نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاهای خصوصی و تاثیر آن بر پذیرش

Member hossein68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ulm University

پیش فرض شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاهای خصوصی و تاثیر آن بر پذیرش

با سلام و احترام
    فکر میکنم جای یه همچین تاپیکی واقعا خالی باشه.

دوستان به نظر شما گذراندن دوره های فنی حرفه ای چه تاثیر بر روند پذیرش دارند؟ به نظرتون داشتن مدارک اینچنینی و اضافه کردن آن ها به رزومه باعث قوی تر شدن رزومه میشوند یا تاثیر آنچنانی ندارند و خرج اضافی و مهمتر از همه اتلاف وقت محسوب میشه ؟
    نباید این نکته رو از یاد برد خیلی از این دسته مدارک توسط شرکت های بین المللی و معتبر صادر نمی شود بعلت اینکه اکثر این شرکت ها و کمپانی ها در ایران حضور ندارند.

سئوال دوم آیا گذراندن این دوره ها بر فهم و یادگیری ما در طول تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا تاثیر مثبت دارند یا خیر؟ آیا کمکی به یک دانشجوی ارشد میشود یا خیر؟

"مثال میزنم دوره ی FPGA یا امثالهم که با قیمت هایی بالای 300000 هزار تومان عرضه می شوند بدرد دانشجوی ارشد مهندسی برق میخورد یا چون این مباحث کامل تر و جامع تر در مقطع فوق لیسانس عرضه می شوند جز اتلاف وقت و پول فایده ایی ندارند نظر شما چیه ؟
    یا مثلا انواع دوره های مخابراتی مثل سوئچینگ و روتر و فیبر نوری که در آموزشگاهای مختلف وجود دارد ایا بدرد کسی که برای مخابرات در مقطع ارشد خارج از ایران برنامه ریزی کرده فایده ای دارند یا خیر؟"

با سپاس

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاهای خصوصی و تاثیر آن بر پذ

من خودم اپلای نکردم.. ولی فکر کنم بستگی به رشته داره، در مورد دوره‌های فنی حرفه‌ایه مکانیک دوره‌های تراشکاری و مکانیکی (که خودش چند شاخه داره) و تاسیسات و اینها هست که تاثیر تو پذیرش فکر نکنم داشته باشه خیلی (مگر برای fh تو آلمان بخواییم) و بیشتر از پذیرش بدرد کار دانشجویی حین ارشد می‌خوره که خود این قضیه هم در هاله‌ای از ابهامه................... فکر کنم دوره‌های رشته کامپیوتر بیشتر بدرد اپلایشون بخوره
    ویرایش توسط FDR : November 28th, 2013 در ساعت 11:14 PM
    شکست، نردبان پیروزی است.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Manufacturing

پیش فرض پاسخ : شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاهای خصوصی و تاثیر آن بر پذ

نقل قول نوشته اصلی توسط FDR نمایش پست ها
    من خودم اپلای نکردم.. ولی فکر کنم بستگی به رشته داره، در مورد دوره‌های فنی حرفه‌ایه مکانیک دوره‌های تراشکاری و مکانیکی (که خودش چند شاخه داره) و تاسیسات و اینها هست که تاثیر تو پذیرش فکر نکنم داشته باشه خیلی (مگر برای fh تو آلمان بخواییم) و بیشتر از پذیرش بدرد کار دانشجویی حین ارشد می‌خوره که خود این قضیه هم در هاله‌ای از ابهامه................... فکر کنم دوره‌های رشته کامپیوتر بیشتر بدرد اپلایشون بخوره
    از کجا اینقدر مطمئنی که برای مکانیک به در نمیخوره؟

من الآن دارم ساخت و تولید میخونم. دوره های بازرسی جوش رفتم و Level رو هم ایشالا دارم میگیرم! حالا از مدارک خود سازمان فنی حرفه ای که بگذریم، یعنی لول داشتن هم به درد دانشگاه نمیخوره؟
    level مال ASNT هست هااااااا!!

میشه یکی بیاد و جواب بده؟؟؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Backstreetboy نمایش پست ها
    از کجا اینقدر مطمئنی که برای مکانیک به در نمیخوره؟

من الآن دارم ساخت و تولید میخونم. دوره های بازرسی جوش رفتم و Level رو هم ایشالا دارم میگیرم! حالا از مدارک خود سازمان فنی حرفه ای که بگذریم، یعنی لول داشتن هم به درد دانشگاه نمیخوره؟
    level مال ASNT هست هااااااا!!

میشه یکی بیاد و جواب بده؟؟؟؟
    ممنون
    اینجور مدارک تحت عنوان certificate دسته بندی میشه. جز requirements هیچ دانشگاهی نیست. موقع پذیرش یک گروه از اساتید دپارتمان درخواست ها رو بررسی میکنن و تصمیم میگیرن. داشتن certificate های مختلف و مرتبط یا رشته نشان دهنده ی توانایی های فرد و مطمئنا در نظر اساتید تاثیر مثبت داره. دقت کنید که این مسئله وقتی به درد میخوره که از سد grad school عبور کرده باشین. یعنی نمرات زبان gre معدل و دیگر requirement ها کامل باشه و پروندتون از grad school به دپارتمان فرستاده بشه. اونجا تو رقابت با بقیه این certificate ها میتونه کمک کنه. برای assistantship گرفتن هم موثر هست ولی هیچوقت جای معدل یا نمره زبان پایین رو پر نمیکنه.
    از پاسخ به سوال های تکراری معذورم. لطفا پست های قبل رو مطالعه کنید. لطفا سوالاتتون رو در تاپیک مرتبط با موضوع مطرح کنید.

Junior Member

اقا مثلا مدت دوره 700 ساعته توی خود سازمان فنی و حرفه ای هم برگزار شده با گواهی بین المللی. اون وقت بازم جزء سرتیفیکیت های معمولی حساب میشه؟ این مدارک که توی ایران معادل سابقه ی کار حساب می شند

Junior Member Nelon_nelon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sience & Research-Environmet Eng.

سلام
    از پذیرش دوره های فنی و حرفه ای در دانشگاه NAIT کانادا کسی اطلاع داره؟

Junior Member Nelon_nelon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sience & Research-Environmet Eng.

سلام دوستان گواهینامه ها و دوره های آموزشی که در ایران گذرانده باشیم تاثیری در پذیرش دانشگاهها داره؟ و یا سیلابس ها رو کم می کنه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Nelon_nelon نمایش پست ها
    سلام دوستان گواهینامه ها و دوره های آموزشی که در ایران گذرانده باشیم تاثیری در پذیرش دانشگاهها داره؟ و یا سیلابس ها رو کم می کنه؟
    سلام

اگر در دوره های خاص فنی مثل MEng قصد ادامه تحصیل داشته باشید، شاید...
    ولی در حالت عادی در مقابل بقیه element های مورد نظر برای پذیرش خیلی به چشم نخواهند اومد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام. روزتون بخیر
    سوالی داشتم.برای پذیرش در رشته های مهندسی در مقاقع ارشد و دکتری در اروپا و یا حتی کشور های آسیایی داشتن مدارک سازمان فنی حرفه ای که به رشته ی تحصیلی مربوط نباشه (برای مثال آشپزی خیاطی ...)
    برای گرفتن پذیرش موثر است؟ یا خیر؟

Junior Member aliranjbar0917 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

پیش فرض پاسخ : شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاهای خصوصی و تاثیر آن بر پذیرش

درود بر همه
    گواهی های آموزشی فنی و حرفه ای باید از چه نمره ای به بالا باشد تا دارای اعتبار در خارج از کشور باشد من شنیدم که باید گرید A باشد اطلاعی ندارین که این گرید چه نمره ای به بالا می خواهد؟ با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)