صفحه 16 از 353 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

با درود فراوان

کسی از دوستان تست های کتاب آیلتس کمبریج 7 رو زده؟

من قسمت ردینگشو خیلی بد زدم...
    من یه بار امتحان دادم و نمره ی ردینگ 6.5 شده...یعنی میشه گفت بین 26-30 جواب درست...
    قبل از امتحان بیشترین مقداری که زده بودم 27 تا بود...اونم خیلی تک و توک...
    ا یه چند هفته قبل هم ردینگ های کتاب تست بیلدر 2 چاپ 2008 رو زدم که بین 30 تا 32 متغیر بود...
    ولی این کتاب سری 7 فقط تونستم 17 تا درست بزنم....

به نظرتون مشکلم از کجاست؟
    آیا مشکل از دشواری متن هستش یا من خیلی مشکل دارم؟
    من قراره باز امتحان بدم...به نمره ی خوب ردینگم نیاز دارم تا ضعف قسمتهای دیگمو پوشش بده...به نظرتون پسرفت کردم؟

با سپاس

پ.ن:من نمی دونم چرا.....

Junior Member

سلام

من دارم الان کمبریج 7 رو می خونم. آره بعضی از Reading هاش سخته. به خصوص اون passage اش در مورد راه سازی تو تانزانیا! کمرمو شکست. بعدش پا شدم رفتم پارک یکم قدم زدم !!!

راستی یک سوال هم دارم از دوستان.

من کتاب 504 و 1100 رو خوندم. ولی باز لغات نا آشنا می بینم. البته زیاد روی کارایی ام احساس نمی کنم که تاثیر بزارن. ولی انتظار نداشتم اینطور باشه. 1100 رو که تموم کردم موهام یه چند میلی متری عقب تر رفته بود. ( دوستانی که این کتاب رو خوندن می دونن چی می گم!! )

راه حل نهایی مساله لغت چیه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط flipflop1 نمایش پست ها
    سلام

من دارم الان کمبریج 7 رو می خونم. آره بعضی از Reading هاش سخته. به خصوص اون passage اش در مورد راه سازی تو تانزانیا! کمرمو شکست. بعدش پا شدم رفتم پارک یکم قدم زدم !!!

من کتاب 504 و 1100 رو خوندم. ولی باز لغات نا آشنا می بینم. البته زیاد روی کارایی ام احساس نمی کنم که تاثیر بزارن. ولی انتظار نداشتم اینطور باشه. 1100 رو که تموم کردم موهام یه چند میلی متری عقب تر رفته بود. ( دوستانی که این کتاب رو خوندن می دونن چی می گم!! )

درود

پس شما هم مثه من مشکل داشتید...من نشستم یه تست دیگه هم زدم باز نتایج زیاد جالب نبود....
    دفعه ی قبل یه تست رو 17 تا ردینگ درست زدم و 16 تا لیستنینگ و این دفعه 22 تا ردینگ و 19 تا لیستنینگ...
    نمی دونم حالا با این حساب باید چکار کرد؟
    جالبه که نزدیک 2 - 3 دقیقه هم وقت کم میارم سر ردینگ!در حالیکه این مشکل رو تو تست های قبلی کتاب هایی به جز این کمبریج 7 نداشتم!

لیستنیگ هم مشکلم باز لا ینحل مونده!northern star رو modern star می شنوم!confident رو convent می شنوم!
    از دوستان ممنون می شوم که بگویند چکار کنم؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkh نمایش پست ها
    اقای Amir Azad،
    از نمرت معلومه L و R را مشکل داری.
    اگه فقط 4 تا تست کمبریج را زدی که خیلی کمه. اصل کار همونه. حداقل کتابهای 3و4و5و6 را بزن.
    قسمت شنیداری را بعد از تست زدن بازم برگرد بخون، اینقدر که همشو بفهمی. اینجوری 10 روزه شنیداریت به 7 میرسه.
    دوست عزیز آقا امیر...

به نظر شما با 10 روز گوش کردن به تست های شنیداری کمبریج ها و متوقف کردن و پلی کردن نوار یا سی دی میشه به 7 رسید؟من یه بار امتحان دادم شدم 5!اینکارو کردم به اضافه تست های دیگه!
    به نظرم نشدنیه اینکار!7؟!

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    دوست عزیز آقا امیر...

به نظر شما با 10 روز گوش کردن به تست های شنیداری کمبریج ها و متوقف کردن و پلی کردن نوار یا سی دی میشه به 7 رسید؟من یه بار امتحان دادم شدم 5!اینکارو کردم به اضافه تست های دیگه!
    به نظرم نشدنیه اینکار!7؟!
    این عکسی که اینجا گذاشتم نشون دهنده ی میزان نمره ی شما در قبال میزان پاسخ های صحیح شما در بخش reading و listening هستش

میخوام این نتیجه رو بگیرم که شما در بهترین حالت باید از 17 پاسخ درست در عرض 10 روز برسید به 28 پاسخ درست. یعنی از 42 درصد درست باید برسید به 70 درصد ... در مورد اینکه آیا میتونید در عرض 10 روز برسید یا نه، من به شخصه کمی بعید میدونم... البته به هیچ وجه نباید تاثیر عامل مهم شانس رو نادیده گرفت... ولی در صورتی که اون رو نادیده بگیریم و همچنین در صورتی که در نظر بگیریم که سطح عمومی listening شما در آزمون IELTS مطابق نمره ی 5 هستش و اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، افزایش دو نمره در طول 10 روز کمی بیشتر از یه مقدار سخته!
    Winners are simply willing to do what losers won't

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    این عکسی که اینجا گذاشتم نشون دهنده ی میزان نمره ی شما در قبال میزان پاسخ های صحیح شما در بخش reading و listening هستش

میخوام این نتیجه رو بگیرم که شما در بهترین حالت باید از 17 پاسخ درست در عرض 10 روز برسید به 28 پاسخ درست. یعنی از 42 درصد درست باید برسید به 70 درصد ... در مورد اینکه آیا میتونید در عرض 10 روز برسید یا نه، من به شخصه کمی بعید میدونم... البته به هیچ وجه نباید تاثیر عامل مهم شانس رو نادیده گرفت... ولی در صورتی که اون رو نادیده بگیریم و همچنین در صورتی که در نظر بگیریم که سطح عمومی listening شما در آزمون IELTS مطابق نمره ی 5 هستش و اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، افزایش دو نمره در طول 10 روز کمی بیشتر از یه مقدار سخته!
    درود بر biscuitpolo عزیز...
    من هم با شما موافقم...
    صحبت من در مورد گفته های دوست عزیز آقا امیر بود...به قول شما اگه آدم شانس داشته باشه ممکنه باشه ولی خوب همیشه که شانس نیست که....
    در مورد تفاوت تعداد درست زدن های بین لیستنینگ و ردینگ همیشه فکر می کردم تفاوت بیشتری از این چیزی که شما گفتید باشه..چون استادم گفته بود اگه لیستنینگ مثلا بیشتر از 13 بزنی بیشتر از نمره ای میاری که در ردینگ 14 میاری،یعنی ارزش یه تست شنیدن بیش از یه تست خوندن و فهمیدن است...یعنی به نظرم اونو درست بزنی بیشتر نمره ات رو به بالا رند میشه تا ردینگ!حالا با این جدولتون باید اشتباه باشه این حرف...

با توجه به جدول امتیازاتی که تو کتاب کمبریج ها هست به نظرم سطح من وسطه و باید بیشتر تمرین کنم!ولی خداییش نفهمیدم این سری 7 برای من سنگینه یا بقیه هم همین مشکل رو دارن؟هم زمان کم میاری و هم تست ها یه جور مختو درد میاره!
    برای لیستنینگ
    http://www.postimage.org/Pq12B_N9.jpg
    برای ردینگ
    http://www.postimage.org/gx22Jhkr.jpg

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود بر biscuitpolo عزیز...
    من هم با شما موافقم...
    صحبت من در مورد گفته های دوست عزیز آقا امیر بود...به قول شما اگه آدم شانس داشته باشه ممکنه باشه ولی خوب همیشه که شانس نیست که....
    در مورد تفاوت تعداد درست زدن های بین لیستنینگ و ردینگ همیشه فکر می کردم تفاوت بیشتری از این چیزی که شما گفتید باشه..چون استادم گفته بود اگه لیستنینگ مثلا بیشتر از 13 بزنی بیشتر از نمره ای میاری که در ردینگ 14 میاری،یعنی ارزش یه تست شنیدن بیش از یه تست خوندن و فهمیدن است...یعنی به نظرم اونو درست بزنی بیشتر نمره ات رو به بالا رند میشه تا ردینگ!حالا با این جدولتون باید اشتباه باشه این حرف...

با توجه به جدول امتیازاتی که تو کتاب کمبریج ها هست به نظرم سطح من وسطه و باید بیشتر تمرین کنم!ولی خداییش نفهمیدم این سری 7 برای من سنگینه یا بقیه هم همین مشکل رو دارن؟هم زمان کم میاری و هم تست ها یه جور مختو درد میاره!
    برای لیستنینگ
    http://www.postimage.org/Pq12B_N9.jpg
    برای ردینگ
    http://www.postimage.org/gx22Jhkr.jpg
    در مورد cambridge 7 فکر کنم حق دارید.... البته من هنوز نتونستم نگاه بندازم بهش ولی توی این چند روزه نظرات بچه ها رو که میخونم، به نظر میاد که سخت تره از کتابای دیگه

این جدول اتفاقاً متوسط همون جداول آخر تستهای Cambridgeها هستش
    Winners are simply willing to do what losers won't

Junior Member

سلام به دوستانی که بفکر دوستان دیگر هم هستند!
    راستش من توی بد برزخی گرفتار شده ام. اونهم دودلی هستش! یعنی فرنکلی اسپیکینگ: اولا که خیلی وقت ندارم، بعد راستش شک دارم که توی امتحان آیلتس ثبت نام کنم، نمی دونم که اصلا تو سطحش هستم یا نه! اهل خونه هم توصیه می کنن اگه شانس قبولی داری ثبت نام کن،آخه می دونین که ماشاا... انقدر هزینش مناسبه که براحتی میشه ریسک کرد! برای حل این مسئله، خودم تصمیم گرفتم با کتابای کمبریج آیلتس سطح خودمو بسنجم اما برادرم توصیه می کنه که یه امتحان آزمایشی بدم. می خواستم شما هم منو راهنمایی کنید. بنظر شما کدومیک از این راهها بیشتر به نمره امتحان نزدیکتره و آیا اصلا با اینها میشه استناد کرد که توی امتحان اصلی هم همچین نمره ای میگیرم؟ تنکس
    کمکم کن، کمکم کن نذار اینجا بمونم تا بپوسم...

نقل قول نوشته اصلی توسط flipflop1 نمایش پست ها
    سلام

من فكر مي كنم كه آدم نمي تونه و نبايد انتظار داشته باشه كه همه لغات رو بدونه. به نظر من در reading هنر اينه كه بخشي از لغات رو ندوني و بفهمي كه چي ميگه و جواب بدي.
    شما مشكلتون در خصوص كلماتي كه نمي دونين چيه؟ خوشبختانه IELTS مثل MCHE هم نيست كه يك كلمه بده بگه مترادف اون كدوم يكي از كلمات زيره و خود كلمه و كلماتي كه توي پاسخ ميان همه ناآشنا باشن.

Junior Member honestbud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor: azad un, civil. ms:hydraulic

با سلام خدمت بچه ها

من دارم برای آیلتس میخونم.42 درس 504 رو تموم کردم و میخواهم کتابهای کمبریج و دکتر ایروانی رو شروع کنم.
    من سه تا سوال داشتم:

1- کلمات دو دیکته ای تکلیفشون در آیلتس چی میشه؟ مثلا vigour که vigor نوشته میشه.بالاخره کدوم شکلشو باید بنویسم؟ اگه خواستین چند تا کلمه دیگه هم هست که اگه لازم دونستین میگم.

2- من در دیکته ضعیف هستم خیلی ضعیف.یعنی من کلا با دیکته مشکل داشتم از اول.حتی دیکته فارسی من هم خوب نیست.کلمات ابتدایی رو هم خیلی وقتا اشتباه مینویسم.برای تقویت دیکته باید چه اقداماتی انام بدم.

3- و اینکه کتاب 1100 رو هم باید بخونم یا نیازی نیست؟
    Every success has been a dream at the beginning

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)