صفحه 337 از 353 نخستنخست ... 237287327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,361 تا 3,370 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

سلام وقتتون بخير ، من آيلتس ٥.٥ دارم ولي نمره ي مد نظرم ٦ و ٧ هست ، سه ماه فرصت دارم و در اين سه ماه بيكارم و تمام روز وقت خوندن دارم ، كسي ميتونه راهنماييم كنه براي برنامه ريزي اين سه ماه؟ اگه راهنمايي كنيد واقعا ممنون ميشم چون نميدونم چجوري بايد برنامه ريزي كنم كه به هدفم برسم حتما

Junior Member

سلام روز بخیر
    من 6 ژانویه جنرال دادم: L8 - R6.5- W:6- S6.5 اورال 7
    و 20 ژانویه آکادمیک: L6 - R8.5- W:6- S7 اورال 7

آیلتس تهران هر دو امتحان رو دادم. من برای آیلتس درس نخوندم و چون استفاده روزمره من انگلیسی هست (توی شرکت خارجی کار میکنم) فکر میکردم به راحتی بالای 7 بگیرم. اسپیکینگ به نظر خودم خیلی خوب بود اصلا نمره کم این باند منو متعجب کرد. در مورد ریدینگ جنرال 100% مطمین بودم فقط یک غلط دارم که اونم لحظه آخر فهمیدم و فرصت اصلاح نداشتم.

الان خواهش میکنم منو راهنمایی کنید:

من 3 سال پیش از رایتینگ 7.5 گرفتم اون موقع هم کلاسی نرفتم. الان چه کار کنم که از 6 بیاد بالا؟ من حتما باید 7 بگیرم. نیازی به کلاس هست؟ ممکنه اگر بخوام بخونم منابع معرفی کنید؟
    اسپیکینگ هم همینطور، باید چه کار کنم زیر 7 نیاد تو امتحان بعدی؟ من مشکلی توی حرف زدن ندارم واقعا نمیفهمم چرا اینطوری شد؟

پیشاپیش ممنونم.

سلام

من سطح زبان فعلیم 6 هست ولی برای بورسیه دکتری 7 یا 7 و نیم میخوام. 6 یا 7 ماهم وقت دارم. به نظرتون معلم خصوصی بگیرم یا خودخوان از پسش بر میام؟

اگه بخوام خودخوان بخونم به نظرتون American English File 4 , 5 خوبه؟
    برای listening‌ هم کتاب Tactics for listening
    برای گرامر کتاب grammar for Ielts
    برای خودخوان این منابع رو بخوام بخونم کافیه؟
    ویرایش توسط parinazsami : February 11th, 2018 در ساعت 11:46 PM

Junior Member

سلام
    این که چه قدر زمان کافی هست فقط بسته به تلاش خودتون داره ولی من تو 45 روز از 6 به 7 رسیدم فقط تمرین درست مهمه نه تمرین زیاد! توانایی و شرایط با هم متفاوته من اصولا سلف استادی نیستم ولی اگر معلم خوب داشته باشم خیلی زود خودمو میکشم بالا. ببینید شما چجور شخصی هستین اگر خودتون تنهایی میتونید بخونید که منابع رو محدود مشخص کنید تا بتونید تمومشون کنید اگر نه که دنبال یه معلم خوب باشید که بتونه تو مدت کم تغییر زیادی ایجاد کنه بازم اگر کمکی از دستم بر بیاد من در خدمتم

Junior Member

به نظر من معلم خصوصی خیلی کمک بزرگی میکنه قفط به شرطی که بدونه شما به چی نیاز دارین یعنی مثل یه دکتر قدرت تشخیص داشته باشه! خیلی از معلم های گرون قیمت رو دیدم که فقط ادعا دارن و برای همه یک نسخه ثابت میپیچن. اگر خواستین پیام بدین بیشتر در موردش صحبت کنیم . در مورد کتاب مهمترین بخش گرامر هست که همه جا تاثیر مستقیم داره و بهتره با essential grammar in use & English grammar in use برید جلو. هر گرامر رو که توی کتاب مرور میکنید بعدش 10 تا 15 جمله از خودتون بسازید که اون گرامر توش استفاده بشه سعی کنید جمله ها از مسایل روز باشه تا جمله سازی به روش ایلتس براتون جا بیافته. برای لیسنینگ تا میتونید روی کتابهای کمبریج کار کنید.

خب سلام به همه ی دوستان، من عهد کرده بودم با خودم که اگه کارام اوکی شد بیام اینجا و تجربیاتم رو در میون بذارم با دوستان

من آیلتس رو 3 نوامبر 2016 دادم، Listening 9 / Reading 9 / Speaking 7.5 / Writing 7/ Overall 8

برای Listening: پیشنهاد اکید من پادکست های بی بی سی هست، مخصوصا پادکستهای علمی. تقریبا اعتقادی به فیلم یا مستند دیدن ندارم چون اعتقاد دارم حتی بدون شنیدن مکالمات فیلم هم خیلی وقتا میتونین داستان فیلم رو متوجه بشین برای همین کمک زیادی به شنوایی انگلیسی نمیکنه. اما توی پادکست شما هستین و گوشتون. ممکنه بارهای اول مجبور بشین دوباره و چند باره برگردین و هی گوش بدین. فکرتون هی منحرف میشه و دنبال کردن پادکست سخت میشه اما با تمرین و ممارست هی بهتر میشین. اگر براتون سخته پیشنهاد میکنم ابتدا پادکست رو با سرعت 0.9 یا 0.8 گوش بدین و به تدریج سرعت رو بالاتر ببرین. من نزدیکای امتحان پادکستا رو با سرعت 1.1 گوش میدادم و گوشم خیلی خیلی قوی شده بود. نکته ی دیگه اینکه کلیت پادکست مهمه نه دونستن دونه دونه ی کلمات. کل مطلب رو بفهمین کفایت میکنه

برای Reading: خوندن مجله ی New Scientist رو شدیدا پیشنهاد میکنم. مشکل اصلی سر امتحان آشنا نبودن چشم به زبان انگلیسیه و این مشکل حل نمیشه مگر اینکه چشمتون رو قبل از امتحان عادت بدین به متن های انگلیسی. من با خوندن مجله + انجام سرچ های اینترنتیم به زبان انگلیسی + خوندن ویکیپدیا به زبان انگلیسی به این مشکل غلبه کردم تا حدی و دیگه از دیدن متنای دور و دراز انگلیسی سر گیجه نمیگرفتم. توجه کنین که در مورد سرچ و ویکیپدیا اوایل کار وسوسه میشین که از زبان فارسی استفاده کنین اما به این وسوسه غلبه کنین، یکم به خودتون سخت بگیرین اما به نتیجش میارزه. اینجا هم مثل لیستنینگ، فهمیدن کلیت متن مهمه نه کلمه به کلمه ی اون. مگر اینکه تعداد زیادی از کلمات رو ندونین و حیاتی باشه برای فهم متن که در اون صورت اون کلمات رو پیدا کنین.

برای Writing: خب رایتینگ من خیلی خوب نشد و دلیل اصلیم ترس از رایتینگ بود، به شکلی که تا 1 ماه آخر سراغش نرفتم و هی به تعویقش انداختم. اگه زودتر شروع کرده بودم قطعا بهتر میشد. پیشنهاد من ویدیوهای رایان آیلتسه. توی کتابخونه ی همین فروم من پیدا کردم و رفتم به سایت اصلی و دانلودش کردم. موقع دیدن ویدیوها، علاوه بر توجه به شیوه ی نگارش، عبارتهایی که مینویسه رو هم یادداشت کنین. سعی کنین هربار که یه رایتینگ مینویسین از یه تعدادی از این عبارتها استفاده کنین. بعد از یه مدت یه تعدادیشون ملکه ی ذهنتون میشه و سطح نوشته تون رو ارتقا میده.

برای Speaking: انگلیسی فکر کنین. خیلی مهمه که اینکارو بکنین. کاری که من میکردم این بود که در مورد موضوعات مختلف با خودم انگلیسی حرف میزدم (اولش فکر میکنین دیوونه شدین اما اینجوری نیست ). مثلا یهو نگاه تختم میکردم و شروع میکردم به توصیفش. اینجوری خودمو تو موقعیت یهویی قرار میدادم و کم کم به جای ترجمه از فارسی به انگلیسی، ایده ی کلی رو تو ذهنم قرار میدادم و توصیفش میکردم. خیلی خیلی سرعت حرف زدنم بیشتر شد با این روش. البته تمرین با یک نفر دیگه هم خیلی خوبه اما یه کار مقطعیه و شما اکثر روز رو با خودتون تنها هستین.

کتابهای مورد استفاده : کمبریج 8-11 // سه تا کتاب آیلتس پلاس // کتاب تست کالینز (خیلی بدرد بخور نبود) // نشنال جئوگرافی 1 (زیادی سخته خداییش) // super crack ielts speaking که برای یادگیری یه سری عبارات توی اسپیک خوبه اما استفاده ی زیادی از عبارت مصنوعی میکنه حرف زدنو به نظرم
    کلا فقط تست زدم و اشکالاتمو اونجا پیدا کردم، خیلی اعتقادی به یادگیری ندارم از رو کتاب
    نکته ی مهم اینه که من حدود 5 سال پیش هم یه بار آیلتس دادم و 6.5 شدم، پس نمیشه گفت از پایه زبانم خیلی خوب بوده. فرقش این بود که اونموقع تقریبا هیچی نخوندم اما این سری تلاش نسبتا خوبی کردم.

** نمیدونم امتیاز سایت چه سودی داره راستش اما اگه خوب بود امتیاز بدین که خوشحال بشم از مفید بودن متنم.

موفق باشید همه ی دوستان

برنامه ریزی :
    اول از خودت دو سوال کن :

1 - آیا من آدم خود خوانی هستم که چوب بالا سرم نباشه درس بخونم ؟! ( خوب هزینه کلاس هم نمیدم )
    2- آیا نه باید چوب بالای سرم باشه تا بخونم ؟! (هزینه کلاس هم دارم بدم )

ببین اول در کدوم دسته قرار می گیری :
    بعد از خودت بپرس :

1 - زبانم در چه حدیه می تونم خودم تشخیص بدم از کجا شروع کنم یا اینکه نه رفیقها میگن توی خوبی اما ته دلت میگه توی خیلی چیزای کوچیک سوتی های فاحشی میدم پس بهتره غره نشم و از صفر بخونم که خشت اول کج نره تا ثریا دیوار کج بره بالا
    2 - نه آقا خوبم ( فقط فیلم ندیدم ) بلدم گرامرهارو از بالاتر شروع می کنم

میری مرحله بعدی : ( اینارو رعایت می کنم)
    - اصلا برام مهم نیست دانشگاه ها چی می خوان نمره چند می خوان می خوام بخونم برای 9
    - کلا از خاله زنک بازی اطرافیان ، آدم های منفی فاصله می گیرم و کلا کانال های تلگرامی مسخره و مخصوصا گروه های که بعضی ها زندگیشون توی گروهه کم مونده چایی دم کنن اون داخل ، از همه اونا فاصله می گیرم.
    - فقط زبان می خونم ، انگار نه انگار می خوام بخونم برم خارج ، می خوام حال کنم با خودم

حالا شد :
    - میرم یک کلاس می نویسم بازم موارد قبل رو در نظر می گیرم و تعیین سطح میرم و طرف هر سطحی گفت بهش احترام میزارم اما لزوما هرچی یارو گفت من سعی میکنم یک سطح پایین تر برم که محکم تر بیام بالا ( اگه زمان دارم ) - باز هم بچه های خاله زنک کلاس که میگن این استاد خوبه اون آموزشگاه فلان می کنه ، ارمنستان بری 9 میگیری ایران بدی 5 میشی رو کلا ازشون فاصله می گیرم
    - نه آقا من خودکارم کلاس چیه میرم خودم می خونم

منابع کتابهای کمبریدجه و کلی کتاب توی بازاره همه هم استادن ، اگه دارم پایه ای کار می کنم کتاب های کمبریدج و وورکبوک هاشو میگیرم می خونم کتاب گرامرم کنارمه - روزی یک قسمت فیلم big bang theory می بینم لغت در میارم از توش براشون جمله می نویسم توی کیو کاردم - اگه با انگلیسی به انگلیسی حال نکردم فارسیشم می نویسم معنیشو اما بعدها که دوره می کنم فارسی به انگلیسیشم چک می کنم.
    کتاب همه استادن توش

- اگر سر کار میرم دانشگاه میرم یا هرکاری می کنم وقتم گرفته میشه کلاس فشرده بر نخواااااااااااااااااااااا ااااااااااهم داشت ( نکته مهمیه ) ماستمالی نمی کنم آروم میرم جلو و پیوسته یکدفعه نمیرم تهش بی نتیجه سر خورده شم .
    - نه آقا بیکارم ، استعفا دادم ، دانشجو نیستم کارم آزاده ، آقا اصلا کار دارم ولی جونشو دارم وقت بزارم ، می شینم می خونم
    - به هیچکس از اعضای خانواده هم نمیگم دارم زبان می خونم برای آیلتس توقعی هم ایجاد نمی کنم

با شرایط بالا اگر رعایت کردی و زیر 6.5 شدی هرچی دوست داشتی به من بگو ، اصلا نه به هوش ربط داره نه استعداد ، فقط انگیزه می خواد و تلاشش
    خواستم کنار کلی از اطلاعات علمی و کتابی خیلیا یکم اطلاعات روانشناسی بدم

امیدوارم مفید باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه ازاد بندرعباس - معماری

سلام
    پیشنهاد میکنم معلم بگیرید
    منابعی که معرفی کردید به اندازهی نمره ای که شما میخواید خوب نیست و برای رسیدن از 6 به 7 نیاز دارید که کتابهای کمبریج رو از 1 تا 12 بخونید.
    وکبلری فور ایلتس هم بسیار کتاب مفیدیه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط parinazsami نمایش پست ها
    سلام

من سطح زبان فعلیم 6 هست ولی برای بورسیه دکتری 7 یا 7 و نیم میخوام. 6 یا 7 ماهم وقت دارم. به نظرتون معلم خصوصی بگیرم یا خودخوان از پسش بر میام؟

اگه بخوام خودخوان بخونم به نظرتون American English File 4 , 5 خوبه؟
    برای listening‌ هم کتاب Tactics for listening
    برای گرامر کتاب grammar for Ielts
    برای خودخوان این منابع رو بخوام بخونم کافیه؟

Junior Member

با سلام خدمت همگی
    میخوام شروع کنم به خواندن آیلتس آکادمیک در سطح اخذ فاند از دانشگاه. سطح زبانم در حد INTERMEDIATE هست
    . این منابع آیلتس رو از یکی از دوستان معرفی کرده لطفا نظرتان را درخصوص رفرنس های ذیل اعلام نمایید.تشکر
    1-Complete IELTS Bands 5–6.5 Student's Book with Answers with CD-ROM
    Guy Brook-Hart, Vanessa Jakeman

2-IELTS speaking ultimate: categorized samples alternative responses (ه

3-Grammar for IELTS
    by Diana Hopkins, Pauline Cullen (Goodreads Author)

4-Cambridge IELTS 11 with Answers

5-Cambridge IELTS 12 with Answers

6-A Collection of 95+4 IELTS Listening Practice Test 2nd+DVD

Junior Member

سلام
    من تازه میخوام برای ایلتس اماده بشم،چند سال پیش تا سطح advance در کانون زبان خوندم
    میخواستم راهنماییم کنید ایا میتونم توی شش ماه ایلتس رو حداقل 6.5 بیارم؟
    و چه کتاب هایی بخونم و چه قدر زمان حدودا بزارم در روز کافی هست؟
    و همسرم در سطح intermediate هست
    ایا ایشون برای اینکه به این نمره برسن باید حتما کلاس برن و چه قدر کافی هست در روز به نظرتون و ایا اصلا امکانش هست ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)