صفحه 93 از 174 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103143 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط math1 نمایش پست ها
    با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6

به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    با تشکر
    با توجه به نمره هایی که شما گذاشتین و با توجه به اینکه آیلتس خیلی سلیقه ای نمره داده میشه تو ایران، با تافل به مشکل کمتری برخورد میکنید.
    جدا از این قضیه شما، من خودم با اینکه آیلتس دادم ولی حس میکنم تافل بهتره. نه اینکه بشه راحت تر نمره بالاتری گرفت نه، آیلتس بعضی وقتا از دانش زبان خارج میشه، به خاطر اینکه سلیقه یه سری اگزمینر تاثیر خیلی زیادی روی نمره شما میذاره. من کلا از خوندن آیلتس بیشتر خوشم میومد و باهاش بیشتر ارتباط برقرار میکردم. چون من برای شروع دو هفته تافل خوندم دیدم زیاد نمیتونم باهاش کنار بیام ولی معتقدم برای گرفتن نمره خوب تو هر کدوم از این دو تا آزمون باید یه اندازه درس خوند، ولی بدیه آیلتس به اینه که به ازای اشتباهی که میکنی یهو نیم نمره ازت کم میشه از 9 نمره و این به نظر من خیلی زیاده در مقایسه با کم شدن یک نمره از 120 نمره در تافل. بعد تو لیستنیگ آیلتس، شاید سوالا رو از قبل میبینیم خوبه، ولی اینکه هدفون نداری رو امتحان شرایط برای همه یکسان نیست. (یهو میبینی بقل دستی تو عطسه کرد یه سوالو نشنیدی). همین لیسنینگ، تو یه امتحان کلی سوال جای خالی داره تو یه امتحان چند گزینه ای زیاده. رایتینگم همینه، تو بخش اول یهو بهت یه گراف Process میخوره تو یه امتحان دو تا بار گراف آسونتر. ظاهرا آیلتس امتحان آسونتری به نظر میاد ولی اگه به حاشیه هاش که نگاه کنی تافل خیلی بهتر استانداردتره. من اصلا از آسونی یا سختیه این دو تا نمیگم. بایستی هر دو تا رو خوب خوند که بشه نمره خوب گرفت، مثه کنکور میمونه دیگه، ولی استاندارد بودن رو در نظر بگیریم تافل معقول تره. بعدشم ثبت نامشم یکم سخته باید راس فلان ساعت آنلاین باشی چون در عرض یکی دو دقیقه پر میشه، تو آیلتس آدم از خود امتحان دور میشه بس که حاشیه فراوونه. آدم نمیدونه باید زبان بخونه یا استرس "کی میتونم ثبت نام کنم" رو داشته باشه.

پیش فرض پاسخ : آنچه در روز آزمون تافل iBT بايد بدانيم!!!

سلام
    ممنون از کاربرانی که وقت میزارن و سوال های مارو پاسخ می دن
    من یه موضوع خیلی ذهنم رو درگیر کرده
    من می خوام برای تابستون امتحان زبان بدم و از الان دارم خودم رو آماده می کنم
    من می خوام واسه امریکا اقدام کنم
    اما واقعا نمی دونم آزمون تافل بدم یا آیلتس؟!!!!
    می خوام نمره ی خوبی بگیرم.
    من نگاه کردم حداقل دانشگاه ها تافل 80 و آیلتس 6.5 می خوان
    واقعا گرفتن کدوم راحت تر هست؟
    میشه من رو راهنمایی کنید؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

سلام دوستان عزيز

از جوابهاي دوستان به طور كلي ميشه يه نتيجه گيري كلي كرد ولي بنا به دلايلي من اين سوال رو از دوستان ميخوام بپرسم.

راستش من يه كم شرايط متفاوتي دارم. من از طريق اسپانسرشيپ براي كانادا اقدام كردم.
    اگه مستقيما كار پيدا كنم كه هيچي و الا بايد براي مستر تو يكي از دانشگاهها اپلاي كنم.
    ميخوام از الان كه حداقل 6 ماه فرصت دارم خودم رو براي امتحان زبان هم آماده كنم كه اونجا رسيدم برم امتحان بدم.
    تا حالا آيلتس يا تافل ندادم. ولي سطح زبانم به نسبت بد نيست.
    ميخوام ببينم براي من آيلتس مناسبتر هست يا تافل؟

با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    .Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : آنچه در روز آزمون تافل iBT بايد بدانيم!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboobehche نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از کاربرانی که وقت میزارن و سوال های مارو پاسخ می دن
    من یه موضوع خیلی ذهنم رو درگیر کرده
    من می خوام برای تابستون امتحان زبان بدم و از الان دارم خودم رو آماده می کنم
    من می خوام واسه امریکا اقدام کنم
    اما واقعا نمی دونم آزمون تافل بدم یا آیلتس؟!!!!
    می خوام نمره ی خوبی بگیرم.
    من نگاه کردم حداقل دانشگاه ها تافل 80 و آیلتس 6.5 می خوان
    واقعا گرفتن کدوم راحت تر هست؟
    میشه من رو راهنمایی کنید؟
    ممنون
    من از بررسی نزدیک به 200 دانشگاههای آمریکا تو رشته مکانیک به نتایج زیر رسیدم:

1- تقریبا %10 تا 20% دانشگاههای امریکا هنوز آیلتسو قبول ندارند ضمنا دانشگاهی که آیلتس رو قبول دارند، تافل و تو اولویت قرار میدن.
    2- معادل سازی نمرات آیلتس و تافل تو امریکا خیلی نامردی هست، مثلا یه دانشگاه بود واسه تاقل مینیمم 80 گذاشته بود درصورتی که واسه آیلتس 7 می خواست!!!
    3- آیلتس تو ایران معمولا سلیقه ای صحیح میشه مخصوصا رایتینگ که جدیدا افتضاح نمره میدن.
    4- ریپورت تافل خیلی راحتر هست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آزمون آیلتس در دانشگاه آزاد( پروفايل-ثبت نام- ايميل اطلاع رساني-باز شدن مركز )

سلام . من چند روزپیش تافل دادم حالا میخوام دوباره امتحان بدم چون میدونم نمره ای که احتیاج دارم نمیگیرم. به نظرتون دوباره تافل ثبت نام کنم یا ایلتس؟ راستی انم بگم که طولانی بودن امتحان تافل خصوصا تو دو بخش ریدینگ و لیسنینگ واقعا خستم کرد و راندمانمو پایین اورد. اونایی که تجربه ی شرکت در 2 ازمون رو دارید کدومش کمتر خسته کننده بود؟

پیش فرض پاسخ : آزمون آیلتس در دانشگاه آزاد( پروفايل-ثبت نام- ايميل اطلاع رساني-باز شدن مركز )

به نظر من بهتره که روی آیلتس وقت بذاری. زودتر نتیجه لازم را می گیری. منم همین کار رو کردم.

من اولویت اولم آمریکا بعد کانادا،استرالیا و اروپا هست
    2 سال پیش فقط کلاسهای تافل رفتم بدون اینکه بخونم شدم80
    تافل اسکیل Listening من ضعیفه
    خورد تو ذوقم
    بعد رو آیلتس سوییچ کردم
    تااینکه GRE
    Quant164
    Verbal141
    writing 2.5
    رایتینگم کم شد بخاطراینکه وقت نداشتم بخونم و یکی از دوستان عزیز گفت برای argument
    میشه موافقت هم کرد!
    دوستانم میگن تافل بده که نمره رایتینگ جی آر ایی رو هم جبران کنه و از طرفی مینیمم نمره دانشگاهها معمولا تافل 80 هست و آیلتس 7
    بخدا گیج و مضطرب شدم چون ددلاینها تا فوریه هست!
    به نظر شما گرفتن تافل 88-90 آسونتره یا آیلتس 7؟؟؟؟؟؟؟
    یا اصلا PBT بدم؟
    برای PHD برق هم میخام اپلای کنم.
    ویرایش توسط Simon : January 6th, 2014 در ساعت 12:37 AM دلیل: موسسه خلاف قانون

Member
    رشته و دانشگاه
    .Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_US نمایش پست ها
    2 سال پیش فقط کلاسهای تافل آریانپوررفتم بدون اینکه بخونم شدم80
    خورد تو ذوقم
    بعد رو آیلتس سوییچ کردم
    تااینکه GRE
    Quant164
    Verbal141
    writing 2.5
    رایتینگم کم شد بخاطراینکه وقت نداشتم بخونم و یکی از دوستان عزیز گفت برای argument
    میشه موافقت هم کرد!
    دوستانم میگن تافل بده که نمره رایتینگ جی آر ایی رو هم جبران کنه و از طرفی مینیمم نمره دانشگاهها معمولا تافل 80 هست و آیلتس 7
    یا اصلا PBT بدم؟
    به نظرم واسه امریکا و کانادا 100% تافل بهتره و 88 تا 90 شدن راحت تر به نسبت 7 آیلتس ، ولی شما چون وقتت کمه و اخیرا روی ایلتس سرمایه گذاری کردی بهتره همونو ادامه بدید.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_US نمایش پست ها
    2 سال پیش فقط کلاسهای تافل رفتم بدون اینکه بخونم شدم80
    خورد تو ذوقم
    بعد رو آیلتس سوییچ کردم
    تااینکه GRE
    Quant164
    Verbal141
    writing 2.5
    میشه موافقت هم کرد!
    یا اصلا PBT بدم؟
    سلام
    من پيامتون رو دير ديدم.
    شما شرايطتون براي تافل مساعده به چند علت:
    زمان نداريد مهارت ديگه ياد بگيريد و استاد شيد. الان 1 ماهه بخونيد نمره به ددلاين فوريه ميرسه.
    نمره ايي كه ميخواهيد بالا نيست .
    براي ليسنينگ تو تالار مربوطه بپرسيد راهنماييتون كنم.
    شما براي آموزش آيلتس در اين زمان كم تضميني روي 7 نخواهيد داشت و بسيار ريسكيه.
    نهايتا تصميم با شماست و مسئوليت اون تصميم هم.
    من صرفا نظر شخصيم رو گفتم. اگر بار اول 80 آورديد به راحتي ميتونيد بعد از اين GRE روي 90 به بالا برنامه بريزيد
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

با سلام
    من 1 سال پیش امتحان تافل دادم با نمره کل 66
    reading: 17
    speaking: 17
    wirting:12
    listening: 20
    برای 2 ماه دیگه میخوام دوباره امتحان بدم به نظرتون تافل امتحان بدم یا ایلس؟
    مرسی از راهنماییتون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)