صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 88

موضوع: سوالات در مورد نحوه ي لغو كردن آزمون IELTS !!!

Member shad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد نحوه ثبت نام،تغییر زمان،لغو کردن امتحان IELTS

QUOTE=superwise;234345]سلام دوستان
    ببخشيد من صفحات قبل رو خوندم ولي جوابمونگرفتم.
    1- اگه من رزرو كنم و بعد پول نريزم به حساب ، خودبه خود كنسل ميشه و هيچ جريمه اي به من تعلق نميگيره يا بايد خودم كنسلش كنم تاجريمه نشم .
    2- اگر نزديك امتحان منصرف شدم ، امكان تعويض و يا انصراف يا برگشت هزينه هست؟[/QUOTE]

اینایی که من می گم مربوط به ایران آیلتس هست:
    1.شما از زمانی که رزرو می کنید به مدت چند روز (به طور پیش فرض 96 ساعت)که توی پروفایلتون می نویسه،مهلت دارید هزینه رو پرداخت کنید و گرنه خود به خود آزمون رزروی حذف می شه و باید جریمه پرداخت کنید.5000 تومن.
    2.تغییر آزمون شرایط داره مثلن اینکه آزمون مورد نظر ظرفیت خالی داشته باشه.
    برای تغییر، قانون جدید اینه که 46 هزار تومان اضافه باید به حساب بریزید و حداکثر تا 35 روز قبل آزمون فرصت این کار رو دارید.
    برای انصراف هم حداکثر تا 35 روز قبل امتحان فرصت دارید و همون قیمت 46 هزار تومان از پولی که پرداخت کردید کم میشه و بنا به تجربه پس گرفتن بقیه پول کمی دردسر داره.
    کلن توصیه دوستانه م اینه که اول مطمئن بشید از تاریخ امتحان بعد رزرو کنید.
    ویرایش توسط shad : May 23rd, 2010 در ساعت 10:47 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط shad نمایش پست ها
    QUOTE=superwise;234345]سلام دوستان
    ببخشيد من صفحات قبل رو خوندم ولي جوابمونگرفتم.
    1- اگه من رزرو كنم و بعد پول نريزم به حساب ، خودبه خود كنسل ميشه و هيچ جريمه اي به من تعلق نميگيره يا بايد خودم كنسلش كنم تاجريمه نشم .
    2- اگر نزديك امتحان منصرف شدم ، امكان تعويض و يا انصراف يا برگشت هزينه هست؟
    اینایی که من می گم مربوط به ایران آیلتس هست:
    1.شما از زمانی که رزرو می کنید به مدت چند روز (به طور پیش فرض 96 ساعت)که توی پروفایلتون می نویسه،مهلت دارید هزینه رو پرداخت کنید و گرنه خود به خود آزمون رزروی حذف می شه و باید جریمه پرداخت کنید.5000 تومن.
    2.تغییر آزمون شرایط داره مثلن اینکه آزمون مورد نظر ظرفیت خالی داشته باشه.
    برای تغییر، قانون جدید اینه که 46 هزار تومان اضافه باید به حساب بریزید و حداکثر تا 35 روز قبل آزمون فرصت این کار رو دارید.
    برای انصراف هم حداکثر تا 35 روز قبل امتحان فرصت دارید و همون قیمت 46 هزار تومان از پولی که پرداخت کردید کم میشه و بنا به تجربه پس گرفتن بقیه پول کمی دردسر داره.
    کلن توصیه دوستانه م اینه که اول مطمئن بشید از تاریخ امتحان بعد رزرو کنید.[/QUOTE]

ممنون از پاسختون. بنظر شما بهترين زمان و آخرين زمان ممكن براي امتحان دادن كه جواب امتحان بتونه قبل از ددلاين برسه به دست دانشگاه چه موقع هست؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام دوستان، سوالی داشتم در مورد فرآیند انصراف از آزمون و تغییر زمان آزمون.
    در سایت تهران آیلتس توضیحاتی داده که اگر افرادی ظرف پنج روز از زمان ثبت نام اولیه مبلغ آزمون رو پرداخت نکنند رزروشون باطل میشه و در صورتی که قبلاً ظرفیت آزمون پر شده باشه با خالی شدن جای این رزروها وضعیت آزمون از End of registration به More seats soon تغییر پیدا خواهد کرد. می خواستم بدونم آیا از دوستان کسی تجربه ای در این مورد داره که در سایت ایران آیلتس (سنجش) هم فرآیندی مشابه وجود داشته باشه که با انصراف یا عدم پرداخت مبلغ آزمون توسط افراد، وضعیت آزمون از End of registration به has some vacancies تغییر پیدا کنه یا نه. (چون خود سایت در بخش FAQ توضیحی در این مورد نداده بود.)
    متشکرم.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Senior Member hsnkh7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوستان، سوالی داشتم در مورد فرآیند انصراف از آزمون و تغییر زمان آزمون.
    در سایت تهران آیلتس توضیحاتی داده که اگر افرادی ظرف پنج روز از زمان ثبت نام اولیه مبلغ آزمون رو پرداخت نکنند رزروشون باطل میشه و در صورتی که قبلاً ظرفیت آزمون پر شده باشه با خالی شدن جای این رزروها وضعیت آزمون از End of registration به More seats soon تغییر پیدا خواهد کرد. می خواستم بدونم آیا از دوستان کسی تجربه ای در این مورد داره که در سایت ایران آیلتس (سنجش) هم فرآیندی مشابه وجود داشته باشه که با انصراف یا عدم پرداخت مبلغ آزمون توسط افراد، وضعیت آزمون از End of registration به has some vacancies تغییر پیدا کنه یا نه. (چون خود سایت در بخش FAQ توضیحی در این مورد نداده بود.)
    متشکرم.
    من پارسال امتحان دادم و تجربه نکردم که اگه یکی رزروش رو پرداخت نکنه چه اتفاقی میافته ولی الآن رفتم تو پروفایلم اینها رو دیدم:
    1. توضيح در خصوص انصراف از آزمون
    - کاربراني که تاريخ آزموني در پروفايل خود ثبت کرده اند مي توانند از طريق لينک Cancellation در صفحه My order براي لغو آزمون اقدام کنند.

انصراف از آزمون صرفا به شيوه فوق مي باشد و به درخواست هاي حضوري، تلفني و ... در مورد لغو آزمون ترتيب اثر داده نمي شود.

- پس از لغو آزمون، هزينه پرداخت شده، پس از کسر 20 درصد (معادل 46 هزار تومان) به پروفايل شارژ مي شود.

کاربر مي تواند از اين هزينه شارژ شده براي پرداخت هزينه ها در آينده استفاده کند يا اينکه با تکميل فرم Refund در My billing ، درخواستي مبني بر استرداد وجه به حساب بانکي خود ثبت کند.

- داوطلبان حداکثر تا 36 روز قبل از آزمون کتبي فرصت دارند نسبت به لغو آزمون خود از طريق سايت اقدام کنند و پس از آن امکان لغو آزمون وجود ندارد.

با توجه به اينکه آزمون هاي ايران آيلتس توسط مرکز لندن برگزار مي شود، به همين دليل لازم است که فايل ثبت نام يک روز زودتر از 5 هفته (36 روز) قبل از برگزاري آزمون بسته شده و براي مرکز لندن ارسال شود تا مرکز لندن فرصت پردازش روي اطلاعات را داشته باشد؛ لازم به ذکر است که امکان تغيير آزمون يا انصراف از آزمون پس از بسته شدن فايل وجود نخواهد داشت.
    ------------
    2.مهلت پرداخت هزينه براي آزمون هاي رزرو شده چقدر است؟
    بطور پيش فرض مهلت پرداخت در آزمون ها، 96 ساعت انتخاب شده است.

البته هرچه به آخرين مهلت ثبت نام در آزموني نزديکتر شويم، اين مهلت کاهش مي يابد تا امکان حضور داوطلباني که زودتر مدارک موردنياز را آماده مي کنند بيشتر شود. بطور مثال چنانچه کمتر از 10 روز به پايان مهلت ثبت نام آزموني باقي مانده باشد فقط 18 ساعت جهت پرداخت به کاربر فرصت داده مي شود.

مهلت پرداخت هر آزمون در زمان رزرو به داوطلب نمايش داده مي شود که لازم است متقاضيان به اين مهلت توجه کنند، زيرا پس از اتمام مهلت، آزمون رزرو شده حذف شده و جريمه به حساب کاربر منظور خواهد شد
    ------------
    3.مبلغ 5000 تومان بدهکاري در فهرست مالي به چه معنا است؟
    با توجه به اينکه در گذشته تعداد قابل توجهي از کاربران برخلاف نياز واقعي خود اقدام به رزرو آزمون مي کردند و با نپرداختن هزينه صرفا سبب سردرگمي ساير داوطلبان در رزرو آزمون مي شدند، براي ايندسته از داوطلبان جريمه اي معادل 5000 تومان درنظر گرفته شده است.

اين جريمه توسط سيستم به پروفايل شارژ مي شود و به هيچ وجه بخشوده نمي شود، بنابراين در انتخاب آزمون و پرداخت بدهي در مهلت داده شده، دقت کنيد

براي پرداخت اين جريمه مي توانيد از لينک Add funds در پروفايل خود اقدام کنيد.
    ----------------------------
    Hope these help...
    -- دیگه نیستم٬ خوبی بدی دیدین حلال کنین. خداحافظ همگی

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hsnkh7 نمایش پست ها
    من پارسال امتحان دادم و تجربه نکردم که اگه یکی رزروش رو پرداخت نکنه چه اتفاقی میافته ولی الآن رفتم تو پروفایلم اینها رو دیدم:
    .....
    ----------------------------
    Hope these help...
    با تشکر از پاسخ شما دوست عزیز، پس با این حساب تنها راه چاره برای کسی که میخواهد تاریخ امتحانش را با یک تاریخ زودتر تعویض کند، این است که منتظر بماند تا افرادی انصراف دهند یا به دلیل عدم پرداخت مبلغ آزمون، رزروشان باطل شود تا تعدادی جای خالی ایجاد گردد. البته شنیده بودم افرادی هستند که با دریافت مبلغی قادر به جابجا کردن تاریخ آزمون با یک تاریخ زودتر هستند، اما با مطالب درج شده در مورد نحوه انصراف از آزمون به نظر می رسد تنها راه حل تغییر تاریخ آزمون، اقدام از طریق سایت باشد و نمی توان چندان به این افراد اعتماد کرد.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

دوستان سلام،

در مورد این قانون جدید ۳۶ روز چندتا سوال داشتم:

۱-اگه کسی‌ از امتحانش انصراف بده و بخواد برای یه آزمون دیگه ثبت نام کنه،حقیقت داره که اولویت ثبت نام با کسایی‌ هست که قبلا از یه آزمون دیگه انصراف دادن و میخوان آزمونشونو تغییر بدن؟

۲-اگه کمتر از ۳۶ روز مونده باشه به امتحانم بخوام انصراف بدم دیگه پولم بر نمیگرده؟ اگه بخوام برای یه آزمون دیگه ثبت نام کنم چی‌، مشمول جریمه خاصی‌ نمیشم؟؟برای ثبت نام محدودیتی ندارم و مثل بقیه می‌تونم اقدام کنم؟

از کمکتون ممنون و امیدوارم همگی‌ موفق باشید

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nazerirad نمایش پست ها
    دوستان سلام،

در مورد این قانون جدید ۳۶ روز چندتا سوال داشتم:

۱-اگه کسی‌ از امتحانش انصراف بده و بخواد برای یه آزمون دیگه ثبت نام کنه،حقیقت داره که اولویت ثبت نام با کسایی‌ هست که قبلا از یه آزمون دیگه انصراف دادن و میخوان آزمونشونو تغییر بدن؟

۲-اگه کمتر از ۳۶ روز مونده باشه به امتحانم بخوام انصراف بدم دیگه پولم بر نمیگرده؟ اگه بخوام برای یه آزمون دیگه ثبت نام کنم چی‌، مشمول جریمه خاصی‌ نمیشم؟؟برای ثبت نام محدودیتی ندارم و مثل بقیه می‌تونم اقدام کنم؟

از کمکتون ممنون و امیدوارم همگی‌ موفق باشید

1.اگر توی مهلت مقرر انصراف بدید که هزینه بعد از کسر 46 هزار تومان بهتون پس داده می شه و شما می تونید توی آزمون های جدید ثبت نام کنید و اولویتی هم ندارید.
    اما اگر بخواید توی مهلت مقرر تاریخ رو تغییر بدید به تاریخ دیگه ای که باز هست اولویت ثبت نام با کسی هست که می خواد تاریخ رو تغییر بده،به این صورت یادمه که برای کسی که می خواست تغییر بده توی پروفایلش 5 دقیقه زودتر باز می شد و برای کسی که می خواست تازه ثبت نام کنه بعد از اون 5 دقیقه باز می شد
    (این تجربه برای پارسال هست و ممکنه الان این طوری نباشه)
    - دقت کنید که باید مبلغ 46 هزار تومان برای کارمزد تغییر رو شارژ کرده باشید -

2.خیر بر نمی گرده مگر این که با گواهی پزشکی روز امتحان به علت بیماری نتونسته باشید توی امتحان شرکت کنید.
    جریمه هم خب همون مبلغ آزمون هست که از شما کم شده و جریمه یا محدودیت دیگه ای نداره.

موفق باشید.
    Inactive

نقل قول نوشته اصلی توسط shad نمایش پست ها
    1.اگر توی مهلت مقرر انصراف بدید که هزینه بعد از کسر 46 هزار تومان بهتون پس داده می شه و شما می تونید توی آزمون های جدید ثبت نام کنید و اولویتی هم ندارید.
    اما اگر بخواید توی مهلت مقرر تاریخ رو تغییر بدید به تاریخ دیگه ای که باز هست اولویت ثبت نام با کسی هست که می خواد تاریخ رو تغییر بده،به این صورت یادمه که برای کسی که می خواست تغییر بده توی پروفایلش 5 دقیقه زودتر باز می شد و برای کسی که می خواست تازه ثبت نام کنه بعد از اون 5 دقیقه باز می شد
    (این تجربه برای پارسال هست و ممکنه الان این طوری نباشه)
    - دقت کنید که باید مبلغ 46 هزار تومان برای کارمزد تغییر رو شارژ کرده باشید -

2.خیر بر نمی گرده مگر این که با گواهی پزشکی روز امتحان به علت بیماری نتونسته باشید توی امتحان شرکت کنید.
    جریمه هم خب همون مبلغ آزمون هست که از شما کم شده و جریمه یا محدودیت دیگه ای نداره.

موفق باشید.
    سلام. در صورت ارائه گواهی پزشکی برای امتحان ، آیا مبلغ آزمون قابل استرداد می شه یا امکان ثبت نام در آزمون های آتی بدون پرداخت هزینه به فرد داده می شده؟

Member shad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط homa61 نمایش پست ها
    سلام. در صورت ارائه گواهی پزشکی برای امتحان ، آیا مبلغ آزمون قابل استرداد می شه یا امکان ثبت نام در آزمون های آتی بدون پرداخت هزینه به فرد داده می شده؟

متقاضياني که به دليل بيماري در آزمون شرکت نکنند، مي توانند مدارک پزشکي را حداکثر تا 5 روز پس از آزمون بصورت حضوري به دفتر ايران آيلتس (در شهري که در آن آزمون داشته اند) ارائه و فرم هاي مربوطه را تکميل کنند.

مدارک و مستندات پزشکي در کارگروه تخصصي ايران آيلتس مطرح مي شود و در صورت تاييد، نتيجه به متقاضي اعلام مي گردد تا در آزمون هاي آيلتس بصورت رايگان شرکت کند.

مدارکي که به ايران آيلتس ارائه مي شود، بايد مستند و معتبر بوده و بطور واضح و شفاف بيماري متقاضي که منجر به عدم حضور وي در جلسه آزمون شده است را اعلام کند
    Inactive

Member Elnino آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کشاورزی- دانشگاه تهران

اساتید سلام
    پیشاپیش سال 1390 را خدمت همگی شما تبریک میگم.
    به نظر شما من که میخوام تو تیر - مرداد سنجش امتحان بدم و الان این آزمونها برای رزرو باز شده، الان واسه 4-5 ماه بعد رزرو کنم یا دیگه مثل سابق شلوغ نیست و میشه 1-2 ماه قبل امتحان یعنی تو خرداد به راحتی جا پیدا کرد؟
    ضمنا با توجه به اینکه نمیشه بعد 35 روز آزمون کنسل کرد و ضمنا 2 هفته بعد هر آزمون طول میکشه تا نتایج بیاد (تقریبا دو ماه زمان برای هر آزمون)، دوستان راهکاری دارند برای افرادی که میخوان دو تا آزمون پشت سر هم رزرو کنند و احتمالا اگه اولی را نمره خوب گرفتند دومی را کنسل کنند و حداقل بخشی از ضرر را کم کنند؟؟؟؟ من و خانمم اینجوری باید 4 تا آزمون رزرو کنیم و اگه تو امتحان اول نمره لازم را بیاریم 500 تومان دود میشه چون فرصت واسه کنسل کردن نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)