صفحه 4 از 353 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط ITALY2006
    بسم الله فراگیری ایلتس از کجا شروع میشه؟ راستش من یه سری کتاب کمبریج و یه تعداد کتاب دیگه مال ایلتس رو خریدم حالا شما صلاح می دونید به این کتاب ها هجوم بیارم و بخونمشوم یا الان این کار کردن مناسب نیست. در ه صورت میخام منو ارشاد و هدایت کنید با توجه به این نکته که من هیچ کلاس زبانی نرفتم از لحاظ نوشتن و شنیدار ضعیف هستم لی دامنه لغاتم خوبه.
    خوب بستگی دارید که چه نمره ای از آیلتس می خواید و چقدر وقت دارید. ببینید آیلتس زبان یاد گرفتن نیست. منظورم اینه که اگه کسی کتاب های آیلتس رو بخونه زبان انگلیسی یاد نمی گیره. مثل کنکورم نیست که یکسری تست های خاص رو تمرین کنید. این کتاب های آیلتس فقط به شما کمک می کنن تا با فرمت امتحان آشنا بشید و هم یکسری نکات رو توضیح می دن که می تونه راندمان شما رو سر جلسه امتحان بالا ببره. برای آشنایی با IELTS می تونید از کتاب های زیر استفاده کنید:

Objective IELTS
    Focus on IELTS
    Insight into IELTS
    IELTS Graduation

در مورد Listening و Reading همونطور که mohmad0014 گفت کار خاصی نمیشه کرد. فقط باید سخت کار کنی و گوشتو با لحجه های بویژه انگلیسی و تا حدی استرالیایی آشنا کنی و دایره لغتت رو بالا ببری و سرعت خوندنت رو افزایش بدی. ولی در مورد writing و Speaking معتقدم که اگه عجله داری یه معلم خوب که واقعا معلم آیلتس باشه خیلی می تونه کمکت کنه.

بعلاوه اگر منظورت از کتاب های کمبریج تست های کمبریج 1-6 هستش بهتره که فعلا از اونا استفاده نکنی. البته اگه یکی از تست های کمبریج 5 یا 6 رو بزنی که ببینی که Listening و Reading رو در چه حدی هستی شاید بد نباشه.
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمايي كنيد: آمادگي براي شركت در امتحان IELTS در كمتر از 2 ماه

نقل قول نوشته اصلی توسط setayesh barani
    [سلام
    کمککککککککککککککککککککککک کک.please
    من سطح زبانم بالا نیست شهریور که مصاحبه دادم سطح iterchange1. افتادم (تا اون موقه هیچ کلاس زبانی نرفته بودم) بعدش خودم این کتاب و کتاب focus on Ielts با خانوم نیکپور (آمریکایی) خوندم.اما چون پایه زبانم خوب نبوده احساس می کنم خیلی پیشرفت نکردم 21 may هم امتحان دارم.لطفأ منو راهنمایی کنید. در ضمن من کتاب Cambridge 4 برا listening خوندم ولی کمتر از نصف می تونستم جواب بدم .خیلی از کلمه ها رو برا اولین بار میشنوم نمی تونم بنویسم.برا writing 3-2 ساعت ممکنه براهر کدوم از task هاش برام وقت بگیره : مشکلم اینه که حتی به فارسی باید کلی فکر کنم تا یک متن خوب بنویسم بعد تازه میشم 7-6 .سرعتم خیلی کم هست.
    والا من ایلتس چند سال پیش اولین بار دادم نمی دونم که الان تو ایران چه شرایطی داره. ???
    ولی اولین شرط این هست که شما این همه استرس نداشته باشید و کمی خونسرد باشید تا می هم که تقریبا 5 ماه دارید
    اولین چیزی که از توصیف خودتون به ذهن من رسید این هست که شما دامنه لغت کمی دارید واسه این کار لغت مناسب با امتحان را یاد بگیرید.
    در مورد لیسنینگم که باید تا اونجا که می تونید خوب گوش کنید ولهجه بریتیش کار کنید تا به به گوشتون آشنا بشه.
    در مورد رایتینگ که باید اول مشکل فکر کردن بر طرف کنید یعنی سمپل زیاد بخونید و همیشه Idea داشته باشید واسه موضوعاتی که معمولا تو امتحان میاد و با نوشتن روزانه یک سمپل از فردا من قول میدم که نمره بالایی می گیرید تو این بخش.
    ودر آخر هم باز استرس نداشته باشید.
    What Goes Around...Comes Around

پیش فرض پاسخ : لطفا راهنمايي كنيد: آمادگي براي شركت در امتحان IELTS در كمتر از 2 ماه

IELTS آزموني است كه در آن دايره لغاتتون بايد بسيار بالا باشد بخصوص در writing , reading . بنابراين پيشنهاد من براي شما و دوستاني كه مشكلي مثل شما دارند اين است كه در وقت باقي مانده از زدن تستهاي كتب cambridge غافل نشويد و حتما هر درسي را كه تست هايش رو ميزنيد( حتي 0%) سرسري رد نشويد و لغاتش رو حفظ كنيد. بخصوص مباحث مربوط به كشاورزي، حيوانات، اجتماعي و امثالهم كه استراليياييها علاقه زيادي به طرح سئوال در موردشون دارند.
    در مورد writing از آنجا كه تعداد كلماتي كه بايد مورد استفاده قرار بدهيد مهم است سعي كنيد بعد از مطالعاتتون هر جمله زيبا (در هر زمينه) كه به ذهنتون ميرسد رو به ذهن بسپاريد(توجه كنيد نگفتم حفظ كنيد) . مثلا مباحث تحصيلي، ترافيك، تربيت، اجتماعي(مثل تلويزيون كه مدتها سئوال بوده در اين آزمون)، بيكاري، ... .
    همچنين بد نيست مقدمه اي براي انواع مختلف writing ها اعم از one - way يا two - way را از قبل به خاطر بسپاريد و روي آن كار كنيد.
    موضوعات speaking نيز معمولا در 90% اوقات تكراري اند و ميتونيد كتابهايي را كه دوستان اينجا معرفي كردند رو مطالعه كنيد. تنها ماژولي كه براي موفقيت در آن هيچ روشي جز مداومت در تمرين وجود نداره listening است. (البته reading نيز نياز به تمرين زيادي براي آشنايي با سبكش و راه افتادن دستتون در زدن تستها دارد)
    اشك سبز من و تو موج ها خواهد ساخت

سلام بر دوستان عزیز.من امروز می شه گفت به خواندن ielts شروع کردم .برای اینکه تافل ibt 90 شدم فکر کردم که سه هفته تمرین و آشنایی باید کافی باشد. اما در مورد listening یه سوال دارم ؟ دیکته اسامی خیابان ها را که spell نمی کنند اگر درست ننویسیم اما معلوم باشد که متوجه شده ایم غلط می گیرند؟ سوال دوم در مورد سوال هایی که باید جوابمان کمتر از 3 کلمه باشد، اگر جوابمان صحیح باشد اما دقیقآ چیزی نباشد که در پاسخنامه کتاب آمده است باز هم غلط است؟ و سوال آخر ، ایراد اساسی من این است که گاهی اوقات گوینده صحبت کرده و رد می شود و من دیر متوجه می شوم که باید دقت می کردم و جواب را پیدا می کردم ؟ راه حل چیست ؟ آیا با تمرین تست های ielts 1 to 6 این نکته cover خواهد شد ؟

ممنون از راهنمایی دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط nothing.else
    سلام بر دوستان عزیز.من امروز می شه گفت به خواندن ielts شروع کردم .برای اینکه تافل ibt 90 شدم فکر کردم که سه هفته تمرین و آشنایی باید کافی باشد. اما در مورد listening یه سوال دارم ؟ دیکته اسامی خیابان ها را که spell نمی کنند اگر درست ننویسیم اما معلوم باشد که متوجه شده ایم غلط می گیرند؟ سوال دوم در مورد سوال هایی که باید جوابمان کمتر از 3 کلمه باشد، اگر جوابمان صحیح باشد اما دقیقآ چیزی نباشد که در پاسخنامه کتاب آمده است باز هم غلط است؟ و سوال آخر ، ایراد اساسی من این است که گاهی اوقات گوینده صحبت کرده و رد می شود و من دیر متوجه می شوم که باید دقت می کردم و جواب را پیدا می کردم ؟ راه حل چیست ؟ آیا با تمرین تست های ielts 1 to 6 این نکته cover خواهد شد ؟

ممنون از راهنمایی دوستان
    1) کلا هر غلط املایی روش خط می خوره بدون نمره( فرق نمی کنه اسم شخص باشه یا مکان)
    2) اگر از تعداد خواسته شده بیشتر بنویسی حتی یک حرفه اضافه مثل to هم بنویسی، جواب درست هم باشه روش خط می خوره.(حتی شما دوست عزیز :P )
    3) گوش کردن به اخبار BBC و تمرین تمرکز.

موفق باشی
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2020
    همه چی با تمرین بدست میاد. دوستان اگه خیلی هم ضعیفند مابقی تست ها رو به صورتی که گفتم بزنند. روزی 3 تا 4 سری میشه reading زد اگه تست به اندازه کافی داشته باشین ؛ این مهارتی که بالا گفتم رو ظرف 15 تا 20 سری تست زدن حسابی براتون راحت میشه یعنی ظرف یه هفته.
    منم قبول دارم که روشی که شما گفتید کاملا خوبه و منظور من رد حرف شما نبود

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1564
    1) کلا هر غلط املایی روش خط می خوره بدون نمره( فرق نمی کنه اسم شخص باشه یا مکان)
    2) اگر از تعداد خواسته شده بیشتر بنویسی حتی یک حرفه اضافه مثل to هم بنویسی، جواب درست هم باشه روش خط می خوره.(حتی شما دوست عزیز :P )
    3) گوش کردن به اخبار BBC و تمرین تمرکز.
    کاملا درسته فقط:
    1. معمولا اسم های عجیب غریب پرسیده نمی شه که شما نگرانش باشید. مثالا یادم نیست توی کدوم کتاب ولی توی یکی از همین تست ها اسم McDonald به عنوان جواب بود.
    2. در بعضی مواقع پاسخنامه دو تا جواب رو قبول داره اما اگه توی پاسخنامه نباشه غلط گرفته می شه.
    3. موقعی که به شما وقت داده می شه تا سوالات رو نگاه کنید و همچنین وقتی آخر هر بخش می گه 30 ثانیه وقت دارید تا جواب سوالات رو چک کنید بهتره که شما سوالات بخش بعد رو مطالعه کنید و زیر کلمات کلیدی خط بکشید. بنابراین وقتی listening پخش می شه شما می دونید که به دنبال چی بگردید و احتمال جا افتادن سوال کمتر می شه.
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

1. معمولا اسم های عجیب غریب پرسیده نمی شه که شما نگرانش باشید. مثالا یادم نیست توی کدوم کتاب ولی توی یکی از همین تست ها اسم McDonald به عنوان جواب بود.
    با کمال تاسف باید یگم که دوست عزیز این گونه اسامی هم در امتحان میاد، حالا شانس شما خوب بوده نیومده نباید راهنمایی اشتباه کنی..!!!
    امتحان قبلی خودم McDonald بود و باید بدونی که اسامی معروف و همچنین بعضی از اختصارات معروف، امکان آمدنش در امتحان هست و شما باید اونارو یاد بگیری..
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

معمولا اسم هاس پرت و پلا که می زارن spell می کنن. اما اسمهایی که هجی نمی کنن تابلو هست مثل خیابون سفید! white street توی این مایه ها هست .من حدود 60 سری تست زدم به جز یه مورد همشو خودم جواب دادم و مشکای نداشت. حواست باشه باید اولشو با capital بنوسی
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

با سلام خدمته همگی. کسی می تونه منم راهنمایی کنه ؟ ممنون میشم
    یکم از زبانم بگم
    اول از همه فکر می کنم زیاد استعداد زبان ندارم مخصوصا در به خاطر سپردن کلمه

من از آبان سال گذشته با معلم خصوصی شروع کردم از کتاب آبی new interchange و بعد سبز و بعد passages1,2 کتاب های دیگه که خوندم paragarph development,For and agains,504
    الانم 1100 رو شروع کردم و active reading کتاب اخرشو کتاب گرامر نخوندم !!! ؟؟ و bbc transcript می کنم الان
    واسه ایلتسم اول خرداد اکادمیک ثبت نام کردم ولی به نظرم در speaking ضعف دارم
    اول دوست دارم یه استاد بهتر اگه هستش به معرفی کنین و خودمم چیکار می تونم بکنم که بهتر بشم؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sayyafzadeh
    با سلام خدمته همگی. کسی می تونه منم راهنمایی کنه ؟ ممنون میشم
    یکم از زبانم بگم
    اول از همه فکر می کنم زیاد استعداد زبان ندارم مخصوصا در به خاطر سپردن کلمه

من از آبان سال گذشته با معلم خصوصی شروع کردم از کتاب آبی new interchange و بعد سبز و بعد passages1,2 کتاب های دیگه که خوندم paragarph development,For and agains,504
    الانم 1100 رو شروع کردم و active reading کتاب اخرشو کتاب گرامر نخوندم !!! ؟؟ و bbc transcript می کنم الان
    واسه ایلتسم اول خرداد اکادمیک ثبت نام کردم ولی به نظرم در speaking ضعف دارم
    اول دوست دارم یه استاد بهتر اگه هستش به معرفی کنین و خودمم چیکار می تونم بکنم که بهتر بشم؟
    اگه همه اینایی که گفتید رو خوب یاد گرفته باشید بنظرم تا حالا خوب کار کردید (البته من دقیقا سطح کتاب های مختلف interchange رو نمی دونم) . آیلتس اینجوری نیست که دوماه بخونید و یک نمره خوب بگیرید. بلکه مهارت زبانه که در طی یک دوره بدست میاد. استاد خوب هست (البته خیلی باید دقت کنید چون خیلی ها هم اینکاره نیستند و ممکنه هم وقت شما رو حدر بدن و هم انرژی تون رو) اما شما که وقت دارید. اگه با آیلتس هم آشنا باشید تقریبا نیازی به معلم نخواهید داشت. درواقع موقعی معلم خصوصی خوبه که شما وقتتون کم باشه یا خیلی ضعیف باشید.
    گوش دادن به bbc خوبه. من پیشنهاد می کنم که به کتابهای
    insight into IELTS
    IELTS Graduate
    Objective IELTS
    رو هم مطالعه کنید.
    یک ماه و نیم به امتحان کتاب های تست آیلتس کمبریج و تست های معتبر دیگه (مثل IELTS PLUS) برای آیلتس رو هم شروع کنید. کمبریج 6 و plus ها رو آخر بزنید چون خیلی شبیه امتحان هستند.

البته دوستای دیگه اگه چیز بهتری بنظرشون می رسه لطفا تصحیح کنن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)