صفحه 341 از 353 نخستنخست ... 241291331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,401 تا 3,410 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

سلام به همه دوستان. سوالی که من داشتم این هست: نیاز به آیلتس 6 و یا معادل اون در تافل رو برای آذرماه دارم. دو سال پیش یکی از دوستانم با تافل 74 تونسته در دانشگاه مورد نظرم پذیرش بگیره. سطح زبانم متوسط هست و روزی 6 ساعت فرصت مطالعه دارم. پیشنهاد می کنید بر روی تافل کار کنم یا آیلتس؟

چون معادل آیلتس در تافل بازه زیادی رو شامل میشه و حس می کنم اگر تافل شرکت کنم، و دانشگاه معادلش رو در نظر بگیره شانس قبولیم بیشتره

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط basirifar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. سوالی که من داشتم این هست: نیاز به آیلتس 6 و یا معادل اون در تافل رو برای آذرماه دارم. دو سال پیش یکی از دوستانم با تافل 74 تونسته در دانشگاه مورد نظرم پذیرش بگیره. سطح زبانم متوسط هست و روزی 6 ساعت فرصت مطالعه دارم. پیشنهاد می کنید بر روی تافل کار کنم یا آیلتس؟

چون معادل آیلتس در تافل بازه زیادی رو شامل میشه و حس می کنم اگر تافل شرکت کنم، و دانشگاه معادلش رو در نظر بگیره شانس قبولیم بیشتره
    رشته تون رو نگفتید تا بشه با اطمینان پاسخ داد. برای تافل درسته که دانشگاه ها عددی مثل 90 یا 100 رو به عنوان حداقل نمره ی لازم اعلام می کنن ولی نمرات بالاتر برای پذیرش و خصوصا حمایت مالی اثر مثبت داره. به صورت خاص برای TA و RA نمرات بالای 110 پیام بسیار مثبتی رو در خصوص شما منتقل میکنه. در مورد آیلتس هم همینه یعنی وقتی میگن حداقل 7 میخواهیم ، اگر شما 8 گرفته باشید نسبت به رقبا وضع بهتری دارید. این مطلب در وبسایت برخی دانشگاه ها مثل برکلی هم گفته شده.

به رغم توضیحات بالا میشه گفت که گرفتن آیلتس 6 آسون تر از تافل 80 هست چون تافل به لیسنینگ قوی وابسته هستش. ولی اگر من جای شما باشم هدفم رو روی نمرات بالای آزمون زبان تعریف می کنم و برای نمرات بالا ، تافل آزمون استاندارد تری هست و وضعیت بی معنا در نمره دهی آیلتس رو قبلا مفصل بحث کرده بودیم:

مشکلات در نمره دهی غیر عادلانه و غیر استاندارد در آزمون IELTS به همراه راه حل مشکل!!

این روزا خیلی راحت در رایتینگ آیلتس به خلق الله 5.5 میدن و با این نمره در کارنامه ی آیلتس مطمئن باشید شانس پذیرش شما به شدت کم میشه چون دوره های فوق لیسانس و دکترا نیاز به کار پژوهشی و نگارش مقاله داره و رایتینگ 5.5 پیام بسیار منفی به دانشگاه ارسال میکنه. پس توصیه می کنم در هدف گذاری تجدید نظر کنید و روی نمرات بالای زبان سرمایه گذاری کنید و تافل بدید.

Junior Member

ممنون از پاسختون. رشته من کامپیوتر هست و برای مقطع ارشد برای کشور ترکیه قصد دارم اقدام کنم. زمان من کم هست و همین مساله باعث میشه آدم استرس بگیره

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط basirifar نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. رشته من کامپیوتر هست و برای مقطع ارشد برای کشور ترکیه قصد دارم اقدام کنم. زمان من کم هست و همین مساله باعث میشه آدم استرس بگیره
    انتظارتون از نمره بسیار پایین هست و کاملا در زمانی که گفتید در دسترس هست. ولی توصیه ی من اینه که تافل بدید و هدف گذاری رو روی تافل 90 و حتی 100 قرار بدید. اگر روش صحیحی برای مطالعه داشته باشید ، تا آذر ماه تافل 90 شدنی هست و اگر حسابی وقت بزارید و درست قدم بردارید ، حتی 100 هم محتمل هستش:

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523829

https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2523996

البته مطالب بیشتری برای آزمون تافل نوشتم که اگر تمایل داشتید میتونید در ادامه ی پست های بالا و در همون تاپیک ها مطالب رو بخونید.

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Degree in IT from Shiraz University

ممنون از پاسخ شما

تافل هم قبول میکنند. رایتینگ 27 بقیه اسکیل ها 20 و مجموع باید بالاتر از 100 باشه.
    pte هم رایتینگ 65 ، بقیه اسکیل ها 58 و اورال 65 لازمه.
    با رایتینگ آیلتس آشنایی دارم. دو مقاله لاتین دارم.
    سپاس از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    آیلتس آکادمیک رو چه کسی از شما خواسته؟ آیا نمی تونید بجای اون نمرات آزمون تافل یا PTE رو ارسال کنید؟

کتاب های زیر رو میتونید در گوگل سرچ کنید و بصورت پی دی اف و رایگان دانلود کنید:

Barron's Writing for the IELTS
    Essential Writing for IELTS
    IELTS Advantage Writing Skills
    IELTS Writing Right
    Improve your writing skills for ielts

این کتاب ها میتونن به شما کمک کنن ولی نمره ای که دریافت خواهید کرد غیر منطقی هست و ممکنه همون 6.5 رو تکرار کنید . . .

در صورتی که بتونید آزمون تافل رو بدید ، بدون دغدغه نمرات لازم رو خواهید گرفت. مثلا رایتینگ 25 برای شما که خارج از کشور زندگی کردید بسیار آسان خواهد بود.
    اگه از پاسخ رضایت داشتید، لطفا دکمه *اضافه کردن به امتیاز کاربر رو بزنید.

سلام
    خسته نباشید
    من پارسال امتحان تافل دادم و نمراتم واسه هر اسکیل به این صورت بودش: R23 L24 S26 W26
    حالا الان نیاز دارم که امتحان IELTS General بدم. خواستم یکم راهنماییم کنید که از کدوم منابع شروع کنم و چه چیزهایی بخونم که بتونم نمره 7 یا 7.5 بگیرم.
    ممنون از همگی

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa0000 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    من پارسال امتحان تافل دادم و نمراتم واسه هر اسکیل به این صورت بودش: R23 L24 S26 W26
    حالا الان نیاز دارم که امتحان IELTS General بدم. خواستم یکم راهنماییم کنید که از کدوم منابع شروع کنم و چه چیزهایی بخونم که بتونم نمره 7 یا 7.5 بگیرم.
    ممنون از همگی
    قبل از هر چیز بفرمایید چرا به آزمون IELTS General نیاز دارید و چه کسی این رو از شما خواسته. هر چه بیشتر توضیح بدید ، برای شما توصیه ها دقیق تر خواهد بود . . .

Junior Member

دوست عزيز من سؤالم رو توي اون قسمت هم پرسيدم ممنون ميشم منو راهنمايي كني
    من يكساله كه دارم روي ايلتس وقت ميذارم
    رزومه خوبي دارم از دانشگاههاي رنك زير بيست استاد جذب كردم اما زبانم خيلي اذيتم ميكنه
    سه بار امتحان دادم و ٦ ميشم !!!

خواستم بدونم اگر برم سراغ تأفل خيلي ساختار متفاوتي داره ؟! وقتمو باز ميگيره تا سيستم اونو ياد بگيرم ؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10 نمایش پست ها
    رشته تون رو نگفتید تا بشه با اطمینان پاسخ داد. برای تافل درسته که دانشگاه ها عددی مثل 90 یا 100 رو به عنوان حداقل نمره ی لازم اعلام می کنن ولی نمرات بالاتر برای پذیرش و خصوصا حمایت مالی اثر مثبت داره. به صورت خاص برای TA و RA نمرات بالای 110 پیام بسیار مثبتی رو در خصوص شما منتقل میکنه. در مورد آیلتس هم همینه یعنی وقتی میگن حداقل 7 میخواهیم ، اگر شما 8 گرفته باشید نسبت به رقبا وضع بهتری دارید. این مطلب در وبسایت برخی دانشگاه ها مثل برکلی هم گفته شده.

به رغم توضیحات بالا میشه گفت که گرفتن آیلتس 6 آسون تر از تافل 80 هست چون تافل به لیسنینگ قوی وابسته هستش. ولی اگر من جای شما باشم هدفم رو روی نمرات بالای آزمون زبان تعریف می کنم و برای نمرات بالا ، تافل آزمون استاندارد تری هست و وضعیت بی معنا در نمره دهی آیلتس رو قبلا مفصل بحث کرده بودیم:

مشکلات در نمره دهی غیر عادلانه و غیر استاندارد در آزمون IELTS به همراه راه حل مشکل!!

این روزا خیلی راحت در رایتینگ آیلتس به خلق الله 5.5 میدن و با این نمره در کارنامه ی آیلتس مطمئن باشید شانس پذیرش شما به شدت کم میشه چون دوره های فوق لیسانس و دکترا نیاز به کار پژوهشی و نگارش مقاله داره و رایتینگ 5.5 پیام بسیار منفی به دانشگاه ارسال میکنه. پس توصیه می کنم در هدف گذاری تجدید نظر کنید و روی نمرات بالای زبان سرمایه گذاری کنید و تافل بدید.
    رزومه خوبي دارم از دانشگاههاي رنك زير بيست استاد جذب كردم اما زبانم خيلي اذيتم ميكنه

خواستم بدونم اگر برم سراغ تأفل خيلي ساختار متفاوتي داره ؟! وقتمو باز ميگيره تا سيستم اونو ياد بگيرم ؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط missy نمایش پست ها

خواستم بدونم اگر برم سراغ تأفل خيلي ساختار متفاوتي داره ؟! وقتمو باز ميگيره تا سيستم اونو ياد بگيرم ؟
    در تاپیک دیگه هم پرسیده بودید و جواب شما رو با جزئیات دادم. در کل مشکلی نیست و انتخاب عاقلانه ای خواهد بود

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)