سفارت باکو در آذربایجان!

اطلاعات خیلی کم تره نسبت به جاهای دیگه. من خودم خم شناختی روش ندارم واسه همین فقط چیزایی که مطمئن هستم رو میگم.

مزایا

1. گویا ویزا نمیده اگر بده فقط مالتی میده! مکانیکی هم باشید مالتی میگیرد!

2. برای پیک آپ لازم نیست خودتون برید.

3. ...5....12... 16 سوال نداره... ولی ممکنه تو مصاحبه چیزایی بخواد که خطرناک تر باشه!

معایب

1. سیستم وقت گیری ایمیلیه و باید بپرسید اپلیکنت ایرانی قبول می کنند یا نه گاهی میکنند گاهی نمی کنند! بعد باید پول بدید تا توسط سیستمش وقت بگیرید! سیستمش شبیه بقیه جاهاست!

2. رو فاند حساسند.

3. سوال زیاد میپرسن.

4. ویزا می خواد.

5. آفیسر سیاه پوستی داره که کلاً یه مقدار مشکل داره! اول از همه این که کافیه حال نکنه شروع می کنه با یه جمله ناجور به هم میریزتتون! یکی از دوستای ما که اصلاً استرسی نیست رفته بوده اونجا با خانومش و آفیسر شروع می کنه گیر دادن که چرا انقدر استرس داری!!! دوست ما هم اصلاً تو باغ استرس و اینا نیست! اصلاً ببینید کف میکنید! گیر میده هی میگه من می خوام کمک کنم ولی تو استرس داری چیزی رو داری پنهان می کنی؟ از این حرفا! یه دوست دیگه هم داشتیم که اون وقتی میره پیش آفیسر ... سر آفیسر پایین بوده تو کامپیوتر و 1 دقیقه بعد سرش رو میاره بالا و میگه خیلی خوب بهت یاد دادن تا ساکت وایسی!!! البته به این صورت... اینگلیسیش ترسناک تره: They've trained you very well to be quiet! که این دوست ما کلاً دامن از دستش میره و خرابکاری می کنه تو مصاحبه! کلاً آدم جالبی نیست!

6. فول فاند بوده، شاگر اول دانشگاه رنک 5 که ریجکت مصاحبه شده تو باکو توسط این آفیسر سیاه پوست (اسمش جرج هست)

7. حتماً ریز نمره رو میگیره و در 90% مواقع نگه میداره و باید رسم باشه وگرنه کلیرنس شروع نمیشه! حالا فکر کن مجبور شی بری مدرک آزاد کنی. اینم مدرکش اینجا کلیک کن! سه چهار خط مونده به آخر رو بخونید.

8. خیلی دیده شده که مقاله ها رو هم بگیره و اگر نداشته باشی می گه ایمیل کن! کلاً آدم گیریه!

9. دیده شده به بچه ها بگه عصر بیاین سفارت بشینیم گپ بزنیم و کلاً اونجا راجع به آمار ایران از بچه ها پرسیده. کلاً ممکنه اونجا هم سوال هایی ازتون بپرسه.. البته کسایی که رفتن می گن آدم بدی نیست ولی خوب صابونش به تن خیلی ها خورده!

10. دیده شده سوال های بی ربط هم پرسیده. خواهرت چیکارست.. چی خونده؟ کجاست... این شهری که به دنیا اومدی کجاست و از این حرفا!

11. سایت واشنگتن رو خیلی رابطه خوبی ندارند باهاش!

12. در جا هم کم ندادن ویزا!

13. رشته حساس داری نری بهتره چون احتمالاً خیلی گیر میده اگر به تور آفیسرسیاه بخوری!

14. دیده شده آفیسر سیاه سوالات زیادی راجع به اسم درس ها پرسیده و حتی اگر اجباری بوده هم گیر ناجور داده که اسمش خطرناکه!

باز هم تاکیید می کنم اطلاعات کمه در مورد باکو! حتی شاید چیزایی که بالا گفتم هم توش ایراد باشه!