صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37

موضوع: مشورت برای انتخاب بین چند رشته هنری

Junior Member

پیش فرض مشورت برای انتخاب بین چند رشته هنری

سلام به همه
    چه خوبه که همچین سایتو گروهی هستن...
    من کارشناس گرافیک هستم از دانشگاه آزاد،عکاسی حرفه ای هم میکنم،عضو انجمن طراحان گرافیک ایران هم هستم، تا دلت بخوادم نمونه کار دارم، هم در زمینه عکاسی و مخصوصا گرافیک ...
    سوالم اینه که :
    برای مهاجرت و تحصیل در رشته عکاسی یا گرافیک بن نظرتون کدوم کشور بهتره!
    و اینکه چطور میشه یا اصلا میشه بورسیه گرفت؟
    و اگر دانشگاهی سراغ دارید که بتونم اطلاعات خاصی به دست بیارم ممنون میشم کمکم کنید!!!
    حالا برم بقیه سایت خوبتونو مطالعه کنم!

Junior Member leysha آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor of art/ Handicrafts/Al ZAhra

پیش فرض پاسخ : فقط بچه های رشته هنر!

نقل قول نوشته اصلی توسط shavic نمایش پست ها
    سلام به همه
    چه خوبه که همچین سایتو گروهی هستن...
    من کارشناس گرافیک هستم از دانشگاه آزاد،عکاسی حرفه ای هم میکنم،عضو انجمن طراحان گرافیک ایران هم هستم، تا دلت بخوادم نمونه کار دارم، هم در زمینه عکاسی و مخصوصا گرافیک ...
    سوالم اینه که :
    برای مهاجرت و تحصیل در رشته عکاسی یا گرافیک بن نظرتون کدوم کشور بهتره!
    و اینکه چطور میشه یا اصلا میشه بورسیه گرفت؟
    و اگر دانشگاهی سراغ دارید که بتونم اطلاعات خاصی به دست بیارم ممنون میشم کمکم کنید!!!
    حالا برم بقیه سایت خوبتونو مطالعه کنم!
    بر اساس تحقیقی که خودم انجام دادم فکر میکنم که آمریکا بهتر هست در مورد بورسیه باید بگم که برای هنر کمک هزینه و بورسیه خیلی کم هست و شاید بهترین مدرسه ها هم نتونند دانشجو را کامل ساپورت کنند.

Junior Member

پیش فرض مشورت برای انتخاب بین چند رشته هنری

سلام خدمت همه ی دوستان هنرمند عزیز.
    من دانشجوی کارشناسی پیوسته گرافیک هستم...دیپلم گرافیک هم با معدل 18:50 گرفتم. 2 ترم تا فارق التحصیلی من مونده...و پایان خدمت هم دارم.
    شدیدا" بعد از گرفتن مدرکم قصد ادامه تحصیل رو با رشته های(به ترتیب الویت) 1- مجسمه سازی 2- عکاسی 3- انیمیشن و... خارج از ایران مخصوصا" امریکا و هلند دارم...
    کم و بیش نمونه کار تو زمینه های ذکر شده و مقامهایی از مسابقات مجسمه سازی دارم ...
    از اونجایی که سطح تدریس و هزینه دانشگاه و گرفتن کار برام اهمیت داره از دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنن که کجا میتونه بهتر باشه و برای پذیرش چطور باید شروع کنم...
    ازتون ممنونم.
    یه سری نمونه کارهامو میتونید تو این آدرس مشاهده کنید :
    http://www.negarkhaneh.ir/profile.aspx?profile=soheyll

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl-b نمایش پست ها
    من دانشجوی کارشناسی پیوسته گرافیک هستم...دیپلم گرافیک هم با معدل 18:50 گرفتم. 2 ترم تا فارق التحصیلی من مونده...و پایان خدمت هم دارم.
    شدیدا" بعد از گرفتن مدرکم قصد ادامه تحصیل رو با رشته های(به ترتیب الویت) 1- مجسمه سازی 2- عکاسی 3- انیمیشن و... خارج از ایران مخصوصا" امریکا و هلند دارم...
    کم و بیش نمونه کار تو زمینه های ذکر شده و مقامهایی از مسابقات مجسمه سازی دارم ...
    از اونجایی که سطح تدریس و هزینه دانشگاه و گرفتن کار برام اهمیت داره از دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنن که کجا میتونه بهتر باشه و برای پذیرش چطور باید شروع کنم...
    ازتون ممنونم.

متاسفانه اکثر دوستان هنرمنده ما میان همون اول همین سوال رو میکنن....
    ببین آقا سهیل تقریبا روزی این سوال 10 بار پرسیده میشه...
    شما اول باید بری ویکی رو بخونی با اصول اپلای کردن آشنا بشی، بعدش بیای همین فروم ها رو کامل بخونی ببینی اوضاع چطوریه یعدش خودت باید دنبال دانشگاه و رشته و اینا بگردی بعدش اگه جایی مشکلی برات پیش اومد بیای تو این فروم ها بپرسی...

اگه دقت کنی بهت گفتم از کجا هم شروع کنی...
    در ضمن به نظر من برای ارشد آمریکا رو بیخیال شو و به اروپا بچسب... برای ارشد بورس گرفتن خیلی سخت تره تا برای دکترا... که این قضیه شامل هلند هم میشه...
    برای اینکه بیشتر متوجه بشی علاوه بر اونایی که گفتم تحصیل در هلند رو هم فرومش رو بخون...

به همه ی کاربرای جدید میگم لطفا قبل از سوال کردن یکم مطالعه کنید...
    دانشگاه واسا : http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%87-VAASA
    این حساب کاربری از 28 فبریه غیر فعال میشود.

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl-b نمایش پست ها
    ازتون ممنونم.
    سلام
    من کاراتونو دیدم . خیلی عالی بود فقط با توجه به اینکه رشتتون گرافیکه باید به صورت حرفه ای برای اپلای یه پورتفولیوی خوب بسازید.
    و بعد هم مراحلی که spt گفت رو دنبال کن
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

سـلام دوستان!
    همین الان عضو شدم تا این سوالمو بپرسم. خیلی واسم مهمه.
    اگه بتونین کمک کنین خیلی ممنون میشم

هنوز تو مرحله انتخاب رشتم و بین عکاسی و گرافیک موندم. میخوام بدونم تو هر کدوم از این رشته ها چه کارایی انجام میدین دقیقا"، که انتخاب واسم راحت تر بشه.

مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    art universitiy of tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط WeAreNotAlone نمایش پست ها
    سـلام دوستان!
    همین الان عضو شدم تا این سوالمو بپرسم. خیلی واسم مهمه.
    اگه بتونین کمک کنین خیلی ممنون میشم

هنوز تو مرحله انتخاب رشتم و بین عکاسی و گرافیک موندم. میخوام بدونم تو هر کدوم از این رشته ها چه کارایی انجام میدین دقیقا"، که انتخاب واسم راحت تر بشه.

مرسی
    google برا اين وقتا خوبه ديگه چون عكاسي كمتر ولي گرافيك اينقدر رشته پر تنوع و گسترده اي از نظر كاربرد هست كه نمي شه تو چند خط توضيح داد در ضمن محتاج علاقه و خلاقيت زياديه چون معمولا كساني كه اين دو شرط رو ندارن نمي تونن از پس تنوع زيادش بر بيان ولي از لحاظ هزينه اي هر دو پر هزينه ان بازار كار براي گرافيك به خاطر پر كاربرد بودنش اگر زرنگ باشي در همه جا خوبه در ضمن گرافيك خيلي برون گرا تر از عكاسي هست توي گرافيك تقريبا از هر كدوم از هنر هاي تجسمي واحدهايي رو ميگذروني و هرچي تجربه و اطلاعات در مورد هرچيزي داشته باشي به دردت مي خوره چون دايما بايد ايده پردازي كني مخصوصا در شاخه تبليغات
    در مورد عكاسي هم چند كاربرد داره عكاسي هنري، فشن، تبليغات، ژورناليستي، يا اتليه كه البته در گرافيك هم در مقطع كارشناسي حدود10 واحد عكاسي ارايه ميشه كه با توجه به خلاقيتت ميتوني از يه عكاس حرفه اي هم كه صرفا عكاسي كرده حرفه اي تر باشي علاوه براينكه هزار و يك واحد مفيد و كاربردي ديگه هم ياد ميگيري

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع لیسانس

سلام
    من هجده سالمه. دیپلمم ریاضی با معدل 19.22 بود و معدل پیش دانشگاهی هنرم 17.82. رتبه ی کشوری کنکور سراسریم هم چهار شد. جایی برای مشاوره ی پذیرش آمریکا به من گفت که رتبه ی کنکورت هیچ اهمیتی نداره. و گفتن که چون دیپلم ریاضی داری نمی تونی تو زیر شاخه های هنر برای لیسانس اقدام کنی. من پورتفولیویی به اون صورت ندارم چون سال آخرو فقط هنر خوندم و اونم بیشتر تئوری و برای کنکور بود.
    برای 26 ژانویه تافل ثبت نام کردم و احتمال می دم که نمره ی بالایی بگیرم.
    می خواستم ببینم آیا همونطور که به من گفته شد، با وجود شرایط تحصیلی خوبی که دارم، امکان تحصیل تو یکی از رشته های هنر (گرافیک، هنر های دیجیتال یا عکاسی) کشور آمریکا و یا کانادا واقعا ندارم؟
    و اگه دارم یه جایی رو می خوام بهم معرفی کنید که مرحله به مرجله راهنماییم کنه که چه مراتبیو باید طی کنم..
    ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط touba نمایش پست ها
    سلام
    من هجده سالمه. دیپلمم ریاضی با معدل 19.22 بود و معدل پیش دانشگاهی هنرم 17.82. رتبه ی کشوری کنکور سراسریم هم چهار شد. جایی برای مشاوره ی پذیرش آمریکا به من گفت که رتبه ی کنکورت هیچ اهمیتی نداره. و گفتن که چون دیپلم ریاضی داری نمی تونی تو زیر شاخه های هنر برای لیسانس اقدام کنی. من پورتفولیویی به اون صورت ندارم چون سال آخرو فقط هنر خوندم و اونم بیشتر تئوری و برای کنکور بود.
    می خواستم ببینم آیا همونطور که به من گفته شد، با وجود شرایط تحصیلی خوبی که دارم، امکان تحصیل تو یکی از رشته های هنر (گرافیک، هنر های دیجیتال یا عکاسی) کشور آمریکا و یا کانادا واقعا ندارم؟
    و اگه دارم یه جایی رو می خوام بهم معرفی کنید که مرحله به مرجله راهنماییم کنه که چه مراتبیو باید طی کنم..
    ممنون.
    سلام طوبی برای apply کردن باید شروع کنی و بگردی ببینی دقیقا چه رشته ای می خوای بعدش دنبال دانشگاه ها یا کالج ها ی مرتبط با رشته ات بگردی و شرایط شون رو بررسی کنی! مثلا اگر دنبال admission یا scholarship هستی باید دنبال همین قسمت توی home سایت اون دانشگاه بگردی و شرایط شون رو بخونی که ؟99/9% اوقات برای اینکه مشمول این قضیه بشی مهم نمره ی تافلیِ که بهشون میدی! اگه برای رشته هایی مثل گرافیک و نقاشی و ... بخوای اقدام کنی "باید" پرتفولیو داشته باشی ولی تا اونجایی که می دونم برای عکاسی یه همچین شرایطی رو ندیدم! البته چون که در مورد این رشته تحقیق نکردم اطلاع زیادی ندارم ولی چند تا لینک بهت معرفی می کنم که بتونه کمکت کنه!
    اینجا راهنما و رنکینگ دانشگاه ها به تفکیک رشته ست http://www.applyabroad.org/forum/sho...B4%D8%AA%D9%87
    امیدوارم که کمکت کنه! موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط touba نمایش پست ها
    سلام
    ممنون.
    تا اونجایی که من میدونم پورتفولیو تو رشته های هنری حرف اولو میزنه
    شما تا وقت داری مجتمع فنی چنتا دوره هنری برو که هم مدرک بین المللی واسه رزومت داشته باشی همم یه پورتفولیو دست و پا کنی!
    پیشنهاد من به تو همون دوره گرافیکه
    چون تو سر فصلاش اگه نگاه کنی خیلی چیزا داره با یه دوره 8 یا 9 تا نمونه کار داری
    مثلا: تصویر سازی کودک، طراحی جلد مجله، طراحی تقویم، طراحی بروشور و پوستر، آنالیز رنگی، ترام، بسته بندی، جعبه کادویی، طراحی لیبلروی محصولات غذایی...
    در ضمن تو دوره گرافیک اصول اولیه کار با دوربین آنالوگ هم هست! البته امیدوارم کمی طراحی بلد باشی چون تاحد زیادی وابسته به طراحیه!( تقریبا یه خلاصه ای از دیپلم گرافیکه هنرستانه)
    اگه دوره عکاسی هم خواستی خانه عکاسان هست.
    میتونی دوره مجسمه سازی، سفالگری، نقاشی رو سفال، پتینه، شمع سازی، تذهیب، سوخت نگار روی چوب و نی، کار با ورق طلا، نقاشی رو پارچه، نقاشی رو چرم و ... رو بری.
    تا اونجایی که من میدونم پورتفولیو یه مجموعه از نمونه کارای هنریه و محدود به فقط همون رشته ای که میخوای بخونی نمیشه.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)