صفحه 340 از 353 نخستنخست ... 240290330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,391 تا 3,400 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

من مطالب دو سال گذشته این Thread را مرور کردم. خلاصه این بررسی را اینجا می گذارم شاید به درد دیگران هم بخورد.

کتاب ها و منابع خیلی مختلفی در اینجا معرفی شده اند. تعدادی از اونها که پر تکرار تر از همه بوده اند به این ترتیب هستند:

1- Cambridge official guide to IELTS
    2- Cambridge Complete IELTS (3 volumes, first of them is useful for Band 5.0) تعدادی از موسسات آموزش IELTS از روی این کتاب درس می دهند. کتاب یک مقدماتی و کتاب دو متوسط است است. – این سری کتاب ها خیلی معروف هستند و توسط خیلی افراد توصیه شده اند
    3- Cambridge Vocab for IETLS
    4- کتابی از یک نویسنده ایرانی به نام معمار زاده برای Writing
    5- Cambridge Grammar for IELTS
    6- Cambridge IELTS Tests Series

به طور خلاصه کتاب های کمبریج خیلی زیاد توصیه شده اند.

برخی نکات که در بخش های مختلف دیدم و ممکن است برای بقیه هم مفید باشد:

· نمی شود برای هر کسی نسخه یکسانی پیچید. بعضی ها زودتر یاد می گیرند و بعضی ها دیرتر
    · اولین کار برای امتحان IETLS این است تعیین سطح شوید. یعنی نمره فعلی تان در بیاید. بعدش اگر سطح متوسط باشید، یعنی 4 تا 6 پس می توانید Self-Study هم بخوانید. اگر پایین تر هستید کلاس بروید.
    · اگر فرصت خیلی کمی برای امتحان دارید بهتر است فقط تمرین کنید. نه این که تازه بشینید زبان مطالعه کنید.
    · یک تکنیک خوب برای گوش دادن: از روی صدا پیش بروید. هر سه ثانیه مکث کنید و آنچه را شنیده اید را روی کاغذ بنویسید. یعنی transcript کنید. این طوری هم گوش دادن خوب می شود. هم حافظه شنیداری خوب می شود و هم املای لغات یاد گرفته می شود.
    · یک تکنیک رایتینگ: هر چیزی که می نویسید را چند روز بعد دوباره مرور کنید. این طوری راحت تر می شود غلط ها را فهمید.
    · گوش دادن به رادیوهای خارجی، روزنامه ها و پادکست‌هایی مثل BBC 6 Minutes
    · برای کلاس رفتن و دوره رفتن روی موسساتی حساب باز کنید که کارشان صرفاً IELTS است.
    · بخش قابل توجهی از این تاپیک به Self-Study و منابع اختصاص پیدا کرده است. یکی از دوستان پیشنهاد داده بود که یک تاپیک جدا برای Self-Study ایجاد بشود و همه مراحل در آن توضیح داده شود.
    · یک راهنمایی خوب در مورد رایتینگ: به نظر من اگه خودتون توی نوشته اتون دقیق بشید و به چشم مصحح نگاش کنید خیلی از نکات رو متوجه میشید، اینکه آیا از تمام زمان ها در نوشته استفاده کردید؟ سعی کردید گرامر های پیشرفته استفاده کنید. دامنه لغات استفاده شده در چه سطحیه و اینکه آیا مطلبتون دقیقا در راستای سوال هست یا نه.
    · برنامه ABC Australia هست که سه فصل برنامه برای آمادگی آیلتسه

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط zeushera نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من چند وقتیه که دارم میخونم و هفته پیش یه آزمون ماک دادم. نتایجش اینجوری شد:
    Speaking:7.5
    Writing:5
    reading :7
    listening :6.5
    من حدود یک ماه و نیم وقت دارم که آزمون اصلی رو بدم و به نمره بالای 8 احتیاج دارم. کسی منبع خوب برای بالا تر بردن نمره تو مهارت هایی که خوبه اوضام و تقویت رایتینگم که بتونم اورال 8 بگیرم رو میشناسه که معرفی کنه؟
    به احتمال قریب به یقین ، در مدتی که گفتید نمی تونید چنین افزایش بزرگی رو ایجاد کنید. بعلاوه نمره ی اسپیکینگ شما در آزمون واقعی کمتر خواهد شد ولی نمرات ریدینگ و لیسنینگ رو در همین ظرف زمانی و با تمرین روی کتاب های کمبریج (همون منابع اصلی آزمون و Official) می تونید به 7.5 برسید. به نظر من نمره ی کل شما چیزی مثل 6.5 یا 7 خواهد شد.

نکته مهمتر برای شما اینه که به آزمون دیگری شیفت کنید که حداقل یک آزمون استاندارد و عادلانه باشه. در این حالت نتیجه ی بهتری از زحمات تون خواهید گرفت :

مشکلات در نمره دهی غیر عادلانه و غیر استاندارد در آزمون IELTS به همراه راه حل مشکل!!

Junior Member

سلام
    من حدودا دو ماه وقت دارم و نمره ایلتس 8 برای هر اسکیل میخوام، چند ماه پیش تافل دادم و 109 شدم (R:30 L:29 S:24 W:26)
    چه منابعی بخونم؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirglp نمایش پست ها
    سلام
    من حدودا دو ماه وقت دارم و نمره ایلتس 8 برای هر اسکیل میخوام، چند ماه پیش تافل دادم و 109 شدم (R:30 L:29 S:24 W:26)
    چه منابعی بخونم؟
    با چنین سطح زبانی ، ظرف 2 ماه آینده نمره ی آیلتس 8 در انتظار شماست. به لینک زیر برید و فقط روی کتاب های کمبریج وقت بزارید:

https://sarzaminedanesh.com/%D8%AF%D...4%D8%AA%D8%B3/

یا

https://www.languagecentre.ir/downlo...ge-ielts-books

یا

https://www.langdownload.com/downloa...4%D8%AA%D8%B3/

ولی شما برای چه هدفی قراره آیلتس بدید؟؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirglp نمایش پست ها
    سلام
    چه منابعی بخونم؟
    در پاسخی که به شما دادم ، با فرض این بود که نمره ی کل رو 8 میخواهید. اگر منظورتون نمره در هریک از بخش ها باشه که هرگز به چنین نمره ای دست پیدا نخواهید کرد. حتی اگر نمره ی تافل رو 120 از 120 باشید ، هرگز نمی تونید اسپیکینگ آیلتس رو 9 بگیرید. در خصوص رایتینگ آیلتس هم هرگز نمی تونید 8 یا 8.5 بگیرید. حتی اگر بعد از تافل 120 یکسال فقط روی آیلتس وقت بزارید ، همچنان این نمرات رو به شما نخواهند داد.

نمرات تافل شما خوب بود ولی دقت کنید که بنده نمره ی تافل 119 داشتم ولی با 2 بار آیلتس دادن نتونستم نمرات لازم رو از آیلتس کسب کنم. یعنی برای نمره ی Overall مشکلی نبود و هر دو بار 8 گرفتم ولی اگر به تفکیک هر بخش نگاه کنیم ، هر دوبار یکی از رایتینگ یا اسپیکینگ رو 6.5 گرفتم. این یک روال مسموم در آزمون آیلتس هست و موضوع به کیس بنده و حتی کشور ایران خلاصه نمیشه

بصورت خلاصه ، نمراتی که گفتید امکان پذیر نیستن و شما نمی تونید در هر بخش نمره ی 8 رو بگیرید. در واقع اگر رایتینگ و اسپیکینگ رو همزمان تونستید 7 بگیرید ، کلاهتون رو بندازید هوا ، ولی 8 غیر ممکن هستش
    ویرایش توسط behnam10 : May 18th, 2018 در ساعت 03:32 AM

Junior Member

سلام دوستان . وقت بخیر .
    من میخوام امتحان ایلتس اکادمیک بدم و در 3 اسکیل listening - reading - speaking مشکلی ندارم . اما در writing خیلی مشکل دارم البته من به صورت
    Self-Study دارم اماده میشم . فرصت کلاس رفتن هم ندارم و با توجه به خوب بودنم در 3 اسکیلی که ذکر کردم میخوام امتحان بدم اما این writing نمیذاره !!!!!!
    حالا نظر شما چیه ؟؟ کتاب خاصی هست که با خوندش بشه تو این اسکیل 7 گرفت ؟؟؟ نظر خاصی یا تکنیکی هست در مورد تمرین کردن writing ؟؟ خلاصه اگر چیزی به ذهنتون میرسه کمک کنید میشم . با تشکر فراوان .

Member
    رشته و دانشگاه

والا خیلی چیزا به ذهنمون میرسه و قبلا هم مفصل گفتیم!

در ماه های اخیر بدون عوض شدن سطح زبان ، بنده در 2 آزمون آیلتس شرکت کردم. دفعه اول رایتینگ 6 دادن (قبل از اعتراض) و دفعه دوم 7.5

البته سطح زبان من تافل 118 هستش که طبق استاندارد موسسه ETS (قوی ترین موسسه زبان جهان) میشه معادل آیلتس 9 و اصولاً باید رایتینگ 8.5 برای آیلتس بدن که هرگز چنین نمره ای به کسی نمیدن

اما اول شما باید ببینید که برای چه هدفی قراره آیلتس بدید. احتمالا برای همون هدف ، مسیر آسان تری خواهد بود که میتونید آزمون های استاندارد تری بدید تا بیخودی با آیلتس دادن ، خودآزاری نکرده باشید . . .

در مورد اسپیکینگ آیلتس هم خیلی مطمئن نباشید. درسته که به اندازه ی رایتینگ فاجعه بار نمره نمیدن ، ولی ممکنه در این قسمت هم نمره ی کمتر از 7 بگیرید. بنده دفعه اول 7 گرفتم برای اسپیکینگ و دفعه دوم 6.5 این در حالی هست که نمره ی اسپیکینگ تافل بنده که اون رو هم حدودا دوماه قبل دادم ، 29 از 30 هست و طبق معادل سازی رسمی میشه معادل 8.5 یا 9 در آیلتس که باز هم از این خبرا نیست که به کسی اسپیکینگ 9 بدن البته برای بخش های شنیداری و خواندن میشه حتی 9 گرفت چون دیگه سلیقه ی تصحیح کننده دخالتی نداره و از روی کلید و پاسخنامه تصحیح میشه. بنده اخیرا هر دو بخش رو 9 گرفتم و شدنی هست. خلاصه ی نتایج آزمون های اخیر بنده در لینک زیر هستش:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2528463
    ویرایش توسط behnam10 : May 30th, 2018 در ساعت 01:32 PM

Member
    رشته و دانشگاه

با سلام

پرسش و پاسخ زیر بین بنده و یکی از دوستان در قالب پیام خصوصی هست که با حذف نام ایشون اینجا میزارم چون به نظرم برای دیگر کاربران هم مفید هست:

نقل قول نوشته اصلی توسط XXX
    سلام بهنام جان
    من پیاما شما رو خوندم و بطورکلی قصد کردم که از آیلتس به تافل سوییچ کنم.البته قبلا میخواستم pte بخونم ولی خب خیلی دانشگاها قبولش نداشتن.الان .... دوسال وفت دارم و میخوام رو زبان بزارم و نمره بالا بگیرم.سطحم با آیلتس ۵.۵ تا ۶.ریدینگ و لیسینیگ بالای ۶ و رایتینگ و اسپینگ هم پایین ۵.۵ میشدم.
    ۵۰۴ و اسنشیال تافل و ۱۱۰۰ و... ی سری کتابای معروف لغت و خوندم اما هیچکدوم اکتیو نیست کلماتش برام.اون پست هایی که برای تافل شما گذاشتی رو خوندم.صدرصد قصد دارم بعد تافل gre بدم ولی خب هنوز اول راهم.
    میخوام بدونم حالا ۵۰۴ که آسونه و هنوز حفظم.ولی ۱۱۰۰ فعلا بخونم؟کتاب ۴۰۰ یا اسنشیال دوباره نخونم؟
    و بطور کلی فعلا فقط کلمه بخونم؟شما پیشنهادی داری برای اکتیو خوندن لغت؟ممنون میشم یه مشاوره بدی؟و یک کتاب خوب معرفی کنی...البته میدونم ک tpo از همه بهتره ولی میخواستم با شرایطی ک دارم و وقتم یک مشاوره جدا بگیرم اگه امکانش باشه
    با تشکر فراوان
    موفق باشید

با سلام

لطفاً منظور تون رو از اکتیو خوندن لغت کمی باز کنید برام. صد البته که باید با مثال های متعدد و تلفظ اون مثال ها ، لغت بخونید

بله پیشنهاد قطعی من به شما اینه که چون وقت دارید و چون قصد GRE هم دارید فعلاً 6 ماه به صورت جدی لغت بخونید.

من تمایل دارم که به شما مشاوره ی جدا بدم ولی باور کنید همون پست های زیر که گفتم و سایر مطالبی که نوشتم برای کیس شما هم کاملا کاربرد داره. کلاً پیشنهاد من اینه که به مراحلی که در پست های متعدد گفته بودم عمل بکنید!!

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523829

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523996

فقط در مورد لغت بزارید یک راهکار جایگزین هم به شما بدم:

به لینک زیر برید و نسخه ی سوم از کتاب رو دانلود کنید:

https://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?57684-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%D9%86-(-Kaplan-GRE-Exam-Verbal-Workbook-)&p=1120451&viewfull=1#post1120451

در آخر این کتاب یک مینی دیکشنری هست که فوق العاده هستش. من نسخه ی سوم از کتاب رو خوندم ولی در لینک بالا نسخه ی ششم هم هست که میتونی نگاهی به اون بندازید. بعلاوه لغت های کاپلان رو قبلا بعضی دوستان به فلش کارت تبدیل کردن و در لینک زیر آماده گذاشتن. من توصیه می کنم خودتون فلش کارت بسازید ولی اگر وقت تون کم بود می تونید نگاهی هم به لینک زیر بندازید

https://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?66970-%DA%A9%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%AA-%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C-(Kaplan-GRE-Minidictionary-for-Anki)&p=1301282&viewfull=1#post1301282

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Degree in IT from Shiraz University

سلام دوستان گرامی
    لطفا و لطفا در صورت امکان پاسخ پست پایین رو دوستان با تجربه / اساتید آیلتس / یا دوستانی که مسیر رو از پیش رفتن، من رو راهنمایی بفرمایند.
    من دو سال پیش امتحان آیلتس جنرال دادم و نمرات زیر رو کسب کردم. L 6.5, R 6.5, W 6.5 , S7
    یک سال و نیم هست که در کشور انگلیسی زبان کار میکنم. اسپیکینگ و لیسینینگم اینوالو بود.
    حال قصد دارم امتحان آیلتس آکادمیک بدم. و نمرات زیر رو نیاز دارم. همه اسکیل ها 6.5 به جز رایتینگ که باید 7 بگیرم.
    سوالم این هست، روزی یک تا دو ساعت تایم دارم. چه مدت زمانی طول مبکشه تا آماده بشم برای کسب نمره 7 رایتینگ ؟ چه منابعی رو پیشنهاد میدین؟
    سپاس از وقتی که صرف میکنید.
    اگه از پاسخ رضایت داشتید، لطفا دکمه *اضافه کردن به امتیاز کاربر رو بزنید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mistak نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    لطفا و لطفا در صورت امکان پاسخ پست پایین رو دوستان با تجربه / اساتید آیلتس / یا دوستانی که مسیر رو از پیش رفتن، من رو راهنمایی بفرمایند.
    من دو سال پیش امتحان آیلتس جنرال دادم و نمرات زیر رو کسب کردم. L 6.5, R 6.5, W 6.5 , S7
    یک سال و نیم هست که در کشور انگلیسی زبان کار میکنم. اسپیکینگ و لیسینینگم اینوالو بود.
    حال قصد دارم امتحان آیلتس آکادمیک بدم. و نمرات زیر رو نیاز دارم. همه اسکیل ها 6.5 به جز رایتینگ که باید 7 بگیرم.
    سوالم این هست، روزی یک تا دو ساعت تایم دارم. چه مدت زمانی طول مبکشه تا آماده بشم برای کسب نمره 7 رایتینگ ؟ چه منابعی رو پیشنهاد میدین؟
    سپاس از وقتی که صرف میکنید.
    آیلتس آکادمیک رو چه کسی از شما خواسته؟ آیا نمی تونید بجای اون نمرات آزمون تافل یا PTE رو ارسال کنید؟

کتاب های زیر رو میتونید در گوگل سرچ کنید و بصورت پی دی اف و رایگان دانلود کنید:

Barron's Writing for the IELTS
    Essential Writing for IELTS
    IELTS Advantage Writing Skills
    IELTS Writing Right
    Improve your writing skills for ielts

این کتاب ها میتونن به شما کمک کنن ولی نمره ای که دریافت خواهید کرد غیر منطقی هست و ممکنه همون 6.5 رو تکرار کنید . . .

در صورتی که بتونید آزمون تافل رو بدید ، بدون دغدغه نمرات لازم رو خواهید گرفت. مثلا رایتینگ 25 برای شما که خارج از کشور زندگی کردید بسیار آسان خواهد بود.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)