صفحه 10 از 353 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط power utm
    بچه ها سلام
    من یه مشکل بزرگ برام پیش اومده کمک !
    من فکر نمیکردم برا ترم جون پذیرش بگیرم خلاصه پذیرش دادن.من فقط و فقط در بهترین حالت از نظر زمانی میرسم که 6تا کمبریج رو بخونم به نظرتون دیفر کنم یا امتحان ایلتس رو بدم.6 تیر امتحان دارم سنتر مشهد با مکاتبات انجام شده به من لطف کردن اجازه دادن که تا 4تیر مشخص کنم که میرم یا دیفر میکنم.دوستان با تجربه بگن 6تا کمبریج چقدر وقت میخواد و میشه با همون معلومات 6 گرفت یا 5 یا 5.5 بیشتر به دست نمیاد
    ممنون ببخشید که طولانی شد
    شما بشين چند تا تست كمبريج را بزن (كتاب 4 يا 5 ) بعد ببين چند تا درست ميزني
    هر چندتا كه زدي نوشته معادل چند هست امتحان هم در همون سطح هست
    براي speaking , writing هم گفتم چه كتابهايي را بخوانيد(پست هاي قبلي)

يك نكته ي خيلي مهم در writing هست و آن Revise كردن متن نوشته شده مي باشد

حتما" حتما" متن writing خود را Revise كنيد چون مطمئنا" اشتباهات زيادي خواهيد داشت (تلفظ ، گرامري و...)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rozhin
    من از معلم هم کمک گرفتم و اگر بخوام مهمترین نکته رو بگم این بود که یاد گرفتم systematically صحبت کنم .چون ما داریم آکادمیک امتحان میدیم و این مهمه.یعنی سعی کنین 1 یا 2 جمله اولتون یک مقدمه باشه ... جواب سوال و تو ضیحتون ... ودر آخر هم 1 یا 2 جمله نتیجه گیری کنین . این طرز حرف زدن باید ملکه ی ذهنتون بشه مخصوصا برای قسمت Qcard
    من كتاب ايرواني رو دوست نداشتم . بنظرم بهترین کتاب همون جور که Abtin گفتن Crack ielts in flash و من فقط این کتاب رو خوندم . به 2 دلیل : کلماتی داره که حرف زدن شما رو از سادگی در میاره و که حفظشون کردم. و اون 50 60 موضوعی رو هم که گفتین داره تقریبا.
    نمرمم می تونست بهتر بشه اما امان از تنبلی ;D overall : 7 band score 6 ro ham dashtam .
    با سلام
    راستش تو اونوقت کم و اضطراب زیاد ! سخته سیستماتیک حرف بزنی،ضمن اینکه فکر نکنم بین داوطلب academic و general فرقی بذارن تو speaking، البته به نظر من تو chapter 2 استراتژی خوبیه هم نظم میده و هم سیستماتیک و منطقی می کنه و ادم رو از پریشانی و تشتت حفظ می کنه
    این کتاب crack... رو از کجا می شه پیدا کرد؟ من از استاد کلاسمون پرسیدم نمی شناخت
    من هم نمره 7 می خوام overall حداقل،
    7و8 سال پیش کانون زبان رفتم 10 ترم اما بعدش دیگه هیچ، ولی خب تو فوق زیاد مقاله انگلیسی خوندم یا ترجمه کردم برای پایان نامه هم لازمه حتما مقالات انگیلیسی
    راستش من رو خودم حساب می کردم مثلا reading های cambridge رو 8 هم زدم(36 از 40) ولی speaking ام به نظرم ضعیفه که نتیجه منطقی یه مدت طولانی دوری از جو کلاس زبان و مکالمه است زیاد هم وقت ندارم bbc یا چیز های دیگه گوش بدم که زبونم راه بیفته
    از لحاظ listening هم به شدت می ترسم! خیلی ریسکیه به نظر من، من یه تست cambridge رو 31 زدم ولی یکی دیگه رو 21! یعنی یکی 7 یکی 5/5 یا 5.
    خیلی می ترسم یهو سر جلسه رشته کار از دستم در بره و دیگه هیچ!
    اگر در زمینه های دیگه مثل reading، listening، writing هم تجارب و استراتژی هایی دارید، ممنون می شم بفرمایید
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaasem
    با سلام
    راستش تو اونوقت کم و اضطراب زیاد ! سخته سیستماتیک حرف بزنی،ضمن اینکه فکر نکنم بین داوطلب academic و general فرقی بذارن تو speaking، البته به نظر من تو chapter 2 استراتژی خوبیه هم نظم میده و هم سیستماتیک و منطقی می کنه و ادم رو از پریشانی و تشتت حفظ می کنه
    این کتاب crack... رو از کجا می شه پیدا کرد؟ من از استاد کلاسمون پرسیدم نمی شناخت
    من هم نمره 7 می خوام overall حداقل،
    7و8 سال پیش کانون زبان رفتم 10 ترم اما بعدش دیگه هیچ، ولی خب تو فوق زیاد مقاله انگلیسی خوندم یا ترجمه کردم برای پایان نامه هم لازمه حتما مقالات انگیلیسی
    راستش من رو خودم حساب می کردم مثلا reading های cambridge رو 8 هم زدم(36 از 40) ولی speaking ام به نظرم ضعیفه که نتیجه منطقی یه مدت طولانی دوری از جو کلاس زبان و مکالمه است زیاد هم وقت ندارم bbc یا چیز های دیگه گوش بدم که زبونم راه بیفته
    از لحاظ listening هم به شدت می ترسم! خیلی ریسکیه به نظر من، من یه تست cambridge رو 31 زدم ولی یکی دیگه رو 21! یعنی یکی 7 یکی 5/5 یا 5.
    خیلی می ترسم یهو سر جلسه رشته کار از دستم در بره و دیگه هیچ!
    اگر در زمینه های دیگه مثل reading، listening، writing هم تجارب و استراتژی هایی دارید، ممنون می شم بفرمایید
    با تشکر
    دوست عزیز پیشنهاد میکنم که اصلا استرس نداشته باشی بر خلاف چیزی که فکر میکنی listening رو با کمی تمرین میتونی قوی کنی.من کلا listening رو با لهجه آمریکایی آشنا بودم اما جالبه بگم فقط با 6 تا کتاب کمبریج+فیلم های هری پاتر تونستم listening بریتیش رو تقویت کنم 3 تا کتاب اول از listening ناامید میشی چون کیفیتش هم خوب نیست ولی بعد پیشرفت میکنی.سعی کن حتما فیلم های هری پاتر رو بدون زیر نویس ببینی تا گوشتون آشنا بشه.واسه speaking هم اصلا نترس همه موضوع هاش تکراری هست از جمله موضوع خودم که از تو همین فروم دیده بودم.موفق باشی
    Don’t ever let somebody tell you you can’t do something…You got a dream, you gotta protect it…if you want something, go get it.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjan_a
    دوست عزیز پیشنهاد میکنم که اصلا استرس نداشته باشی بر خلاف چیزی که فکر میکنی listening رو با کمی تمرین میتونی قوی کنی.من کلا listening رو با لهجه آمریکایی آشنا بودم اما جالبه بگم فقط با 6 تا کتاب کمبریج+فیلم های هری پاتر تونستم listening بریتیش رو تقویت کنم 3 تا کتاب اول از listening ناامید میشی چون کیفیتش هم خوب نیست ولی بعد پیشرفت میکنی.سعی کن حتما فیلم های هری پاتر رو بدون زیر نویس ببینی تا گوشتون آشنا بشه.واسه speaking هم اصلا نترس همه موضوع هاش تکراری هست از جمله موضوع خودم که از تو همین فروم دیده بودم.موفق باشی
    با تشكر از توجه شما
    اين فيلم هاي هري پاتر با تلفظ انگليسيه؟
    ميشه دقيقا اسمشون روبگيد؟ كارتون، فيلم؟ مي دونم هري پاتر چيه و خيلي معروفه و ... لي زياد در جريان اموراتش نبودم
    مي دوني من فكر نميكردم listening ام ضعيف باشه حتي يه تست cambridge4 رو 31 زدم از 40 راحت، اونم بعضي اشكالات خندهدار بود: مثلا 5 رو five نوشته بودم
    اما test 3 همون كتاب رو 21 زدم ، يعني 10 تا كمتر اين عجيب بود برام، ولي خب بايد تست هاي بيتري بزنم كتاب هاي 5 و 6 هم هست
    speaking تكراري هست اما بايد بالاخره براي هر موضوع تكراري هم يه مكالمه خوب و زيبا ياد گرفته باشي؟ و اين مشكل منه
    با تشكر

Junior Member

فيلم هاي هري پاتر
    listening ام ضعيف باشه
    دوباره سلام
    ببینین دیدن فیلم میتونه به آدم کمک کنه و هری پاتر هم چون لهجش British است ... خوب فیلم خوبیه ...بیشتر تست زدن هم کمکی نمی کنه ... اما من فکر می کنم با 2 ماه وقتی که داری بهتر ه حرفه ای تر و آگاهانه تر کار کنی .بهترین راه برای پشرفت در این ضعفتون روش Transcibe است . به این صورت که شما باید هر روز یا یک روز در میان 1 listening انجام بدین و بعد ببینین در کدوم 2 section از همه ضعیف تر بودین . بعد اون بخش ها رو گوش بدن و بنویسین . عین دیکته . هر جا رو متوجه نشدین گپ بزارین . بعد صحیح کنین و اون جا هایی که نتونستین بنویسین رو با رنگ دیگه وارد کنین و یک باره دیگه گوش بدین و این دفعه ببینین چی بود که متوجه نشدین ؟

این کار رو باید وقتی انجام بدین که fresh هستین تر جیا اول صبح . چون تمرکز می خواد .به همین دلیل هم در امتحان در ابتدا listeninge .کم کم خودتون پیشرفتتون رو می بینین.

فقط وقتی صحیح می کنین به یه سری نکته دقت کنین که برای اون ها مهمه مثل : غلط دیکته یا اینکه یه سری کلمات رو باید حرف اولشون بزرگ باشه ...

من بهتون قول می دم شما اگر non stop تا امتحانتون این کار رو انجام بدن به راحتی می تونین نمره ی دلخواهتون رو بگیرین . اصلا نگران listening نباشین . اصلا ....

مكالمه خوب و زيبا
    این لازم نیست .. شما یه سری کلمات عمومی تر رو از crack برای خودت در بیار که بتونی تو اکثر topic ها استفاده کنی .و با کلاس تر هم باشه .بعد فقط کافیه تمرین کنی ... شاید مسخره است اما جلوی آیینه ترس آ دم می ریزه ... این کتاب رو من کپی کردم اما از نمایشگاه امسال هم خریدم . این شماره رو دارم بهشون زنگ بزن و با این کتاب کوچیک و تمرین خودت دیگه نگران speaking هم نباش . کسی که تا ترو 10 ILI خونده زود همه چیز حتی حرف زدنش بر می گرده .I am sure .

66961535 66493358 کلبه زبان
    "برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم."

Junior Member

[quote=rozhin ]

.بهترین راه برای پشرفت در این ضعفتون روش Transcibe است . به این صورت که شما باید هر روز یا یک روز در میان 1 listening انجام بدین و بعد ببینین در کدوم 2 section از همه ضعیف تر بودین .
    سلام
    من فكر ميكردم اصلا نبايد يه listeing رو 2 بار گوش داد چون ذهن آدم رو تنبل مي كنه وقتي به خودت اجازه مي دي 2 بار پخش بشه يا بيشتر چون آدم خيالش راحت مي شه كه دفعه بعد هست و معمولا تو بار دوم خيلي يه listening راحت تر مي شه و ديگه مي دوني داستان چيه و كجاهاش چه خبره
    من مشكل بزرگم تو اين پركردني ها بود اين تست آخر كه زدم multiple choice ها رو خوب ميزدم ولي جا خالي ها مثل NOT MORE THAN THREE WORDS AND/OR A NUMBER رو بد زدم به خصوص از لحاظ نوشتنشون و كمي هم شنيدنشون
    به هر حال با تشكر

Junior Member

من فكر ميكردم اصلا نبايد يه listeing رو 2 بار گوش داد چون ذهن آدم رو تنبل مي كنه
    ببین شما اشتباه متوجه شدین ... قرار نیست 2 بار گوش بدین . 1 بار به صورت عادی گوش میدین تست رو تا آخر میزنین ... بعد صحیح میکنین ... حالا میبینین کدوم رو از همه ضعیف تر زدن و بیشتر نفهمیدین ... اون رو transcribe میکنین ... ببینین درسته می دونین جریان چیه اما وقتی انجام بدین می ببینین حتی گاهی یه سری جملات رو تا 7 8 بارم میذارین اما بزم متوجه نمیشین و نمی تونین بنویسین .با این روش شما به اون موارد گیر دادین و بعدن میبینین چی بود که نفهمیدین .در هر صورت این روشی بود که من و دوستانم انجام دادیم و برای هممون عالی جواب
    "برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم."

Junior Member

[quote=ghaasem ]
    نقل قول نوشته اصلی توسط rozhin

.بهترین راه برای پشرفت در این ضعفتون روش Transcibe است . به این صورت که شما باید هر روز یا یک روز در میان 1 listening انجام بدین و بعد ببینین در کدوم 2 section از همه ضعیف تر بودین .
    سلام
    من فكر ميكردم اصلا نبايد يه listeing رو 2 بار گوش داد چون ذهن آدم رو تنبل مي كنه وقتي به خودت اجازه مي دي 2 بار پخش بشه يا بيشتر چون آدم خيالش راحت مي شه كه دفعه بعد هست و معمولا تو بار دوم خيلي يه listening راحت تر مي شه و ديگه مي دوني داستان چيه و كجاهاش چه خبره
    من مشكل بزرگم تو اين پركردني ها بود اين تست آخر كه زدم multiple choice ها رو خوب ميزدم ولي جا خالي ها مثل NOT MORE THAN THREE WORDS AND/OR A NUMBER رو بد زدم به خصوص از لحاظ نوشتنشون و كمي هم شنيدنشون
    به هر حال با تشكر

دوست عزیز شما باید حتما فیلمی که لهجه انگلیسی داشته باشه ببینی تا گوشت آشنا بشه و listening های کمبریج با تکنیک آشنات میکنه اگه دقت کنی تو همه آدرس پرسیدن داره و اسم و فامیل اینارو خوب تمرین کن.هری پاتر هم منظورم فیلمش هست واقعا لهجه اش کمک میکنه راه بیفتی فقط سعی کن گوشت رو آشنا کنی چون من هم listening با لهجه آمریکاییم قوی بود تا اینکه اول هری پاترهارو خوب دیدم بعد Exam Essentials Ielts Practice Tests With keys THOMSON رو خریدم که نوشته Mark Harrison وrussell Whitehead هست که قسمت listening هاش کلی پله پله راهنماییت میکنه و باعث میشه هر چی جلوتر بری متوجه بشی که چه طور و اصلا کجای listening رو باید گوش بدی کلا راه میفتی مطمئنم دقیقا هر task از listening رو اینجا گفته و جلدش زرد و طوسی و صورتی هست و تو فرصت کمی که داری کمکت میکنه.
    Don’t ever let somebody tell you you can’t do something…You got a dream, you gotta protect it…if you want something, go get it.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaasem

این کتاب Crack Ielts Flash رو چند جلد داره که از مرکز تهیه و توزیع کتابهای آموزش زبان.میدان انقلاب روبروی سینما بهمن باارچه کتاب فروشگاه مینیاتور(این آدرس رو رو کتابم زده)نی ولی من اون روز که خواستم بخرم چاپ کتاب speaking تموم شد بود وبقیه اش رو که مربوط به Writing میشد و خیلی کمک کرد مخصوصا Task1 Academic Writing رو خریدم.کلا تو بازارچه کتاب پیدا میکنی.در مورد Speaking هم بگم سعی کن زمان بگیری برای حرف زدن و بادوستت و یا جلوی آینه تمرین کنی.
    موفق باشی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)