صفحه 84 از 174 نخستنخست ... 34747576777879808182838485868788899091929394134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemehyad نمایش پست ها
    سلام،
    دانشگاهی که میخواهم اپلای کنم تافل 92 یا آیلتس 6.5 قبول میکنه، به نظر شما رسیدن به کدومش راحت تره؟
    خودم فکر نمیکنم فرق زیادی داشته باشه،اما چون خیلی بی تجربه ام، خواستم بپرسم
    با مقایسه اینکه هر دو روش رو امتحان کردم، 6.5 یه مقدار گزینه مناسبتریه مگر اینکه شما یه گیر خیلی اساسی شخصی با روش آیلتس داشته باشی.

----------

یه نکته ای که کم دیدم تو این تاپیک بهش پرداخته بشه:

البته اگر برای یه دانشگاه خاص داری اقدام میکنی، یه نگاه به سکشن های هر کدوم هم بنداز، مثلا دانشگاه موناش استرالیا میگه من 91 تافل رو قبول میکنم بعد میگه سکشن ها باید حداقل: 22-22-25-22 باشه، خوب این دیگه اسمش 91 هست ولی واقعا به عددی بالاتر از 91 باید برسی

یا یه دانشگاه دیگه کانادایی میگه من 92 میخوام مینیمون 20-20-20-20 در هر سکشن، خوب این شرایط مناسبتری از 91 بالا داره.

Junior Member

ایا میشه با ایلتس اکادمیک 5 در طول 3 ماه برای ای بی تی 92 حاضر شد؟
    ممنون

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sasani46 نمایش پست ها
    ایا میشه با ایلتس اکادمیک 5 در طول 3 ماه برای ای بی تی 92 حاضر شد؟
    ممنون
    به نظر من تفاوتش خيلي زياده مثل اينكه بخواي از آيلتس 5 به آيلتس 7 برسي، ضمن اينكه اسكيلهاي اين دو امتحان در همه بخشها متفاوته و يه زمان قابل توجهي رو هم بايد براي آشنايي با تافل بزاري. پس عملا وقت مفيدت حتي از 3 ماه هم كمتر ميشه.

اگر مشكل اساسي با امتحان آيلتس نداري و يا اينكه سابقه تافلي خوندن قبلي نداري، آيلتس رو ادامه بده

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

سلام
    من دانشګاههایی که می خوام برم ایلتس 4 به بالا و یا معادل تافل اونو میخوان (البته هرچه بیشتر باشه بهتره)
    با یکی از دوستام که حرف می زدم ایلتس رو بیشنهاد کرد
    الان هم کلاسای American English File 2 می رم( در حد Intermediate Per )
    5 ماه هم وقت دارم
    بنظرتون کدوم یکی رو بدم راحته؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط starblue7750 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشګاههایی که می خوام برم ایلتس 4 به بالا و یا معادل تافل اونو میخوان (البته هرچه بیشتر باشه بهتره)
    با یکی از دوستام که حرف می زدم ایلتس رو بیشنهاد کرد
    الان هم کلاسای American English File 2 می رم( در حد Intermediate Per )
    5 ماه هم وقت دارم
    بنظرتون کدوم یکی رو بدم راحته؟
    آیلتس 4 حدود تافل 30 تا 40 و آیلتس 5 حدود تافل 40 تا 50 هست. دانشگاه چه نمره تافلی خواسته؟ شما که وقت خوبی داری، از هر دو نوع امتحان تست آزمایشی بزن، ببین با کدوم راحتتری

دوست شما اگر بر مبنای تواناییهای شما گفته آیلتس بهتره پس دلیلشون موجه هست، ولی اگر همینطور کلی گفته آیلتس بهتره، این جمله، جمله درست نیست! چون اگر اینطور بود خوب همه میرفتن آیلتس امتحان میدادن، بر اساس تواناییهای خودتون و بر اساس نیاز دانشگاه نوع امتحان رو تعیین کنین

Junior Member

با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6

به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    با تشکر

Member starblue7750 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط fadaei2 نمایش پست ها
    آیلتس 4 حدود تافل 30 تا 40 و آیلتس 5 حدود تافل 40 تا 50 هست. دانشگاه چه نمره تافلی خواسته؟ شما که وقت خوبی داری، از هر دو نوع امتحان تست آزمایشی بزن، ببین با کدوم راحتتری

دوست شما اگر بر مبنای تواناییهای شما گفته آیلتس بهتره پس دلیلشون موجه هست، ولی اگر همینطور کلی گفته آیلتس بهتره، این جمله، جمله درست نیست! چون اگر اینطور بود خوب همه میرفتن آیلتس امتحان میدادن، بر اساس تواناییهای خودتون و بر اساس نیاز دانشگاه نوع امتحان رو تعیین کنین
    سلام
    حرف دانشګاه :
    تو ایلتس جداقل 4 و تو تافل 531 یا 198 یا 72 باید بګبرم

دوستمم چون میګه اسبیکینګ من خوب نیست ایلتس بدم
    با این وضعیت کدوم بهتره ؟

راستی من الان واسه یه دانشګاه اقدام کردم ک ه اګه قبول شم باید اواسط شهریور امتحان زبان بدم
    اګه تا اون موقع بخونم با سطح pre intermediate یا تقریبا intermediate چقدر میشه زد؟

Senior Member s30min آواتار ها

سلام
    حرف دانشګاه :

راستی من الان واسه یه دانشګاه اقدام کردم ک ه اګه قبول شم باید اواسط شهریور امتحان زبان بدم
    اګه تا اون موقع بخونم با سطح pre intermediate یا تقریبا intermediate چقدر میشه زد؟
    اگه سطح زبانتون متوسط به پایین باشه قطعا ایلتس گزینه بهتریه...چون تافل تقریبا به جز ریدینگ و رایتنیگ آخر همش لیسینینگ خوب لازم داره که برای کسی که زبانش متوسط رو به پایین یا حتی متوسط هست گزینه خوبی نیست....
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

Senior Member

سلام
    حرف دانشګاه :

با این شرایط قطعا آیلتس گزینه بهتریه، اگر این تاپیک رو بخونی عبارت "قطعا" و عبارتهای مشابه خیلی کم به کار برده شده ولی در مورد شما فرق میکنه، چون تافل 72 به مراتب سطح زبان بالاتری مطلبه.

(نکته جالب اینه که بعد اینکه این جمله رو نوشتم دیدم دوستمون سیمین هم از همین عبارت استفاده کرده و به نکات درستی اشاره کرده)

مساله دیگه اینکه در مورد اسپیکینگ هم دقیقا حق با دوستتون هست. اسپیکینگ تافل مجموعه ای از توانمندیهای مختلف هست که رسیدن بهش خیلی زمانبر تر هست.

پیش بینی زمان مورد نیاز خوندن هم نه تنها کار دقیقی نیست، بلکه کار درستی هم نیست، چون ممکنه شما رو به اشتباه بندازه. شما هیچ معیاری از خودتون در زمینه آیلتس ارائه ندادین که بشه تخمین زد. خودت شروع کنی بهتر دستت میاد، اونوقت بهتر هم میشه از دیگران راهنمایی بگیری. موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط math1 نمایش پست ها
    با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6

به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    با تشکر
    دوست عزیز، یک اینکه تقریبا اکثر دانشگاههای امریکا هر دو رو قبول میکنن. ضمنا خودت هم میبینی که دانشگاههای مختلف بر اساس سیاستشون معیارهای مختلفی از برابر سازی تافل و آیلتس دارن. اگر دانشگاه هدفت کاملا مشخص نیست و اگر پیشینه آیلتس خوندن نداری، عموما تافل دادن برای امریکا بهتره، به دو دلیل:

1- معمولا نمره درخواستی تافل برای دانشگاههای امریکا، دست یافتنی تر هست، مثلا شما وارد سایت دانشگاههای استرالیایی یا انگلیسی بشین وقتی حرف از آیلتس 7 میزنن، در خیلی موارد یه تافل 100 رو در کنارش مینویسن یا حداقل 92 میخوان

2- سیستم تافل به شما قابلیتهایی میده که برای اون سیستم آموزشی مزایایی داره، از قبیل نوت برداشتن
    ویرایش توسط fadaei2 : July 28th, 2013 در ساعت 11:50 PM

با عرض سلام خدمت دوستان گلم.
    میدونم شاید سوالم تکراری باشه! اما میشه راهنمایی کنید که واسه آمریکا چه نمره ای از ایلتس بیشترین شانس رو داره؟ (میدونم هرچه بیشتر بهتر اما به صورت معقول)
    مرسی از بابت راهنماییتون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)