صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49

موضوع: ايا شناسنامه و كارت ملي رو ببريم امريكا؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : ايا شناسنامه و كارت ملي رو ببريم امريكا؟

۱. شما که ایران نخواهید بود، پس چه نیازی هست که گواهینامه ایران رو تمدید کنید؟ در مورد کارت ملی و با توجه به این که کارت ملی کاربرد خاصی در آمریکا نخواهد داشت مگر برای تمدید پاسپورت، می‌تونید راه کم هزینه‌تر رو انتخاب کنید و بگذارید ایران بمونه تا وکیل‌تون تمدیدش کنه.
    ۲. تا اونجا که من می‌دونم کارت پایان خدمت احتیاج به تمدید نداره. اگر کارت معافیت شما تاریخ اعتبار نداره،‌ به احتمال قوی نیازی به تمدید کردنش نیست.
    ۳. در مورد کپی برابر اصل شناسنامه اطلاعی ندارم، اما اگر پاسپورت شما در آینده نزدیک نیاز به تمدید داره، با خودتون بیارید. در غیر این صورت می‌تونید بگذارید ایران بمونه و زمانی که بهش احتیاج داشتید بگید براتون بفرستند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    ۱. شما که ایران نخواهید بود، پس چه نیازی هست که گواهینامه ایران رو تمدید کنید؟ در مورد کارت ملی و با توجه به این که کارت ملی کاربرد خاصی در آمریکا نخواهد داشت مگر برای تمدید پاسپورت، می‌تونید راه کم هزینه‌تر رو انتخاب کنید و بگذارید ایران بمونه تا وکیل‌تون تمدیدش کنه.
    ۲. تا اونجا که من می‌دونم کارت پایان خدمت احتیاج به تمدید نداره. اگر کارت معافیت شما تاریخ اعتبار نداره،‌ به احتمال قوی نیازی به تمدید کردنش نیست.
    ۳. در مورد کپی برابر اصل شناسنامه اطلاعی ندارم، اما اگر پاسپورت شما در آینده نزدیک نیاز به تمدید داره، با خودتون بیارید. در غیر این صورت می‌تونید بگذارید ایران بمونه و زمانی که بهش احتیاج داشتید بگید براتون بفرستند.
    بابک جان با توضیحات شما، کارت ملی را اینجا میزارم، شناسنامه، کارت نظام وظیفه و گواهینامه را با خودم میارم و قضیه کپی برابر اصل را فردا از یک دفتر اسنادرسمی در تهران میپرسم و اینجا خبرش را میدهم.
    در مورد گواهینامه هم فرض را بر این گذاشتم که تا ابد الدهر آمریکا نمیخوام بمونم و شاید بخوام پس از چندین سال (مثلاً بعد گرفتن گرین کارت!) برگردم ایران. واسه همین بد نیست گواهینامه ام همیشه به صورت معتبر در ایران آماده و مهیا باشه! آیا به نظر شما این قضیه اهمیتی داره یا من دارم الکی مته به خشخاش میزارم و نیازی نیست گواهینامه تا زمان بازگشت احتمالیم به ایران، آپدیت و معتبر باشه؟

ممنون!

ApplyAbroad Champion

به نظر من آوردن کارت نظام وظیفه به آمریکا فایده‌ای نداره و تا اونجا که یادم میاد برای تمدید گذرنامه هم لازم نیست.
    تمدید گواهینامه هم به نظر من ضروری نیست. اول این که به احتمال قوی بعد از ۵-۶ سال زندگی در آمریکا در تهران نمی‌تونید رانندگی کنید! ضمنا احتمالا هر موقع که برگشتید می‌تونید یکی دو روزه گواهینامه رو تمدید کنید. فکر می‌کنم برای تمدید گواهینامه خودتون باید باشید و آزمایش چشم بدهید (مطمئن نیستم). به هر حال باز به نظر خودتون بستگی داره.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    به نظر من آوردن کارت نظام وظیفه به آمریکا فایده‌ای نداره و تا اونجا که یادم میاد برای تمدید گذرنامه هم لازم نیست.
    تمدید گواهینامه هم به نظر من ضروری نیست. اول این که به احتمال قوی بعد از ۵-۶ سال زندگی در آمریکا در تهران نمی‌تونید رانندگی کنید! ضمنا احتمالا هر موقع که برگشتید می‌تونید یکی دو روزه گواهینامه رو تمدید کنید. فکر می‌کنم برای تمدید گواهینامه خودتون باید باشید و آزمایش چشم بدهید (مطمئن نیستم). به هر حال باز به نظر خودتون بستگی داره.
    ممنون از ایده جالبی که دادی. من احتمال دادم برای بعضی کارهای اداری مثل تمدید پاسپورت ممکنه داشتن کارت نظام وظیفه نیاز باشه اما با این حسابی که توضیح دادی، نمیارمش. در مورد گواهینامه هم کاملاً حق با شماست و به خاطر دردسرهای احتمالی که اون سناریوی پیش بینی شده ام داره، کلاً بیخیالش شدم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering-Penn State

من تو وب سایت دانشگاه دیدم که گفته بود واسه صدور SSN مدرکی که می خوان باید حداقل یکسال از صدورش گذشته باشه پس دوستانی که مثل من پاسپورتشون کمتر از یکسال است که صادر شده مدرک شناسایی دیگری باید همراهشون باشه که فکر کنم شناسنامه باید باشه.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

For me, non of them worked; and I dont think they will do in future also

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

تا جایی که من میدونم برای تمدید پاسپورت در خارج از ایران نیاز به اصل شناسنامه و کپی کارت ملی هست. پس اگه میبینین تا قبل از تموم شدن درستون نیاز به تمدید پاسپورت دارین شناسنامه رو حتما با خودتون بیارید. من با خودم شناسنامه رو اوردم و کارت ملی رو گذاشتم تو ایران بمونه. الان تو ایران کارت ملی از شناسنامه معتبرتر هست و بد ندیدم بذارم ایران بمونه شاید یه وقت برای انجام کارهام بهش نیاز پیدا کردن.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Member
    رشته و دانشگاه
    ...

اگر به مدارک خود خیلی حساس هستید و احتمال میدهید در آینده کار خیلی خاصی مثل ازدواج یا معاملات ملکی یا امور حقوقی مربوط به ایران داشته باشید، باد نیست مثل من همه مدارک را با خودتان بیارید. اما اگر نه، فقط کارت ملی که شماره (و نه اصلش) برای تمدید گذرنامه الزامیست را با ترجمه رسمش همراه داشته باشید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering - Iran University of Science and Technology

من همه صفحات رو خوندم و متاسفانه به نتیجه نهایی نرسیدم ، اگر ممکنه دوستانی که تجربه دارند بفرمایند:
    1- اصل شناسنامه و کارت ملی و پایان خدمت آیا لازم است؟ لطفاً مورد استفاده را ذکر نمایید.
    2- آیا می توان فقط ترجمه رسمی مدارک بالا را برد؟
    3- آیا اصل دانشنامه و ریز نمرات برای ثبت نام در دانشگاه لازم میشه؟
    4- آیا تا بحال شده کسی توسط پست مدارک فوق رو جابجا کرده باشه ؟
    با سپاس

برای ارز دانشجویی نیازی به کارت ملی و شناسنامه هست؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)