صفحه 88 از 174 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد امكانات پذيرش بحث نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

ممنون از پاسخت
    من از لحاظ تایپ کردن مشکلی ندارم و در مهارت لیسنینگ نیز نسبتا قوی هستم. جدای این مباحث نمره 7 تافل را کسب کردن راحتتر است یا 100 تافل؟ همچنین با توجه به زمان محدودی که دارم در کدام آزمون میتوانم موفقتر باشم. از طرف دیگر بخش اسپیکینگ و رایتینگ در کدام آزمون راحتتر است؟

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد امكانات پذيرش بحث نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

به نظرم رایتینگ این دو تا فرقی نداره. میمونه اسپیکینگ، خب شما میتونی به یه متنی گوش بدی و بعد هر چی فهمیدی رو توی یه رکوردر بگی؟ من راحتترم که با یه شخص صحبت کنم. نمی دونم. گرفتن 7 آیلتس و 100 تافل هر دو نیاز به کار و تلاش زیاد داره.
    don't forget to smile

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahelsoosoo نمایش پست ها
    ممنون از پاسخت
    من از لحاظ تایپ کردن مشکلی ندارم و در مهارت لیسنینگ نیز نسبتا قوی هستم. جدای این مباحث نمره 7 تافل را کسب کردن راحتتر است یا 100 تافل؟ همچنین با توجه به زمان محدودی که دارم در کدام آزمون میتوانم موفقتر باشم. از طرف دیگر بخش اسپیکینگ و رایتینگ در کدام آزمون راحتتر است؟

با این اطلاعات محدودی که شما از خودت دادی به نظر من 7 آیلتس میتونه برات بهتر باشه.

اسپیکینگ تافل چلنج بیشتری داره، رایتینگ تافل هم فقط یه خورده پیچیده تره ولی در کل در بخش رایتینگ خیلی تفاوت سختی و راحتی ندارن

معمولا بخش پر چلنج آیلتس ریدینگ و خصوصا لیسنینگه که شما تو این دو مورد قوی هستی.

در کل اگر بخوان این دو تا امتحان رو معادل سازی کنن، به نظر من 7 آیلتس میتونه معادل 94 تا 96 باشه
    ویرایش توسط fadaei2 : September 25th, 2013 در ساعت 03:23 PM
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

Junior Member

سلام.در مورد وضعیت من هم ممکنه نظری بدبد:
    8 ماه پیش ایلتس 5.5 گرفتم.ولی می خوام برای جی ار ای بهمن آماده بشم در حالیکه باید ایلتس یا تافل هم دوباره بدم تو این زمان.به نظرتون تافل مناسبتر یا ایلتس با توجه به شرایطم؟
    (رایتینگ واسپیکینگم قویتر از ریدینگ و لیستنینگم هست و ایلتس 6.5 به بالا یا تافل معادلش رو میخوام برای اپلای امریکا)

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Nani123 نمایش پست ها
    سلام.در مورد وضعیت من هم ممکنه نظری بدبد:
    8 ماه پیش ایلتس 5.5 گرفتم.ولی می خوام برای جی ار ای بهمن آماده بشم در حالیکه باید ایلتس یا تافل هم دوباره بدم تو این زمان.به نظرتون تافل مناسبتر یا ایلتس با توجه به شرایطم؟
    (رایتینگ واسپیکینگم قویتر از ریدینگ و لیستنینگم هست و ایلتس 6.5 به بالا یا تافل معادلش رو میخوام برای اپلای امریکا)

ليسنينگ در تافل iBT حكم ستون فقرات آزمون رو داره. اگر مطمئن نيستيد كه بتونيد روش بايد كار كنيد. از طرفي اينكه اسپيكينگتون خوبه در زمان محدود مثلا 45 ثانيه ميتونيد يك موضوع رو بطور خلاصه توضيح بديد؟ اگر محدوديت زمان رو پرفورمنس اسپيكينگتون اثر بزاره تافل گزينه ي خوبي نيست خصوصا كه با كامپيوتر هم كلاميد نه شخص.
    كار با كامپيوترتون چطوره؟در رايتينگ بايد بتونيد تعداد مخصي لغت رو حتما تايپ كنيد اين رو مد نظر داشته باشيد. با اين اوصاف خودتون به جمه بندي برسيد كه كدوم براي شما بهتره. شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

Cool پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد امكانات پذيرش بحث نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط sahelsoosoo نمایش پست ها
    با سلام

اکثر پست ها را خواندم ولی به جای اینکه در تصمیم گرفتن به من کمک کند بیشتر سردرگم شدم. لطفا دوستان باتجربه من را راهنمایی کنند تا بتوانم تصمیم درستی بگیرم.

حدود 6 ماه برای کسب نمره 7 در آیلتس یا 100 در تافل فرصت دارم. در بخش های لیسنینگ و ریدینگ تقریبا قوی هستم ولی در رایتینگ و اسپیکینگ خیلی ضعیف هستم و مشغول تقویت آن ها هستم. با توجه به فرصتی که دارم شما کدام آزمون را پیشنهاد میکنید؟
    نمره 6.5 و 7 تافل در حد چه نمره ای از تافل است؟
    دوست عزیز قبلا اینجا رو هم خودم هم بچه های دیگه توضیح دادیم! از نظر خودم که هردوتا آرمون رو دادم به نظرم تافل گزینه ی بهتر و بهینه تری هست برای شما به چند دلیل:

1- لیسنینگتون گفتین خوبه و تافل به شدت listening based هست.

2- به نظرم رایتینگ و ریدینگ تافل راحتتر از رایتینگ و ریدینگ آیلتس هست مخصوصا ریدینگ

3- کلا آیلتس رو خیلی سلیقه ای نمره میدن تو ایران اما تافل کاملا استاندارد تصحیح میشه

4- برگزاری آزمون تافل کاملا منظم و طبق برنامه ریزی قبلی هست و تو 7-8 تا شهر ایران تقریاب هر هفته برگزار میشه در حالی که آیلتس هم ثبت نامش دنگ و فنگ زیاد داره و هم تو سالهای اخیر خیلی کنسل شده و دوتا موسسه بیشتر برگزار نمیکنه

5- برخی دانشگاههای آمریکا نمره آیلتس رو قبول ندارن و فقط تافل رو قبول میکنن و خیلی از اونایی که قبول میکنن نمره معادل تافل رو در مقایسه با آیلتس خیلی کمتر میوخان مثلا بعضا دیدم 7 آیلتس یا 80 تافل میخوان که مشخصا 80 تافل اصلا کاری نداره بیاری در حالی که 7 آیلتس واقعا سخته

6- سیستم ریپورت نمره تافل واسه دانشگاهها خیلی خیلی بهتر، منظم تر و کم هزینه تر و البته سریعتر از ریپورت آیلتس هست

7- تو بازه زمانی شش ماهه هم به راحتی میتونین 100 تافل رو بیارین!

نتیجه گیری: کلا تافل رو بچسپو بی خیال آیلتس شو
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member ela_urban آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    master urban designing

نقل قول نوشته اصلی توسط apocalypse2022 نمایش پست ها
    دوست عزیز قبلا اینجا رو هم خودم هم بچه های دیگه توضیح دادیم! از نظر خودم که هردوتا آرمون رو دادم به نظرم تافل گزینه ی بهتر و بهینه تری هست برای شما به چند دلیل:

1- لیسنینگتون گفتین خوبه و تافل به شدت listening based هست.

2- به نظرم رایتینگ و ریدینگ تافل راحتتر از رایتینگ و ریدینگ آیلتس هست مخصوصا ریدینگ

3- کلا آیلتس رو خیلی سلیقه ای نمره میدن تو ایران اما تافل کاملا استاندارد تصحیح میشه

4- برگزاری آزمون تافل کاملا منظم و طبق برنامه ریزی قبلی هست و تو 7-8 تا شهر ایران تقریاب هر هفته برگزار میشه در حالی که آیلتس هم ثبت نامش دنگ و فنگ زیاد داره و هم تو سالهای اخیر خیلی کنسل شده و دوتا موسسه بیشتر برگزار نمیکنه

5- برخی دانشگاههای آمریکا نمره آیلتس رو قبول ندارن و فقط تافل رو قبول میکنن و خیلی از اونایی که قبول میکنن نمره معادل تافل رو در مقایسه با آیلتس خیلی کمتر میوخان مثلا بعضا دیدم 7 آیلتس یا 80 تافل میخوان که مشخصا 80 تافل اصلا کاری نداره بیاری در حالی که 7 آیلتس واقعا سخته

6- سیستم ریپورت نمره تافل واسه دانشگاهها خیلی خیلی بهتر، منظم تر و کم هزینه تر و البته سریعتر از ریپورت آیلتس هست

7- تو بازه زمانی شش ماهه هم به راحتی میتونین 100 تافل رو بیارین!

نتیجه گیری: کلا تافل رو بچسپو بی خیال آیلتس شو
    دوست عزیز مرسی از راهنمایی هاتون.
    چون این مشکل منم بود و به قول دوستمون اینجا رو که میخونم بیشتر سردرگم میشم تا اینکه بتونم تصمیم بگیرم.
    چون اینجا همه پاسخ ها سلیقه ای هست!
    اما برا من نوعی که به ساختار هیچ کدوم از این آزمونا آشنایی ندارم ،فقط و فقط نمره مهمه و اینکه تو کدومش میتونم به راحتی اون نمره ای که دانشگاه خواسته رو بیارم و حتی بیشتر از اون رو!
    من سال میخوام امتحان بدم به همراه GRE و تنها اسکیلی که باهاش مشکل دارم و برام سخت میاد رایتینگ هست!
    اما سوال منم اینه حالا بین این دوتا تافل ibt آسون تره یا Pbt؟
    چون اون دانشگاهی که من میخوام اپلای کنم برا هر سه (ibt- pbt-ilets) امتیاز مورد نیاز رو گفته.
    باد با چراغ خاموش کاری ندارد

اگر در سختی هستی ، بدان که روشنی...

Junior Member

با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6

به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط math1 نمایش پست ها
    با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6

به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    با تشکر
    اگه شما فقط و فقط دارین روی این معادل‌سازی‌ها حساب می‌کنید، به نظر من گرفتن آیلتس ۷ خیلی خیلی سخت‌تر از گرفتن تافل ۹۰ه! (این البته نظر من و یه عده دیگه‌س).
    کلا به نظرم اگه کسی خوب بخونه، نمره گرفتن توی تافل راحت‌تر از آیلتس باشه.
    The Future you see is the Future you get.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی آلی - دانشگاه آزاد تهران - واحد مرکزی

در مورد دانشگاه های آمریکا که هر دو نمره ایلتس و تاقل را می پذیرند، آیا ارائه نمره آیلتس بجای تافل در پذیرش آن دانشگاه ها تاثیر گذار است؟ منظورم این هست که علیرغم اینکه بصورت تبصره اعلام کند که آیلتس هم می پذیریم (البته با نمره بالاتر)اما تمایل داشته باشند که کسی که نمره تافل داشته را پذیرش کنند.
    من فوریه سال 2011 امتحان آیلتس دادم نمره هام به این صورت بود Listening 5.5, Reading 4.5, Writing 6, Speaking 6.5 بعد از این زمان خیلی کم مطالعه پراکنده زبان داشتم (صرفا لغت)والان چندماهیه بیشتر تمرکزم رو ریدینگه.. هرچند برخی از ریدینگهای آیلتش را خوب میزنم اما سه تا ریدینگ را در زمان کم خیلی وقتها نمیرسم بهشون و یا کانفیوز میشم و استرس میگیرم و نمره ای در حدود 5-5.5 می گیرم.هر چند پیش اومده یه ریدینگو تو بیست دقیقه از 13 تا سوال 12 تا صحیح زده باشم. در مورد لیستینیگ هم گزینه های پاسخ برایم ناراحت کننده هست. اشتباهاتی در مورد S جمع انجام می دهم و یا کلمه ای زیاد یا کم در پاسخ می نویسم و نمره منوبه پایین تر از 7 میرسونه!
    من به مدت چند ماه، قبل از امتحانم در سال 2011 کلاس زبان رفتم بصورت خصوصی که بیشتر بامن Listening و Writing کار شد که رایتینگ خیلی موثر بود چون احساس میکنم رایتینگ آیلتس بخصوص Task1 را خیلی کلیشه ای میشه نوشت اما در مورد لیسنینگ پیشرفت خوبی نداشتم .همچنین دو اسکیل Reading و Speaking هر کدام فقط چند جلسه و بویژه speaking تنها کمی قبل امتحانم با من کار شد.
    من خیلی علاقمندم که برای دکتری به امریکا برم و اگر موفق نشدم اروپا. از طرف دیگه یکی دو ماه پیش، در حدود چند هفته با تافل آشنا شدم ولی چندان تمرین نکردم. از طریق یک سری ویدیو های آموزشی که تمام اسکیل های تافل را در برمی گیرفت. (Some Videos by Jon Reynolds-ESL coordinator-Kenton county Adult ESL از شکل و سبک امتحان خوشم اومد بنظرم خیلی کاربردی تر و مناسب تر برای محیط های آکادمیک بوده.
    کمی هم از طریق نرم افزار Longman ibt با آی بی تی آشنا شدم که البته شاید سطح این برنامه پایین تر از ازمون ibt باشه.
    کتاب longman ibt را داشتم و Delta هم خریداری کردم. مطمئن نیستم در اسپیکینگ ibt موفق باشم. موردی که بین ایلتس و تافل خیلی متفاوته-اینکه در ایلتس توصیه میشه سئوال را rephrase کرد تا فرصتی خریداری بشه که بشه جواب خوبی به سئوال داد اما در تافل و با محدودیت زمانی این مساله مثل سم میمونه!
    اگر بخواهم ibt امتحان بدم برای اسپسکینگ و همینطور رایتینگ کلاس خواهم رفت
    مدت زیادی هست که موندم بین این دو راهی، ممنون میشم کمکم کنید
    ویرایش توسط mehdi100 : October 8th, 2013 در ساعت 11:34 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)