صفحه 346 از 353 نخستنخست ... 246296336337338339340341342343344345346347348349350351352353 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,451 تا 3,460 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CIVIL ENGINEER

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

من مطالب و تجربیات خودم رو بصورت خلاصه در اینجا بیان میکنم.
    امیدوارم راه گشا باشد.

منابع پرتکرار از سطح بیسیک تا پیشرفته:

BASIC
    1- Basic grammar in use MURPHY
    2- Oxford word skills basic
    3- Active reading INTRO
    4- Select Reading Intro

INTERMEDIATE
    1- Understanding grammar by BETTY AZAR intermediate
    2- Active reading 1&2&3&4
    3- Select reading 1&2&3
    4- Listen Here
    5- Complete IELTS Cambridge - first and second level
    6- Essential words for TOEFL or IELTS by BARRONS
    7- BBC PODCASTS

PREPARE FOR THE EXAM
    1- CAMBRIDGE IELTS TESTS (4-12)
    2- VOCABULARY FOR IELTS
    3- GRAMMAR FOR IELTS
    4- IELTS TEST BUILDER(2)
    5- IELTS PLUS (2&3)
    6- IELTS TRAINER CAMBRIDEGE
    7- IELTS READING TESTS BY MC-CARTER&ASH

نکات:
    - بطور عمومی گرفتن نمره آیلتس 7 برای کسی که از بیسیک شروع به مطالعه میکند بیش از یکسال و نیم و کسی که حدود نمره 5.5 می باشد یکسال مطالعه مستمر برآورد میشود. ولی برای هر کسی نمیتوان نسخه یکسانی پیچید. بعضی ها زودتر یاد می گیرند و بعضی ها دیرتر. خیلی در قیدوبند زمان نباشید.

- اولین کار برای امتحان IETLS این است تعیین سطح شوید. یعنی نمره فعلی تان در بیاید.
    بعدش اگر سطح متوسط باشید، یعنی نمره 4 تا 6 آیلتس باشید می توانید
    Self-Study هم بخوانید. اگر پایین تر هستید کلاس برید.
    برای معلم خصوصی تنها از معلمینی استفاده کنید که خودشون موفق به کسب نمره 7 آیلتس شده باشند
    مابقی زمان شما را تلف خواهند کرد.

تکنیک اصلی برای گوش دادن:
    از روی صدا پیش بروید. هر سه ثانیه مکث کنید و آنچه را شنیده اید را روی کاغذ بنویسید. یعنی
    transcript کنید.
    این زمان را تا میتوانید افزایش دهید.
    درصورتیکه این روش راه گشای شما نیست مشکل شما از درک مطلب است.

گوش دادن به رادیوهای خارجی، و پادکست‌هایی مثل BBC 6 Minutes اکیدا توصیه میشود.

برای کلاس رفتن و دوره رفتن روی موسساتی حساب باز کنید که کارشان صرفاً آیلتس است.
    بدور از تبلیع و صرفا جهت پیشنهاد در کاهش تلف شدن وقت به بیشتر دوستان کلاس ها و امتحانات ماک در الف.ف.ر.ی.نون.ش توصیه میشود.

مرور لغت با جعبه لایتنر پیشنهاد میشود بشرط اینکه لغات به صرف کلمه یاد گرفته نشوند.
    در جمله و بصورت کاربردی از لغاتی که از فیلم ها یا جملات ریدینگ و با تصویرسازی ذهنی یاد گرفته شوند تا در ذهن تثبیت شوند.

دیکشنری پیشنهادی:
    CAMBRIDGE ADVANCED FOR LEARNER'S DICTIONARY FOR PC
    OXFORD COLLOCATION DICTIONARY FOR PC
    LONGMAN DICTIONARY FOR ANDROID

برای اسپیکینگ بهترین راه حل تنها حفظ کردن سمپل ها و تکرار و تمرین آنها با ضبط صداست. تکرار و تمرین مستمر !
    برای رایتینگ بهترین راه حل نگارش رایتینگ بصورت روزانه و تصحیح آنها توسط فرد باسواد بصورت ریزبینانه صورت پذیرد.
    پس از تصحیح رفع مشکلات ضروریست.

چند توصیه نهایی:
    بهانه نیارید که امتحان سختی هست. مهم نیست ما کی هستیم. دکتریم، لیسانسیم، یا دبیرستانی. یا در چه جایگاه اجتماعی قرار داریم.
    صبح ها زود بلند شید و شب ها دیر بخابید. موفقیت هیچ راهی بجز سخت کار کردن ندارد.
    اگر دوست دارید نمره آیلتستون رو بگیرید باید سخت تلاش کنید. هیچ راه میانبری نیست.

موفقیت در آیلتس به سن و تحصیلات و رشته تحصیلیتون ارتباطی ندارد ! حتی به سطح زبان امروزتون هم ربطی ندارد.
    شما بدون شک اگر بخاید میتونید. با تمام وجودتون باید بخاید.

حتما جهت حفظ روحیه و انرژی خودتون ورزش مستمر داشته باشید.
    حقیقت این است که هر چه انرژی بیشتری داشته باشیم، راحت تر میتوانیم بر روی خودمون تمرکز کنیم و در نتیجه کیفیت مطالعه بهتری خواهیم داشت.
    همه ما در حین مطالعه دچار شک و تردید به ادامه راه میشیم.
    لطفا لطفا و لطفا به مطالعه ی خودتون اعتقاد کامل داشته باشید. بخودتون و ذهنتون اعتماد بکنید. به پتانسیل ذهنی خودتون ایمان داشته باشید.

در نهایت: یادگیری زبان انگلیسی و امتحان آیلتس مقصد نیست، مسیر زندگی است. از هر لحظه مطالعه خودتون لذت ببرید.
    ویرایش توسط beghbalnia : September 21st, 2018 در ساعت 01:21 PM دلیل: ویرایش نگارشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍElectrical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط beghbalnia نمایش پست ها
    این کتاب مناسب افزایش دانش عمومی شما از زبان انگلیسی است که احتمالا بدلیل دانش پایین شما به جنابعالی تدریس میگردد.
    بسرعت از این مرحله عبور کنید و در پی افزایش مهارت های متناسب با آزمون آیلتس باشید.
    با سلام
    در کنار این کتاب معلم من تمرین جداگانه هم به من میده و کتاب
    key words for fluency -pre intermediate
    رو هم می خونم

Junior Member

سلام ، سطح آيلتسم ٥ ( آكادميك ) ميشه تو ٣ ماه ٦/٥ شد ؟ كسي ميتونه راهنماييم كنه چطوري برنامه ريزي كنم ، چطور بخونم تا به به اين نمره برسم ، مرسي
    ویرایش توسط Frzjf : October 23rd, 2018 در ساعت 12:47 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍElectrical Engineer

با سلام
    کتاب understanding and using english grammer رو از چه موقعی باید شروع کرد به مطالعه؟

Junior Member tichismor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    management of IT , univesity of tehran

سلام خدمت دوستان
    من میخوام برای اردیبهشت ماه امتحان بدم ( یه جورایی زمان 6 ماهه از الان برای خودم force کردم که مطالعه کنم و به نتیجه برسونمش
    پیشنهاد شما چیه ؟
    در حال حاضر دارم کلاس می رم و معلم خصوصی هم تازه گرفتم و دو جلسه ازش رفته و از هفته دیگه فقط با معلم خصوصی پیش میرم ( سه جلسه در هفته و هر جلسه یک ساعت و نیم)
    شاغل هستم و زمان زیادی برای مطالعه ندارم ولی از کوجکترین زمان برای مرور مطالب کلاس دریغ نمی کنم.

خیلی زبانم خوب نیست ولی درک مطلب دارم و در محیط کاری همکاران خارجی دارم و باهاشون ارتباط برقرار می کنم (سطح زبانم داغون نیست ولی خب در حد امتحانات هم نیست) (حداقل می تونم بگم اعتماد به نفس لازمه رو ندارم)

چند تا سوال اصلی دارم

1. بهترین جا برای آزمون کجاست؟ یعنی ایران اگر هست کدوم موسسه و اگر مثلا گرجستان بشه امتحان بدم (احتمالا اردیبهشت یه سفر گرجستان داشته باشم) چطوری هست مراکز آزمون
    2. هدفم پذیرش گرفتن برای مقطع دکترا هست. ادیبهشت ماه زمان مناسبی برای این منظور هست ؟ با توجه به زمان پذیرش ها و مدت اعتبار آزمون ها ( مدت اعتبار آزمون آیلتس رو هم بگید ممنون میشم)
    3. برای مکاتبات با دانشگاه میشه اول پذیرش گرفت و بعد امتحان داد یا حتما باید با دست پر وارد میدون شد ؟ ( منظورم اینکه حتما باید نمره امتحان داشت یا بگیم که تا فلان تاریخ امتحان دارم اوکی هستند؟ )
    4. بهترین روش ثبت نام در آزمون چیه و کجاست ؟
    5. از الان ثبت نام کنم برای آزمون مناسب هست ؟ یا دیره ؟ یا زوده ( همنطور که گفتم میخوام تو اردیبهشت امتحان بدم
    nothing in the world can bother you as much as your own mind, I tell you.
    in fact others seem to be bothering you, but it is not others, it is your own mind.
    sri sri ravi shakar

Junior Member

سلام دوستان. من سطح زبان متوسط دارم شایدم زیر متوسط چون چندسالیست که کلاس زبان نرفتم ولی ر حد مقاله نوشتن کار کردم یعنی شاید رایتینگم بهتر باشه الته نمیدونم رایتینگ مقاله با رایتینگ این آزمونها میتونه نسبت داشته باشه یا نه. شنیدم جدیدا رایتینگ آیلتس خیلیییی سخت شده. از چه نظزر میگن سخت شده؟؟ خواستم از کسانی که تجربه دارن راهنمایی کنن کدوم آزمون را انتخاب کنم آیلتس یا تافل و شروع به خوندن کنم؟ و روزانه 3 ساعت وقت بذارم میتونم 4 ماهه نمره 6-6.5 یا 90 تافل بگیرم؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید؟ همچنین نرم افزار شبیه ساز آزمون آیلتس مثل تافل چی هست؟؟
    با تشکر
    ویرایش توسط mnfk : November 25th, 2018 در ساعت 06:42 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط mnfk نمایش پست ها
    سلام دوستان. من سطح زبان متوسط دارم شایدم زیر متوسط چون چندسالیست که کلاس زبان نرفتم ولی ر حد مقاله نوشتن کار کردم یعنی شاید رایتینگم بهتر باشه الته نمیدونم رایتینگ مقاله با رایتینگ این آزمونها میتونه نسبت داشته باشه یا نه. شنیدم جدیدا رایتینگ آیلتس خیلیییی سخت شده. از چه نظزر میگن سخت شده؟؟ خواستم از کسانی که تجربه دارن راهنمایی کنن کدوم آزمون را انتخاب کنم آیلتس یا تافل و شروع به خوندن کنم؟ و روزانه 3 ساعت وقت بذارم میتونم 4 ماهه نمره 6-6.5 یا 90 تافل بگیرم؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید؟ همچنین نرم افزار شبیه ساز آزمون آیلتس مثل تافل چی هست؟؟
    با تشکر
    سلام..

آره تجربه مقاله نویسی به رایتینگ شما کمک خوبی میکنه..

دوستان میگن نمره دادن به بخش رایتینگ آیلس سخت شده، هرچند به شخصه همچین عقیده ای ندارم و فکر میکنم از قبل همینطوری بوده.. در حالت کلی ولی این واقعیت وجود داره که اختلاف نمره ای که بچه ها در لیسنینگ و ریدیدنگ میگیرن بعضن با رایتینگ اختلاف فاحشی داره و نشون میده که یه جای کار ایراد داره. مثلن یکی لیسنینگ و ریدینگ 8 میشه ولی رایتینگ 6.5 و این طبیعی نیست.

انتخاب آزمون با خودتونه، که با توجه به کشور مقصد، و فرمت هر امتحان امتحانتونو انتخاب کنید.
    با سطح متوسط 6 گرفتن ظرف 4 ماه اصلن سخت نیست و حتی 6.5 گرفتن هم میتونه آسون باشه.. نمونه امتحانات گذشته آیلس در کتاب های Ielts cambridge وجود داره. بهترین کار اینه که برید چندتا از تست های کتاب های اخیر رو بزنید. اینطوری متوجه میشید که چقد با نمره ای که دنبالشید فاصله دارید. برا تافل هم فکر کنم نرم افزار وجود داشته باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tecra نمایش پست ها
    سلام..

آره تجربه مقاله نویسی به رایتینگ شما کمک خوبی میکنه..

دوستان میگن نمره دادن به بخش رایتینگ آیلس سخت شده، هرچند به شخصه همچین عقیده ای ندارم و فکر میکنم از قبل همینطوری بوده.. در حالت کلی ولی این واقعیت وجود داره که اختلاف نمره ای که بچه ها در لیسنینگ و ریدیدنگ میگیرن بعضن با رایتینگ اختلاف فاحشی داره و نشون میده که یه جای کار ایراد داره. مثلن یکی لیسنینگ و ریدینگ 8 میشه ولی رایتینگ 6.5 و این طبیعی نیست.

انتخاب آزمون با خودتونه، که با توجه به کشور مقصد، و فرمت هر امتحان امتحانتونو انتخاب کنید.
    با سطح متوسط 6 گرفتن ظرف 4 ماه اصلن سخت نیست و حتی 6.5 گرفتن هم میتونه آسون باشه.. نمونه امتحانات گذشته آیلس در کتاب های Ielts cambridge وجود داره. بهترین کار اینه که برید چندتا از تست های کتاب های اخیر رو بزنید. اینطوری متوجه میشید که چقد با نمره ای که دنبالشید فاصله دارید. برا تافل هم فکر کنم نرم افزار وجود داشته باشه.

خیل ممنون از پاسختون. تافل و آیلتس برام فرقی نمیکنه ولی با توجه به صحبت دوستان مبنی بر سخت شدن نمره دهی آیلتس و سایت آفرینش که گفته بود سخت شده و تافل بهتر میشه نمره گرفت من از کسانی که واقعا تجربه دارن خواستم راهنمایی بگیرم برا انتخاب آزمون. یعنی نمره 6-6.5 آیلتس در حد همون تافل 90 هست و از لحاظ سختی هم تو یه رنج میشن؟؟
    بله برا تافل نرم افزار TPO هست یا چیزای دیگه ؟؟ برای آیتلس وجود نداره چیزی؟؟
    خیلی ممنوووووون

Junior Member

سلام دوستان
    من در حال حاضر در آلمان هستم و متاسفانه اینجا هزینه خرید کتاب برای آزمون آیلتس زیاده. با توجه به اینکه من حدودا 4 ماه برای آزمون فرصت دارم چه منابعی رو بهتره بخونم. سطح زبانم متوسطه و نمره 6 و نیم لازم دارم.
    سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mnfk نمایش پست ها
    خیل ممنون از پاسختون. تافل و آیلتس برام فرقی نمیکنه ولی با توجه به صحبت دوستان مبنی بر سخت شدن نمره دهی آیلتس و سایت آفرینش که گفته بود سخت شده و تافل بهتر میشه نمره گرفت من از کسانی که واقعا تجربه دارن خواستم راهنمایی بگیرم برا انتخاب آزمون. یعنی نمره 6-6.5 آیلتس در حد همون تافل 90 هست و از لحاظ سختی هم تو یه رنج میشن؟؟
    بله برا تافل نرم افزار TPO هست یا چیزای دیگه ؟؟ برای آیتلس وجود نداره چیزی؟؟
    خیلی ممنوووووون
    سلام
    من آزمون تافل 3 سال پیش دادم و نمره 96 گرفتم و الان دارم برای آیلتس جنرال می خونم.
    حتما اگر آکادمیک مد نظرتون هست وقتتون رو با آیلتس تلف نکنین و تافل بخونین( اگه لیسنینگتون خوب هست که حتما تافل بهترین گزینست) آیلتس اصلا آزمون منطقی نیست از نظر من، خیلی کنکوریه، ممکنه سطح زبانت خیلی بهتر از نمرت باشه ولی در تافل واقعا دانش انگلیسیتون معیاره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)