صفحه 99 از 174 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104105106107108109149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

سلام دوستان
    دوستان آیلتسی
    من سمپل های ایلتس رو گشتم ما بازم خواستم بپرسم که :

1.ایا بخش ریدینگه آیلتس پسیج هاش مثه تافل به شدت تخصصی هست ؟ مثلا توو تافل گاهی یه متنه تخصصی راجع به زمین شناسی داده میشه که مثلا من هیچ پیش زمینه ای ندارم ازش.آیلتسم متن هاش اینطوریه؟

2. ووکبه به کار رفته توو ایلتس و تافل تا چه اندازه مشترک هست ؟ مثلا من 504 و اسنشال تافل رو خوندم ایا ووکبه کمبریج رو بخونم کفایت میکنه؟(البته ووکب محدودیت نداره!)
    3. لیسنینگه تافله 2 تا لکچره داره که یه استاده ارائه میده لیسنینگ های ایلتس کانورسیشن چند نفره هست همشون یا لکچر و مونولوگ هم داره ؟

عذرخواهی اگه سوالا ابتدایی بود:دی چون اشنایی چندانی با ایلتس ندارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد.فقط آزمون و محتوي آن )

با سلام به همه دوستان من تو یه فرصت 8 ماهه برای زبان می خوام ازمون زبان بدم سطح زبان من در همه موارد تقریبا متوسط می باشد و سعی من برای اینه که حداقل نمره رو برای کالج های زبان انگلستان بدست بیارم. اول این که برای کالج های زبان نمره تافل و ایلتس رو قبول دارن؟ و این که به نظر شما آزمون تافل بدم نمره بهتری بدست میارم یا آزمون آیلتس؟ بهتر اینه که آزمون کدومشونو بدم؟ با تشکر.

Global Moderator

Simon آواتار ها

کاربران گرامی
    با سلام

در این عنوان در خصوص آموزشگاه و استاد بحث نفرمایید . خلاف مقررات می باشد. پست های نامرتبط بدون ارسال پیام خصوصی حذف شدند.

ممنون
    تیم مدیریت AA
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sociology.Tehran university

6.5 آیلتس یا 86 تافل؟ مساله این است. من زبانم در حد متوسطه. دامنه لغتم زیاد بالا نیست اما همون هایی که بلدم را راحت می تونم بکار ببرم. یکم برای آیلتس خوندم اما مشکلم با آلتس طولانی بودن متن هاشه که زود خسته ام می کنه و اصلا سر سومی که می رسم هیچ تمرکزی برام باقی نمی مونه. می خواهم بدونم ریدینگ های تافل هم اینقدر طولانیه؟ دومین مشکلم با آیلتس نوشتنی بودن لیسنینگه چون املام خیلی بده! می خواستم بدونم نحوه نمره دهی رایتینگ تافل چجوریه؟ املا درش چقدر تاثیر داره؟
    سوال دیگه ام در مورد تطابق تافل و آیلتس با جی آر ای است. من مجبورم جی آر ای هم بدهم. همزمان خوندن کدوم یکی از اینها را با جی ار ای توصیه می کنید؟

Member Po0yan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    دوستان من آیلتس 6.5 دارم که 3 ماه پیش امتحان دادم.
    میخوام برای آمریکا اپلای کنم و احتمالا فاند TA میخوام!
    به نظرتون آیلتس 7 به بالا با اسپیکینگ 7 شانس من رو برای این مورد بیشتر میکنه یا تافل 100 به بالا با اسپیکینگ 25 ؟ یا اینکه هیچ تفاوتی نداره؟؟
    با توجه به اینکه با آیلتس کاملا آشنایی دارم و با تافل آشنایی کم
    ممنون
    ویرایش توسط Po0yan : May 3rd, 2014 در ساعت 04:50 PM
    Not Everything iS aS iT Seems

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط elikhareje نمایش پست ها
    6.5 آیلتس یا 86 تافل؟ مساله این است. من زبانم در حد متوسطه. دامنه لغتم زیاد بالا نیست اما همون هایی که بلدم را راحت می تونم بکار ببرم. یکم برای آیلتس خوندم اما مشکلم با آلتس طولانی بودن متن هاشه که زود خسته ام می کنه و اصلا سر سومی که می رسم هیچ تمرکزی برام باقی نمی مونه. می خواهم بدونم ریدینگ های تافل هم اینقدر طولانیه؟ دومین مشکلم با آیلتس نوشتنی بودن لیسنینگه چون املام خیلی بده! می خواستم بدونم نحوه نمره دهی رایتینگ تافل چجوریه؟ املا درش چقدر تاثیر داره؟
    سوال دیگه ام در مورد تطابق تافل و آیلتس با جی آر ای است. من مجبورم جی آر ای هم بدهم. همزمان خوندن کدوم یکی از اینها را با جی ار ای توصیه می کنید؟
    دوست عزیز سختی 6.5 آیلتس و 86 تافل تاحدی مثل همه اما به نظرم گرفتن 86 تافل راحتتره ... اگه دست خطتون خوب نیست و با نوشتار مشکل دارید برید سمت تافل .. مخصوصا که GRE هم همپوشانی بیشتری با تافل دارد تا آیلتس ... یه نکته دیگه اینه که بعضی دانشگاههای آمریکا نمره آیلتس رو کلا قبول ندارن و یا نمره معادل کمتری برای تافل در ازاء آیلتس میخوان ... معمولا میگن 80 تافل یا 6.5 آیلتس که قطعا 80 تافل راحتتره و بعضا حتی دیدم 80 تافل رو با 7 آیلتس میخوان ... من تجربه هردو امتحان رو داشتم و دقیقا مشکلات شما رو منم داشتم ... متنهای ریدینگ تافل خیلی منتطقیتر و سوالاش مشخصتره تا آیلتس ... من حیث المجموع اگه نظر منو بخواین میگم قطعا سمت تافل برو ..
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Po0yan نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من آیلتس 6.5 دارم که 3 ماه پیش امتحان دادم.
    میخوام برای آمریکا اپلای کنم و احتمالا فاند TA میخوام!
    به نظرتون آیلتس 7 به بالا با اسپیکینگ 7 شانس من رو برای این مورد بیشتر میکنه یا تافل 100 به بالا با اسپیکینگ 25 ؟ یا اینکه هیچ تفاوتی نداره؟؟
    با توجه به اینکه با آیلتس کاملا آشنایی دارم و با تافل آشنایی کم
    ممنون
    تفاوت خاصی بین آیلتس و تافل نیست؛ البته موارد انگشت شماری در امریکا وجود داره که یکی از این دو، مورد قبولشون نیست! (الان حضور ذهن ندارم که کدام دانشگاه ها و کدام مدرک)
    شما چون با آیلتس آشنایی دارید، بهتره روی همون آزمون تمرکز کنید. تغییر آزمون، زمان و انرژی جدیدی می خواد که به مصلحت نیست.
    طبعاً چون آیلتس 6.5 دارید، آیلتس 7 رو میتونید با تلاش هدفمند و صحیح، بدست بیارید.
    بعضی دانشگاه ها، نمرۀ برابری آیلتس و تافلشون، به نفع آزمون تافل هست و بعضی هم به نفع آزمون آیلتس؛ بنابراین نمیشه قاعده ای در نظر گرفت و اظهار نظر قطعی کرد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member Po0yan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    تفاوت خاصی بین آیلتس و تافل نیست؛ البته موارد انگشت شماری در امریکا وجود داره که یکی از این دو، مورد قبولشون نیست! (الان حضور ذهن ندارم که کدام دانشگاه ها و کدام مدرک)
    شما چون با آیلتس آشنایی دارید، بهتره روی همون آزمون تمرکز کنید. تغییر آزمون، زمان و انرژی جدیدی می خواد که به مصلحت نیست.
    طبعاً چون آیلتس 6.5 دارید، آیلتس 7 رو میتونید با تلاش هدفمند و صحیح، بدست بیارید.
    بعضی دانشگاه ها، نمرۀ برابری آیلتس و تافلشون، به نفع آزمون تافل هست و بعضی هم به نفع آزمون آیلتس؛ بنابراین نمیشه قاعده ای در نظر گرفت و اظهار نظر قطعی کرد.
    ممنون از پاسختون
    من چون میخوام بعدش امتحان GRE بدم مسلما به راتینگ ibt عادت کنم بهتره درسته؟
    اسپیکینگ 25 تافل و 7.5 آیلتس هم فکر میکنم در یه سطح باشن درسته؟
    منم طبق اینکه اونا برای آزمون تافل ارزش بیشتری قائل میشن وسوسه شدم که برای تافل بالای 100 برنامه ریزی کنم اما واقعا سر دوراهی گیر کردم!!
    از لحاظ تغییر آزمون فکر نکنم مشکلی داشته باشم ضمن اینکه احساس میکنم توی لیستنینگ و ریدینگ تافل بهتر میتونم عمل کنم نمونه سوالاتش رو که دیدم
    Not Everything iS aS iT Seems

Junior Member

سلام دوستان
    یک سوال خاص
    من قبلا ibt 77 داشتم الانم 74 گرفتم تا سه هفته دیگه آیلتس بدم میتونم 6 بگیرم؟
    (تا حالا آیلتس ندادم)
    با تشکر فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر

با سلام
    دوستان من می خوام برای یکی از دانشگاه های انگلستان اپلای کنم و اون دانشگاه شرط نمره زبان رو منوط به داشتن 6.5 آیلیتس یا 82 تافل ibt کرده. می خواستم بدونم که آزمون کدومشون رو بدم بهتره؟
    من تقریبا یه فرصت 10 ماهه برای آزمون زبان دارم و سطح زبان در حد متوسط یا کمی پایین تره و می خواستم برای تافل خودم رو آماده کنم ولی شنیدم کالج های زبان ایلتس 4 یا PTE رو قبول دارن و نمره تافل برای کالج های زبان به صورت معلقه و قبول نمی کنن (البته من قرار رو به این گذاشتم که اگر نمره مطلوب زبان رو برای دانشگاه مورد نظر بدست نیاوردم حداقل با نمره آیلتس 4 چند ماه زودتر برم برای یادگیری زبان).
    حالا به نظر شما دوستان تو این فرصت آزمون تافل بدم با این شرایط زبانم نمره مطلوب رو میارم؟(به نظر شما کشور انگلستان به جز نمره تافل نمره آزمون دیگه ای رو می خوان؟)
    یا این که شروع کنم آیلتس بخونم و با این شرایط به نظر شما نمره خوبی به دست میارم؟
    ببخشید سوالات من زیاد شد.
    با تشکر از راهنماییتون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)