صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 98

موضوع: كار پاره وقت در كنار تحصيل

Junior Member

Post چگونگی كار پاره وقت در كنار تحصيل

سلام
    من واسه لیسانس شیمی دانشگاه mcgillاقدام کردم.در واقع جزو undergraduateها محسوب میشم بنابراین فکر نکنم بهم fundبدن.نه؟
    اگه بخوام همزمان با تحصیلم کار کنم باید چه طوری این کارو بکنم؟
    کجا میتونم کار پاره وقت پیدا کنم؟
    بهترین درآمد اینجور شغلا حدودا چقدره؟(هزینه ی دانشگاه واسهndergraduateها خیلی زیاده(یه چیزی حدوده35000دلاره!!!))
    ویرایش توسط Nasim72 : May 20th, 2012 در ساعت 03:03 AM

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : چگونگی كار پاره وقت در كنار تحصيل

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasim72 نمایش پست ها
    سلام
    من واسه لیسانس شیمی دانشگاه mcgillاقدام کردم.در واقع جزو undergraduateها محسوب میشم بنابراین فکر نکنم بهم fundبدن.نه؟
    اگه بخوام همزمان با تحصیلم کار کنم باید چه طوری این کارو بکنم؟
    کجا میتونم کار پاره وقت پیدا کنم؟
    بهترین درآمد اینجور شغلا حدودا چقدره؟(هزینه ی دانشگاه واسهndergraduateها خیلی زیاده(یه چیزی حدوده35000دلاره!!!))
    شما بعد از شش ماه تحصیل میتونید تقاضای اجازه کار برای ۲۰ ساعت کار در هفته خارج از دانشگاه کنید، ولی امکان نداره اینطوری بتونید خرجتون رو دربیاورید. اگر زبانتون در حد یک کانادایی تکمیل باشه و خیلی خیلی هم شانس بیاورید مثلا کار کارگری یا تمیز کردن رستوران پیدا کنید ساعتی ۸-۹ دلار بیشتر نمیگیرید که سرجمع ماهی ۶۰۰-۷۰۰ دلار هم بشه نصف خرج زندگی تون در مونتریال هم نمیشه چه برسه به شهریه.

Junior Member

چون کم کم دارم با شرایط آشنا میشم ممکنه سوالا پیش پا افتاده باشه! ولی به هر حال ممنون از راهنمایی.
    من میتونم زبانو خوب یاد بگیرم تافلiBT که دادم از120امتیاز86 آوردم و واسشم فقط یه هفته خوندم.
    یه سوال دیگه شغلایی که on campusهستن به چه صورته؟اونام مثل همین شغلان یا توشون تنوع هست؟به undergraduateها میدن؟
    راستی این خرج زندگی که اشاره کردین حدودا سالی چقدر میشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasim72 نمایش پست ها
    چون کم کم دارم با شرایط آشنا میشم ممکنه سوالا پیش پا افتاده باشه! ولی به هر حال ممنون از راهنمایی.
    من میتونم زبانو خوب یاد بگیرم تافلiBT که دادم از120امتیاز86 آوردم و واسشم فقط یه هفته خوندم.
    یه سوال دیگه شغلایی که on campusهستن به چه صورته؟اونام مثل همین شغلان یا توشون تنوع هست؟به undergraduateها میدن؟
    راستی این خرج زندگی که اشاره کردین حدودا سالی چقدر میشه؟
    شغلهای on-campus برای دانشجوهای undergraduate خیلی محدود هستند. بعضا کارهای اداری و خدماتی در داخل دانشگاه و گاهی پروژه برای استادها و در شرایطی هم TA اگر دانشجوی graduate براش وجود نداشته باشه. ولی بطور کلی در کانادا امکان نداره با کار پاره وقت بتونید خرج تحصیل تون رو دربیاورید.
    برای خرج زندگی در مونتریال حداقل ۱۵ هزار دلار در سال درنظر بگیرید.

Junior Member

امروز متوجه شدم که اون 35000دلار کانادا که یه میانگینه,با احتساب شهریه دانشگاه(میانگین21000) +هزینه ی خوابگاه دانشجویی/غذا/کتاب/هزینه های فرعی/هزینه ی مهاجرت و بیمه است.
    منظور شما همین موارده یا چیزای بیشتری مد نظرتونه؟
    یه سوال دیگه:فرمودید بعد از 6ماه تحصیل میشه تقاضای کار 20ساعت در هفتهخارج از دانشگاه داد.واسه on-campusها هم اینطوریه یا نه از همون اول شروع تحصیل میشه رفت کار کرد؟(آخه به نظر من شغل گرفتن خودش میتونه به یادگیری زبان کمک کنه.)
    درآمد شغلایon-campusهم ماهیانه حدوده همون600-700ه یا کمتره؟
    داشتن اینجور شغلا(به خصوص خارج از دانشگاه)که سطح پایینی داره واسه شغلای آینده (حالا چه در ارتباط با رشته چه بدون ارتباط با اون رشته) تاثیر منفی نداره؟

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : كار پاره وقت در كنار تحصيل

باسلام
    میخواستم بپرسم PR ها هم نیاز به مجوز برای کار در کنار تحصیل دارند؟ ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    باسلام
    میخواستم بپرسم PR ها هم نیاز به مجوز برای کار در کنار تحصیل دارند؟ ممنونم
    دوست عزیز وقتی کارت PR داشته باشید از تمام حقوق کانادایی ها بجز رای دادن و پاسپورت برخوردارید و برای کار و تحصیل نیاز به هیچ مجوز اضافی ندارید.

Junior Member

سلام

کار پاره وقت نهایتا میتونه هزینه زندگی رو تامین کنه؟؟...یا هزینه دانشگاه رو هم میتونه کاور بکنه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sahnd89 نمایش پست ها
    سلام

کار پاره وقت نهایتا میتونه هزینه زندگی رو تامین کنه؟؟...یا هزینه دانشگاه رو هم میتونه کاور بکنه؟
    هیچ کدوم. شاید بخشی از هزینه زندگی ولی نه همش. اگر با ویزای دانشجویی بیائید شانس پیدا کردن کار پاره وقت هم براتون خیلی کمه. شش ماه اول هم اجازه کار ندارید.

Member Klamm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature MA

سلام

من برای ارشد از uvic ویکتوریا پذیرش دارم. فعلن 5000 دلار award گرفتم که ماهانه در طی یک سال پرداخت خواهد شد. متاهل هم هستم وبا همسرم با هم میریم. از ایران نهایتا 10000 دلار با خودم بتونم ببرم. اما همسرم میخواد اونجا کار کنه (اون هم مثل من از نظر زبان در حد native-like هست). و خب ظاهرا برای همسر در فرودگاه Work Permit صادر میکنند.
    در ضمن شهریه دانشگاه هم خیلی کم (ترمی 2800) هست که طبق پلن خودشون میشه در چهار قسط 700 دلاری پرداختش کرد. به نظر شما شرایط زندگی برای ما چطور خواهد بود؟ manageable هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)