صفحه 240 از 353 نخستنخست ... 140190230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250290340 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,391 تا 2,400 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

سلام دوستان
    من الان پایان نامه دارم (ترم چهار ارشد)، بعدشم سربازی رو با بنیاد نخبگان می خوام برم و برای 2017 اپلای بگیرم برا آمریکا. کلاس آیلتس رو تا pre1 تو آفرینش رفتم ولی طول دوره خارج کلاس وقت نداشتم و نمیخوندم. الان میتونم 4-5 بگیرم. دیگه الان کلاس نمیرم. با توجه به اینکه نمره 7.8-8 میخوام و دو سال وقت دارم، به نظرتون چیکار کنم؟ خودم از الان روزی 3-4 ساعت بخونم؟ چه جوری و چیا رو بخونم؟ یا کلا زبان رو تعطیل کنم و برم سراغ پایان نامه و مقاله؟ البته مقاله چندتایی دارم و چندتا فرستادم (علمی پزوهشی، آی اس آی و کنفرانسی هستن) که از پایان نامه نیستش. اگه این کار رو بکنم یه سال سربازی میتونم رو زبان و پروژه سربازی تمرکز کنم ولی فکر نکنم با اون یه سال بشه این نمره رو گرفت. در ضمن باید برای GRE هم اون یه سال بخونم. الان حدود یه هفته هستش که خودم روزی چهار ساعت دارم کار میکنم (یه ساعت فوکوس، یه ساعت داستان، یه ساعت grammer in use، نیم ساعت 504 و نیم ساعت کتاب bridge 1&2 که قبلا تو کلاسا خونده بودم و تو راه هم داستان گوش میدم. تو حین کارهام هم رادیو گوش میدم که زیاد متوجه نمیشم!!!!). اگه قراره بخونم، به نظرتون همین طور پیش برم یا برم سراغ خوندن برای خود آزمون؟
    لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم.

Junior Member

سلام دوستان عزیز من خیلی ناراحتم رفتم کلاس ایلتس ثبت نام کردم 400هزارتومن هم هزینش شد منوگول زدن امروز که جلسه دوم بود دیدم معلم هیچی درس نمیده میخوام مهرامتحان بدمو نمره بالای7 اکادمیک میخوام امتحان شبه ایلتس که دادم لیسنینگ ورایتینگم6 وریدینگم5 شد حالا میخوام بدونم چیکارکنم برم کلاس دیگه یا خودم بخونم شماچی پیشنهاد میکنین

Junior Member taromi آواتار ها

با سلام به شما دوست عزیزanjeli
    منم مثل شما دو دل بودم ولی سلف استادی رو انتخاب کردم و دلمو زدم دریا چون چند جلسه کلاس خصوصی داشتم دیدم یارو اینکاره نیست و البته جالب اینجا بود که طرف برای خودش اسمی در کرده تو شهرما... همین تمرینات کمبریج 9-1 و vocabulary سطح متوسط و پیشرفته collin و دروس منظم سایت simon و essential words for ielts رو بخونی کفایت میکنه. فقط مدام گوش بده،بخون، تست بزن ... من چند بار تاپیک گذاشتم دیدم کسی جواب نمیده تصمیم گرفتم پیام خصوصی بدم و البته از دوستم که تو مالزی بود مشورت گرفتم و فهمیدم بجای اینکه بشینم کامنت این و اونو بخونم بهتره مدام تمرین کنم چون وقتم الکی هدر میره. نکته خیلی مهم اینکه حتما کتابخونه برو و خونه رو ترک کن چون به انحاء مختلف وقتت هدر میره... موفق باشی

سلام دوستان اگه ممکنه منم راهنمایی کنید.دارم واسه آیلتس آماده میشم سطح زبانم متوسطه یعنی اسپیکینگ و رایتینگم بد نیست ولی برای لسینینگ خیلی نگرانم.فعلا دارم ۵۰۴ و vocabulary میخونم.تو شهرمون کلاس زبان مخصوص آیلتس نیست ولی کلاسای معمولی هست میخوام برای بهتر شدن لسینینگم ثبت نام کنم ولی برای باقی وقتم واسه آیلتس بین این همه منابع واقعا سردرگم شدم اول کدومو شروع کنم میترسم هزینه کنم یا وقت بزارم ببینم به درد من نمیخوره.میشه لطف کنین بگین اول کدوم رو کنار کلاس زبان خودم کار کنم

باسلام
    من هم مثل شما درحال خوندن برای آزمونم ولی از تجربه خودم برات بگم:
    -
    vocabulary دو سطح متوسط و پیشرفته نوشته کالین رو بخون.
    - تمرینهای کتابهای 9 گانه کمبریج
    - دروس سایت ielts-simon
    - برای یادگیری تکنیکهای تست زنی در هر چهار مهارت، کتاب
    n
    ew insight into ielts
    by Vanessa Jakeman رو حتما بخونید.
    * و نکته پایانی اینکه سراغ منابعی برو که برگزارکننده های ایلتس منتشر میکنن:Cambridge university and British council
    پایدار باشید....

Junior Member

سلام دوست عزیز Taromi
    بنده کتابهای vocabulary for IELTS ، Grammar for IELTS و همچنین IELTS Trainer six practice tests و کمبریج ها 9-3 ، insight into IELTS و Improve your skills for IELTS هر 4 مهارت رو تهیه کردم . البته 2 الی 3 ماه امادگی ایلتس کلاس رفتم ولی دیدم خودم میتونم بخونم و کتاب های فوق رو که رفرنس هستن گرفتم و میخوام اواخر شهریور امتحان بدم . ممنون میشم راهنماییم کنید که چطور پیش برم با اینکه حدود 4 ماه فرصت دارم . منظورم برنامه مطالعه این رفرنس ها چطور باشه ؟ برای نمره 7 یا 7.5 میخوام اماده شم
    سوال دیگه این که فرقی بین محتویات Insight into IELTS AND New Insight IELTS وجود داره ؟
    ممنون میشم راهنمایی بیشتر کنید .
    با تشکر

با سلام مجدد
    من تنها منابعی که یک بار تجربه شده و امتحانشو پس داده میخونم. خوب میدونیم که منابع خیلی زیاده ولی غالبا موازی کاریه یا برای آزمون آیلتس چندان مناسب نیست مثلا همین کتاب 1100 لغت ... درسته که خیلی کاربردیه ولی برای آیلتس تسلط بر گستره خاصی از لغات که از سطح متوسط به بالاست کفایت میکنه. این اطلاعات رو میتونی از بخش مقدمه کتبی که براتون گفتم بخونید. برای مثال در کتاب های نه گانه کمبریج قید شده که برای غالب دانشگاههای مقصد داشتن نمره 6.5 - 6 کفایت میکنه و این کتب برای تامین همین سطح از نمرات طراحی شدن. خودتون رو با منابع مختلف سرگرم نکنید ولی اینکه خواستید خودتون بخونید بازم به درک کامل از دانش زبانتون برمیگرده که به احتمال قوی میدونید در چه مرحله ای هستید. راههای مختلفی برای تعیین سطح و نیز ارتقا سطح هست که اگه خواستید براتون میگم. من الان همزمان دارم کتاب new insight into ielts و کمبریجها و vocab رو کار میکنم چون اینا انتشارات کمبریج اند و کاملا استاندارد.
    مشکلاتت رو برام بگو تا من از تجربه اندکی که دارم در اختیارت بذارم.
    پایدار باشید...

Junior Member

ممنون از جوابتون
    بله دقیقا همینطوره اولویت با کتاب های رفرنس از انتشارات کمبریج هست و کتاب هایی که گفتم برای انتشارات کمبریج هستند .... سوالی که دارم اینه کتاب های کمبریج 9-3 رو چه زمانی کار کنم بهتره ؟ گفتید ارتقا سطح چطور ممکنه ؟ روی همین دو کتاب تمرکز کردید یا کتاب دیگری هم هست ؟ به نظر شما کافی هستش ؟ و اینکه چون وقت به اندازه کافی دارم این چند کتاب رو انتخاب کردم.
    با تشکر فراوان

با سلام مجدد به Remo21
    نگاه کنید،من تجربه خودم رو میگم که ازش نتیجه گرفتم. البته این به پیشنهاد و توصیه دوستم بود: شما ابتدا سراغ همین کمبریجهایی که خریدید برید و برای مثال تستهای بخش شنیداری درس اول رو بدون در نظر گرفتن زمان و بعدش تستهای بخش شنیداری درس دوم یا هر درس دیگه ای از کتابهای کمبریج رو با احتساب زمان تعریف شده و استاندارد آزمون که در اول هر تستی یادآوری شده،بزنید.این سنجش باید بدون اغراق باشه یعنی اینکه خودتونو گول نزنید که مثلا اگه پاسخ رو ناقص دادید برای خودتون صحیح در نظر بگیرید بلکه به بخش پایانی کتاب رفته و پاسخ صحیح رو ببینید اگه درست زده بودید که هیچ ، وگرنه زحمت کشیده و اونو غلط لحاظ کنید. همینطور تا پایان پاسخها تا اینکه از 40 نمره بخش شنیداری یه عدد مثلا 22 به دست میاد. این عدد در آزمون میشه 5.5 میتونید برای تبدیل نمره تون به این آدرس رجوع کنید: http://ielts.calculator.free.fr/index.html که البته برای باز کردنش به فندق شکن نیاز دارید.
    - توصیه بعدی بنده اینه که برای مثال 40 پرسش بخش شنیداری رو اول پاسخ بدید بعد برید انتهای کتاب و پاسخها رو ارزیابی کنید تا در شرایط واقعی آزمون قرار بگیرید.
    - همه میدونیم که کتابهای تمرین کمبریج غالبا برای برهه نزدیک به آزمون کاربرد بیشتری داره ولی برخی ازون برای کار تمرینی و ارتقای سطحشون استفاده میکنن که این دسته از افراد در سطح متوسط هستند. مزیت کار و تمرین با کتب کمبریج در اینه که به آزمون نزدیکه و سنجش اون دقیقه...
    - درباره لغت هم فقط خوندن و پاسخ دادن ریدینگهاست.برخی میرن سراغ لغت درآوردن.لغت درآوردن اولا سرعتتون رو میگیره و ثانیا به تبع اون چون غالب اونا رو نمیدونید حس ناامیدی بهتون غالب میشه. فقط در متنه که لغت میمونه تو ذهنتون. من این راه غلط رو رفتم دیگه شما نرو خواهشا...!
    - بخش شنیداری رو هم دوستان همه اشاره کردن و راهش فقط و فقط گوش دادن و ترنس کریپته!
    - مدام درباره موضوعات مختلف حرف بزنید و بنویسید و حتما نگارشتون رو به دوستان نشون بدید تا خطاها به تدریج کاهش پیدا کنه. در همین کتب تمرینی کمبریج برخی از writing های ممتحنین آورده شده و نظرات تصحیح کننده های اوراق اومده حتما بخونید. ضمنا از کتب مرجع دیگه هم غافل نشید.
    فعلا اینا یادم اومد.
    پایدار باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام دوستان
    من دوسال پبش تاقل دادم و نمره م هم خوب شد . ولی الان از انگلیس پذیرش دارم و بهم گفتن که باید حتمن آیلتس داشته باشم (بالای 7)
    من از الان حداکثر دو ماه فرصت دارم که برا این آزمون آماده شم...با توجه به اینکه هیییچ گونه آشنایی با فرمته آیلتس ندارم میشه لطفا منو راهنمایی کنید که تو این وقت محدودم چه کتابایی رو بخونم و چطوری آماده شم
    منو بی جواب نذارید لدفن
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)