صفحه 90 از 174 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد - دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

با سلام خدمت دوستان
    من سال پیش در آزمون تافل شرکت کردم و نمره 95 را کسب کردم. نمره بخش های من R:26/L:25/S:17/W:27 در آزمون تافل بود. امسال برای دانشگاه سیدنی مدارکم را ارسال کردم و در این دانشگاه با وجود برنده شدن اسکلارشیب به دلیل اینکه این دانشگاه نمره 90 کل و حداقل بخش های R:22/L:22/S:22/W:23 داشت، به دلیل پایین بودن نمره بخش اسپکینگ، پذیرش به من به صورت شرطی داده شد و در نتیجه نتوانستم در ترم اول در دانشگاه شرکت کنم و حالا برای حضور در دانشگاه در ترم دوم با اسکلارشیب تا اواخر Feb به من فرصت داده شده است تا نمره جدید زبان ارسال کنم. معادل آیلتس حداقل دانشگاه 6.5 کل و R:6/L:6/S:6/W:6 است. حال با توجه به فرصت سه ماهه که وجود دارد (روزانه می توانم به طور متوسط 4 ساعت مطالعه کنم) و با در نظر گرفتن اینکه من به طور کامل بر روی آزمون تافل تسلط دارم و مشکل اصلی من استرس ناشی از بخش اسپکینگ تافل است و از طرفی هیچ آشنایی با آزمون آیلتس ندارم و حتی نمی دانم به چه صورتی باید برای آن ثبت نام کنم، آیا می توانم در آزمون آیلتس موفق شوم؟ آیا می توانم با استراتژی های آزمون آیلتس به سرعت آشنا شوم؟ کدام یک برای کسب حداقل ها از نظر شما آسان تر است؟ همچنین در مورد زمان امتحان، آیا امتحان آیلتس در ماه ژانویه در ایران برگزار می شود؟ با تشکر پیشاپیش از دوستان عزیز

Senior Member s30min آواتار ها

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط xsport نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من سال پیش در آزمون تافل شرکت کردم و نمره 95 را کسب کردم. نمره بخش های من R:26/L:25/S:17/W:27 در آزمون تافل بود. امسال برای دانشگاه سیدنی مدارکم را ارسال کردم و در این دانشگاه با وجود برنده شدن اسکلارشیب به دلیل اینکه این دانشگاه نمره 90 کل و حداقل بخش های R:22/L:22/S:22/W:23 داشت، به دلیل پایین بودن نمره بخش اسپکینگ، پذیرش به من به صورت شرطی داده شد و در نتیجه نتوانستم در ترم اول در دانشگاه شرکت کنم و حالا برای حضور در دانشگاه در ترم دوم با اسکلارشیب تا اواخر Feb به من فرصت داده شده است تا نمره جدید زبان ارسال کنم. معادل آیلتس حداقل دانشگاه 6.5 کل و R:6/L:6/S:6/W:6 است. حال با توجه به فرصت سه ماهه که وجود دارد (روزانه می توانم به طور متوسط 4 ساعت مطالعه کنم) و با در نظر گرفتن اینکه من به طور کامل بر روی آزمون تافل تسلط دارم و مشکل اصلی من استرس ناشی از بخش اسپکینگ تافل است و از طرفی هیچ آشنایی با آزمون آیلتس ندارم و حتی نمی دانم به چه صورتی باید برای آن ثبت نام کنم، آیا می توانم در آزمون آیلتس موفق شوم؟ آیا می توانم با استراتژی های آزمون آیلتس به سرعت آشنا شوم؟ کدام یک برای کسب حداقل ها از نظر شما آسان تر است؟ همچنین در مورد زمان امتحان، آیا امتحان آیلتس در ماه ژانویه در ایران برگزار می شود؟ با تشکر پیشاپیش از دوستان عزیز
    بر حسب نمره تافلتون به نظر من زبان شما خوبه و سه ماهه قطعا می تونید نمره تافلتون بالاتر بکشید اما اگه فکر می کنید با سبک اسپیکینگ تافل از پایه مشکل دارید و ممکنه بازم دچار استرس بشید به نظر من سه ماه وقت مناسبی برای سوییچ به آیلتس هست....اگه بتونید یه معلم خصوصی بگیرید که خلاصه همه نکته های اصلی بهتون بگه قطعا میتونید نمره دلخواهتون بیارید...کلا امتحان ایلتس دیتل بیس تر از تافل هست....اما تفاوت اصلی تافل و ایلتس به نظر من یکی در رایتینگ اول هست که در ایلتس باید یاد بگیرید چه جوری نمودار و گراف و ...رو توصیف کنید یکی هم اهمیت دیکته در لیسنینگ هست ...والا واقعا برای کسی که زبانش مثل شما خوبه اونقدری تفاوت ندارند....تفاوت لهجه امریکایی و بریتش هم برای خیلی ها مهمه که به نظر من با یه ماه گوش کردن به لهجه بریتیش مشکلتون حل میشه...در مورد تاریخ امتحان و ...هم متاسفانه اطلاعات من بروز نیست و بهتر در در بخش مربوط به ثبت نام سوال کنید
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

نقل قول نوشته اصلی توسط xsport نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    دوست من. به نظرم شما نمره تافلتون خوبه و میتونید در این مدت با تمرین روی نقاط ضعف اونها رو برطرف کنید. سوییچ کردن روی آیتلس برای شما که اصلا با این امتحان اصلا آشنا نیستید مشکله. اگر من جای شما بودم همون تافل رو کار میکردم چون آیلتس هم قلق های خاص خودشو داره که باید با تمرکز زیاد باید روش کار کنید
    don't forget to smile

نقل قول نوشته اصلی توسط s30min نمایش پست ها
    بر حسب نمره تافلتون به نظر من زبان شما خوبه و سه ماهه قطعا می تونید نمره تافلتون بالاتر بکشید اما اگه فکر می کنید با سبک اسپیکینگ تافل از پایه مشکل دارید و ممکنه بازم دچار استرس بشید به نظر من سه ماه وقت مناسبی برای سوییچ به آیلتس هست....اگه بتونید یه معلم خصوصی بگیرید که خلاصه همه نکته های اصلی بهتون بگه قطعا میتونید نمره دلخواهتون بیارید...کلا امتحان ایلتس دیتل بیس تر از تافل هست....اما تفاوت اصلی تافل و ایلتس به نظر من یکی در رایتینگ اول هست که در ایلتس باید یاد بگیرید چه جوری نمودار و گراف و ...رو توصیف کنید یکی هم اهمیت دیکته در لیسنینگ هست ...والا واقعا برای کسی که زبانش مثل شما خوبه اونقدری تفاوت ندارند....تفاوت لهجه امریکایی و بریتش هم برای خیلی ها مهمه که به نظر من با یه ماه گوش کردن به لهجه بریتیش مشکلتون حل میشه...در مورد تاریخ امتحان و ...هم متاسفانه اطلاعات من بروز نیست و بهتر در در بخش مربوط به ثبت نام سوال کنید
    نکته ی خوبی گفتید، شما زبانتون خوبه و میتونید اسپیکینگ رو بالا بکشید توی همین تافل، ولی اگر مثل من واقعا مشکل دارید با اسپیکینگ تافل، آیلتس توی این اسکیل واقعا معقول تر هست
    و 3 ماه وقت مناسبیه که شما سوییچ بکنید، در ضمن اینکه کف نمره ای که برای آیلتس مشخص کرده راحتتر از تافله! شما قطعا کف نمره ی آیلتس رو میارید،( ولی کمی تمرین کنید ببینید همون تافل رو میتونید جمع کنید؟اون بهتره!)
    بله آمتحان آیلتس توی ژانویه برگزار میشه، آیلتس تهران و آیلتس دانشگاه آزاد برای ژانویه دارند
    باید پروفایل بسازید

Junior Member

سلام

به نظر شما کدام یک از تافل یا آیلتس به بخش زبان کنکور دکتری داخل نزدیک تر است؟ هنوز تصمیمم قطعی نیست کدوم رو شروع کنم ولی میخوام یه چیزی باشه که با خوندنش واسه زبان کنکور دکتری داخل هم آماده بشم.

با تشکر فراوان از شما

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjd نمایش پست ها
    سلام

به نظر شما کدام یک از تافل یا آیلتس به بخش زبان کنکور دکتری داخل نزدیک تر است؟ هنوز تصمیمم قطعی نیست کدوم رو شروع کنم ولی میخوام یه چیزی باشه که با خوندنش واسه زبان کنکور دکتری داخل هم آماده بشم.

با تشکر فراوان از شما
    دوست عزیز ازمون زبان دکتری داخل بسیار نزدیک به تافل پی بی تی می باشد و به جرات می تونم بگم 70 درصد سوالاتش را از تافل پی بی تی بر داشتن
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط marzie_mir نمایش پست ها
    سلام
    واسه بخش اسپیکینگ و سه پارته دیگه ی رایتینگ مگه توی ایران نتایجمون بررسی میشه که دوستان میگن نمره دهی عادلانه نیست؟؟؟
    دوست عزیز اگه منظور شما ازمون ایلتس هست کلا در ایران تصحیح می شود بله تا حدی نا عادلانه هست تصحیح اوراق
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز ازمون زبان دکتری داخل بسیار نزدیک به تافل پی بی تی می باشد و به جرات می تونم بگم 70 درصد سوالاتش را از تافل پی بی تی بر داشتن
    بله ممنونم
    با تافل پی بی تی آشنا هستم چون کتاب تافل کیت رو خوندم و حتی امتحان msrt هم دادم و مدرکش رو دارم. ولی میخوام بیشتر زبان بخونم بنابراین می خوام از بین تافل و آیلتس یکی رو انتخاب کنم که واسه کنکور داخل هم خوب باشه و تو کنکورم به دردم بخوره. البته متوجه هستم که برای انتخاب بین این دو آزمون فاکتور های دیگری هم دخیل هستند.

تشکر از پاسخ مفید شما

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjd نمایش پست ها
    سلام

با تشکر فراوان از شما
    همینطور که دوستمون گفتن 70 درصد با PBT شباهت داره، ضمنا حدود 30 درصد هم با IBT تشابه داره و شباهتی به آیلتس نداره،.
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

سلام .
    من حدود ۶ ماه برای تافل خوندم ،ولن چند تا از دوستم که برای ایلتس میخونن،امتهاناتشون را که نگاه میکنم واقعا آسون تر از تافل هست ،چون تافل خیلی کلی هست ولی ایلتس جزیی تر.آیلتس کاغذی هست ، اسپیکینگش راحت تر هست ،،
    الان مردد شدم که سویچ کنم به آیلتس یا نه ..؟
    به نظرم خیلی آسون تر میاد

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)