صفحه 97 از 174 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

سلام. من تقریبا" یه ساله که از کانون زبان ایران فارغ التحصیل شدم. زبانم در حد متوسط به بالا هست. من میخوام تحصیلاتم رو تو دانمارک ادامه بدم واسه همین به یه مدرک IELTS یا TOEFL نیاز دارم، میشه لطفا" راهنماییم کنید که تو کدوم شرکت کنم؟ تا جایی که میدونم IELTS 6 برای دانشگاه های دانمارک کافیه.

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط BehzadNJ نمایش پست ها
    سلام. من تقریبا" یه ساله که از کانون زبان ایران فارغ التحصیل شدم. زبانم در حد متوسط به بالا هست. من میخوام تحصیلاتم رو تو دانمارک ادامه بدم واسه همین به یه مدرک IELTS یا TOEFL نیاز دارم، میشه لطفا" راهنماییم کنید که تو کدوم شرکت کنم؟ تا جایی که میدونم IELTS 6 برای دانشگاه های دانمارک کافیه.
    دوست عزیز بچه ها اندازه کافی در مورد این موضوع توضیحات دادن .... سعی کن از 30-40 صفحه قبلش رو بخونی چیزای خوبی دستت میاد.... اما در هر صورت گرفتن نمره 6 آیلتس کار سختی نیس و میتونی بیاری ... البته باید در نظر بگیری که نمره معادل تافلی که میخوان چنده و لیسنینگت خوبه یا نه چون تافل به شدت لیسنینگ based هست
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member

با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6

به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط math1 نمایش پست ها
    با سلام
    بعضی از دانشگاههای آمریکا هم آیلتس و هم تافل را قبول میکنند.:

1- ibt : 80 ielts : 6.5
    2- ibt : 79 ielts : 7
    3 - ibt : 80 ielts : 7
    4- ibt : 86 ielts : 6

به نظر شما کدوم امتحان بدم بهتره؟
    با تشکر
    چقدر غیر منطقی نمره گذاری کردن!! ایلتس 7 خیلی بالاتر از 80 تافل هست!

شما حتما تافل بده نمرهایی که نوشت راحتتر تو تافل بدست میاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    n/a

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد امكانات پذيرش بحث نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

نقل قول نوشته اصلی توسط fadaei2 نمایش پست ها
    برای استرالیا عموما آیلتس گزینه اوله. مخصوصا موناش

همینطوریش معمولا بین 7 آیلتس و 100 تافل، 7 آیلتس راحتتره. البته ممکنه در این مورد بعضیها اختلاف نظر داشته باشن (به همین تاپیک نگاه کنی، اکثرا این مساله رو تایید میکنن) ولی همون افرادی هم که این مساله رو شاید قبول نداشته باشن، مطمئنا قبول دارن که وقتی گفته میشه همه بخشها رو باید 25 بشی یعنی دیگه نمیشه گفت مینیمم نمره 100 باشه. همینجوریش آدم باید در سطح 105 باشه تا به 100 برسه، با این شرایط خاص آدم باید در حد 110 باشه تا بتونه 100 با هر بخش بیشتر از 25 بیاره!

شخصا یه فرصت خوب برای موناش داشتم که با همین اشتباه از دست دادمش.

ضمنا به نظر من نمره 25 تافل، بین 7 تا 7.5 هست
    جفتش یکیه یه مقدار 7 تو رایتینگ آیلتس سخت تره اما به نظر من همون تافل چون آشنا تری بهتره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BA.Urbanism & MA.Urban Planning

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور آمادگی برای امتحان تافل iBT

دوستان گرفتن آبلنس 6.5 راحت تره با تافل 80؟ با توجه به اینکه 2 ماه و نیم فرصت دارم و دارم همزمان GRE هم می خونم. رشته ام شهرسازی بوده و زباتم در حد نسبتا خوبیه

Junior Member

من ایلتس 6.5 شدم.با توجه به اینکه بعضی دانشگاه ها 6.5 را به عنوان 91-92 قبول ندارن و میگن برای ما 91-92 معادل 7.به نظر شما عاقلانه است برم سراغ تافل؟
    کلا هیچ چیز از سبک و سیاق تافل نمیدونم.به نظر شما 7 آوردن سخته یا تافل 91-92.چقدر طول میکشه؟
    پیشاپیش از وقتی که اختصاص داده و میدهید سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Katauon نمایش پست ها
    من ایلتس 6.5 شدم.با توجه به اینکه بعضی دانشگاه ها 6.5 را به عنوان 91-92 قبول ندارن و میگن برای ما 91-92 معادل 7.به نظر شما عاقلانه است برم سراغ تافل؟
    کلا هیچ چیز از سبک و سیاق تافل نمیدونم.به نظر شما 7 آوردن سخته یا تافل 91-92.چقدر طول میکشه؟
    پیشاپیش از وقتی که اختصاص داده و میدهید سپاسگزارم.
    من تجربه ی هر دو رو دارم و پیشنهاد میدم حتما تافل شرکت کنید. من آیلتس 6 آورده بودم البته دوتا 6 و دوتا 5.5 . مثه شما هیچی از تافل نمیدونستم و دست و پا شکسته دوماه خودم خوندم و تقریبا یک ماه اول فقط صرف یادگیری فرمت تافل شد و 85 آوردم. به نظر من ارتقا نیم نمره ای در آیلتس سختتره. شما راحت 92 رو خواهید آورد.

Junior Member

دوستان اگه من بخوام واسه دانشگاههای فرانسه زبان کانادا (مثل دانشگاههای کبک) اقدام کنم ایا باید علاوه بر ایلتس یا تافل مدرک زبان فرانسه هم داشته باشم؟

دوستان این مطلبی رو که مینویسم تجربه شخصیه و وحی منزل نیست
    نمرات آیلتس و تافل هر دو تا حدود زیادی اما نه کامل نسبت مستقیم با دانش عمومی فرد از زبان دارند.با آموزش تکنیک ها میتوان نمره فرد را افزایش داد اما این افزایش در حدخیلی زیاد مثلا 2 -3نمره آیلتس و 20-30 نمره تافل نیست و به راحتی به دست نمیاد مگر با زمان صرف زمان زیاد و افزایش دانش فرد.
    برای اینکه ببینید کدام آزمون مناسب شماست علاوه بر در نظر گرفتن کشور و نمره مورد نظر پیشنهادی دارم:
    3-4 آزمون از کتابهای بارون برای تافل و آیلتس بخش ریدینگ و لیسنینگ رو بزنید چون خیلی شبیه امتحانه اصلیه بعد باتوجه به میانگین نمراتی که به دست آوردید هم میتونید سطح خودتون رو در آیلتس و تافل تخمین بزنید و هم ببینید با کدوم آزمون راحت ترید و با اون جلو برید -البته اگر آزمون های تعین سطح برخی موسسات رو هم بدید بد نیست چون اونجا سطح رایتینگ و اسپیکینگ در هر دو آزمون دستتون میاد. با راهکاری که گفتم تا حد زیادی میتونید پیش بینی کنید که در نهایت به چه نمره ای در هر آزمون میرسید
    اما برخی دوستان که کلاس زبان رفتن و یا کتابهای کمبریج رو خوندن با توجه به سطحی که به اون رسیدن میتونن تخمین اولیه زیر را داشته باشن بدون تکنیک و تمرین کردن
    سطح B1- نمره -5.5تا5 آیلتس و نمره 70-80 تافل
    سطح B2- نمره -6.5تا6 آیلتس و نمره 95-80 تافل
    سطح C1- نمره -7.5تا7 آیلتس و نمره95-105 تافل
    سطح C2- نمره -7.5 به بالا آیلتس و نمره110 به بالا تافل
    در زیر جدول ای تی اس رو هم براتون میگذارم که البته با نظر من متفاوته!!!! اگر کسی این روش رو امتحان کرد خوشحال میشم نتیجه رو بدونم رو من که کامل جواب داد

TOEFL Score IELTS Band
    0–31 0–4
    32–34 4.5
    35–45 5
    46–59* 5.5
    60–78* 6
    79–93* 6.5
    94–101* 7
    102–109* 7.5
    110–114 8
    115–117 8.5
    118–120 9