صفحه 92 از 174 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    با سلام
    دوستانی که تجربه امتحان رو داشتن، گرفتن آیلتس 7 سختتره یا نمره 92 آی بی تی؟
    7 آیلتس!!! تو شرایط مساوی واقعا 92 تافل قابل مقایسه با 7 آیلتس نیس!!! اگه برات فرقی نداره حتما تافل بده 92 رو راحت میاری
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member pooryaaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    International Trade Law

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

سلام دوستان.
    ادمیشن آفیس به من گفته باید مینیمم تافل 100 یا آیلتس 7 بیاری! واسه تافل حدود یک ماه خوندم و برای بار اول امتحان دادم ولی 100 نشد. به نظر شما کدوم یکی از این مینیمم ها، دستیابی بهش راحت تر هست؟

Question پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

سوال خیلی مهم:

سوییچ کردن از ielts به iBTکار درستیه یا نه؟ من با 2-2.5 ماه میتونم 95 iBT را راحتتر کسب کنم یا 6.5 آیلتس؟ نکته ای که وجود داره تازه فهمیدم که 30 تا از TPO های تافل کرک شده و دست به دست زبان آموزا میچرخه. تو آزمون اول آیلتسم من مشکل کمبود وقت و organize نبودن ایده هامو هم تو رایتینگ و هم تو اسپیکینگ داشتم. ریدینگ هم زمان را اشتباه کردم. البته بگم واقعیتشو دانش زبانم کم بود. میخواستم حرف بزنم ایده داشتم ولی وکب پیدا نمیکردم. میخواستم تو رایتینگ بنویسم ولی تو زمان محدود زیاد یادم نمی آمد. خوب چیزای دیگه ای هم بود مثلاً ساعتی را که تو آزمون آزاد اعلام میکردند با ساعتی که بالا سرمون بود 10 دقیقه تفاوت داشت و من ساعت نبرده بودم و البته کند بودم سر آزمون خیلی زیادی ریلکس بودم.

در ضمن من کلا حرف زدن فارسی را هم کند هستم شنیدم از بجه ها که برای تافل باید 30-45 ثانیه فکر کنی بعد سریع حرف بزنی. با شنیدن مشکلی ندارم ولی سرعتم تو حرف زدن پایینه البته من یکساله دارم بریتیش کار میکنم ولی کل زندگیم لهجه آمریکایی گوش کردم.

الان چکار کنم؟ رو ielts وقت بگزارم یا تافل؟

درضمن من 9 نوامبر GRE دادم و خودم حسم اینه که تافل به GRE نزدیکتره. ولی واقعا نمیدونم چطوریه؟ و چه راهی میتونه کمکم کنه!!!!
    برم یکی از موسسات زبان هر دو آزمون آزمایشی را بدم هم آیلتس و هم تافل بعد انتخاب کنم بهتر نیست؟

خواهش میکنم منو راهنمایی کنین.

با تشکر
    ویرایش توسط mahgh123 : November 14th, 2013 در ساعت 07:14 PM
    .We should do our utmost to achieve our goal in life
    اگر بخواهم کاری را انجام دهم، یا کامل و بی نقص انجام می دهم یا اصلا به سراغش نمی روم.

سلام
    اول بایستی بگم که GRE کلا آزمون جدایی از TOEFL یا IELTS هست. در نتیجه گرچه TOEFL و GRE رو موسسه ETS برگزار میکنه اما هیچ ربطی بهم ندارند و نمیشه گفت GRE نزدیکتره به TOEFL. به نظر بنده اگه شما امتحانات آزمایشی 2 تا رو بدید تا دستتون بیاد با کدوم روش راحتتر هستید بهتره. TOEFL مخصوصا speakingesh به نظر من سخت تره. نه تنها بعضی سوالاش فقط 15 ثانیه فرصت فکر کردن میده بلکه 45 ثانیه هم بیشتر فرصت ندارید تا مطلب خودتون رو انتقال بدید. نمیخواهم بگم IELTS ساده تر از TOEFL هست. چون برای هر فرد فرق میکنه. بعضی ها بعنوان مثال براشون راحتتره صداشون ضبط بشه تا اینکه رو در رو با فردی صحبت کنند. اینها همه بستگی به خودتون داره. برای همین امتحان آزمایشی رو پیشنهاد کردم که خودتون دستتون بیاد. مسئله مهم دیگه هم که بایستی مد نظر داشته باشید کشور مقصدتون هست. بعنوان مثال کشور آمریکا TOEFL پایینتری نسبت به مدرک معادل IELTS میخاد. این شرایط در کانادا، استرالیا و اروپا بعکس است.

موفق باشید
    Watch your thoughts; they become words. Watch your words; they become actions. Watch your actions; they become habits. Watch your habits; they become character. Watch your character; it becomes your destiny

دوستان من تقریبا بیست صفحه آخر این فروم رو خوندم و می خوام نتیجه گیری آخر رو بکنم، خوشحال میشم اگه دوستان با تجربه لطف کنن و نظر بدن.
    من دو سال پیش آیلتس جنرال دادم و اورالم 7 شد و اسکیل ها هم به ترتیب لیسنینگ 7.5 و اسپیکینگ 7 و ریدینگ 6.5 و رایتینگ 6! قبل از اون هم دو بار دیگه امتحان آیلتس (جنرال) دادم و در مجموع می تونم بگم اسکیل های رایتینگ و ریدینگ من ضعیفتر از دو تا اسکیل دیگه من هستش. از طرفی خیلی وقت هم هست که فیلم ها و سریال های آمریکایی رو می بینم و با تایپ کردن سریع انگلیسی هم مشکلی ندارم. در مجموع کلیت یه موضوع رو هم خیلی راحتتر به خاطر می سپارم تا جزئیاتی مثل اعداد و ارقام رو.
    چهار ماهه دیگه باید امتحان بدم و می خوام نمره خوبی بیارم. دانشگاه های آمریکا و کانادا هم برام اولویت دارن، هرچند برای بعضی از دانشگاه های اروپایی هم اقدام می کنم.
    کدوم یکی از این دو امتحان رو به من توصیه می کنید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    clinical psychology university of Tehran

سلام دوستان من هنوز دقیقا مشخص نیست که برا چه دانشگاهی اقدام کنم یعنی نمیدونم دانشگاهی که تافل میخواد برم یا دانشگاهی که ایلتس میخواد برم.اگه میشه راهنماییم کنید که الان کلاس تافل برم یا ایلتس و خودم رو برا چه ازمونی اماده کنم.کلا منظورم اینه که اگه برا تافل خودم رو اماده کنم اگه یه وقت خواستم ایلتس ازمون بدم میتونم نمره ی خوبی بیارم یا برعکسش بهتر میتونم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinKazemi نمایش پست ها
    دوستان من تقریبا بیست صفحه آخر این فروم رو خوندم و می خوام نتیجه گیری آخر رو بکنم، خوشحال میشم اگه دوستان با تجربه لطف کنن و نظر بدن.
    من دو سال پیش آیلتس جنرال دادم و اورالم 7 شد و اسکیل ها هم به ترتیب لیسنینگ 7.5 و اسپیکینگ 7 و ریدینگ 6.5 و رایتینگ 6! قبل از اون هم دو بار دیگه امتحان آیلتس (جنرال) دادم و در مجموع می تونم بگم اسکیل های رایتینگ و ریدینگ من ضعیفتر از دو تا اسکیل دیگه من هستش. از طرفی خیلی وقت هم هست که فیلم ها و سریال های آمریکایی رو می بینم و با تایپ کردن سریع انگلیسی هم مشکلی ندارم. در مجموع کلیت یه موضوع رو هم خیلی راحتتر به خاطر می سپارم تا جزئیاتی مثل اعداد و ارقام رو.
    چهار ماهه دیگه باید امتحان بدم و می خوام نمره خوبی بیارم. دانشگاه های آمریکا و کانادا هم برام اولویت دارن، هرچند برای بعضی از دانشگاه های اروپایی هم اقدام می کنم.
    کدوم یکی از این دو امتحان رو به من توصیه می کنید؟
    دوست عزیز من هر دو امتحان رو دادم ... اگه با اسپکینیگ تافل مشکل نداشته باشید به نظر من نمره گرفتن تو تافل راحت تر به دلیل اینکه ریدینگش راحت تر من ۲۷ تو تافل ۷.۵ تو ایلتس شدم از طرفی رایتینگ اگه لیسنینگ تون خوب باشه نمره خیلی بهتر می گیرید من ۲۶ تو تاقل شدم با اینکه یک قسمت از بخش لیسینیگ رو نشندیم ولی ۶.۵ تو ایلتس با اینکه استادم قبلش می گفت حداقل ۷.۵ میشم به نظرم خیلی سلیقه ی برای امتحان ایلتس تصحیح می کنند ... من لیسنینگ تو هر دو امتحان خوب شدم ولی به نظرم تافل اولش خیلی سخت ولی بعدش لیسینیگش راحت تر میشه برای پاسخ دادن ... از طرفی به نظر من تافل جوری طراحی شده که باعث میشه پیشرفتتون تو زبان رو احساس کنید ... من فقط با قسمت اسپکینگ تافل مشکل داشتم که نمرم هم خیلی کم شد .... کار کردن با کامپیوتر هم اولش سخته ولی اونقد نمونه امتحان مثل تی پی او هست که کاملا بهش مسلط میشید...

نقل قول نوشته اصلی توسط mahgh123 نمایش پست ها
    سوال خیلی مهم:

سوییچ کردن از ielts به iBTکار درستیه یا نه؟ من با 2-2.5 ماه میتونم 95 iBT را راحتتر کسب کنم یا 6.5 آیلتس؟ نکته ای که وجود داره تازه فهمیدم که 30 تا از TPO های تافل کرک شده و دست به دست زبان آموزا میچرخه. تو آزمون اول آیلتسم من مشکل کمبود وقت و organize نبودن ایده هامو هم تو رایتینگ و هم تو اسپیکینگ داشتم. ریدینگ هم زمان را اشتباه کردم. البته بگم واقعیتشو دانش زبانم کم بود. میخواستم حرف بزنم ایده داشتم ولی وکب پیدا نمیکردم. میخواستم تو رایتینگ بنویسم ولی تو زمان محدود زیاد یادم نمی آمد. خوب چیزای دیگه ای هم بود مثلاً ساعتی را که تو آزمون آزاد اعلام میکردند با ساعتی که بالا سرمون بود 10 دقیقه تفاوت داشت و من ساعت نبرده بودم و البته کند بودم سر آزمون خیلی زیادی ریلکس بودم.

در ضمن من کلا حرف زدن فارسی را هم کند هستم شنیدم از بجه ها که برای تافل باید 30-45 ثانیه فکر کنی بعد سریع حرف بزنی. با شنیدن مشکلی ندارم ولی سرعتم تو حرف زدن پایینه البته من یکساله دارم بریتیش کار میکنم ولی کل زندگیم لهجه آمریکایی گوش کردم.

الان چکار کنم؟ رو ielts وقت بگزارم یا تافل؟

درضمن من 9 نوامبر GRE دادم و خودم حسم اینه که تافل به GRE نزدیکتره. ولی واقعا نمیدونم چطوریه؟ و چه راهی میتونه کمکم کنه!!!!
    برم یکی از موسسات زبان هر دو آزمون آزمایشی را بدم هم آیلتس و هم تافل بعد انتخاب کنم بهتر نیست؟

خواهش میکنم منو راهنمایی کنین.

با تشکر
    اگه اسپکینگ تون ضعیف یا نمی تونید سریع جمع بندی و صحبت کنید رفتن سمت تافل یکم ریسکی هست چون من خودم این تجربه رو داشتم با اینکه همه اسکیلام رو تو تافل بالای ۲۶ شدم به غیر اسپکینگ مجبور شدم دوباره ایلتس بدم چون نهایت ۶ (معمولا تو ایلتس حداقل ۶ رو میدند ) اسپکینگ رو میشه با بقیه نمره ها جبران کرد ولی اسپکینگ زیر ۲۰ اصلا هیج فایده ی نداره

Banned

دوستان بنده دقیقا از الان 1 سال و 6 ماه وقت دارم برای زبان...در سطح متوسط هستم...تصمیم خودم اینه 6 ماه رو فقط جنرال کار کنم..در مورد زمان این که برای 6 ماه اول می تونم 2 ساعت روزانه وقت بزارم

سوال بنده این هست که :

برای دانشگاههای که مورد نظر بنده هستش چک کردم.....بیشترین نمره تافل که خواستن 95 بود(فقط 1 دانشگاه از دانشگاههای مورد نظر) ما بقی نمره 92 خواستن و چند تایی هم 80 ...برای ielts هم نمره 6.5 خواستن اکثرا

حالا به نظرتون کدوم راحت تر هست و با توجه به زمانی که دارم برای بنده مناسب تر هست؟

با توجه به شرایط کاری که دارم بیشتر مطالعم (چه درسی و چه زبان) پای کامپیوتر بوده و از این نظر که تافل با کامپیوتر هست برای بنده فکر می کنم 1 امتیاز باشه...

خودم تاپیک رو کامل خوندم دوستان ielts شکایت از نمره پایین رایتینگ و اسپیکینگ داشتند...دیتابیس سایت هم چک کردم بالاترین نمره رایتینگ 7.5بود در حالی که برای تافل نمره 30 رایتینگ هم زیاد دیدم

با این حال خوشحال میشم نظر دوستان رو هم بدونم با همه شرایطی که گفته شد

ح

Junior Member

با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6

به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)