صفحه 53 از 353 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 3525

موضوع: مشاوره به منظور برنامه ريزي براي آزمون IELTS!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره به منظور برنامه ريزي براي امتحان IELTS

با سلام و خسته نباشید من تازه عضو این سایت شدم من فرانسه را در حد پیشرفته بلدم چون رشته ام است ولی انگلیسی را در حد شاید 1 یا 2 ترم قبل از کلاسهای آیلتس بتوانم قبول بشم می خوام تا 3 ماه الی 4 ماه دیگه آیلتس 5/5 بیارم می شه منو راهنمایی کنید که چطور می توانم خودم کار کنم چون اصلا فرصت کلاس رفتن را ندارم لطفا اگر در این مورد مطلع هستید من را راهنمایی کنید.
    با تشکر
    منتظر جواباتون هستم

Member ice آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط etoile3 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید من تازه عضو این سایت شدم من فرانسه را در حد پیشرفته بلدم چون رشته ام است ولی انگلیسی را در حد شاید 1 یا 2 ترم قبل از کلاسهای آیلتس بتوانم قبول بشم می خوام تا 3 ماه الی 4 ماه دیگه آیلتس 5/5 بیارم می شه منو راهنمایی کنید که چطور می توانم خودم کار کنم چون اصلا فرصت کلاس رفتن را ندارم لطفا اگر در این مورد مطلع هستید من را راهنمایی کنید.
    با تشکر
    منتظر جواباتون هستم
    اول یکبار آزمون آیلتس رو از روی نمونه سوالات بدید تا ببینید سطحتون در آزمون چند میشه. خوشبختانه وقت دارید تا هر نمره ای رو تا یک یا دو نمره بهبود بدید. سعی کنید واژگان بیشتری یاد بگیرید و ازشون درست استفاده کنید. منابع خوبی تو فروم برای تمرین وجود دارن.
    لیسنینگ با گوش دادن تدریجا خوب میشه، اول به مطالب 5-10 دقیقه ای گوش داده تدریجا زیادش کنید.
    برای نوشتن هم اول سعی کنید متن های ساده به تعداد کلمات تعیین شده نوشته، تدریجا جمله بندی رو متنوع کنید.
    ویرایش توسط ice : February 3rd, 2011 در ساعت 09:37 PM

Junior Member Aphrodite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Building Engineer

پیش فرض پاسخ : تغییر ات در سبک سوالات آزمون های IELTS جدید

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام

من یه سول دارم ... آیا واقعا سطح سوالات در حد کتابهای کمبریج 6 و 7 هست؟ این واقعیت داره یا نه شوخیه ؟ این برام خیلیی خیلی مهمه ..... یعنی لیسینینگ و ریدنگ در همون حد هست؟
    در مورد رایتینگ اگه کلمات ساده باشن اما بدون اشتباه گرامری و البته توضیحی کامل در مورد موضوع آیا نمره خوبی میاره یا حتما باید کلمات عجیب و غریب و سخت بکار ببریم؟

ممنون
    به نظر من لیسنینگ امتحان یه کم سخت تر بود و ریدینگش آسونتر !
    البته همیشه بعضی امتحانها سخت ترن بعضی آسونتر اما حدودا در همون حده یعنی نمره ای که هفته آخر از کتاب 6 و 7 میگیرید با تقریب خوبی نمره امتحانتونه ..
    برای رایتینگ هم یه سری لغات هست که به کار بردنشون نمره شما رو افزایش میده نه اینکه لزوما خیلی عجیب غریب باشن اما سطحش یه کم بالاتر از معمولی باشه من به توصیه یه وبلاگی که قبل امتحانم میخوندم یه دفتری درست کرده بودم و لغات سخت تر از لغات معمولی رو که کمتر به کار میره اگر میشنیدم یا میخوندم توش مینوشتم و سعی میکردم هم تو اسپیکینگ و هم تو رایتینگ ازشون استفاده کنم
    امیدوارم موفق باشید

Junior Member Aphrodite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Building Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط jadoo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خوام برای امتحان آیلتس جنرال بخونم و دوتا 5.5 و دوتا 6.5 می خوام برای سفارت کتابهایی که دارم می خونم تاپناچ هست که الان 2aهستم 3 تا کتاب oxford word skills هم خریدم از لحاظ گرامر ضعیفم . دامنه لغاتم بد نیست و رایتینگ هم خوب نیست.اسپیکینگ در حد محاوره روزانه و لیسینینگ در حد مبتدی. می خوام کتاب گرامر حمید بلوچی 132 درس بنا به پیشنهادهای همین سایت بخرم.کارمند هستم و وقت آزاد ماکزیمم 4 ساعت دارم و ماکزیمم وقت 6 ماه تا فرستادن مدارک ایلتس .
    منتظرم
    مممنون
    من کتابهایی که شما گفتید رو نخوندم
    اما چند تا توصیه دارم به نظر من برای لغت 504 کافیه و البته یه مقداری لغتهای پیشرفته تر که به مرور با مطالعه کتابهای دیگه یاد میگیرید و گرامر هم در سطحی که برای کنکور دبیرستان خوندیم کافیه بیشتر از اون واقعا احتیاجی نیست البته اگه مشکل پایه ای گرامری داشته باشید من swan رو بیشتر پیشنهاد میکنم
    برای لیسنینگ از همین الان شروع کنید به گوش کردن bbc کم کم راه میفتید و برای رایتینگ هم به نظر من شروع کنید به نوشتن بر اساس کتابی که تهیه کردید و نوشته هاتون رو به یه معلم نشون بدید تا اشکالاتش رو بگیره ..
    زمانتون خیلی خوبه اگر مدیریتش کنید حتما به هدفتون میرسید
    امیدوارم موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

اين پست رو واسه اون هايي ميزارم كه آمادگيه كامل واسه امتحان ielts از نوع آكادميك ندارن...اگه آمادگيه كامل مخصوصا واسه reading نداريد ،به هيچ عنوان امتحان نديد ، چون مطمئن باشيد كه نتيجه نمي گيريد...
    چون سطح reading امتحان واقعا بالاست و زمان هم كمه....چيزي كه من تجربه كردم سطح امتحان از كمبريج ها واقعا بالاتر رفته ، من 15 ژانويه امتحان دادم اين شد نتيجه ام:
    S:6 W:6 R:5.5 L:6.5 O: 6 اين در صورتي بود
    كه listening كمبريج ها رو 7 يا 7.5 ميزدم و reading رو هم 6.5 و با تكنيك هاي reading هم كامل آشنا بودم، اين شد نتيجه ام ...من واسه اين امتحان 4 ماه روزي 8 ساعت زبان خوندم و قبل از اين 4 ماه هم پايه زبانم متوسط بود...گول اين بچه هايي كه ميان ميگن
    من دو هفته خوندم يا 1 ماه خوندم رو نخورديد...من نميدونم علت اين دورغ پردازي ها چيه! ولي نمي خوام كسي رو نا اميد كنم و هر كسي ذهن و هوش خودش رو داره البته من ذهن و هوش خوبي دارم فقط اين رو واسه
    مقايسه ميگم...آخه اگه امتحان بديد و نتيجه نگيريد خيلي از لحاظ روحي بهتون ضربه ميزنه اين رو به اين خاطر گفتم ، مواظب باشيد مسلط بريد سر امتحان و قسمت reading رو هم دست كم نگيريد.
    من يه دوره 4 ماه كلاس مقدماتي رفتم....و 4 ماه هم خفن خر خوني كردم و اين كتاب ها رو هم خوندم به طور كامل:
    summit entesharate longman har 2 jeld, oxford wordskill advance &intermediate ,
    vocab for ielts, new insight into ielts , 5.5 t0 6.5 ,reading &writing prepration for ielts academic, 7 Cambridge
    و كلي podcast گوش كردم كه از اينرنت دانلود كردم.
    اگه كسي تجربه مشابه داره پست بزاره و در ضمن من واسه دو ماه ديگه دارم امتحان ميدم از دوباره، لطفا راهنمايي كنيد...كه چه كتاب ها جديدي هست كه واقعا موثر هستند؟
    ویرایش توسط laplas : February 10th, 2011 در ساعت 01:32 AM

ApplyAbroad Veteran
    Maya_hu آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology/ Uni of Tabriz

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد نحوه ثبت نام،تغییر زمان،لغو کردن امتحان IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط immi نمایش پست ها
    دوستان ، شايد سوالم يكم كلي باشه ولي نياز به راهنمايي دارم . اصلا نمي دونم تو تاپيك درستي اين موضوع رو مطرح كردم يا نه ؟؟
    من واسه اوايل بهمن رزرو آزمون كرده بودم كه به خاطر مشكل امكان داشت مطالب رو نتونم جمع كنم، سريع آزمون رو به آخر اسفند انتقال دادم. (50.000) تومن هم كم كردند.
    الان هم كه داريم به اسفند نزديك مي شيم اصلا فكر نمي كنم بتونم برسونم . اوضاع لغتهام خوب نيست . در رايتينگ، كلاس خيلي خوبي برداشتم كه فقط بيسيك رو درس دادن و براي گرفتن كلاس رايتينگ 2 حتما بايد Vocab بگذرونم.
    ليتسنيگ رو دو روزه شروع كردم خودم مي خونم.
    اسپيكينگ هم هنوز شروع نكردم ولي به خاطر دامنه لغت متوسط كم ، اعتماد به نفس لازم رو ندارم.
    البته بيس زبانم تقريبا Intermediate هستش و 5 ماهه دائما كلاس مي رم اما اصلا اون آمادگي 7 تا 7.5 رو ندارم.
    چون روزي 9 ساعت هم سر كارم و با كلي خستگي بعيده بيشتر از روزي 2 ساعت بتونم بخونم .
    به نظرتون چيكار كنم . امتحانم رو كنسل كنم يا برم امتحان بدم . از نظر نمره كه شايد اوورال 5.5 تا 6.5 بگيرم ولي 6.5 احتمالش يكم كمه .
    چيكار كنم . اگه ممكنه يك راهنمايي بكنيد . بيشتر از 2 روز واسه كنسل كردن وقت ندارم. 50 تومن ديگه كم بشه بهتر از يه نمره پايينه. نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    من فقط نظر شخصیم رو میگم و ممکنه حتی اشتباه کنم!
    اگر از نظر مالی مشکل ندارید امتحان بدید. شما یک بار کنسل کردید و اگر دوباره کنسل کنید به نظرم بار روانی که بهتون وارد میشه بیشتر از یک نتیجه بد هست. از پستتون یک جور ترس از امتحان برداشت میشه که به نظر من با شرکت در آزمون و دیدن حال و هوای امتحان از بین میره.
    از نمره پایین نترسید. این که کنکور نیست که سالی یک بار باشه و قبول نشید همه آینده تون زیر سوال بره!! خیلی ها رو میشناسم که 5-6 بار هم امتحان دادند تا نتیجه ای رو که لازم داشتتند گرفتند.
    * مدیریت ارشد محترم به نظر من جای این پرسش و پاسخ در بخش مربوط به مشاوره هست. اگر ممکنه این دو پست را به اون تاپیک انتقال بدهید
    با تشکر
    ای کاش می توانستم
    یک لحظه می توانستم ای کاش
    بر شانه های خود بنشانم این خلق بیشمار را
    و گرد حباب خاک بگردانم
    تا با دو چشم خویش ببینند که خورشیدشان کجاست و باورم کنند
    ای کاش می توانستم

Junior Member

laplas عزیز منم تقریبا درکت می کنم چون من هم نمره ای که فکر می کنم حقم بود رو نگرفتم . من 27 ژانویه امتحان دادم و نمره اورالم 7.5 شد که البته همه بهم می گن خیلی خوبه ولی خب هرکس با خودش مقایسه می کنه ! من انتظار 8 داشتم از خودم . نمره های من L : 7.5 , R : 7 , W : 7 , S : 8 از نمره ریدینگ و لیسنینگم اصلا راضی نیستم. منم تا حدودی باهات موافقم که عده ای دوستان که می گند فقط با 2 هفته درس خوندن 8 و 8.5 گرفتند ممکنه دیگران رو به اشتباه بندازند. من نمی گم دروغ می گند ولی حتما این دوستان زبانشون خیلی خیلی خیلی خیلی خوب بوده که انقدر کم درس خونده ند واین نمره های عالی رو گرفتند!
    من خودم زبانم خیلی خوبه و کار ترجمه هم کردم ولی 2 تا 3 ماه برای آیلتس وقت گذاشتم و درس خوندم و کلی کتاب و منابع مختلف رو مطالعه کردم و یک ماه معلم هم گرفتم برای رایتینگ ولی به 8 نرسیدم.
    ولی ناامید نشید . من فکر می کنم مشکل اصلیتون استرس بوده و چون الان یه بار امتحان دادین دیگه دفعه بعد استرس نخواهید داشت و نمره تون رو می گیرید.

من توی این مدت یه سری تجربیاتی به دست آوردم که در پست بعدی اینجا می نویسم شاید به در بعضیها بخوره و باعث بشه اضطرابشون کمتر بشه

Junior Member

1 . اولین و مهمترین چیز اینه که استرس رو از خودتون دور کنید . چون واقعا مخرب هستش و بازده کارتون رو پایین میاره و حتی باعث می شه حافظه تون خوب کار نکنه و نتونید یه چیزایی رو سر امتحان به یاد بیارید . پس همه سعی تون رو بکنید که آرامش داشته باشین و به تواناییهای خودتون اعتماد کنید.

2. به جای اینکه 10 تا کتاب رو یک بار بخونید بهتره 1 کتاب رو ده بار بخونید. مخصوصا کتابایی که برای تقویت لغت هستند . یادگیری لغت با تکرار و تکرار اتفاق میفته . وقتی چندین بار یه متنی که لغات جدید داره رو دوره می کنید ناخودآگاه اون لغات از حالت پسیو به اکتیو تبدیل می شند و یهو می بینید دارین توی رایتینگ و اسپیکینگ ازشون استفاده می کنید. بهترین شیوه لغت یاد گرفتن اینه که توی متن اونا رو یاد بگیرید نه اینکه فقط خود لغت رو حفظ کنید.

3 . اگر درباره امتحان اطلاعات کلی دارید و با بخشهای مختلفش آشنا هستید و بانتون در حد متوسطه به نظر من کتابهایی مثل new insight , objective یا حتی masterclass به دردتون نخواهد خورد. به جای همه اینا از کتابایی استفاده کنید که فقط روی یک skill فوکوس می کنه و مثالهاش دقیقا شبیه خود امتحانه و حتی یه کم هم سختتره!! برای آشنایی کلی با امتحان همون کتاب target band 7 رو بخونید کافیه و کلا کتاب خوبیه و خوندنش توصیه می شه

4.برای قوی تر کردن لیسنینگ ( اگر توی این قسمت مشکل جدی دارین ) من توصیه می کنم سعی کنید تمرینهای لیسنینگ رو بنویسید. یعنی یک یا دو جمله یا اگر می تونید بیشتر بشنوید ، بعد pause کنید و بنویسیدش . اگر نمی فهمید چی می گه همون یک جمله رو انقدر گوش بدید تا دقیقا متوجه بشید از چه کلماتی تشکیل شده و بتونید تفکیک کنید کمات رو از هم و بعدش با tape script آخر کتاب چک کنید .بعد از مدتی که اینجوری تمرین کنید خیلی راه می افتید توی لیسنینگ . من چند نفر رو دیدم که اینجوری تمرین کردند و پیشرفت کردند.

5.حتما برایWriting یه معلم خوب که مشخصا توی رایتینگ تخصص داره پیدا کنید و باهاش کار کنید. ویژگی همچین معلمی می تونه این باشه که به جز اصطلاحات و عبارتهای خاصی که توی کتابای ویژه آیلتس برای رایتینگ نوشته شده بتونه چند تا اصطلاح و عبارت و لغت دیگه هم بهتون یاد بده! چون اکثر کسانی که آیلتس امتحان می دن از همون اصطلاحات و لغات کتابهای آیلتس استفاده می کنند و همه شون عین هم می نویسند . اگه یه تنوعی باشه و یه کلمه جدید رو به جا استفاده کنید تاثیر گذاره .

نکته مهمتر اینکه از رایتینگ نترسید وتا می تونید تمرین کنید و سمپل های مختلف رو بخونید و هی بنویسید. من خودم انقدر می ترسیدم که تا یک ماه مونده بود به آیلتس فقط یک نمونه نوشتم اونم در حد 6 بود . ولی در عرض یک ماه کار با یه معلم خوب تونستم 7 بگیرم و مطمئنم اگه زودتر شروع کرده بودم نتیجه بهتری می گرفتم.

بهترین حالت اونه که شما بنویسید و بدید معلمتون تصحیح کنه . معلم یه سری ایرادات رو برطرف می کنه و به جای یه سری کلمه ها و جمله ها بهتون چیزای جدید پیشنهاد می ده . شما دوباره همون رایتینگ رو این بار بدون اشتباه و با کلمه های جدید بازنویسی می کنید . یعنی پاراگراف به پاراگراف می خونید و دوباره از حفظ می نویسیدش . این بهترین روشه ازنظر من.

Junior Member

. از گرامر غافل نشید . برای رایتینگ واقعا تاثیر داره . اگر وقت دارید کتابهای گرامری رو بگیرید و تمریناشو حل کنید و حتما جمله سازی کنید. . هر مبحث گرامری که یاد گرفتید رو سعی کنید باهاش جمله بسازید تا خوب یادتون بمونه و بتونید استفاده کنید ازش .
    اگه وقتتون محدود هست از معلم رایتینگتون بخواین یه سری نکات مهم گرامری و چندتا الگوی گرامری خوب و مؤثر بهتون یاد بده و همونها رو انقدر تمرین کنید و باهاش جمله بسازید که دیگه کامل یاد بگیرید و توی رایتینگاتون استفاده کنید ازش

7. در مورد ریدینگ که همه مون بهاش مشکل داریم من به این نتیجه رسیدم که هیچ راهی نیست !! نه شوخی کردم. ولی کلا بیشتر شبیه تست هوش می مونه تا امتحان زبان ! کلا چیزی که تاثیر گذاره به نظر من تمرین کردنه و نه لغت حفظ کردن. چون هرچقدر هم لغت بلد باشی متنها اکثرا پر از اصطلاحات تخصصی هستند که خود اینگلیسیا هم فکر نکنم از یه سریاش سر در بیارن . ولی اگر روزی 1 passage با زمان 15 تا 17 دقیقه حل بکنید بعد از مدتی تاثیر زیادی داره و اگه مثلا نمره تون 26 بوده می رسه به 30.

8. برای اینکه بتونید انگلیسی حرف بزنید ، باید انگلیسی حرف بزنید.!
    نکته دیگه اینه که لازم نیست هرچی توی امتحان می گین راست باشه و واقعا اتفاق افتاده باشه ! پس در مورد چیزایی که توش اطلاعات دارید و لغات زیادی بلدید حرف بزنید .

9 . از دیکته غافل نشوید! خود من توی لیسنینگم مطمئنم 2 تا غلط املایی دارم و توی لیسنینگ اگر غلط دیکته ای داشته باشید اون جواب غلط محسوب می شه پس به دیکته لغات توجه کنید.

10 . از زمان غافل نشید . مخصوصا توی ریدینگ . اگر جوابی رو بلد نیستید وقت اضافه روش نگذارید و اول جوابهایی که بلدید رو بنویسید . و اگر وقت اضافه آوردید به سؤالایی که سختتره برگردید و روش وقت بذارید . من سر ریدینگ 3 تا سؤال رو حتی نرسیدم بخونم ! ولی ممکن بود اگر می خوندم بلد بودم !

در مورد منابع هم کتابهای Oxford word skill , English collocation in use , ، کتاب ریدینگ مک کارتر ( همون قرمزه ) و کتاب آکادمیک رایتینگ مک کارتر ( بنفشه ) ، کتابهای تست کمبریج Target band 7 , ( مخصوصا برای رایتینگ تسک 1 ) ، اسپیکینگ دکتر ایروانی( برای آشنایی با نمونه سؤالات خیلی خوبه ) ، و خواندن سمپل های رایتینگ هرجایی که پیدا کردید خیلی توصیه می شه .

امیدوارم مفید بوده باشه و برای همه آرزوی موفقیت می کنم .
    .
    .

Junior Member

سلام دوستان عزیز

من از اطلاعات موجود در این سایت تا به حال خیلی استفاده کردم و الان دوست دارم تجربیاتی که من در مورد آزمون دارم را با شما در میون بزارم تا شاید بتونم همونطوری که خودم از نظرات بچه ها کمک گرفتم، به بقیه هم کمک کنم. در ضمن سعی می کنم تجربیاتی رو بگم که بچه ها تا به حال کمتر به اونا اشاره کردن.
    اولا بگم که من سطح زبانم تا 6و 7 ماه پیش خیلی پایین بود. به علت مقاله های زیادی که خونده بودم درک مطلبم خوب بود و در ضمن وقتی کسی از من سوال می کرد، خیلی خوب متوجه می شدم اما حرف زدن، گرامر، لیسنینگ و نوشتنم واقعا افتضاح بود و الان در آزمون آکادمیک نمره کلی 6.5 گرفتم و تک تک پارتهام رو هم 6.5 به بالا گرفتم که اگر نمره یک پارتم، نیم نمره بیشتر بود نمره کلی من7 می شد. البته من فکر می کنم این توضیحات برای دوستانی بیشتر مفید باشه که با یه پایه ضعیف می خوان یه همچین نمرهایی بگیرن

1- تمرین، تمرین و تمرین(کیفیت و کمیت): همه بچه ها در این مورد صحبت های زیادی می کنند. اما مهمتر از وقتی که برای تمرین می گذارید، کیفیت و ساختارمندی تمرینه. به عنوان مثال از نظر من یکی از نکاتی که می تونه نمره شما رو شدیدا کاهش بده کار کردن زیاد روی نقاط ضعف و فراموش کردن نقاط قوته. مطمئنا کا روی نقاط ضعف بسیار مهمه ولی خیلی از اوقات ناخودآگاه باعث میشه که کارآیی شما در نقاط قوتتون پایین بیاد. من شدیدا توصیه می کنم که یک برنامه منظم برای نقاط قوتتون در کنار کار کردن روی نقاط ضعفتون داشته باشید.

2- یک نکته بسیار مهم در مورد ریدینگ که واقعا برای من مفید بود اینه که متن ها رو به همون ترتیبی که اومده نزنیدو متنی رو که تست های اون برای شما راحت تر هستند، اول بزنید. دلیل این موضوع اینه که توی تست هایی که ضعف دارید احتمال اشتباه مطمئنا از سایر تست ها بیشتره. حالا این نکته بسیار مهم رو هم در نظر داشته باشید که اکثریت بچه ها در 20 دقیقه آخر به شدت کارآییشون پایین میاد و استرس میگیرن که قطعا احتمال اشتباهشون بیشتره. در نتیجه شما با زدن مطمئن تست های آسون تر، نمره ای که حداقل حقتون هست رو تضمین می کنید و اگر خدای نکرده به علت زمان نرسیدین همه تست ها رو بزننین، تست هایی رو از دست دادین که احتمال اشتباه توی اونا زیادتره. من خودم تصمیم گرفتم که match heading ها که نقطه قوتم بود (شما نقطه قوتتون رو فقط با تمرین می تونید پیدا کنید) رو اول بزنم و متنی رو به عنوان متن سوم انتخاب کنم که تست yes و no بیشتر داشته باشه که نقطه ضعف اصلی من و اکثر بچه هاس. حالا اگرم قراره نرسم که این سوالات آخر رو بزنم همه رو شانسی می زنم که احتمالا 33% درسته. نتیجه این که سر آزمون اکثر بچه ها وقت کم اوردن، ولی با این تکنیک من 1 تستی رو هم که از دست دادم، احتمال کمی داشت که بتونم درست بزنم و در نتیجه با اطمینان از تست های درستم، نمرم تضمین شد.

3- مسئله خواب خیلی مهمه! باور کنید. من خودم تو طول زمانی که می خوندم واسه آزمون ساعت 5 صبح می خوابیدم، اما یه هفته آخر خوابم رو جوری تنظیم کردم که 7 صبح پاشم و سر ساعت 8 یه تست کامل میزدم. در نتیجه سر امتحان بسیار سر حال بودم و تونستم که از توانایی ذهنیم و مغزیم به طور کامل استفاده کنم.

4- دادن آزمون آزمایشی رو برای آشنایی با جو امتحان (مخصوصا اونایی که دفعه اولشونه) توصیه می کنم. یه موسسه به اسم NBE هست که من دو بار آزمون دادم اونجا. درسته که همه جوره سیستمش افتضاح بود، ولی اینکه تو جو، روی صندلی آزمون قرار بگیرین برای زمان بندی و کاهش استرستون در امتحان اصلی واقعا مفیده. مخصوصا بخش speaking که شما با کسی غیر از معلمتون برای صحبت رو به رو میشید. من دفعه اول آزمون آزمایشی تو این پارت خیلی هول کردم. در نتیجه نقطه ضعفم رو شناختم و تونستم سر مصاحبه اصلی بدون استرس حرف بزنم.

5- برای writing مانند نظر azi یک استاد خوب بگیرید. این بخش مهمترین بخشی تو آزمون هست که شما نیاز دارید یکی باهاتون کار کنه. برای من که واقعا جواب داد. فقط در رابط با استاد مواظب باشید. پیشنهاد من اینه که استادی بگیرید که رشته آکادمیکشم زبان باشه. چوب کسائی که زبان رو آکادمیک خوندن به نظر من writing شون قابل مقایسه با کسائی نیست که تجربی زبان رو یاد گرفتن.

6- به نظر من وزن fluent بودن در نمره speaking خیلی بیشتر از اینه که جملاتتون از نظر گرامری 100% صحیح باشه. سعی کنید که پیوسته حرف بزنید، هر چند که این کار ضریب اشتباهات گرامری رو بالا میبره.

7- من زمانی از spaeking ام راضی شدم که بدون فکر کردن تونستم حرف بزنم، زمانی از reading ام راضی شدم که بدون دونستن معنی تمامی کلمات تونستم مفهوم و تصویر کلی یک جمله یا پاراگراف رو درک کنم، زمانی از listening ام راضی شدم که از متن عقب نمی افتادم، هر چند سوالی رو نتونسته باشم بزنم و بالاخره زمانی از writing ام راضی شدم که تونستم متنی مناسب رو به ترتیب توی 35 و 15 دقیقه بزنم. نظر من اینه که تا موقعی که به این 4 نقطه نرسیده باشید، نباید انتظار نمره ای مناسب داشته باشید.

8- بحث اشتباهات املائی، لغت و گرامر هم به جای خود ...

و در آخر این نکته رو توجه داشته باشید که سوالات آزمون شباهت خوبی با سوالات آزمایشی (مخصوصا cambridge های 4 به بعد ) دارد و مطمئن باشید با تمرکز و شناختن نقاط اصلی قوت و ضعفتون و یک برنامه ریزی خوب و البته رعایت موارد 3 و 4 می تونید نمره که حقتون هست رو بگیرید.

ببخشید که طولانی شد. برای همه دوستام آرزوی موفقیت دارم

علیرضا

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)