صفحه 8 از 21 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 201

موضوع: چند سوال در مورد دوره ی تکمیلی بسیج؟؟؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند سوال در مورد دوره ی تکمیلی بسیج؟؟؟؟؟

سلام دوستان بزرگوار

یکبار با دقت توضیح میدم، اگر سوالی بود خصوصی پیغام بگذارید:
    خواهش میکنم با دقت مطالعه کنید، تقریبا همه جواب هایتان را حتی المقدور پاسخ دادم.

دوره تکمیلی بسیج الان دو مرحله ای است و از سال 93 به بعد به صورت جداگانه و مرتبط با هم برگزار میشود. (30+15) در مجموع می شود 45 روز
    مرحله یک تکمیلی بسیج (30 روزه) + مرحله دوم تکمیلی بسیج (15 روزه شبانه روزی)

ابتدا شرط اولیه برای ثبت نام داشتن بسیج با عضویت فعال هست!
    مجری برگزار کننده دوره های تکمیلی گردان های امام حسین (ع) در سراسر کشور میباشد. (فقط و فقط گردان های امام حسین(ع))

شما با مراجعه به گردان های امام حسین در شهر محل سکونت، ثبت نام میکنید در دوره ی 30 روزه ی تکمیلی بسیج (در شهری مثل کرج حدود 6 گردان امام جسین (ع) وجود دارد، پس خیلی نگران ظرفیت و مواردی از این دست نباشید)
    بهتر است حداقل تا یک سال و بیشتر قبل از اعزام به خدمت به فکر دوره های تکمیلی بسیج (آموزش خدمت سربازی را در مراکز سپاه و نیروی انتظامی کفایت میکند و با داشتن این برگه تکمیلی 45 روزه نیازی به گذراندن دوره آموزش در این مراکز ندارید) باشید.

*** اگر در حدود تقریبا یک سال فرصت ندارید، وقت خودتان را بیهوده هدر ندهید و اجازه بدهید افرادی که این فرصت دارند از مزایای این دوره استفاده کنند. (لطفا!!!)

بعد از ثبت نام در دوره ی 30 روزه در گردان امام حسین (ع) با داشتن شرایط (نزدیک بودن اعزام به خدمت + داشتن بسیج فعال + داشتن شرایط جسمانی و ...) به دوره ی 30 روزه فراخوان می شوید، این دوره 27 روز در شهر خودتون به صورت میانگین هر روز 5 ساعت متوالی، از بعدازظهر هر روز تا نماز مغرب برگزار می شود.
    بعد از اتمام 27 روز اردوی عملی شما در خارج از شهر (اردوی صحرایی) برگزار می شود. (نگران نباشید خیلی خوش میگذره!)
    و آموزش 30 روزه شما تکمیل میگردد و به شما گواهینامه پایان دوره آموزشی 30 روزه (به شرط قبولی در آزمون و نمره میدان تیر) داده میشود.

بعد از چند ماه فعالیت با گردان امام حسین (ع) و حضور در فراخوان های گردانی که در آن آموزش 30 روزه را گذرانده اید، (در حدود 6 ماه بعد از سپری کردن دوره 30 روزه) اگر قصد عزام به خدمت را داشتید، دفترچه خدمت وظیفه عمومی را پست می کنید.

در برخی از گردان ها به دلیل ازدحام نفرات شرکت کننده در دوره مرحله دوم تکمیلی بسیج (15 روز شبانه روزی) شرط ثبت نام در دوره 15 روزه داشتن برگه اعزام به خدمت میباشد.

از گردان امام حسین (ع) معرفی نامه میگیرید به آموزش سپاه استان شهرتون، و شما را معرفی میکنند به دوره آموزش 15 روزه شبانه روزی (مرحله 2 تکمیلی بسیج)
    گردان به صورت مستقل نیز بعد از 6 ماه فعالیت (کمتر یا بیشتر) به صورت مستقل، میتواند شما را در دوره ی 15 روزه بسیج ثبت نام و به آموزش سپاه استان معرفی کند.(پیشنهاد میکنم خودتان این کار را انجام دهید و با گرفتن معرفی نامه از گردان به آموزش سپاه استان محل سکونت، در دوره 15 روزه بسیج ثبت نام کنید)
    سپس سپاه استان طبق ضوابط خود، شما را به دوره تکمیلی مرحله دوم بسیج (15 روزه شبانه روزی) فراخوان میکند.
    دوره 15 روزه را در یک پادگان در شهر و یا استان محل سکونت خود به صورت شبانه روزی می گذرانید، و پس از قبولی در آزمون به شما گواهینامه پایان دوره تکمیلی بسیج (45 روزه) داده میشود.

با داشتن این گواهی تکمیلی 45 روزه بسیج، اقدام به اخذ پذیرش در نواحی سپاه و نهادهای مختلف، مینمایید.

اگر با داشتن برگه تکمیلی بسیج، نتوانستید در سپاه پذیرش بگیرید، وقت شما به هدر نرفته، در هر یگانی که باشید با داشتن این گواهینامه 2 ماه به شما کسری خدمت بسیج تعلق میگیرد!

در این دوره، خیلی به شما خوش خواهد گذشت، شک نکنید!!! دوستان خوبی پیدا خواهید کرد، به خصوص که نسل فعلی بسیج و شرکت کنندگان در این دوره ها، همه از فارغ التحصیلان و نخبگان دانشگاهی هستند.

موفق باشید عزیزان

سه شنبه 26 آبان ماه 1394

Junior Member

در ادامه اضافه میکنم:

دوره تکمیلی بسیج (30+15) دو مرحله ای است.
    و در هر سال فقط یک بار برگزار میشود! (فقط یک بار)

معمولا در تابستان برگزار میگردد (بعد از ماه مبارک رمضان)

از همین الان که آبان ماه هست، میتوانید با مراجعه به گردان های امام حسین (ع) شهرتون برای شرکت در دوره تکمیلی سال بعد ثبت نام کنید.

هر گردان امام حسین فقط یک بار مجوز برگزاری دوره تکمیلی را دارد. (و به هیچ وجه ممکن، تمدید و یا به صورت 2 بار برگزار نمیشود) - چون مجوزها مشخص میباشند و همه تابع دستورات تهران هستند.

اگر شهر شما 6 گردان امام حسین داشته باشد، همه آنها با اندک تفاوت زمانی از یکدیگر، در تابستان آن سال اقدام به برگزاری دوره مینمایند.
    اگر به دوره تکمیلی یک گردان از شهرتان نرسیدید، ناامید نشوید و به گردان های دیگر میهمان شوید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiarm7 نمایش پست ها
    اقا یه سوال داشتم در مورد برگه تکمیلی بسیج.
    اگه اموزشی با نیرو انتظامی بیفتم برگه تکمیلی بسیج فایده ای داره؟ یکی از دوستام می گفت جدیدا نیرو انتظامی برگه تکمیلی بسیج رو قبول می کنه و اموزشیت می شه 20 روز به جای دوماه! می خواستم ببینم درسته؟

ممنون
    بله دوست عزیز (دوره های تکمیلی بسیج جدید - 30+15) هم دوره آموزشی سپاه را کفایت میکند، و در نیروی انتظامی حدود 20 روز آموزش می بینید و ترخیص میشوید.
    این 20 روز هم علتش این هست که در نیروی انتظامی آموزش های ویژه در خصوص برخی سلاح های سازمانی، نیروی انتظامی را میگذرانید.

به علاوه اینکه اگر نتوانستید به هر دلیلی پذیرش سپاه را بگیرید، وقت تان به هدر نرفته است، و به شما دو ماه کسر خدمت تعلق میگیرد.

علت اینکه نیروهای مسلح آموزش های یکدیگر را قبول ندارند، خیلی واضح است:
    هر نیروی نظامی وظایف و تکلیف معین و مشخصی را دارد، و طبیعی است که آموزش های آنها با یکدیگر تفاوت های اساسی دارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sinoohe نمایش پست ها
    سلام
    من برای جایی اقدام کردم که برای جذب امریه میگفت حتما باید دوره تکمیلی بسیج رو گذرانده باشی
    من نه عضو بسیج هستم تا تکمیلی گذروندم. تا بهمن هم فرصت دارم دفترچه پست کنم. به نظرتون میشه تو این مدت هم بسیج فعال گرفت (که لازمه تکمیلی رفتنه) و هم تکمیلی رفت؟
    لطفا راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز
    خیر این امکان وجود ندارد متاسفانه

از وقت تان صحیح استفاده کنید.

لازمه ی شرکت در دوره تکمیلی بسیج، داشتن یک سال عضویت فعال بسیج است.

نحوه شرکت در دوره های جدید تکمیلی بسیج را هم در پست های بالا دقیق توضیح دادم.
    سوالی بود در خدمتم.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط heo نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان این دوره تکمیلی که میگین احتمالش هست وسطش ما رو اخراج کنن ؟؟ مثلا به هر دلیلی ....
    یا من از یکی شنیده بودم اگه تو میدون تیر کمتر از 60 بزنی میفرستنت خونه و اخراجی درسته ؟؟؟
    سلام دوست عزیز این مورد صحت ندارد.

در میدان عملی تیراندازی
    به هزاران دلیل که از حوصله بحث خارج است، (استرس، خرابی سلاح، اوضاع جوی، نبود فرصت کافی برای رفع گیر و قلق گیری، عدم مهارت در تیراندازی و ...) اگر موفق به کسب امتیاز بالا نشدید شما اخراج نخواهید شد، به شرط اینکه در دیگر دروس نمرات بالایی را کسب کنید.

فقط موارد انضباطی میباشد که به هیچ وجه قابل اغماض و چشم پوشی نخواهد بود!!!
    و تنها ملاحضه در گذراندن این دوره ها رعایت موارد اخلاقی انضباطی و حفاظتی است.

Junior Member

سلام اقا حامد، ممنون از وقتی که برای پاسخ به سوالات دوستان میزاری
    چند پست بالاتر فرمودید بعد از 6 ماه فغالیت تو گردان مربوطه (بعد از دوره 30 روزه) میشه واسه دوره 15 روزه اقدام کرد، ولی توی یکی از فراخوان ها دیدم که نوشته بعد از دو ماه میفرستن واسه دوره 15 روزه ( http://hoze151.ir/2012-07-11-21-32-3...%8C%D8%AC.html)
    یه سوال دیگه هم اینکه من احتمالا تاریخ اعزامم شهریور 95 هست، به نظرتون اقدام کنم واسه این طرح؟ زمانم کم نیست؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sooreboz نمایش پست ها
    سلام اقا حامد، ممنون از وقتی که برای پاسخ به سوالات دوستان میزاری چند پست بالاتر فرمودید بعد از 6 ماه فغالیت تو گردان مربوطه (بعد از دوره 30 روزه) میشه واسه دوره 15 روزه اقدام کرد، ولی توی یکی از فراخوان ها دیدم که نوشته بعد از دو ماه میفرستن واسه دوره 15 روزه ( http://hoze151.ir/2012-07-11-21-32-3...%8C%D8%AC.html) یه سوال دیگه هم اینکه من احتمالا تاریخ اعزامم شهریور 95 هست، به نظرتون اقدام کنم واسه این طرح؟ زمانم کم نیست؟

سلام دوست عزیز

بعد از انجام دوره تکمیلی یک بسیج (30 روزه)، بایستی حداقل در 4 الی 5 فراخوان گردان امام حسین (ع) شرکت کرد، پیشنهاد من به شما این است که از همین حال با مراجعه به گردان امام حسین (ع) شهر خود فرم عضویت گردان امام حسین را تکمیل کنید و پرونده پرسنلی بسیج (پرونده نیروی انسانی) را به نزدیک ترین گردان محل سکونت انتقال دهید:

این کار برای شما چندین حسن خواهد داشت:

اول اینکه اگر قصد شرکت در دوره تکمیلی بسیج سال آینده (تابستان 95) را داشته باشید، (به علت تقاضای بالای بسیجیان) شما چون بسیجی گردان امام حسین (ع) هستید، در اولویت ثبت نام قرار خواهید گرفت.

دوم اگر عضویت بسیجی گردان امام حسین را داشته باشید شما در عمل یعنی فراخوان های بعد از دوره 30 روزه را زودتر انجام داده اید و پس از گذراندن دوره 30 روزه در تابستان سال 95 معطل نخواهید شد و فورا معرفی به دوره 15 روزه می شوید. (فقط مشکل اینجاست که بعد از گذراندن دوره 30 روزه بسیج و شرکت در آزمون و قبولی در این دوره، چند ماه طول خواهد کشید که این دوره توسط مرکز آموزش تهران تایید شود) به طور مثال الان بسیجیان آموزش دیده در تابستان سال 1394 تا به امروز گواهینامه های خود را دریافت نکرده اند. (امروز 29 آبان 94)

سوم اینکه گرفتن نامه های گواهی عضویت و خدمات بسیجیان در گردان بسیار راحت تر صورت میگیرد، در گردان ها کاغذبازی و جواب سربالا بی معناست، چون اکثریت نظامی هستند و نسبت به وظایف خود توجیه میباشند (این تفاوت را خود مشاهده خواهید کرد) و در نهایت هر خدمتی که قرار هست به بسیجی عرضه شود تحت نظر مستقیم گردان امام حسین (ع) میباشد (مثل گواهی های کفایت، دوره های تکمیلی، کلیه ی گواهینامه های راهنمایی رانندگی، مهارت تیراندازی، خدمات بیمه ای و سایر خدمات ...)

و اما اینکه سوال کردید میتوانید شرکت کنید در دوره یا خیر؟ به نظر من و با توجه به تجربیات حقیر به نظر میرسد اگر اعزامی شما در تاریخ دی ماه یا اسفند ماه 1395 باشد، خواهید توانست در دوره شرکت و دوره ی تکمیلی را گذرانده و نسبت به پذیرش در سپاه و استفاده از مزایای گواهینامه تکمیلی بسیج، اقدام نمایید.
    (تا جای ممکن سعی کنید تاریخ اعزام شما یکی از تاریخ های بالا باشد!)، در ضمن از فرصت تعویق انداختن هم میتوانید استفاده کنید فقط مراقب باشید غیبت نخورید!

اگر این فرصت را نداشتید، خواهشا وقت تان را هدر ندهید و اجازه دهید افرادی که این فرصت را دارند از مزایای آن استفاده کنند.

سوالی بود در خدمتم ...

موفق باشید
    29 آبان 1394
    ویرایش توسط HAMMMED : November 20th, 2015 در ساعت 10:52 PM

Junior Member

با سلام
    من دوره 30 روزه رو رفتم و امروز برام از سپاه استان اس ام اس برای ثبت نام دوره 15 روزه اومد
    میخواستم بدونم تو دوره 15 روزه چیکارا میکنن؟ سخته ؟ امتحان تئوری و عملی داره ؟

Junior Member

سلام دوست عزیز
    تجربه شخصی خودم را خدمت تان عرض میکنم، امیدوارم استفاده کنید و به کارتان بیاید.

دوره 15 روزه شبانه روزی ادامه دروس 30 روزه تکمیلی بسیج و با فشردگی کمتر و البته راحت تر میباشد و شامل:
    کلاسهای درسی و نظامی (پدافند غیرعامل، جنگ نوین، سلاح های سازمانی، حفاظت اطلاعات، ایمنی، بهداشت و امداد نجات، عقیدتی، رزم با سلاح، و ...)
    در این 15 روز 2 بار میدان تیر عملی 100 و 200 متر دارید.

معمولا یک جمعه در طول دوره را - (حضور در مصلی نماز جمعه شهر محل سکونت) - در نماز جمعه شرکت خواهید کرد.

به هیچ وجه مرخصی به شما در این دوره داده نخواهد شد!

(سعی کنید کارهایتان را طوری سازماندهی کنید که 15 شبانه روز کسی با شما کاری نداشته باشد، دور بودن از اینترنت و تلفن همراه را هم به این مورد اضافه کنید.) جنگ در صحرا، سنگر گرفتن، مشق عملی جنگ، پیاده روی، آمادگی جسمانی و درس صف جمع و احترامات به صورت عملی و در فضای باز برگزار خواهد شد.

(همه موارد توضیح داده شده بستگی به شرایط و موقعیت پادگان دارد، ممکن است با کیفیت بالاتر یا پایین تر صورت پذیرد.) اصلا سخت نگیرید، با شرایط پادگان و آداب نظامی، سریع ارتباط برقرار کنید. (در غیر اینصورت اذیت خواهید شد.)

به مافوق خود احترام بگذارید. (طبق اصولی که به شما آموزش می دهند.)

هر درس را در همان روز یاد بگیرید، حواس تان به امتحان آخر دوره باشد، با روزی 15 دقیقه مطالعه و مرور دروس در آخر دوره، مشکلی در قبولی نخواهید داشت.

از فضای بوجود آمده، (دوری از شهر و سر و صدا و آلودگی های شهری) - نهایت استفاده را کنید. مقداری خوراکی، و همچنین وسایل مورد نیاز یک سرباز را با خود به همراه داشته باشید. (دمپایی راحتی، لیوان، قاشق، لباس گرم، و قرص سرماخوردگی با خود ببرید.)

موفق باشید

خدانگهدار
    چهارشنبه 4 آبان 1394
    ویرایش توسط HAMMMED : November 25th, 2015 در ساعت 04:10 PM

Junior Member

سلام
    خبری نیست از برگزاری دوره تکمیلی جدید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)