صفحه 344 از 353 نخستنخست ... 244294334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,431 تا 3,440 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Moderator
    mistak آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MS Degree in IT from Shiraz University

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

سلام دوست گرامی
    اینکه نمره ریدینگ و لیسینینگنتون 6 هست، خوبه، چون این دو مهارت در بازه زمانی بیشتری نسبه به دو مهارت دیگه تقویت میشه.
    چند تا نکته کلی رو خدمتتون به صورت پراکنده عرض میکنم و بعد برای هر مهارت جداگانه می نویسم.
    1. اگه انگیزه کافی برای دست یافتن به نمره مورد نظرتون دارین، باید هزینه کنید و مهم ترین هزینه، صرف زمان هست.
    2. زمانی که قراره اختصاص بدین، بهتره به صورت برابر به چهار تا مهارت اختصاص پیدا کنه. (مثلا اگه روزی 3 ساعت وقت میزارین به صورت مساوی به 4 تا 45 دقیقه تقسیم کنید برای چهار تا مهارت L,R,S, W)
    3. لغت رو در حین تمرین اون 4 مهارت یاد بگیرید (مثلا جمله یا عبارتی که تو راتیتنگ و اسپیکینگ خوشتون میاد رو تو نوت بوکتون بنویسید، مترادف و متضاد، اگه فرمال هست ستاره بزارید کنارش، صفت، فعل و اسم و ... بودنش رو مشخص کنید).
    4. گرامر رو هم در حین تمرین اون 4 مهارت یاد بگیرید. (عبارت شیک و جالب، مجهول ها، زمان های پر کاربرد مثل have+been+pp این قدر تکرار کنید تا ملکه ذهنتون بشه، اگه نکته گرامری ای براتون جالب هست و تو مهارت ها به صورت مکرر میبینید رو در و دیوار و تخته و شیشه و اینا بنویسید تا یه جورایی تو جو و شرایط زبان باشید)
    5. اگه یادگیری زبان رو به دو نوع شناخته شده، اکتیو و پسیو تقسیم کنیم. یادمون باشه که هر دو رو پیش ببریم و بیشتر اکتیو کار کنیم.
    6. منابعی مثل کمبریج و کامپلیت آیلتس که بیشتر از 4، 5 کتاب مناسب آیلتس داره برای رسیدن به نمره 6.5 کافی هست.
    ___
    مهارت ها:
    لیسینینگ:
    زمان های مرده تون رو(مسیر رفت آمد به محل کار، دانشگاه و ...) فایل های صوتی کمبریج که روزیهای قبل 45 دقیقه کار کردید، رو گوش کنید و تکرار کنید.
    تو خونه اگه یه جمله شنیدین، پاز کنید و بنویسید، حتی شده یه کلمه، دو باره تکرار کنیدو بعد از 4،5 تلاش نوشته تون رو با ترانسکریپت مقایسه کنید.
    ترانسکریپ رو بخونید و همزمان لیسینینگش رو گوش کنید.
    اگه جمله روتین و جالبی شنیدین، برای خودتون بنویسید که بتونید تو اسپیکینگ ازش استفاده کنید.
    اسپیکینگ:
    هر روز حداقل یه ربع صحبت کنید (تنها برای خودتون، صداتون رو ضبط کنید و گوش کنید و اصلاح کنید تا فلونسی و تنیشن قوی بشه)
    پارتنر انفرادی و گروهی مثلا اسکایپی پیدا کنید و هفته ای دو ساعت بحث آزاد داشته باشید.
    رایتینگ:
    پارتنر پیدا کنید، املاش رو تصحیح کنید اینکار خیلی تاثیر گذاره تا سرعت یادگیریتون بیشتر بشه.
    هر شب یه پاراگراف از خودتون بنویسید. یه پاراگراف هم رونویسی کنید مثل دوران ابتدایی برای یادگیری فارسی، اینکار اسپلینگ رو تقویت میکنه!
    نمونه رایتینگ های آخر کمبریج رو چند بار بنویسید فوق العاده مفید هست.

ریدینگ:
    هرچه بیشتر دامنه لغت و گرامرتون قوی باشه این مهارت براتون راحت تر میشه.
    تست های کمبریج رو بزنید و سوال به سوال تحلیل کنید که چرا درسته و چرا غلط.

خیلی موارد دیگه هست که الان یادم نمیاد.
    ببخشید برای پراکنده نویسی
    رسیدن به نمره 6.5 بستگی به میزان هزینه زمانی شما داره و بین 6 ماه تا 12 ماه طول میکشه.

پیروز و سرافراز باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirda نمایش پست ها
    سلام دوستان من برای پذیرش دکترا در کانادا یا استرالیا نیاز به ایلتس 6.5 دارم یه ازمون ازمایشی دادم در سفیر که L6 R6 W5 S5.5 و نمره کلیم 5.5 شد چجوری به نظرتون و تو چه مدتی خودم میتونم به ایلتس 6.5 برسونم؟
    ویرایش توسط mistak : August 2nd, 2018 در ساعت 12:24 PM
    اگه از پاسخ رضایت داشتید، لطفا دکمه *اضافه کردن به امتیاز کاربر رو بزنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Natural Resources Engineering-Environment

سلام میشه لطفا بگین چطوری با تست های کمبریج نمره حدودی خودمونو متوجه شیم؟
    فقط ریدینگ و لیسنینگ؟ از ۳۰ نمره است و اخرش به طور کلی میگه چه سطحی هستیم ولی مقیاس ۹ نمره ای نداره!

Member
    رشته و دانشگاه
    Natural Resources Engineering-Environment

من سطح زبانم خوبه ۳ سال قبل ۵۰۴ و اسنشل ورد رو خوندم و یه سری منابع مربوط به تافل رو پراکنده...الان می نوام واسه ایلتس ۷ به بالا بخونم میشه لطفا بگید
    ۱. چه منابعی رو بخونم و از چی شروع کنم؟
    نظر خودم اینه که اول افیشال گاید رو بخونم که هم زمان با فضای ایلتس هم اشنا شم و زودتر بتونم تمرینات رایتینگ و اسپیکینگ رو شروع کنم....
    و یک کتاب لغت مثل اکسفورد وکب فور ایلتس رو‌بخونم که لغاتی که فراموش کردم از ۵۰۴ و اینا یادم بیاد
    بعدش کتابهای کمبریج رو شروع کنم با تست ها... و ویدئوهای سایمون و رایان رو ببینم...
    به نظرتون کافیه؟ میخوام واسه ابان ازمون بدم..
    ۲.به نظرتون میتونم خودم با ازمون های کمبریج متوجه شم در چه سطحی هستم یا حتما باید ماک بدم؟
    ۳.کتابهای کمبریج رو از ۵ تا ۱۲ بخونم کافیه؟ یا ۵ خیلی قدیمی شده و کاربرد نداره؟
    (لیسنینگ های official ielts practice material (2009) رو متوجه میشم فقط به نظرم احتیاج دارم تکنیک یاد بگیرم و انقدر فایل های زیاد گوش کنم که مهارت هامو ارتقا بدم
    ۴. لطفا اگه برنامه و منبع دیگه ای پیشنهاد دارین بگین.
    ۵.روزی چند ساعت بذارم واسه ایلتس؟ تایمم ازاده ولی نگران کارهای اپلای هستم که اونقدری درگیر ایلتس شم که از اماده سازی مدارک و پیداکردن استاد و دانشگاه و اینا غافل شم...اگه لازم باشه که بیشتر بخونم، آخر آذر ازمون میدم
    ممنون
    ویرایش توسط mojita : August 4th, 2018 در ساعت 05:47 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojita نمایش پست ها
    سلام میشه لطفا بگین چطوری با تست های کمبریج نمره حدودی خودمونو متوجه شیم؟
    فقط ریدینگ و لیسنینگ؟ از ۳۰ نمره است و اخرش به طور کلی میگه چه سطحی هستیم ولی مقیاس ۹ نمره ای نداره!
    هر اسکیل ۴۰ تست داره. برای تخمین دقیق نمره از ielts calculator استفاده کنید. تعداد پاسخ صحیح رو توی این صفحه وارد کنید.
    بعد از یه مدت تعداد برای هر نمره ielts دستتون میاد
    https://www.examenglish.com/IELTS/IE...alculator.html

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط za_azari نمایش پست ها
    منم تقريبا هم سطح شما بودم و با يك برنامه منظم و فشرده به ٧/٥ رسيدم اصلا غير ممكن نيست منتها خيلي برنامه مشخص و دقيق داشتم استاد من صبح ٧من را بيدار مي كرد بايد زبان گوش ميدادم بعد جعبه لاتنر را چك مي كردم بعد ريدينگ كار مي كردم و....
    به نظرم كه حتما از جعبه لايتنر كمك بگيريد بدون اون امكان افزايش دامنه لغات شما وجود ندارد منم خودم هرگز استفاده نكرده بودم ولي واقعا معجزه كرد
    دقيقا يك ساعت بعد از بيداري و قبل خواب بايد ليسنيگ گوش مي كردم و اصل منابع هم كتاب ازمونهاي كنبريج و كتاب ووكب كنبريج بود كه استاد با ما كار مي كرد .

سلام
    امکانش هست موسسه یا استادی که داشتین بفرمایین؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinb1 نمایش پست ها
    سلام
    این که چه قدر زمان کافی هست فقط بسته به تلاش خودتون داره ولی من تو 45 روز از 6 به 7 رسیدم فقط تمرین درست مهمه نه تمرین زیاد! توانایی و شرایط با هم متفاوته من اصولا سلف استادی نیستم ولی اگر معلم خوب داشته باشم خیلی زود خودمو میکشم بالا. ببینید شما چجور شخصی هستین اگر خودتون تنهایی میتونید بخونید که منابع رو محدود مشخص کنید تا بتونید تمومشون کنید اگر نه که دنبال یه معلم خوب باشید که بتونه تو مدت کم تغییر زیادی ایجاد کنه بازم اگر کمکی از دستم بر بیاد من در خدمتم
    سلام میشه منابع که خوندین اعلام کنین و یا اگر از استاد یا موسسه کمک گرفتین.
    ممنون

Junior Member

با عرض سلام خدمت دوستان
    ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
    من باید برای 5 آبان ماه امتحان زبان انگلیسی بدم . حداقل نمره برای پذیرش از دانشگاه مورد نظر آیلتس آکادمیک 6 یا تافل 79 هست .
    سطح زبانم متوسط هست و فقط لغات کتاب 504 رو مسلط هستم .
    چندتا از کتابهای مورد نیاز برای آزمون آیلتس رو دارم مثل Grammar for IELTS - Complete IELTS - Essential Words for the IELTS و تا حدودی با سبک آزمون آیلتس آشنا هستم در صورتیکه درخصوص تافل و جزییاتش هیچی نمی دونم ( اینو از این بابت گفتم چون دیدم بعضی از دوستان بدلیل داستانهای اخیر آیلتس راجب سوییچ کردن به تافل نوشتن و خواستم بگم من می ترسم چون هیچ دیدی راجبش ندارم، اوضاع بدتر بشه ) .
    سوالم اینه که آیا می تونم در این مدت به حداقل نمره برسم؟
    لازمه کلاس یا معلم خصوصی داشته باشم ( اگر کسی رو می شناسید لطفا معرفی بفرمایید .)

پی نوشت :
    1-من اصولا توانایی درس خوندن بطور متوسط روزی 10 تا 12 ساعت رو دارم و از این بابت مشکلی نیست.
    2- کالج بین المللی آریام تضمین می کنه نمره آیلتس رو . البته گفت باید بیای تعیین سطح بشی و بعد بررسی بشه که آیا تو این مدت می تونیم تضمین کنیم برات یا نه.آیا کسی از این موسسه چیزی می دونه یا نه؟
    3- خیلی استرس دارم !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط za_azari نمایش پست ها
    منم تقريبا هم سطح شما بودم و با يك برنامه منظم و فشرده به ٧/٥ رسيدم اصلا غير ممكن نيست منتها خيلي برنامه مشخص و دقيق داشتم استاد من صبح ٧من را بيدار مي كرد بايد زبان گوش ميدادم بعد جعبه لاتنر را چك مي كردم بعد ريدينگ كار مي كردم و....
    به نظرم كه حتما از جعبه لايتنر كمك بگيريد بدون اون امكان افزايش دامنه لغات شما وجود ندارد منم خودم هرگز استفاده نكرده بودم ولي واقعا معجزه كرد
    دقيقا يك ساعت بعد از بيداري و قبل خواب بايد ليسنيگ گوش مي كردم و اصل منابع هم كتاب ازمونهاي كنبريج و كتاب ووكب كنبريج بود كه استاد با ما كار مي كرد .

سلام... ببخشید شما روزی چند ساعت زبان کار میکردین؟ من الان آیلتس 6.5 هستم میخوام واسه مهرماه 7 بشم بنظرتون امکانش هس؟ روزی چندساعت به زبان اختصاص بدم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinb1 نمایش پست ها
    سلام
    این که چه قدر زمان کافی هست فقط بسته به تلاش خودتون داره ولی من تو 45 روز از 6 به 7 رسیدم فقط تمرین درست مهمه نه تمرین زیاد! توانایی و شرایط با هم متفاوته من اصولا سلف استادی نیستم ولی اگر معلم خوب داشته باشم خیلی زود خودمو میکشم بالا. ببینید شما چجور شخصی هستین اگر خودتون تنهایی میتونید بخونید که منابع رو محدود مشخص کنید تا بتونید تمومشون کنید اگر نه که دنبال یه معلم خوب باشید که بتونه تو مدت کم تغییر زیادی ایجاد کنه بازم اگر کمکی از دستم بر بیاد من در خدمتم
    سلام .... ببخشید شما روزی چند ساعت رو زبان میذاشتین...؟؟

با سلام
    دوستان من به یک جزوه خوب رایتینگ تسک دو نیاز دارم الان کلاس دیدم ۵۰۰ هزار توماه و برام گرونه . اگر جزوه خوبی دارید ازتون می خرم ممنون می شم پیغام بدید . جزوه عالی باشه چون ۷ و نیم می خوام

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)