صفحه 327 از 353 نخستنخست ... 227277317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,261 تا 3,270 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

سلام دوستان . من 3 تا از مهارتام خوبه و رو به پیشرفت هست هر روز و تنها مشکلی که دارم با writing هست . واقعا نمیدونم چیکار کنم اگر بخوام self study بخونم . حتی شروع کردم از روی هر متن چندین بار نوشتن ولی جواب نداد!
    کسی ار دوستان توصیه ای نداره ؟ راهی بلد نیست برای نمره اوردن یا کتاب خاصی رو معرفی کنه ؟
    راستی کلاس هم نمیتونم برم .
    ممنون میشم راهنماییم کنید .

سلام دوستان...

من جایی از شهرمون رفتم و بهم گفتن که جلسه ای 1.5 ساعت هست که هر جلسه 70 ت میشه(خود طرف میگفت جاهای دیگه خیلی بیشتره و من برای اینکه مشتریامو بیشتر کنم این مقدار گفتم)...هر هفته سه جلسه تشکیل میشه و هر ماه باید 840 هزار ت بدم!!

برای ایلتس هست...خواسم بدونم این رقمی که گفته شده منطقی هست؟

سلام دوستان

من نمره آیلتس 7 ترجیحا آکادمیک نیاز دارم. در حال حاضر دارم کتاب Summit 1B رو میگذرونم. تا آخر خرداد این کتاب تمومه.
    همزمان با شروع سامیت 2 میخوام مطالعه برای آیلتس رو شروع کنم.
    هدفم اینه هرچه سریعتر آمادگی آزمون رو داشته باشم.
    1- منابعی هست که بشه جایگزین کلاسهای آیلتس کرد و مجبور نشم در کنار کلاس سامیت کلاس آیلتس هم برم؟
    ضمنا اسپیکینگ و لسنینگ من جای کار داره.
    رایتینگ بدی ندارم ولی ریدینگم باید یه مقدار تقویت بشه.
    2- کلا کلاسهای سامیت مفید هست؟ سطح دو رو برم یا فقط کلاس آیلتس برم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من میخوام برای writing و احتمالا speaking فکری به غیر self-study بکنم . میخواستم از بچه های با تجربه بپرسم که به نظرتون کلا شرکت در کلاس (تک مهارتی) بهتره یا اینکه ادم یه سره معلم خصوصی بگیره بهتره ؟؟؟ کلا خصوصی بهتره یا کلاس.
    لطفا راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام به همگی،من 1 تیر وقت سفارت دارم وباید IELTS 5.5-6 بگیرم،و تازه میخوام شروع کنم زبانم بد نیست ولی خوب اصلا رو مهارتام کار نکردم.سوالی ک داشتم اینه اگر لطف کنید پاسخ بدین-آیا برای 1 تیر ک وقت سفارت دارم باید مدرکم آماده باشه یا میتونم بگم امتحان شرکت کردم هنوز جوابش نیومده چون مثل اینکه 2 هفته طول میکشه جوابش بیاد و در این صورت باید من 15 خرداد امتحان بدم که یعنی اینظوری فقط 21 روز وقت دارم که اینظورب بعیده بتونم نمره 5/5-6 بگیرم آیا میتونم؟؟؟

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط meisamal نمایش پست ها
    سلام دوستان . من 3 تا از مهارتام خوبه و رو به پیشرفت هست هر روز و تنها مشکلی که دارم با writing هست . واقعا نمیدونم چیکار کنم اگر بخوام self study بخونم . حتی شروع کردم از روی هر متن چندین بار نوشتن ولی جواب نداد!
    کسی ار دوستان توصیه ای نداره ؟ راهی بلد نیست برای نمره اوردن یا کتاب خاصی رو معرفی کنه ؟
    سلام
    کلاس برای رایتینگ برای این مهمه که کسی باشه اشکالات شما رو بگیره. اگر کلاس نمیتونید برید حداقل یک نفر رو پیدا کنید که زبان نسبتا خوبی داشته باشه و نمونه رایتینگ های خودتون رو به اون بدید براتون تصحیح کنه. البته سایت هایی هم هستن که نمونه رایتیتنگ تصحیح میکنن و میتونید از اونها استفاده کنید.
    برای اینکه خودتون مهارت رایتینگ رو افزایش بدید بهترین راه خوندن sample های مختلفه ... کتاب 169 essential writing samples کتاب خیلی خوبیه. سایت های زیادی هم هستن که نمونه رایتینگ زیادی دارن. شما وقتی یک نمونه رایتینگ میخونی به چندتا چیز باید توجه کنی: 1- ساختار پاراگراف ها (اینتورداکشن .. بادی ... و کانکلوژن) 2- ایده پردازی مسئله که به اصطلاح بهش میگن Brainstorming و 3- لغات پرکاربرد
    مورد اول رو از این جهت توجه کن که یاد بگیری هرسوالی بهت دادن چجوری حرفت رو شروع کنی.. ساختارش رو شکل بدی و در اخر نتیجه گیری کنی... جمله ابتدایی پاراگراف ها خیلی مهمه. باید روی اون دقت بالایی داشته باشی .. جمله اول هر پاراگراف باید کل پاراگراف رو توضیح بده. و توی یک پاراگراف باید یک هدف رو داشته باشی فقط و نظرات مختلف رو توی همون پاراگراف نیاری.
    مورد دوم ایده پردازی هست که خیلی مهمه. اول باید این توانایی رو پیدا کنی که هر سوالی بهت دادن سریع بتونی چندتا نکته مثبت و چند نکته منفی برای اون مسئله توی ذهن خودت بسازی.. توی این راستا اگر دایره لغات مرتبط و collocation هم به کار ببری که عالی میشه.
    یک سری لغات و عبارات هم هستن که همه جا استفاده میشن. یا مثلا ساختار اینتروداکشن رو برای خیلی از سوالات مختلف میشه یکسان نوشت. روی اونها تمرکز کن که در اون موارد از لغات سنگینتری استفاده کنی. یعنی ساده بگو یک عده تفکر میکنن که (think) .. بلکه سعی کن توی این موارد از عبارات سنگین تری استفاده کنی.
    در اخر هم میگم اگر کسی رو سراغ نداری رایتینگ هات رو تصحیح کنه ... چیزایی رو که مینویسی رو نگه دار.. بعد از چندروز دوباره بخونشون .. اونموقع چون ذهنت از اون موضوع فاصله گرفته احتمالش هست تعدادی از اشتباهات رو متوجه بشی.

رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarposhtdar نمایش پست ها
    سلام دوستان

من نمره آیلتس 7 ترجیحا آکادمیک نیاز دارم. در حال حاضر دارم کتاب Summit 1B رو میگذرونم. تا آخر خرداد این کتاب تمومه.
    همزمان با شروع سامیت 2 میخوام مطالعه برای آیلتس رو شروع کنم.
    هدفم اینه هرچه سریعتر آمادگی آزمون رو داشته باشم.
    1- منابعی هست که بشه جایگزین کلاسهای آیلتس کرد و مجبور نشم در کنار کلاس سامیت کلاس آیلتس هم برم؟
    ضمنا اسپیکینگ و لسنینگ من جای کار داره.
    رایتینگ بدی ندارم ولی ریدینگم باید یه مقدار تقویت بشه.
    2- کلا کلاسهای سامیت مفید هست؟ سطح دو رو برم یا فقط کلاس آیلتس برم؟
    سلام
    به نظر من شما دوماه اخر رو دیگه کلاس سامیت نرو و به جاش یه دوره فشرده ایلتس برو. بخض عظیمی از ازمون ایلتس قلق های ازمونه که اگر کلاس بری و روی اون قلق ها کار کنی مطمئن باش راحت میتونی نمره بالایی بگیری. ازمون ایلتس هم هزینه ش بالاست و به نظر من روش نباید ریسک کرد.
    اسپیکینگ بهترین کتابی که دیدم کتاب maximizer دکتر معمار زاده س. همون رو بخونی و بلند بلند تکرار کنی راحت جواب میده.
    برای لیسنیگ و رایتینگ بهترین کتاب ها همون کتاب های کمبریج هستن و روی نمونه سوالات قبلی ایلتس کار کنی کافیه. بهتر از اونا نیست. ولی اگر توی لیسنیگ فکر میکنی ضعیفی یه کتاب دیگه هم هست که وقت کنی روش کار کنی عالیه. اسمش IELTS Listening Strategies for the IELTS test که اون هم سوالات قبلی ازمون های ایلتس هست. ولی بر اساس موضوعی دسته بندیشون کرده و در هر قسمت روی یک نوع از سوالات زوم میکنه که باعث میشه اگر ایراداتی توی لیسنینگ داری زوم کنی روی ایراداتت..
    ریدینگ هم به نظرم فقط همون کتابای کمبریج 1-12 رو بخون.

من خودم کلاس های سامیت رو نرفتم. ولی کلاس های ایلتس خیلی فرق داره با کلاس های زبان. توی خیلی از کلاس های ایلتس استاد اصا فارسی حرف میزنه!! توی دوره های فشرده هم خیلی به سطح زبان شما اضافه نمیشه. ولی چیزهایی رو میگن که بتونید بهتر اون زبانی رو که بلد هستید بروز بدید. معمولا خیلی از ماها زبانمون خوبه. ولی بلد نیستیم بروزش بدیم! مثلا جملات سنگین رو متوجه میشیم. ولی بلد نیستم یه جمله ساده خودمون بگیم. متن رو متوجه میشیم. ولی نمیتونیم سوالات رو جواب بدیم توی وقت مورد نظر. برای این بهتره این کلاس ها رو برید. البته معجزه هم نمیکنن این کلاسا. ولی به نظر من خوبن.

رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Saba_A نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای writing و احتمالا speaking فکری به غیر self-study بکنم . میخواستم از بچه های با تجربه بپرسم که به نظرتون کلا شرکت در کلاس (تک مهارتی) بهتره یا اینکه ادم یه سره معلم خصوصی بگیره بهتره ؟؟؟ کلا خصوصی بهتره یا کلاس.
    لطفا راهنمایی کنید.
    سلام
    اگر میخواید کلاس برید برای اسپیکینگ توصیه میکنم حتما کلاس خصوصی برید. کلاس های معمولی فرصت نمیشه شما زیاد صحبت کنید و بنابراین اسپیکینگ شما قوی نمیشه. اما کلاس خصوصی تمرکز روی شماست و خیلی خوب نتیجه میده.
    ولی برای رایتینگ فرقی نمیکنه. چون توی کلاس ها معمولا فقط نکات گفته میشه. بعد یه موضوع میدن که شما بنویسید و برای جلسه بعد براتون تصحیحش میکنن. پس فرقی نمیکنه کلاس خصوصی باشه یا عمومی.

رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط yasminnsr نمایش پست ها
    سلام به همگی،من 1 تیر وقت سفارت دارم وباید IELTS 5.5-6 بگیرم،و تازه میخوام شروع کنم زبانم بد نیست ولی خوب اصلا رو مهارتام کار نکردم.سوالی ک داشتم اینه اگر لطف کنید پاسخ بدین-آیا برای 1 تیر ک وقت سفارت دارم باید مدرکم آماده باشه یا میتونم بگم امتحان شرکت کردم هنوز جوابش نیومده چون مثل اینکه 2 هفته طول میکشه جوابش بیاد و در این صورت باید من 15 خرداد امتحان بدم که یعنی اینظوری فقط 21 روز وقت دارم که اینظورب بعیده بتونم نمره 5/5-6 بگیرم آیا میتونم؟؟؟
    سلام
    برای سفارت همه مدارک شما باید تکمیل باشه. برای همین شما باید حدود دوهفته زودتر ازمون بدید تا اون موقع جوابش بیاد.
    اگر 5.5 هم میتونید داشته باشید که نگران نباشید. گرفتن این نمره ویا حتی 6 راحته. یه کلاس خصوصی اگر بتونید سریع ثبتنام کنید احتمالا میتونید نتیجه بگیرید. کتابهایی که توی پست های قبل معرفی کردم هم شما میتونید استفاده کنید.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط meisamal نمایش پست ها
    سلام

برای مهارت های رایتینگ و محاوره همیشه توصیه می کنم کلاس های معتبر بروید چون متن نوشتاری شما و مکالمه شما بایستی توسط افراد با مهات بالا تصحیح گردد. در مهارت های ریدینگ و شنیداری با تمرین و پشتکار خودتون امکان گرفتن نمره بالا است.

ارادت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)