صفحه 9 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 201

موضوع: چند سوال در مورد دوره ی تکمیلی بسیج؟؟؟؟؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چند سوال در مورد دوره ی تکمیلی بسیج؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط macpooria نمایش پست ها
    سلام
    خبری نیست از برگزاری دوره تکمیلی جدید؟
    سلام دوست عزیز
    در پست های بالاتر توضیح داده شده، لطفا مطالعه کنید.
    پاسخ نگرفتید، پیغام بگذارید در حد توان در خدمت هستم.

دوره های تکمیلی جدید در بسیج، در تابستان برگزار می شود.

برای اطلاع بیشتر به گردان های امام حسین (ع) شهرتان مراجعه کنید.

پنجشنبه 5 آذر 1394

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط macpooria نمایش پست ها
    سلام
    خبری نیست از برگزاری دوره تکمیلی جدید؟
    سلام دوست عزیز
    در پست های بالا جواب سوال تان را پیدا کنید.

معمولا در تابستان برگزار میشود.

خدانگهدار
    جمعه 6 آذر 1394

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sooreboz نمایش پست ها
    اقا حامد پیام نمیشه براتون پیام ارسال کرد اینباکستون رو خالی کنید
    سلام دوست عزیزم
    جواب تان را در پیغام خصوصی دادم"

شرط شرکت در دوره ی تکمیلی بسیج، داشتن حداقل یک سال عضویت فعال بسیج هست.
    اگر این شرط را دارید و تاریخ اعزامتان در ماه های دی و اسفند 95 به بعد است، (تاریخ اعزام زمستان سال 1395) میتوانید در دوره تکمیلی بسیج سال آینده (تابستان 95) شرکت کرده و دوره را به پایان برسانید و از مزایای آن استفاده کنید.
    در غیر اینصورت با توجه به تجربیات این برادر کوچکتان امکان پذیر نیست! و توصیه میشود وقت خود را هدر ندهید.

موفق باشید
    15 آذر 1394

Junior Member

سلام بر همه دوستان گل

این دوست کوچک شما فقط و فقط تجربیات شخصی خودش رو در این تایپیک به اشتراک میگذارد.
    حتما شما بزرگواران از سایر نهادهای مرتبط ... دوستان و آشنایان خود اطلاعات لازم را کسب کنید.
    کیفیت و کمیت انجام دوره های تکمیلی بسیج، از قبیل سختی و راحتی دوره ها بستگی به گردان های امام حسین (ع) شهرستان محل سکونت تان دارد.

این حقیر فقط و فقط از تجربیات خودم که حدود 10 سال در این نهاد مسئولیت های مختلفی از قبیل آموزش و نیروی انسانی، داشته و دارم را در این تایپیک به اشتراک میگذارم.
    باشد که گره ای از مشکل تان را باز کند. ان شاءالله

من هم مثل شما هستم و شرایط من هم مثل اکثر بچه هاست.
    من فقط منتقل کننده تجربیات شخصی خودم هستم.

ان شاءالله بشود که دوستان استفاده کنند ... بخیل که نیستیم!

سطح کمی و کیفی انجام دوره ها (از قبیل سختی و راحتی آن، کیفیت دوره ها و ...) بستگی به نهاد مجری در شهرستان ها دارد (گردان امام حسین (ع)) و کاملا سلیقه گی است.
    اما عرض میکنم به طور مثال فردی را میشناسم که عضویت عادی دارد و با رابطه توانسته کارت تکمیلی بسیج بگیرد (در دوران خدمت هیچ استفاده ای نتوانست از کارت تکمیلی خود که به ظاهر قانونی بود، بکند.)

آیین نامه میگوید در خصوص شرکت فرد بسیجی در دوره تکمیلی بسیج:
    پرونده پرسنلی نامبرده بایستی به نیروی انسانی ناحیه مقاومت ارجاع و پس از صدور نامه تاییدیه
    مسئول نیروی انسانی ناحیه مقاومت، فرد بسیجی حق شرکت در دوره تکمیلی بسیج را دارد. (اینکه چقدر اجرا میشود الله اعلم ...)

ان شاءالله که همه بتوانند در این دوره ها شرکت، و از مزایای آن استفاده کنند.

موفق باشید

16 آذر 1394

Junior Member

سلام دوستان بزرگوار

یکبار با دقت توضیح میدم، اگر سوالی بود خصوصی پیغام بگذارید:
    خواهش میکنم با دقت مطالعه کنید، تقریبا همه جواب هایتان را حتی المقدور پاسخ دادم.

دوره تکمیلی بسیج الان دو مرحله ای است و از سال 93 به بعد به صورت جداگانه و مرتبط با هم برگزار میشود. (30+15) در مجموع می شود 45 روز
    مرحله یک تکمیلی بسیج (30 روزه) + مرحله دوم تکمیلی بسیج (15 روزه شبانه روزی)

ابتدا شرط اولیه برای ثبت نام داشتن بسیج با عضویت فعال هست!
    مجری برگزار کننده دوره های تکمیلی گردان های امام حسین (ع) در سراسر کشور میباشد. (فقط و فقط گردان های امام حسین(ع))

شما با مراجعه به گردان های امام حسین در شهر محل سکونت، ثبت نام میکنید در دوره ی 30 روزه ی تکمیلی بسیج (در شهری مثل کرج حدود 6 گردان امام جسین (ع) وجود دارد، پس خیلی نگران ظرفیت و مواردی از این دست نباشید)
    بهتر است حداقل تا یک سال و بیشتر قبل از اعزام به خدمت به فکر دوره های تکمیلی بسیج (آموزش خدمت سربازی را در مراکز سپاه و نیروی انتظامی کفایت میکند و با داشتن این برگه تکمیلی 45 روزه نیازی به گذراندن دوره آموزش در این مراکز ندارید) باشید.

*** اگر در حدود تقریبا یک سال فرصت ندارید، وقت خودتان را بیهوده هدر ندهید و اجازه بدهید افرادی که این فرصت دارند از مزایای این دوره استفاده کنند. (لطفا!!!)

بعد از ثبت نام در دوره ی 30 روزه در گردان امام حسین (ع) با داشتن شرایط (نزدیک بودن اعزام به خدمت + داشتن بسیج فعال + داشتن شرایط جسمانی و ...) به دوره ی 30 روزه فراخوان می شوید، این دوره 27 روز در شهر خودتون به صورت میانگین هر روز 5 ساعت متوالی، از بعدازظهر هر روز تا نماز مغرب برگزار می شود.
    بعد از اتمام 27 روز اردوی عملی شما در خارج از شهر (اردوی صحرایی) برگزار می شود. (نگران نباشید خیلی خوش میگذره!)
    و آموزش 30 روزه شما تکمیل میگردد و به شما گواهینامه پایان دوره آموزشی 30 روزه (به شرط قبولی در آزمون و نمره میدان تیر) داده میشود.

بعد از چند ماه فعالیت با گردان امام حسین (ع) و حضور در فراخوان های گردانی که در آن آموزش 30 روزه را گذرانده اید، (در حدود 6 ماه بعد از سپری کردن دوره 30 روزه) اگر قصد عزام به خدمت را داشتید، دفترچه خدمت وظیفه عمومی را پست می کنید.

در برخی از گردان ها به دلیل ازدحام نفرات شرکت کننده در دوره مرحله دوم تکمیلی بسیج (15 روز شبانه روزی) شرط ثبت نام در دوره 15 روزه داشتن برگه اعزام به خدمت میباشد.

از گردان امام حسین (ع) معرفی نامه میگیرید به آموزش سپاه استان شهرتون، و شما را معرفی میکنند به دوره آموزش 15 روزه شبانه روزی (مرحله 2 تکمیلی بسیج)
    گردان به صورت مستقل نیز بعد از 6 ماه فعالیت (کمتر یا بیشتر) به صورت مستقل، میتواند شما را در دوره ی 15 روزه بسیج ثبت نام و به آموزش سپاه استان معرفی کند.(پیشنهاد میکنم خودتان این کار را انجام دهید و با گرفتن معرفی نامه از گردان به آموزش سپاه استان محل سکونت، در دوره 15 روزه بسیج ثبت نام کنید)
    سپس سپاه استان طبق ضوابط خود، شما را به دوره تکمیلی مرحله دوم بسیج (15 روزه شبانه روزی) فراخوان میکند.
    دوره 15 روزه را در یک پادگان در شهر و یا استان محل سکونت خود به صورت شبانه روزی می گذرانید، و پس از قبولی در آزمون به شما گواهینامه پایان دوره تکمیلی بسیج (45 روزه) داده میشود.

با داشتن این گواهی تکمیلی 45 روزه بسیج، اقدام به اخذ پذیرش در نواحی سپاه و نهادهای مختلف، مینمایید.

اگر با داشتن برگه تکمیلی بسیج، نتوانستید در سپاه پذیرش بگیرید، وقت شما به هدر نرفته، در هر یگانی که باشید با داشتن این گواهینامه 2 ماه به شما کسری خدمت بسیج تعلق میگیرد!

در این دوره، خیلی به شما خوش خواهد گذشت، شک نکنید!!! دوستان خوبی پیدا خواهید کرد، به خصوص که نسل فعلی بسیج و شرکت کنندگان در این دوره ها، همه از فارغ التحصیلان و نخبگان دانشگاهی هستند.

موفق باشید عزیزان
    16 آذر 94

Junior Member

دوره تکمیلی بسیج (30+15) دو مرحله ای است.
    و در هر سال فقط یک بار برگزار میشود! (فقط یک بار)

معمولا در تابستان برگزار میگردد (بعد از ماه مبارک رمضان)

از همین الان که 16 آذر ماه سال 1394 هست، میتوانید با مراجعه به گردان های امام حسین (ع) شهرتون برای شرکت در دوره تکمیلی سال بعد ثبت نام کنید.

هر گردان امام حسین فقط یک بار مجوز برگزاری دوره تکمیلی را دارد. (و به هیچ وجه ممکن، تمدید و یا به صورت 2 بار برگزار نمیشود) - چون مجوزها مشخص میباشند و همه تابع دستورات تهران هستند.

اگر شهر شما 6 گردان امام حسین داشته باشد، همه آنها با اندک تفاوت زمانی از یکدیگر، در تابستان آن سال اقدام به برگزاری دوره مینمایند.
    اگر به دوره تکمیلی یک گردان از شهرتان نرسیدید، ناامید نشوید و به گردان های دیگر میهمان شوید.

(دوره های تکمیلی بسیج جدید - 30+15) هم دوره آموزشی سپاه را کفایت میکند، و در نیروی انتظامی حدود 20 روز آموزش می بینید و ترخیص میشوید.
    این 20 روز هم علتش این هست که در نیروی انتظامی آموزش های ویژه در خصوص برخی سلاح های سازمانی، نیروی انتظامی را میگذرانید.

به علاوه اینکه اگر نتوانستید به هر دلیلی پذیرش سپاه را بگیرید، وقت تان به هدر نرفته است، و به شما دو ماه کسر خدمت تعلق میگیرد.

علت اینکه نیروهای مسلح آموزش های یکدیگر را قبول ندارند، خیلی واضح است:
    هر نیروی نظامی وظایف و تکلیف معین و مشخصی را دارد، و طبیعی است که آموزش های آنها با یکدیگر تفاوت های اساسی دارد.

Junior Member

سلام آقا حامد، خدا قوت برادر، آقا من تو تابستونی که گذشت دوره 30 روزه تکمیلی رو گذروندم، پایان دوره هم 3 روزه 15 مهر رفتیم، از اون تاریخ تا حالا هم تمام فراخوان های گردان رو رفتم، ولی با این وجود هر چقدر خواهش و درخواست می کنم نه من رو به 15 روزه میفرستن و نه اینکه حتی زمانش رو میگن، از یکی از آشناها تو یکی از ناحیه ها پرس و جو کردم گفت می تونی اگه گواهی 30 روزه رو بدن با اون پذیرش بگیری و بعد خوده جایی که بهت پذیرش داده میفرستنت لشگر برا دوره 15 روزه ولی نمی دونم حرفش چقدر درسته و البته همین امروز موقع نماز عصر و عشا این رو بهم گفت، و میخوام برم برا بررسی به سپاه استان. حالا برادر شما که با تجربه تر هستی چه نظری در رابطه با این موضوع که مطرح کردم داری به نظرت شدنی هست؟ در مورده گردان چی؟ ایا راه حلی داری که بتونم برا فرستادن 15 روزه کاری کنم؟ در ضمن برای تاریخ 1/12/94 اعزامم. عذرخواهی بابته طولانی شدن و تشکر بابت پاسخ دهی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ar_nz نمایش پست ها
    سلام آقا حامد، خدا قوت برادر، آقا من تو تابستونی که گذشت دوره 30 روزه تکمیلی رو گذروندم، پایان دوره هم 3 روزه 15 مهر رفتیم، از اون تاریخ تا حالا هم تمام فراخوان های گردان رو رفتم، ولی با این وجود هر چقدر خواهش و درخواست می کنم نه من رو به 15 روزه میفرستن و نه اینکه حتی زمانش رو میگن، از یکی از آشناها تو یکی از ناحیه ها پرس و جو کردم گفت می تونی اگه گواهی 30 روزه رو بدن با اون پذیرش بگیری و بعد خوده جایی که بهت پذیرش داده میفرستنت لشگر برا دوره 15 روزه ولی نمی دونم حرفش چقدر درسته و البته همین امروز موقع نماز عصر و عشا این رو بهم گفت، و میخوام برم برا بررسی به سپاه استان. حالا برادر شما که با تجربه تر هستی چه نظری در رابطه با این موضوع که مطرح کردم داری به نظرت شدنی هست؟ در مورده گردان چی؟ ایا راه حلی داری که بتونم برا فرستادن 15 روزه کاری کنم؟ در ضمن برای تاریخ 1/12/94 اعزامم. عذرخواهی بابته طولانی شدن و تشکر بابت پاسخ دهی
    سلام دوست عزیز

خصوصی جواب دادم.

بله با اصل برگه 30 روزه و اصل برگه اعزام میشود پذیرش گرفت.

شما بیشتر به فکر پذیرش گرفتن (پذیرش شدن در نواحی مقاومت بسیج) باشید.
    متأسفانه در کرج بسیاری از دوستان من که هم دوره بودیم موفق به اخذ پذیرش نشدند.
    اگر بند پ هم دارید حتما استفاده کنید.

برای دوره 15 روزه هم
    مستقیم به معاونت آموزش سپاه استان محل سکونت تان بروید و برای ثبت نام هرچه سریعتر اقدام کنید.

اگر نیاز به ارائه معرفی نامه از گردان بود، از گردان برای سپاه استان یا لشگر عملیاتی نامه فعالیت و گواهی شرکت در فراخوان بگیرید.

موفق باشید

18 آذر 94

Junior Member

از عزیزانی که برای جایگزینی دوره آموزشی،از دوره تکمیلی بسیج استفاده کردن ممکنه بگن چه مدارکی رو علاوه بر کارت 45 روزه بسیج نیاز هست که ببریم برای بنیاد نخبگان نیروهای مسلح؟
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HAMMMED نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تجربه شخصی خودم را خدمت تان عرض میکنم، امیدوارم استفاده کنید و به کارتان بیاید.

دوره 15 روزه شبانه روزی ادامه دروس 30 روزه تکمیلی بسیج و با فشردگی کمتر و البته راحت تر میباشد و شامل:
    کلاسهای درسی و نظامی (پدافند غیرعامل، جنگ نوین، سلاح های سازمانی، حفاظت اطلاعات، ایمنی، بهداشت و امداد نجات، عقیدتی، رزم با سلاح، و ...)
    در این 15 روز 2 بار میدان تیر عملی 100 و 200 متر دارید.

معمولا یک جمعه در طول دوره را - (حضور در مصلی نماز جمعه شهر محل سکونت) - در نماز جمعه شرکت خواهید کرد.

به هیچ وجه مرخصی به شما در این دوره داده نخواهد شد!

(سعی کنید کارهایتان را طوری سازماندهی کنید که 15 شبانه روز کسی با شما کاری نداشته باشد، دور بودن از اینترنت و تلفن همراه را هم به این مورد اضافه کنید.) جنگ در صحرا، سنگر گرفتن، مشق عملی جنگ، پیاده روی، آمادگی جسمانی و درس صف جمع و احترامات به صورت عملی و در فضای باز برگزار خواهد شد.

(همه موارد توضیح داده شده بستگی به شرایط و موقعیت پادگان دارد، ممکن است با کیفیت بالاتر یا پایین تر صورت پذیرد.) اصلا سخت نگیرید، با شرایط پادگان و آداب نظامی، سریع ارتباط برقرار کنید. (در غیر اینصورت اذیت خواهید شد.)

به مافوق خود احترام بگذارید. (طبق اصولی که به شما آموزش می دهند.)

هر درس را در همان روز یاد بگیرید، حواس تان به امتحان آخر دوره باشد، با روزی 15 دقیقه مطالعه و مرور دروس در آخر دوره، مشکلی در قبولی نخواهید داشت.

از فضای بوجود آمده، (دوری از شهر و سر و صدا و آلودگی های شهری) - نهایت استفاده را کنید. مقداری خوراکی، و همچنین وسایل مورد نیاز یک سرباز را با خود به همراه داشته باشید. (دمپایی راحتی، لیوان، قاشق، لباس گرم، و قرص سرماخوردگی با خود ببرید.)

موفق باشید

خدانگهدار
    چهارشنبه 4 آبان 1394
    بدون مرخصی 15 روز کامل ؟!!!
    یا بستگی داره و ممکنه یجا آسون بگیرن و مرخصی هم بدن ؟ مثل دوره 30 روزه که خیلی ها چندین روز غیبت داشتن

لباس جدید هم میدن یا باید بخریم ؟ اون لباسای 30روزه دیگه بدرد نمیخورن !

یکی این دوره رو بره و سپاه نیوفته و مجبور بشه باز هم آموزشی بره افسردگی میگیره :|

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)