صفحه 9 از 174 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member shad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

سلام
    من خیلی گشتم برای اینکه بفهمم بلاخره آیلتس بهتره یا iBT
    فقط گیج تر شدم.
    این طور که به نظر می یاد آیلتس راحت تره.اما مشکلم اینه که من به لهجه آمریکایی بیشتر عادت دارم.به نظرتون این سخت بودن لهجه بریتیش ممکنه برام مشکل ایجاد کنه؟
    من تازه می خوام شروع کنم برای خوندن.برای دانشگاه های اروپا هم می خوام اپلای کنم.حدود 4 ماه وقت دارم.برام خیلی مهمه که نمرم بالا بشه.چه پیشنهادی می دید بهم؟ممنون می شم اگر جوابمو بدید.
    Inactive

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط shad
    سلام
    من خیلی گشتم برای اینکه بفهمم بلاخره آیلتس بهتره یا iBT
    فقط گیج تر شدم.
    این طور که به نظر می یاد آیلتس راحت تره.اما مشکلم اینه که من به لهجه آمریکایی بیشتر عادت دارم.به نظرتون این سخت بودن لهجه بریتیش ممکنه برام مشکل ایجاد کنه؟
    من تازه می خوام شروع کنم برای خوندن.برای دانشگاه های اروپا هم می خوام اپلای کنم.حدود 4 ماه وقت دارم.برام خیلی مهمه که نمرم بالا بشه.چه پیشنهادی می دید بهم؟ممنون می شم اگر جوابمو بدید.
    بهترين راه براي اينكه بدونيد آيلتس بهتره يا تافل اينه كه يه امتحان آيلتس و يه امتحان تافل از خودتون بگيريد تا ببينيد كدوم بهتره ، نظر شخصي بنده :
    -speaking آيلتس راحت تر از تافل هست و معمولا نمره هاي خوبي براي speaking مي دهند (كافي نمره هاي كساني كه قبلا امتحان دادند تو سايت ايران آيلتس ببينيد).ضمنا چون امتحان speaking يك روز ديگه برگزار ميشه اين خودش ميتونه يه مزيت به حساب بياد ، يكي از دوستان هم ميگفت در امتحان Speaking تافل بغل دستيم بلند حرف ميزد و براي همين تمركزم رو از دست دادم.

-Reading آيلتس سخت هست (باز به ليست نمرات مي تونيد مراجعه كنيد ) اما Reading تافل رو نميدونم.نوع سئوالات Reading هم بسيار متنوع هست.

-Listening آيلتس راحته ، فقط بايد خيلي سرعت عمل داشته باشيد تا بتونيد جوابها رو سريع وارد كنيد كه با تكرار و تمرين مي تونيد . خوبيش اينه كه لازم نيست كه حتما درك كاملي از چيزي كه داره پخش ميشه داشته باشيد ، حتي اگه از بعضي قسمتها چيزي هم متوجه نشيد مي تونيد بسياري از سئوالات رو به راحتي جواب بديد . در مورد سيستم صوتي امتحان هم خيالتون جمع باشه ، همه به خوبي ميشنوند ، Listening تافل هم زياد مشكل نيست اما به نظر من آيلتس راحتتره.

-Writing آيلتس رو بايد روش وقت بذاريد چون قسمت اولش ميتونه سئوالات متنوعي داشته باشه و براي قسمت دوم هم تمرين لازمه ، اما كلا نمرات Writing رو هم خوب ميدهند.در مورد تافل نميدونم.البته ميشه يه قسمت هايي از Writing رو حفظ كرد

كلا چون آيلتس امتحان تكنيكي هست زياد بايد براش وقت بذاريد ، به نظر من اگه كسي زبانش خوب باشه هم در آيلتس هم در تافل موفق ميشه.
    باز اگه سئوالي بود بگيد.
    goodbye forever

ApplyAbroad Hero

يه نكته ديگه : اكثر دانشگاه ها كپي مدرك آيلتس رو هم قبول مي كنند (حتي اگه برابر اصل نشده باشه ) ، يعني مي تونيد مدركتون رو از طريق فاكس يا ايميل هم بفرستيد كه در هزينه و وقت صرفه جويي قابل ملاحظه اي مي شه.
    goodbye forever

ApplyAbroad Hero

يه نكته ديگه : ممكنه بعضي از دانشگاههاي آمريكا آيلتس رو قبول نداشته باشند !
    goodbye forever

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering ,PhD, UBC

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS من هر دو رو دادم!

سلام
    من speaking ام خوب نیست لذا رفتم سراغ TOEFL PBT که speaking نداره ،برای این امتحان حدود سه هفته خوندم به طور دقیق تر بگم longman PBT رو کامل خوندم و 5-6 تا از امتحان های 2000 به بعد رو که به لطف چینی ها پیدا کرده بودم زدم والبته برای writing هیچ کار خاصی نکردم خلاصه شدم 613 وwriting ام کم شد(3.5) در حالی که فکر می کردم خوب نوشتم.

اخیرا با این تافل از UNSW استرالیا پذیرش با فاند از استاد گرفتم(جواب scholarship یه ماه دیگه میاد که احتمالا اونم بگیرم(ایشالا!)) لذا IELTS سنجش ثبت نام کردم و 13 آگوست 2009 امتحان دادم البته برای این امتحان کلا 7-8 ساعت بیشتر وقت نذاشتم یعنی فقط 3 آزمون کمبریج 5 رو زدم ، writing ام رو هم خودم فهمیدم گند زدم speaking ام هم فاجعه دادم ولی جالب بود که کلا شدم 7!
    حالا من با این همه تجربه (!!) فکر می کنم IELTS شاید سبک امتحان سخت تر باشه ولی سیستم نمره دهی و مصحح هاش بهترن...

Junior Member virgo_zh آواتار ها

نظر منم به عنوان کسی که آیلتس 7.5 داره و الان می خواد تافل iBT بخونه اینه که تافل خیلی خیلی سخت تره.
    اولا چون تو یک روز تموم skillها رو باید امتحان بدین. بعدشم تو speaking یکی از مواردی که تو آیلتس خیلی کمک می کنه body language هست که تو تافل ممکن نیست. من که الان می خوام برای تافل بخونم راستش خیلی نگرانم. جون به نظرم اصلا امتحانش یه جورایی پیچیده تر هستش. به نظر من آیلتس مثل کنکوره که چند تا نکته داره. اگه اونها رو یاد بگیرید می شه نمره خوب آورد. البته اگه سطح زبانتون خوب باشه! ولی با همون سطح زبان آوردن نمره خوب تو iBT خیلی سخت تره.
    برای آرزوهایی که می میرند سکوتی می کنم فراتر از فریاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    power electrical eng. .mashhad

نقل قول نوشته اصلی توسط msafa63 نمایش پست ها
    سلام
    من speaking ام خوب نیست لذا رفتم سراغ TOEFL PBT که speaking نداره ،برای این امتحان حدود سه هفته خوندم به طور دقیق تر بگم longman PBT رو کامل خوندم و 5-6 تا از امتحان های 2000 به بعد رو که به لطف چینی ها پیدا کرده بودم زدم والبته برای writing هیچ کار خاصی نکردم خلاصه شدم 613 وwriting ام کم شد(3.5) در حالی که فکر می کردم خوب نوشتم.

اخیرا با این تافل از UNSW استرالیا پذیرش با فاند از استاد گرفتم(جواب scholarship یه ماه دیگه میاد که احتمالا اونم بگیرم(ایشالا!)) لذا IELTS سنجش ثبت نام کردم و 13 آگوست 2009 امتحان دادم البته برای این امتحان کلا 7-8 ساعت بیشتر وقت نذاشتم یعنی فقط 3 آزمون کمبریج 5 رو زدم ، writing ام رو هم خودم فهمیدم گند زدم speaking ام هم فاجعه دادم ولی جالب بود که کلا شدم 7!
    حالا من با این همه تجربه (!!) فکر می کنم IELTS شاید سبک امتحان سخت تر باشه ولی سیستم نمره دهی و مصحح هاش بهترن...
    so weird . did you take the General exam or the Academic one?

Junior Member

من قبلا امتحان IELTS General دادم و نمره ام w:5.5 - R:6 - L:5.5 - S:6.5 = Overal : 6 شد. اکنون کارم برای کانادا درست شده و می خوام اونجا مستر بخونم . با توجه به شرایطی که دارم آیا خوندن IELTS Academic برام بهتره یا Toefel ibt ؟ لطفا راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط neda_1982 نمایش پست ها
    من قبلا امتحان IELTS General دادم و نمره ام w:5.5 - R:6 - L:5.5 - S:6.5 = Overal : 6 شد. اکنون کارم برای کانادا درست شده و می خوام اونجا مستر بخونم . با توجه به شرایطی که دارم آیا خوندن IELTS Academic برام بهتره یا Toefel ibt ؟ لطفا راهنمایی کنید.
    شک نکنید که IELTS Academic بهتره ، چون شما با شرایط امتحانش کاملا آشنا هستید .
    goodbye forever

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

پیش فرض IELTS به جای TOEFL

سلام. لطفا یه نفر به من بگه که آیا میشه نمره آیلتس را به جای تافل برای اپلای ارسال کرد. من فکر می کردم دانشگاه های آمریکا نمره آیلتس قبول می کنند ولی حالا با جستجویی که کردم متوجه شدم اولویت با تافل است. حلا من چه کار کنم ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)