صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37

موضوع: فرق علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر در چیست؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرق علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر در چیست؟

سلام.من میخوام انتخاب رشته کنم میتونم علوم کامپیوتر برم دانشگاه دولتی ولی نرم افزار میتونم برم دانشگاه غیر انتفاعی. به نظر شما کدوم رو برم بهتره
    علاقه زیادی به برنامه نویسی دارم ولی چون هردو رشته رو دوست دارم نمیدونم کدوم برم اولویتم کشور المانه به نظر شما کدوم بهتر جواب میده؟
    اینجا لیسانس علوم کامپیوتر بگیرم بعد واس فوق برم؟

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

در کل اعتبار دانشگاه های دولتی به نسبت دانشگاه های غیر انتفاعی بالاتره. رشته علوم کامپیوتر از رشته های بسیار شناخته شده در کشورهای دیگه هستش و بسیار بیشتر به نسبت مهندسی نرم افزار براش پوزیشن های ارشد و دکترا وجود دارە. در مورد کار برنامه نویسی، به خودتون ربط دارە. اگه علاقه مند باشید، رشته برای شما محدودیتی ایجاد نمیکنه و بدون توجه به رشته میتونید خیلی پیشرفت داشته باشید (در صورت وجود علاقه و پشتکار). این رو هم در نظر بگیرید. اگه قراره دورە روزانه شرکت قبول بشید، بعد از فارغ التحصیلی باید لغو تعهد انجام بدید. ای کار روش های مختلفی دارە. دلیل بیان این مطلب در تفاوت مالی غیر انتفاعی و دولتی هستش. من برای مدرک ارشد خودم از که فارغ التحصیل دانشگاه دولتی هستم و ورودی ٩٠، مقدار ٧ میلیون تومان پرداخت کردم تا مدرکم آزاد بشه. این مقدار فکر کنم برای ورودی های سالهای بعد بسیار بیشتره. پس از نظر مالی این نکته رو هم در نظر داشته باشید. از نظر سطح علمی هم من فکر میکنم دانشگاه های دولتی جو علمی بهتری دارن. حالا این هم البته بیشتر بستگی به خود دانشجو و هدفش دارە.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_JB نمایش پست ها
    سلام.من میخوام انتخاب رشته کنم میتونم علوم کامپیوتر برم دانشگاه دولتی ولی نرم افزار میتونم برم دانشگاه غیر انتفاعی. به نظر شما کدوم رو برم بهتره
    علاقه زیادی به برنامه نویسی دارم ولی چون هردو رشته رو دوست دارم نمیدونم کدوم برم اولویتم کشور المانه به نظر شما کدوم بهتر جواب میده؟
    اینجا لیسانس علوم کامپیوتر بگیرم بعد واس فوق برم؟
    این نکته رو هم تا یادم نرفته یاد آور بشم. برای رشته ای مثل علوم کامپیوتر، باید خودتون رو مقداری بیشتر از مهندسی نرم افزار، برای کارهای ریاضی وار تر آماده کنید. البته این یک نکته مفید هستش و با توجه به رسرچ بیس بودن اکثر دانشگاه های اروپایی، این مورد مزیت محسوب میشه. معمولا دانشجویانی که از نظر ریاضی قوی ترن، محقق های خوبی در رشته های مختلف هستن.
    ویرایش توسط darklord : August 12th, 2015 در ساعت 07:03 PM دلیل: ادغام 2 پست متوالی

Junior Member turkoghli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering_IAUT

با سلام دوستان
    من بین علوم کامپیوتر یه دانشگاه دولتی که تازه امسال تشکیل شده و مهندسی الکترونیک دانشگاه آزاد گیر کردم.
    می خوام بعد از تموم شدن درسم برم خارجی برای ادامه تحصیل تو مقطه ارشد و اولویت اولم آمریکا هستش.
    می خواستم از شما درباره ی شانس فاند گرفتن توی رشته علوم کامپیوتر بپرسم که شانس فاند برای علوم کامپیوتر بیشتره یا برای مهندسی کامپیوتر؟؟

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

اگه ممکن هست توضیحات تضصصی تری در مورد اختلاف 2 گرایش بدین
    تا اینجا فقط مشخص شده که علوم کامپوتر به ریاضیات بیشتری نیازمند هست.....به نظترتون اگه این سوال خود شما در چند سال قبل بود این جواب برای شما کافی بود؟

ممنون میشم یه کم موشکافانه تر در مورد این اختلاف گرایش بحث کنید.... ممکنه انتخاب خیلی ها رو در آینده تغییر بده

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

در مورد مقطع ارشد علوم کامپیوتر تقسیم میشه به یک سری گرایش مثل سیستم های هوشمند، سیستم های کامپیوتری، الگوریتم و محاسبات.
    من خودم تو گرایش سیستم های هوشند ارشدم رو گرفتم. البته دروس ارائه شده برامون مخلوطی از دروس سیستم های هوشمند و الگوریتم و محاسبات بود. مثلا نظریه علوم کامپیوتر، نظریه محاسبات، هوش مصنوعی پیشرفته، محاسبات موازی، منطق، هندسه محاسباتی، بینایی ماشین، یادگیری ماشین، شبکه های عصبی، بایو انفورماتیک، الگوریتم های تکاملی، الگوریتم پیشرفته و درس هایی از این گروه بودن، پایان نامه ها هم که تو گرایش های هوش و الگوریتم و بایو بودن اکثرا.

رشته نرم افزار ولی فکر کنم درس هایی نظیر سیستم عامل و شبکه و کامپایلر پیشرفته و مهندسی نرم افزار ... و در ادامه درس های کارشناسی هستش. البته مطمئن نیستم که به چه صورت هستش.

نمیدونم منظورتون همینه یا بحث های دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط arashzed نمایش پست ها
    اگه ممکن هست توضیحات تضصصی تری در مورد اختلاف 2 گرایش بدین
    تا اینجا فقط مشخص شده که علوم کامپوتر به ریاضیات بیشتری نیازمند هست.....به نظترتون اگه این سوال خود شما در چند سال قبل بود این جواب برای شما کافی بود؟

ممنون میشم یه کم موشکافانه تر در مورد این اختلاف گرایش بحث کنید.... ممکنه انتخاب خیلی ها رو در آینده تغییر بده

Junior Member arashzed آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران

ممنون از شما
    ببینید این تایپیک هم مربوط به بچه های کامپوتر هست هم بقیه که هنوز وارد این رشته نشدن...

به نظرم بهتره اگه ممکنه خود شما مثلا در مورد گرایش خودتون سیستم های هوشند و پایان نامتون یه توضیحی هم تخصصی هم کلی بفرمایید واین روند برای بقیه دوستان هم باشه بعد مدتی این تایپیک به نتیجه دلخواه خودش برسه....البته این نظر من بود

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

راستش رو بخواید چون من کارشناسیم رو ریاضی بودم، زیاد در مورد مهندسی نرم افزار اطلاعی ندارم ولی در مورد گرایش کاری خودم میتونم نکاتی رو خدمتتون عرض کنم. اولا دانشگاهی که من درس خوندم واسه دورە ارشد (مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان) با اکثر دانشگاه های دیگه تو کشور فرق دارە. سیستم امتحانات و ارائه دروس این دانشگاه به صورت فصلی هستش (به جای ترمی). هر دانشجو تو سال سه بار انتخاب واحد میکنه و سه بار امتحان. درس های خیلی بیشتری هم ارائه میشه و تعداد واحد ها هم بیشتر. ما ٤٦ واحد پاس کردیم. این تعداد برای دانشگاه های دیگه حدود ٣٠ تا ٣٢ واحد هستش. طبعا درس های بیشتری هم واسمون ارائه شده. دروسی که من پاس کردم اینا بودن:

نظریه علوم کامپیوتر : در مورد اتومات ها و زبان ها و ماشین تورینگ و تصمیم پذیری و ...
    نظریه محاسبات : یک درس بسیار زیبا در مورد محاسبه پذیری و برنامه یونیورسال و هالتینگ و بسیاری از قضایایی که میاد همون چیزایی رو که تو بحث نظریه اتومات و ... بررسی میشه رو از ی دید دیگه مورد بررسی قرار میده.
    هوش مصنوعی پیشرفته : بیشتر در مورد گراف های بیزی، آمار بیزی، زنجیرهای مارکوف و فرایند ها و سری های زمانی و ...

منطق و برنامه نویسی موازی : تقریبا کاراش از اسمش واضح هستش
    هندسه محاسباتی : در مورد الگوریتم های هندسی، مثل دیاگرام ورونوی و جاروی صفحه و آرت گالری و خیلی چیزای دیگه.
    سیستم های چند عامله : در مورد عامل ها و ارتباط اونها، تعادل نش، آکشن ها، انتخابات و شیپلی ولیو و ... (درس شیرین و خوبیه و پیش نیاز آنچنانی ندارە)

شبکه های عصبی : در مورد انواع شبکه های عصبی شامل شبکه های کوهونن و SOM و الگوریتم های یادگیری مدیریت شده و غیر مدیریت شده و ...
    یادگیری ماشین : یادگیری مدیریت شده، غیر مدیریت شده، تقویتی، شبه مدیریت شده، بردارهای پشتیبان و ...
    داده کاوی : در مورد استخراج دانش از داده ها و الگوریتم های مربوطه

بینایی ماشین: که خودش بحث های بسیار مفصلی دارە، در مورد تجزیه و تحلیل تصاویر و مسائل مربوط
    الگوریتم های تکاملی و بهینه سازی چند هدفه: در مورد ژنتیک و الگوریرم های مشابه و بهینه سازی چند هدف همزمان و استفاده از الگوریتم های NSGA و NSGA2 و تشخیص و ارائه صف های پارتو ...

سمینار علوم کامپیوتر
    پایان نامه علوم کامپیوتر:

پایان نامه بنده هم ترکیبی از مسائل مربوط به نظریه بازی (سیستم های چند عامله) و الگوریتم بود و عنوانش بود : بازی ورونوی در شبکه (گرید).
    در این پایان نامه بنده الگوریتم ها و قضایا و لم هایی رو در مورد نحوه چینش چندین مهره توسط عامل ها ارائه کردم و اونها رو اثبات کردم.

برای من که از ریاضی هم اومده بودم علوم کامپیوتر، بسیار گرایش شیرین و خوبی بود و با توجه به زمینه ریاضی ای که داشتم بسیار هم موفق بودم تو این رشته (رتبه دوم و معدل 18.78). من این رشته رو به تمام دوستانی که از رشته ریاضی کاربردی فارغ التحصیل میشن هم توصیه میکنم.

باز هم اگر توضیحی لازم بود در خدمتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط arashzed نمایش پست ها
    ممنون از شما
    ببینید این تایپیک هم مربوط به بچه های کامپوتر هست هم بقیه که هنوز وارد این رشته نشدن...

به نظرم بهتره اگه ممکنه خود شما مثلا در مورد گرایش خودتون سیستم های هوشند و پایان نامتون یه توضیحی هم تخصصی هم کلی بفرمایید واین روند برای بقیه دوستان هم باشه بعد مدتی این تایپیک به نتیجه دلخواه خودش برسه....البته این نظر من بود

Junior Member

سلام دوستان
    رشته من مهندسی کامپیوتر نرم افزار است
    میخوام واسه همین رشته اپلای کنم، ولی نمیدونم کدام را باید انتخاب کنم از بین : computer engineering, computer science
    مرسی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط e_live نمایش پست ها
    سلام دوستان
    رشته من مهندسی کامپیوتر نرم افزار است
    میخوام واسه همین رشته اپلای کنم، ولی نمیدونم کدام را باید انتخاب کنم از بین : computer engineering, computer science
    مرسی
    سلام

computer science!

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

مرسی از پاسختون
    یعنی Computer science نرم افزاره
    Computer engineering سخت افزار?

دانشگاهی که میخوام اپلای کنم واسه ترم بهار computer scienceاش closed است
    Computer engineering بازه
    computer engineering را اقدام کنم، چقدر احتمال تغییر در آنجاست

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)