صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 98

موضوع: كار پاره وقت در كنار تحصيل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار دانشجويي قبل از دريافت اجازه کار

حدود یک ماه پیش یک خانم دانشجویی که مدتی در فروشگاه کار کرده و با چک حقوق گرفته بود دقیقا همین سوال را در گروه یاهوی irancanada2003 مطرح کرده بود. می توانید در آنجا راهنماییها را جستجو نمایید.

پیش فرض هزینه یک دانشجو در شربروک

سلام دوستان.
    من و همسرم از دانشگاه شربروک پذیرش گرفتیم. میخوام بدونم هزینه زندگی توی اونجا چقدر هست و چطور میشه زندگی کرد؟
    هزینه اجاره خونه، قبوض، مالیات، حمل و نقل، تغذیه و سایر هزینه های متداول
    لطفاً اگر کسی انجا زندگی میکنه یا اطلاعات مفیدی داره، بگه.
    خیلی خیلی ممنون

Junior Member

پیش فرض سطح درآمد در كانادا

سلام . خوشبختانه در رابطه با هزينه هاي يك دانشجو در كانادا حرفهاي زيادي زده شد . اينكه قيمت يك پيتزا چنده ،‌خرج رفت و آمد و . . . كه مجموعا ساليانه حدود 25000$‌ميشه . اما اگه كسي در رابطه با سطح درآمد در دوران دانشجوي و حتي بعد از اون ، سطح زندگي ، كارهايي كه ميشه انجام داد و اينجور چيزا چيزي ميدونه لطفا اينجا بگه تا هم به من كمك كرده باشه هم به اونايي كه ممكنه مثل من اين سوال توي ذهنشون باشه .

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سطح درآمد در كانادا

سطح در امد يك دانشجو همون پوليه كه دانشگاه بهش ميده (كه براي هر فرد بسته به دانشگاهش خاصه(fund)) + كاراموزي (كه اكثرا تابستونا ممكنه بريد) + كارايي كه تو دانشگاه مي تونيد پيدا كنيد (فقط حدود 20 ساعت در هفته) + كار سياه (كه بعضي از بچه ها مجبور مي شن انجام بدن :-[)

حالا ببينيد كدوم شامل حالتون ميشه.

Exclamation موضوعات و زمینه های کاری حساس در کانادا

سلام دوستان عزیز
    من هر چی گشتم نتونستم جایی رو که بشه موضوعات زمینه هایی که سفارن کانادا گیر می ده رو پیدا کنم !!!!
    آخه به نظرم این خیلی می تونه مهم باشه یه بنده خدایی که این زمینه ها رو ندونه حتی اگه شرایطش از لحاظ رزومه هم عالی باشه اگه ویزا ندن که فایده نداره!!!!!!!
    پس هر کی مورد مشابهی رو دیده که فرد به خاطر این موضوع بهش ویزا ندادن لطف کنه و بگه یا اگه فایلی چیزی داره اتچ کنه البته یکی از این فایل برا آمریکا هست که چون نمی ذارمش
    آخه شنیدم که بر اساس یه قطعنامه علیه ایران کشورای دنیا از ادامه تحصیل دانشجوهای ایرانی تو برخی رشته جلوگیری بشه !!!!!!!
    خوب حالا همه کمک کنن لیستی از این موضوعات درس کنیم تا بعد ما کسایی که می خوان این راه رو طی کنن تو چاه نیفتن
    با تشکر از همه
    با آرزوی موفقیت برا همه

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض احتمال گرفتن کار دانشجویی در کانادا

گرفتن کار دانشجویی در کانادا.کسی اطلاعی داره؟

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینه های زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بستگی به شهرش داره. از نظر هزینه معمولا شما میتونین اتاق یک کمی ارزونتر بیرون دانشگاه پیدا کنین ولی مزیت خوابگاه نزدیکی به دانشگاه، همسایه بودن با دانشجوهای دیگه ، امنیت بیشتر و ... است.
    هزینه ها هم معمولا بستگی به شهر داره. شهرهای بزرگتر کانادا گرونترند بترتیب ونکوور، تورونتو، کالگاری و مونترال.
    پست شماره 126 منو ببینید.
    مثلا به نظر شما من اگر بتوانم شهریه دانشگاه را بدم .
    و برای زندگی کار کنم آیا می توانم هزینه زندگی را با کار کردن جبران کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    مثلا به نظر شما من اگر بتوانم شهریه دانشگاه را بدم .
    و برای زندگی کار کنم آیا می توانم هزینه زندگی را با کار کردن جبران کنم.

برای مقطع فوق لیسانس و دکترا فاندینگ دانشگاه جواب میده بنابراین فکر میکنم منظور شما مقطع لیسانس باشه درسته؟
    در مقطع لیسانس شما فقط اجازه کار ساعات محدودی بیرون از دانشگاه دارید (بسته به ایالت فرق می کند) و در داخل دانشگاه هم بیشتر از ده ساعت در هفته اجازه کار ندارید چون باید status فول تایم رو نگهدارید. اگر بتوانید کاری پیدا کنید (که بخش مشکل قضیه است) ممکن است بخشی از هزینه ماهانه شما را تامین کند ولی گمان نمی کنم بتوانید کل هزینه را از این راه تامین کنید. توجه کنید کارهایی که به دانشجوی لیسانس آنهم خارجی بدهند معمولا حقوق مینیمم دارد. البته اگر دوستان دیگری که برای لیسانس اینجا آمده اند نظر بدهند بهتر است.

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای مقطع فوق لیسانس و دکترا فاندینگ دانشگاه جواب میده بنابراین فکر میکنم منظور شما مقطع لیسانس باشه درسته؟
    در مقطع لیسانس شما فقط اجازه کار ساعات محدودی بیرون از دانشگاه دارید (بسته به ایالت فرق می کند) و در داخل دانشگاه هم بیشتر از ده ساعت در هفته اجازه کار ندارید چون باید status فول تایم رو نگهدارید. اگر بتوانید کاری پیدا کنید (که بخش مشکل قضیه است) ممکن است بخشی از هزینه ماهانه شما را تامین کند ولی گمان نمی کنم بتوانید کل هزینه را از این راه تامین کنید. توجه کنید کارهایی که به دانشجوی لیسانس آنهم خارجی بدهند معمولا حقوق مینیمم دارد. البته اگر دوستان دیگری که برای لیسانس اینجا آمده اند نظر بدهند بهتر است.
    بله . مقطع کارشناسی
    ولی فکر کنم 20 ساعت باشه . نه 10 ساعت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    بله . مقطع کارشناسی
    ولی فکر کنم 20 ساعت باشه . نه 10 ساعت
    بله درست میگید الآن چک کردم 20 ساعت در هفته کار خارج دانشگاه مجازست.
    http://www.cic.gc.ca/english/study/work-offcampus.asp

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)