiNe نمایش پست ها
    سلام، به نظر من این نظر سنجی تا الان نتیجه اش درست نیست، چون من 2 بار امتحان PBT دادم و چند بارم (!) iBT، پی بی تی قطعا آسونتر از iBT هست، همه اسکیلهاش، مخصوصا بخاطر نداشتن Speaking مسخره iBT. و با توجه به اینکه فقط 1 سال درگیر iBT بودم و دیدم کسایی رو زبانشون از من بهتر نبود چقدر براحتی IELTS نمره 6.5 (فقط با دو ماه فشرده خواندن) گرفتن، شک نکنید که وقت گذاشتن واسه iBT اشتباه و وقت تلف کردنه.
    سلام
    البته دوست عزیز باید به این نکته هم توجه داشت که دانشگاه مورد نظر مقصد چه requirement های میخواد؟بعضی از دانشگاه ها که واقعا بی انصافن و تفاوت مغرضانه ای بین تافل و ایلتس قرار میدن و نمره کمتری از ibt رو در مقایسه با ایلتس مطالبه می کنند.من هم خودم قبلا رفته بودم سمت ایلتس ولی طبق پیشنهاد دوستان و بررسی وبسایت دانشگاه ها به سمت تافل رفتم.البته به نظر من انتخاب بین این 2 ازمون به خود شخص بر میگرده که با کدوم یک از این 2 ازمون بتونه راحت تر ارتباط برقرار کنه
    موید باشید

سلام دوستان
    من زبان متوسط روبه بالایی دارم و حدود 2.5 ماه هم وقت دارم با روزی 7-8 ساعت وقت آزاد. از سیستم اسپیکینگ تافل و همینطور رایتینگش که باید تایپ کنم خیلی می ترسم و نگرانم از پسش برنیام. بعضی دوستانم تعصب خاصی روی تافل دارن و دائم به من میگن که حتمأ تافل بده و یه سری دیگه نظرشون بر اینه که آیلتس واسه من راحتتر خواهد بود. تا الان هم نه تافل و نه آیلتس شرکت نکردم. می خواستم نظر شما دوستان صاحب نظر رو هم بدونم، شاید ازین تنگنای تصمیم گیری رها بشم. پیشاپیش از راهنماییهای شما سپاسگزارم

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط baran_eghtesad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من زبان متوسط روبه بالایی دارم و حدود 2.5 ماه هم وقت دارم با روزی 7-8 ساعت وقت آزاد. از سیستم اسپیکینگ تافل و همینطور رایتینگش که باید تایپ کنم خیلی می ترسم و نگرانم از پسش برنیام. بعضی دوستانم تعصب خاصی روی تافل دارن و دائم به من میگن که حتمأ تافل بده و یه سری دیگه نظرشون بر اینه که آیلتس واسه من راحتتر خواهد بود. تا الان هم نه تافل و نه آیلتس شرکت نکردم. می خواستم نظر شما دوستان صاحب نظر رو هم بدونم، شاید ازین تنگنای تصمیم گیری رها بشم. پیشاپیش از راهنماییهای شما سپاسگزارم
    این بستیگ به خیلی از شرایط داره.
    اینکه سرعت تایپت چقدر زیاد باشه.
    اینکه با کدام لهجه راحت تری.مثلا من خودم با لهجه ی بریتیش خیلی راحتتر بودم.برای همین ایلتس رو انتخاب کردم.
    نکته ی دیگه مدل اسپیکینگ امتحان هاست.شاید مسخره به نظر برسه.اما آیا اون حسی که وقتی یکی جلوت نشسته زمانی که فقط کامپیوتر جلوت هست بهت دست میده؟خودم میدونم وقتی با یه انسان دارم صحبت میکنم مسلط تر و راحت تر میتونم صحبت کنم.
    اما در کل به نظرم ایلتس بهتره
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Senior Member Harrison آواتار ها

واقعا در حال حاضر کسی تو ایران ایلتس 6.5 بگیره زبانش خوبه..من جفتشو ترای کردم..به نظرم مین تافل 80 راحتر بدست می اد..صد البته نمیشه گفت
    کسی که تافل 90 95 داره زبانش ضعیفه...هر کدوم قلق خاص خودشو داره...
    من توصیم به بچه ها اینه که یک مقدار بیس زبانو که اوردن بالا..جنرال مثلا..چند تا تست ایلتس و چند تا تست تافل بزنند...هر کدوم راحت ترند و نمره بیشتری می ارند برن سراغ اون...حتما باید زبان در حد معمول باشه در غیر این صورت معلوم نمیشه...
    چندین نفر از دوستام اینکارو کردند..نمیگم همه..اکثرا با تافل راحت تر بودند..

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    این بستیگ به خیلی از شرایط داره.
    اینکه سرعت تایپت چقدر زیاد باشه.
    اینکه با کدام لهجه راحت تری.مثلا من خودم با لهجه ی بریتیش خیلی راحتتر بودم.برای همین ایلتس رو انتخاب کردم.
    نکته ی دیگه مدل اسپیکینگ امتحان هاست.شاید مسخره به نظر برسه.اما آیا اون حسی که وقتی یکی جلوت نشسته زمانی که فقط کامپیوتر جلوت هست بهت دست میده؟خودم میدونم وقتی با یه انسان دارم صحبت میکنم مسلط تر و راحت تر میتونم صحبت کنم.
    اما در کل به نظرم ایلتس بهتره
    سلام دوست عزیز
    ضمن تشکر بابت راهنماییاتون. راستش من سرعت تایپم خیلی خوبه، ولی در کل نوشتن روی کاغذ برام خوشایندتره و تمرکز بیشتری دارم. راجع به اسپیکینگم دقیقأ با صحبت شما موافقم، واقعأ ارتباط برقرار کردن با کسی که روبرو و هم کلام آدم هست، خیلی بهتره تا صرفأ همه چیز کامپیوتری باشه. من با هر دو لهجه راحتم، یکیش نسبت به اون یکی واسم ارجحیت خاصی نداره توی ذهنم. فکر کنم با این اوصاف به این نتیجه برسیم که همون آیلتس رو شرکت کنم!!!! البته فکر کنم منطقی تر این باشه که به توصیه دوست عزیز Harrison هم عمل کنم. شاید معیارها تغییر کرد.

Junior Member dEadLiNe آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
    سلام
    البته دوست عزیز باید به این نکته هم توجه داشت که دانشگاه مورد نظر مقصد چه requirement های میخواد؟بعضی از دانشگاه ها که واقعا بی انصافن و تفاوت مغرضانه ای بین تافل و ایلتس قرار میدن و نمره کمتری از ibt رو در مقایسه با ایلتس مطالبه می کنند.من هم خودم قبلا رفته بودم سمت ایلتس ولی طبق پیشنهاد دوستان و بررسی وبسایت دانشگاه ها به سمت تافل رفتم.البته به نظر من انتخاب بین این 2 ازمون به خود شخص بر میگرده که با کدوم یک از این 2 ازمون بتونه راحت تر ارتباط برقرار کنه
    موید باشید
    مطمئنا کسایی که فقط هدفشون آمریکاست بهتره که تافلو انتخاب کنن، ولی به نظر من ریسکه، من iBT 87 شدم و شانس پذیرش استرالیارو فقط بخاطر نداشتن تافل بالا از دست دادم.
    برای مقایسه requirement دانشگاهها هم بجز آمریکا اکثر کشورها آیلتس 6.5 و تافل 90 میخوان که آیلتس 6.5 آوردن راحت تر از تافل 90 هست.

Junior Member

سلام،
    دانشگاهی که میخواهم اپلای کنم تافل 92 یا آیلتس 6.5 قبول میکنه، به نظر شما رسیدن به کدومش راحت تره؟
    خودم فکر نمیکنم فرق زیادی داشته باشه،اما چون خیلی بی تجربه ام، خواستم بپرسم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehyad نمایش پست ها
    سلام،
    دانشگاهی که میخواهم اپلای کنم تافل 92 یا آیلتس 6.5 قبول میکنه، به نظر شما رسیدن به کدومش راحت تره؟
    والا بنظر من برای کسی که به سیستم کاغذی عادت داره که زیر کلمات خط بکشه و ..... ایلتس ساده تر هست و من مثلا تا چیزی را پرینت نکنم نمی تونم بخونم کامپیوتری نمی تونم
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehyad نمایش پست ها
    سلام،
    به نظرم دو تا نمره کاملا برابر میاد و گرفتن هر دو به یه اندازه تلاش میخواد اما اینکه کدوم انتخاب کنید، بستگی به خودتون داره که با کدوم امتحان راحت تر باشید، اگه لیسینینگتون و تایپتون خوبه و پشت کامپوتر وقت زیاد میگذرونید، تافل بهتره چون سیستم سنجش سطح و نمره دهی اش هم خیلی عادلانه تر هست ولی اگر با شیوه های سنتی امتحان دادن راحت هستید آیلتس شاید گزینه بهتری باشه...من که به شخصه تجربه هر دو امتحان داشتم، امتحان تافل هزاربار به آیلتس ترجیح میدم و کلا اولین امتحان زندگی ام بود که هم موقع درس خوندن و هم موقع امتحان دادن و هم موقع گرفتن نتیجه حس خوبی داشتم!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)