صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37

موضوع: مشورت برای انتخاب بین چند رشته هنری

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت برای انتخاب بین چند رشته هنری

برو تا سایت سفارت ژاپن قبلا لینک یه بورسیه اونجا بود. من چند سال قبل می خواستم اقدام کنم ولی نشد. منتها شرایطش خیلی سخته. کلا ژاپن به راحتی به کسی پذیرش نمی ده

درود به همه رفقا
    حقیقتش من رشته ام مهندسی شیمی هست - امسال برای ارشد اپلای هم کردم فقط...
    من تا اونجای که یادم می اومده عاشق سینما و داستان و داستان نویسی بودم - الان که خودم رو بررسی میکنم احساس میکنم دارم در حق خودم ستم میکنم !
    به شدت به سینمای کلاسیک اروپا علاقه دارم + همینطور تاریخ و ادبیات - الان هم دارم روی یه رمان کار میکنم . الان بیشتر از اینکه نگران این باشم که رشته خودم پذیرش بشم یا نه, از خودم راضی نیستم چون حس میکنم باید تغییر رشته بدم - نمیدونم باید چیکار کنم - آیا اینکار شدنی هست؟

Junior Member

سلام دوستان من 15 ساله هستم و به طراحی مد و لباس خیلی علاقه مندم گویا رشته ی طراحی و دوخت هست اما خودم و خانوادم با مدارس کار و دانش موافق نیستن من باید چه رشته ای که مرتبط با طراحی لباس باشه بخونم؟ ایا گرافیک خوبه؟ معماری چطور؟ این رشته تو ایران اینده ای داره؟ ایا میشه با کلاس های ازاد طراحی لباس رو یاد گرفت؟ معدل و درسم خوبه به نظر شما عزیزان هنرمند برم دبیرستان و بعد رشته دانشگاهیم رو هنر بردارم؟ کنکور هنرستانی ها چجوریه؟ خیلی ذهنم درگیره اگر راهنماییم کنید خیلی خوشحال میشم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع لیسانس

سلام...

چقدر این بخش از سایت ساکت و تنهاست... LOL

دوستان من به شدت بین چند رشته ی هنری مانده ام و همه رو هم به یک اندازه دوست دارم! این سوال فقط برای Apply کردن نیست، یعنی اگه نتونم هم برای کنکور ارشد باز هم همین مشکل رو دارم!

عکاسی : من واقعا به این رشته علاقه مند هستم و مدرک مورد تایید وزارت علوم از یک موسسه رو هم دارم میگیرم + تا اینجای کار، اساتید و کسایی که عکس هامو دیده ان فکر میکنند که استعداد دارم.
    بازیگری : یک علاقه ی عجیب که از بچگی داشته ام و هنوز هم دارم ولی خب خیلی خجالتی هستم و بازیگری خوندن به خصوص خارج از ایران برای یک ایرانی، یکم غیرمنطقی به نظر میاد.
    کارگردانی : این رشته شامل همه ی سینما میشه به خصوص چیزهایی که خیلی دوست دارم، مثل تدوین و بازیگری و از همه مهم تر نویسندگی + داری داستان رو تعریف میکنی!
    سینما : خب این هم به عنوان یک علم پایه است و با اینکه شاید تخصصی و فنی یادت نده، اما اونقدردانش کسب میکنی که بتونی ازش استفاده کنی!
    Cinematography : در ایران رشته ی مشابه نداریم فکر میکنم ولی چون این مبحث به عکاسی هم مربوط میشه و به سینما هم مربوط میشه، فوق العاده است!

+ کلا طراحی و معماری هم دوست دارم. اصلا هرچی هنر بگید من دوست دارم! ولی خب آدم باید واقع بین باشه، خیلی ها رو هم استعدادی ندارم توشون، مثل موسیقی / مجسمه سازی / طراحی صنعتی ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parinazs نمایش پست ها
    سلام دوستان من 15 ساله هستم و به طراحی مد و لباس خیلی علاقه مندم گویا رشته ی طراحی و دوخت هست اما خودم و خانوادم با مدارس کار و دانش موافق نیستن من باید چه رشته ای که مرتبط با طراحی لباس باشه بخونم؟ ایا گرافیک خوبه؟ معماری چطور؟ این رشته تو ایران اینده ای داره؟ ایا میشه با کلاس های ازاد طراحی لباس رو یاد گرفت؟ معدل و درسم خوبه به نظر شما عزیزان هنرمند برم دبیرستان و بعد رشته دانشگاهیم رو هنر بردارم؟ کنکور هنرستانی ها چجوریه؟ خیلی ذهنم درگیره اگر راهنماییم کنید خیلی خوشحال میشم
    ببین، من هم عین تو بودم! اول دبیرستان، توی مدرسه نمایشنامه مینوشتیم با دوستام و تئاتر میساختیم و همه ی مدرسه و معلم ها و ... عاشق کارهامون بودن. تا جایی که معلم عربی ام حتی به مادرم که یک روز اومده بود مدرسه صریحا گفت که من رو بفرسته هنرستان که برم تو کار سینما. معدل من 19.86 شد اول دبیرستان، دومین معدل مدرسه امون. مامانم گفت تو میتونی بری شریف، بری خارج، این و اون و ... خلاصه، اونقدر بهم گفتن برو مهندس شو برو شریف که ما قید همه چیز هنر رو زدیم. باور کن، بزرگترین اشتباه زندگی ام بود. آره، الان دانشگاه تهران درس خوندم و رتبه ام خوب شد و هرکی جای من میبود به خودش میبالید، ولی وقتی کسایی رو میبینی که دارن لذت میبرن توی رشته اشون تو دانشگاه و تو داری فقط به زور پاس میکنی درس هارو که تموم بشه، به حرفم میرسی. خانواده ات قرار نیست به جای تو درس بخونن، تو هستی که باید بهترین سال های زندگی ات رو صرف زور کردن خودت و زجر کشیدن کنی! همین پست رو به خانواده ات نشون بده! تک تک روزهای این چهار سال کارشناسی ام به فکر تغییر رشته و انصراف گذشته! دروغ نمیگم! حتی به جایی رسید که گفتم با 90 واحد گذرونده کاردانی میگیرم!!!!

برو از همین الان هنرستان. برو هنرستان گرافیک بخون، یا معماری بخون (که اینطوری حداقل دو تا حرفه بلدی!) بعد کنکور هنر بده، برو طراحی لباس و صحنه (سینما) یا برو طراحی لباس و دوخت ... برو دنبال هرچیزی که دوست داری. از الان برو دنبال طراحی... طراحی خیلی خوب برای یک طراح لباس خیلی مفیده. برو کار با نرم افزارهای طراحی رو یاد بگیر. کلی کلاس هست بیرون، کلاس هم نخواستی توی اینترنت ویدیوهاش ریخته.

من دوستی داشتم که معدل دیپلم ریاضی اش 15 بود و پیشش رو تغییر رشته داد هنر خوند، رتبه ی 50 کنکور هنر شد. هرچیزی رو با علاقه بری سراغش توش موفق میشی، پس نگران نباش.

Junior Member

سلام
    من لیسانس کتابت و نگارگری و فوق لیسانس طراح صنعتی دارم ولی به گرافیک خیلی علاقه مندم و متاسفنه رزومه ی قوی ندارم.. اگر بخوام در امریکا ادامه تحصیل بدم چه رشته ای رو بخونم بهتره و راحتر تر می تونم هم تو ایران هم امریکا کار پیدا کنم و در طول تحصیل scholarship هم بگیرم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراح گرافیک/هنر شیراز

سلام.
    مدرك كارشناسي گرافيك و كارشناسي ارشد پژوهش هنر دارم. قصد ادامه تحصيل در مقطع دكترا در امريكا را دارم. در بين گزينه هام، طراحي گرافيك، اولويت داره. با توجه به اينكه كارشناسي ارشد، آخرين مقطع تحصيلي در ايران و خارج از ايران هست، چه رشته اي رو در مقطع دكتري در حوزه ديزاين پيشنهاد ميكنيد كه نزديكي زيادي به مباحث گرافيك داشته باشه!؟

Junior Member

وقتتون بخیر من کارشناسی رو در رشته مهدسی معماری خوندم و الان که قصد ورود به کا رشناسی ارشد رو دارم اگه امکانش هست میخواسم بدونم مقطع
    دکتري دانشگاه های اروپا بیشتر نظرم روی آلمان هست کارشناسی ارشد رشته هایی چون مرمت بنا مطالعات معماری ايران رو قبول دارند اصلا گرایش هایی برای دکتر در زمینه همین گرایش ها کارشناسی ارشد ( مطالعات معماری ایران و مرمت بنا)دارند???
    و انتخاب گرايش کدوم از این رشته ها برای اروپا و به ویژه المان بهتر است ???
    با تشکر

Junior Member

دوست عزیز من به شما پیشنهاد می‌کنم که مهندسی معماری تحصیل کنید که هم رشته ای هست ک تنوع. زیاد داره و کلا شما با اصول طراحی
    کردن. در هر زمینه ای آشنا میشوید و به علاوه معماری مرز بین همه هنر ها و مهندسی هست
    این گونه هم شما در رشته ای خوب تحصیل کرده اید و مهندس شده اید و هم به علاقه تون رسیده ايد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي برق قدرت از دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

سلام دوستان.منم ليسانس مهندسي دارم.ميخوام براي دكترا در گرايش فيلم سازي براي امريكا اقدام كنم.به نظر شما با توجه به اين هدف براي ارشد بهتره كارگرداني بخونم يا سينما؟ممنون

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)