صفحه 342 از 353 نخستنخست ... 242292332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,411 تا 3,420 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

با سلام به همه دوستان
    من ميخواستم تقريبا ٤-٥ ماه ديگه آزمون آيلتس آكادميك بدم، و تا سطح FCE يا pre IElTS رو در موسسه شكوه گذروندم به نظر دوستان ابتدا خودم با منابع خوب بخونم و مثلا ماه اخر فقط جهت رفع اشكال چند جلسه معلم خصوصي بگيرم خوبه يا اينكه از حالا در موسسات كلاس بگذرونم و با كلاس پيش برم ؟

و يك نكته اينكه نه خيلي كلاس محورهستم و نه خيلي متكي به خود تقريبا در مطالعه ميانه هستم
    سپاس

Junior Member

سلام به همگی
    من برای شش ماه آینده نیاز به ارایه مدرک آیلتس جنرال ۷ دارم. برای گرفتن ویزای کاری. الان سطح آیلتسم رو ۵.۵ تعیین کرده استاد سابقم چون یک سالی رها کردم و نیم نمره افت کردم. قصد دارم ۵ ماهش رو فشرده بخونم و ماه آخر رو معلم خصوصی بگیرم. قبلن ده جلسه معلم خصوصی داشتم و با کلیات ساختار آزمون آشنام کرده. میشه لطفن برای سلف استادی در منزل راهنماییم کنید چه کتابهایی بخرم و فشرده بخونم؟الان سریع مشغول مرور کتایهای word آکسفورد هستم.

Junior Member Amir آواتار ها

سلام با توجه به اینکه سطحتون در حدود 5.5 هست به نظر بنده توی این مدت تا می تونید روی Practice Test های Cambridge کار کنید تا از تمرین سوالات مهارت بدست بیارین. وبسایت زیر هم به شدت توصیه می کنم. با دیدن ویدئوهاش اطلاعات بسیار مفیدی برای بالا آوردن سطح نمرتون بدست میارید.
    www.ieltsliz.com
    پاینده باشید.

Junior Member

ممنونم وقت گذاشتین و پاسخ دادین.
    یعنی همین دوره کتابهای تست کمبریج رو کامل بزنم منو به نمره ۷ خواهد رسوند؟
    به شدت دنبال منبع ویدیویی برای تقویت مکالمه و لیستنینگ هستم، چون تو محل کارم بیشتر میتونم با هندزفری روشون تمرکز کنم. امیدوارم این سایت که معرفی کردین بتونه کمکم کنه.
    تو این سایت خیلی متنوعن منابع پیشنهادی بچه ها و متاسفانه یه سردرگمی عجیب ایجاد میکنه...

Member
    رشته و دانشگاه
    Rice University - Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    من طی 2 سال اخیر حداقل 7 بار آزمون آیلتس دادم.جنرال و آکادمیک. اگر این وقت و هزینه را سر تافل یا PTE صرف می کردم قطعا نمره مورد نظرم و می گرفتم. به شکل واضحی آیلتس به صورت بیزنس در اومده. اصلا روی نتایج آزمون ماک زا نتایج کیمبریج ها حساب نکنید. هر چی گرفتید 1 نمره پایین تر حساب کنید.
    واقعیت این که با توجه به اینکه هدف اکثر ایرانیها کشورهایی است که آیلتس گزینه اولشون همه فوکوس کردن رو آیلتس. بنابراین این موسسه هم سعی داره از این راه بیشترین درآمد را کسب کنه. دوستی داشتم که برای استرالیا نیاز به 4 اسکیل 7 داشت. 11 بار آزمون آیلتس داد ولی نمره مورد نظر و نگرفت. همیشه 1 اسکیل کم می آورد.رفت ترکیه PTE داد و در اولین ازمون نمره مورد نظر و آورد!
    با توجه به اینکه برای استرالیا و کانادا به جای آیلتس میشه از تافل و PTE هم استفاده کرد، اکیدا توصیه میشه ریسک نکنید و روی آیاتس متمرکز نشید. بهتره روی اون 2 تا کار کنید. چون تافل همچنان استاندارده و سطحش تغییری نکرده.همچنین میزان تاثیر سلیقه در اون هم کمتره. PTE هم که عالیه. چون شما کلا با انسان کاری ندارید و مخاطب شما فقط کامپیوتر
    افراد زیادی هستن که دفعات بالا مثلا 10 بار آیلتس دادن. فرق اونا با شما اینه که نمیان اینجا تجربه شون رو به اشتراک بزارن چون خجالت میکشن بگن انقدر زمان و پول رو صرف اینکار کردن و دست آخر هم نمرات لازم رو نگرفتن.

من 2 با آیلتس دادم و هر 2 بار با کمی صحبت با سایر شرکت کنندگان متوجه شدم که حرف زدن عادی خودشون رو هم فراموش کردن چون استرس دفعه ی n-ام رو دارن که باز هم قراره خراب کنن!

متاسفانه انقدر این قبیل دوستان تجارب شون رو نمیگن که یک عده ای فکر می کنن آیلتس یک آزمون استاندارد هست فقط بعضیا (مثل بنده) به خاطر سلیقه ی شخصی از این آزمون خوشمون نمیاد!!

این ایراد اساسی فرهنگی ایرانی ها هستش که نسبت به شرایط ظالمانه معمولا سکوت یا حتی کرنش می کنن و شرایط بی معنا برای مدت بسیار طولانی بر اونها حاکم میشه.

ویژگی دیگر ما ایرانی ها اینه که به خودمون زحمت نمیدیم یک کم مطالعه و تحقیق بکنیم. مثل مورچه ی کارگر فقط پشت سر هم آزمون میدیم و جیب یک آدم پست رو اون سر دنیا پر از پول می کنیم تا بیاد و روز به روز با وسواس بیشتر نمره بده!! چرا؟ چون اینکارش باعث میشه شما بجای 5 بار 10 بار بری و پول آزمون رو بپردازی.

اینهمه ما در تاپیک های مختلف برای خود این دوستان گفتیم که زمان و هزینه ی با ارزش رو پای این آزمون غیر استاندارد نزارین. اصلا دوستان به خودشون زحمت نمیدن صفحات قبلی تاپیک ها رو بخونن. مدام سوالات تکراری و مدام نمایش بی اطلاعی محض هست. این فرهنگ من ایرانی و شمای ایرانی شده. در اون 2 باری که آزمون دادم بعد از صحبت با بغل دستی ها و افراد در صف ، متوجه شدم که فقر آگاهی بیداد میکنه. جالبه که با همین فقر اطلاعاتی ، اکثر دوستان سخنرانی هم می کنن و مثلا یکی از بچه ها در اونجا می کفت که «خيليا در رایتینگ آیلتس 8 و بالاتر میگیرن»!!!

بنده خدا نمیدونه که در کل ایران تقریباً یکساله که هیچکس 8 نگرفته ، حتی مدرسین آیلتس. امان از ناآگاهی و این فرهنگی که من و شما پیدا کردیم!!

Junior Member

سلام دوستان
    آیتلس ۶٫۵ آکادمیک تا یک سال دیگه نیاز دارم. قبلا یکم تفریحی انگلیسی خوندم و دو تا کلاس رفتم به تازگی یکی American English File 1 و توی همون آموزشگاه (جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی اصفهان) Solutions Elementary در نهایت تقریبا هیچی یاد نگرفتم تو این کلاسها با اینکه همیشه بالاترین نمره رو می گرفتم! آموزشگاه میگه که ۴ تا دو ماه دیگه که بیایی کلاس می تونی ۶٫۵ رو بگیری ولی من بعید می دونم!

دایره لغاتم بد نیست چون کتاب تخصصی و عمومی انگلیسی چندتایی خوندم.
    گرامرم افتضاحه ولی دارم essential grammar in use می خونم (خیلی هاش رو بلد نیستم یا بلدم ولی نمی تونم استفاده کنم).
    اسپیکینگ بدک نیست با بقیه که صحبت می کنم میگن خوبه ولی همش از جمله های ساده استفاده می کنی (بازم گرامر ضعیف)
    ریدینگ رو توی پیچوندن های آیلتس مشکل دارم که فک می کنم تمرین کنم بهتر میشه.
    لیسنینگ رو بازم توی اون پیچوندن هاش مشکل دارم.

یکمی هم مشکل مالی دارم!

با این اوضاع به نظرتون <کلاسای آموزشگاه رو ادامه بدم> یا <معلم خصوصی ارزون قیمت برای رفع اشکال و تمرین کردن با ساعت کم در هفته> بگیرم یا ایده دیگه ای دارید؟

سلام دوستان
    فقط میخوام به هموطنام خدمتی کرده باشم

آقایان و خانوم های محترم
    آیلتس ندید
    جدیدا به طور غیر منطقی رایتینگ و اسپیکینگش سخت شده (نمره نمیدن)
    ریدینگ آکادمیک هم به نظر من که اصلا منطقی نیست و برای یک مدت زمان کمی یه ریدینگش کلا سوال مفهومی هست!!

من هم تافل دادم و هم آیلتس
    تافل عالی بود
    آیلتس دانشگاه آزاد تهران بودم
    خیلی بد
    خیلی

Junior Member

خوب وقتی برای کانادا بخوای اقامت بگیری آزمون آیلتس رو میخوان

منظور من IELTS Academic هست
    شاید جنرالش اینطور نباشه اطلاع ندارم
    اما اصولا بجای IELTS Academic میشه تافل داد

سلام و وقت بخیر دوست عزیز و تمامی دوستان
    با این اوصافی که گفتید و نوشتین میشه گفت از خیلی لحاظ خوبید و به شخصه تقریبا شرایط مشابهی با شما داشتم و دارم
    به عنوان یه توصیه برادرانه میتونید روی complete ielts band کارو تمرکز کنین که موازی و شبیه آزمون های ایلتس میباشد و توی 3 رنک از 5 تا 7.5 میشه گفت سطح زبانتون رو میکشه بالا
    زیادم وقتتون رو نمیگره سطحتون و انگیزه و سرعتتون خوب باشه میشه 3و4ماهه کامل و خوب جمع بندی کرد
    به امید موفقیت شما و تمامی انسان های باانگیزه و با هدفمند
    موفق و شاد باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)