صفحه 352 از 353 نخستنخست ... 252302342343344345346347348349350351352353 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,511 تا 3,520 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

دوستان کسی اکادمیک 3 خرداد آزمون داده؟میدونه قسمت t,f,ng پسیج سومی چجوری بود؟

Junior Member

سلام دوستان . میشه از آموزشگاه های خوب و موفق و اساتید خوب IELTS شهر تهران برام معرفی کنید. من تا آخر سال باید تو آزمون شرکت کنم . وقت زیادی ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

دوستان نمیدونم جای درستیه یا نه که دارم میپرسم.دارم برای آیلتس آماده میشم و جز listening بقیه مهارتها را تو سطح قابل قبول و تقریبا بالای ام.مشکلم با listening اینه که با هدفون اوکیم ولی بدون اون بخصوص اگه کیفیت فایل پایین باشه به مشکل میخورم.یکم این قضیه بهم استرس وارد کرده

Junior Member

سلام من میخوام از الان شروع کنم واسه خوندن که شهریور سال دیگه ازمون بدم 6 تا کتاب کولینز و سه تا کتاب گرامر این یوز رو گرفتم ولی نمیدونم چجوری شروع کنم به خوندن و برنامه ریزی کردن
    میشه کمکم کنین

Member moein749 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسي سيستمهاي انرژي

سلام. دوستان من چند سال پيش كتاب barrons toefl iBT رو خريده بودم. الان ميخام ايلتس بخونم و امتحان بدم، ابا اين كتاب واسه ايلتس هم مناسبه؟ چون نميخام ديگه هزينه كنم و كتابا هم خيلي گرون شده. مرسي
    هيچوقت براي فعاليتي كه عاشقش هستيد، منتظر تحسين ديگران نباشيد و از چرنديات ديگران هم ناراحنت نشيد... اين افراد ممكن نزديكترين افراد خانواده باشند... خودتان باشيد

After more than three years, I still believe in my recipe for IELTS. Hope it help
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman_mettalle نمایش پست ها
    خب سلام به همه ی دوستان، من عهد کرده بودم با خودم که اگه کارام اوکی شد بیام اینجا و تجربیاتم رو در میون بذارم با دوستان

من آیلتس رو 3 نوامبر 2016 دادم، Listening 9 / Reading 9 / Speaking 7.5 / Writing 7/ Overall 8

برای Listening: پیشنهاد اکید من پادکست های بی بی سی هست، مخصوصا پادکستهای علمی. تقریبا اعتقادی به فیلم یا مستند دیدن ندارم چون اعتقاد دارم حتی بدون شنیدن مکالمات فیلم هم خیلی وقتا میتونین داستان فیلم رو متوجه بشین برای همین کمک زیادی به شنوایی انگلیسی نمیکنه. اما توی پادکست شما هستین و گوشتون. ممکنه بارهای اول مجبور بشین دوباره و چند باره برگردین و هی گوش بدین. فکرتون هی منحرف میشه و دنبال کردن پادکست سخت میشه اما با تمرین و ممارست هی بهتر میشین. اگر براتون سخته پیشنهاد میکنم ابتدا پادکست رو با سرعت 0.9 یا 0.8 گوش بدین و به تدریج سرعت رو بالاتر ببرین. من نزدیکای امتحان پادکستا رو با سرعت 1.1 گوش میدادم و گوشم خیلی خیلی قوی شده بود. نکته ی دیگه اینکه کلیت پادکست مهمه نه دونستن دونه دونه ی کلمات. کل مطلب رو بفهمین کفایت میکنه

برای Reading: خوندن مجله ی New Scientist رو شدیدا پیشنهاد میکنم. مشکل اصلی سر امتحان آشنا نبودن چشم به زبان انگلیسیه و این مشکل حل نمیشه مگر اینکه چشمتون رو قبل از امتحان عادت بدین به متن های انگلیسی. من با خوندن مجله + انجام سرچ های اینترنتیم به زبان انگلیسی + خوندن ویکیپدیا به زبان انگلیسی به این مشکل غلبه کردم تا حدی و دیگه از دیدن متنای دور و دراز انگلیسی سر گیجه نمیگرفتم. توجه کنین که در مورد سرچ و ویکیپدیا اوایل کار وسوسه میشین که از زبان فارسی استفاده کنین اما به این وسوسه غلبه کنین، یکم به خودتون سخت بگیرین اما به نتیجش میارزه. اینجا هم مثل لیستنینگ، فهمیدن کلیت متن مهمه نه کلمه به کلمه ی اون. مگر اینکه تعداد زیادی از کلمات رو ندونین و حیاتی باشه برای فهم متن که در اون صورت اون کلمات رو پیدا کنین.

برای Writing: خب رایتینگ من خیلی خوب نشد و دلیل اصلیم ترس از رایتینگ بود، به شکلی که تا 1 ماه آخر سراغش نرفتم و هی به تعویقش انداختم. اگه زودتر شروع کرده بودم قطعا بهتر میشد. پیشنهاد من ویدیوهای رایان آیلتسه. توی کتابخونه ی همین فروم من پیدا کردم و رفتم به سایت اصلی و دانلودش کردم. موقع دیدن ویدیوها، علاوه بر توجه به شیوه ی نگارش، عبارتهایی که مینویسه رو هم یادداشت کنین. سعی کنین هربار که یه رایتینگ مینویسین از یه تعدادی از این عبارتها استفاده کنین. بعد از یه مدت یه تعدادیشون ملکه ی ذهنتون میشه و سطح نوشته تون رو ارتقا میده.

برای Speaking: انگلیسی فکر کنین. خیلی مهمه که اینکارو بکنین. کاری که من میکردم این بود که در مورد موضوعات مختلف با خودم انگلیسی حرف میزدم (اولش فکر میکنین دیوونه شدین اما اینجوری نیست ). مثلا یهو نگاه تختم میکردم و شروع میکردم به توصیفش. اینجوری خودمو تو موقعیت یهویی قرار میدادم و کم کم به جای ترجمه از فارسی به انگلیسی، ایده ی کلی رو تو ذهنم قرار میدادم و توصیفش میکردم. خیلی خیلی سرعت حرف زدنم بیشتر شد با این روش. البته تمرین با یک نفر دیگه هم خیلی خوبه اما یه کار مقطعیه و شما اکثر روز رو با خودتون تنها هستین.

کتابهای مورد استفاده : کمبریج 8-11 // سه تا کتاب آیلتس پلاس // کتاب تست کالینز (خیلی بدرد بخور نبود) // نشنال جئوگرافی 1 (زیادی سخته خداییش) // super crack ielts speaking که برای یادگیری یه سری عبارات توی اسپیک خوبه اما استفاده ی زیادی از عبارت مصنوعی میکنه حرف زدنو به نظرم
    کلا فقط تست زدم و اشکالاتمو اونجا پیدا کردم، خیلی اعتقادی به یادگیری ندارم از رو کتاب
    نکته ی مهم اینه که من حدود 5 سال پیش هم یه بار آیلتس دادم و 6.5 شدم، پس نمیشه گفت از پایه زبانم خیلی خوب بوده. فرقش این بود که اونموقع تقریبا هیچی نخوندم اما این سری تلاش نسبتا خوبی کردم.

** نمیدونم امتیاز سایت چه سودی داره راستش اما اگه خوب بود امتیاز بدین که خوشحال بشم از مفید بودن متنم.

موفق باشید همه ی دوستان

سلام دوستان

آیا کسی ielts indicator شرکت کرده؟ (ایلتس آنلاین)
    توی لیستی که تو سایتش گذاشته، ایران رو ننوشته، با این وجود نمیشه شرکت کرد؟

Junior Member

سلام
    ممنون میشم در مورد آزمون آیلس راهنمایی بفرمایید.
    1. الان برگزار میشه یا نه ؟
    2. کجا باید ثبت نام کرد.
    3. حدود چند روز فبل از هر آزمون جا برای ثبت نام هست.

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehn نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم در مورد آزمون آیلس راهنمایی بفرمایید.
    1. الان برگزار میشه یا نه ؟
    2. کجا باید ثبت نام کرد.
    3. حدود چند روز فبل از هر آزمون جا برای ثبت نام هست.

ممنون
    پاسخ بعضی از سوال ها پیدا کردم،
    اول اینکه مرجع اصلی میشه سایت سازمان سنجش برای شناسایی نهادهایی که صلاحیت برگزاری آزمون آیلس دارند:
    از سایت سنجش میشه به سایت مراکز برگزاری سر زد و دید چه زمان هایی برای ثبت نام دارند.
    من 10 سال قبل آیلس دادم از آن زمان مراکز برگزاری خیلی بیشتر شده است.

فقط هنوز برام مشخص نیست تا چند روز قبل از آزمون میشه ثبت نام کرد ... احتمالا بستگی به تعداد متقاضی و سیاست مراکز برگزاری داشته باشید ...

Member
    رشته و دانشگاه
    it. electronic

سلام دوستان . من نیاز به گرفتن نمره آیلتس 5.5 یا 6 حدود 8 ماه دیگه دارم . حدود 7 سال پیش نمره 5.5 گرفته بودم و الان هم حداقل سطحم 4 تا 4.5 هست . چه منابعی رو به نظرتون و چطور شروع کنم و اینکه راهنماییتون برای من چیه ؟
    به دنبال جاب آفر برقکار هستم .اگر امکانش براتون هست یا کسی رو میشناسید که میتونه لطفا با من تماس بگیرید .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)