صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 37

موضوع: فرق علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر در چیست؟

Junior Member isaac7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرق علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر در چیست؟

از همه بابت راهنمایی متشکرم. حالا بهم بگید که الان ریاضی رو از کجا یاد بگیرم ؟ که مثلا ریاضیم در حد GRE بشه در عرض حدود 1 سال. (با توجه به اینکه اصلا پایه ندارم )

نقل قول نوشته اصلی توسط isaac7 نمایش پست ها
    از همه بابت راهنمایی متشکرم. حالا بهم بگید که الان ریاضی رو از کجا یاد بگیرم ؟ که مثلا ریاضیم در حد GRE بشه در عرض حدود 1 سال. (با توجه به اینکه اصلا پایه ندارم )
    شما اگه وارد مهندسی کامپیوتر بشید، همون اول که نمیرید سمت چیزی مثل شبکه. توی دوره لیسانس انواع واحد‌های درسی رو دارین که یه سریشون هم ریاضی (به مقدار کافی) نیاز دارن.
    بله، وقتی به طرف شبکه برید دیگه کاری با انتگرال و مشتق ندارید (به تئوریش کاری ندارم). اما اول دوره مسلما نیازه.
    ریاضی GRE به درد کاره شما نمی‌خوره. اون ریاضی رو بچه‌های روان‌شناسی و اینا هم شرکت می‌کنن. چیزی که شما نیاز دارید یه مرحله بالاتره.
    *
    (این پاراگرافی که در ادامه می‌نویسم حاصل شنیده‌های منه، نه تحقیق خودم، چون من دنبال پذیریش لیسانس نبودم. بنابراین حتما ایراد هم هست داخلش.)
    فکر می‌کنم شما برای ورود به کالج در اونجا امتحان SAT نیاز دارید. که برای مهندیسی ریاضی و فیزیکه (و شاید زبان). برای اون به حد کافی کتاب و ویدیو آموزشی هست. به دنبال اونا بگردین.
    یه سال پیش یه جزوه‌ای رو یکی از دوستان تهیه کرد و توی تالار گذاشت درباره چگونگی پذیرش گرفتن برای دوره لیسانس. فکر کنم اسمش چیزی تو این مایه‌ها بود: Undergraduate Admission from A to Z
    *
    کلا کتابای خوبی می‌تونید پیدا کنید. مثلا High school Algebra و College Algebra برای مبانیش، در ادامه Pre-Calculus Mathematics و موارد مشابه در زمینه هندسه و فیزیک و ...
    من توصیه می‌کنم همین‌ها رو انگلیسی بخونین و مطمئن باشین بهترین کتاب‌های ممکن از نظر شیوه آموزشی هستن. هم لغت‌هاشون ساده‌س، هم مطالب رو با زبان ساده و مثال‌های زیاد ارائه دادن.
    گام بعدی اینه که دنبال نمونه‌ سوال‌های امتحان‌های SAT بگردین.
    *
    تافل نیاز ندارین؟
    *
    اگه فکر می‌کنین حتما باید از منبع فارسی استفاده‌ کنین، کتاب ریاضیات دبیرستان تغییرات خیلی زیادی کرده و مطالب زیادی ازش حذف شده. (از ساده شدنش همین بس که کتاب حسابان سال سوم ریاضی با قضایای مشتق و محاسبه مشتق توابع تموم میشه! هیچ چیزی از کاربرد مشتق و مشتق دوم و اینا وجود نداره تو سال سوم! انتگرال که پیشکش)

علاوه بر اون کتاب‌های پیام نور در زمینه درس ریاضیات پیش‌نیاز و ریاضی ۱ رو بگردید و پیدا کنید.
    The Future you see is the Future you get.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط isaac7 نمایش پست ها
    سلام

علاوه بر توضیحات n301-d632 عزیز، باید بدونید که ریاضیات مطرح در بطن علم کامپیوتر، ریاضیات گسسته است. به نظر من قبل از این که وارد فاز آنالیز بشید، بهتره مباحث ریاضیات گسسته رو شروع کنید. چون اصولا پایه فهم تمام مسائل تئوری در Computer Science ریاضیات گسسته هستند. اگر در آینده به موضوعاتی مثل Robotics، یا Machine Vision علاقه مند شدید، اونجا باید حتما دید آنالیزی و حساب دیفرانسیل و انتگرال هم داشته باشید.
    کتاب گریمالدی که فکر می کنم ترجمه اش هم موجود باشه، کتاب بسیار مطرح و مناسبی به حساب میاد... اگر اشتباه نکنم انتشارات فاطمی ترجمه این کتاب رو منتشر کرده...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

دوستان من به مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار خیلی علاقه دارم پایه ریاضیم هم قویه و می تونم حتی بهترش هم بکنم اما برنامه نویسی رو در حد دبیرستان بلدم .آیا حتما باید قبل از ورود به این رشته برنامه نویسی در سطح ++c رو بلد باشم یا تو دانشگاه میتونم یاد بگیرم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط alimack نمایش پست ها
    دوستان من به مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار خیلی علاقه دارم پایه ریاضیم هم قویه و می تونم حتی بهترش هم بکنم اما برنامه نویسی رو در حد دبیرستان بلدم .آیا حتما باید قبل از ورود به این رشته برنامه نویسی در سطح ++c رو بلد باشم یا تو دانشگاه میتونم یاد بگیرم؟
    سلام

خیر... در دانشگاه نه تنها زبان برنامه نویسی بلکه خیلی از مفاهیمی که برای برنامه نویسی خوب و موثر لازم هست رو یاد میگیرید... مثل ساختمان داده ها، ریاضیات گسسته علم کامپیوتر، طراحی الگوریتم ها، ساز و کار interaction زبان های برنامه نویسی با سیستم عامل و خیلی موارد دیگه...
    البته مسلما داشتن پیش زمینه در هر موردی بهتر از نداشتن اون هست!!!

براتون آرزوی موفقیت دارم

Local Moderator

کاربران گرامی، مطالب نوشته شده به صورت پینگلیش حذف گردید.
    توجه داشته باشید که مطابق قوانین تالار پاسخ به پست خلاف، خود خلاف بوده و چنین پست هایی حذف خواهند شد.

لطفاً یک بار دیگر مقررات فروم را مطالعه فرمایید.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad

Junior Member

با سلام من یک مقدار دچار سردرگمی شدم ، امسال باید کنکور بدم ، به نظر شما بین علوم کامپیوتر یا نرم افزار کدام در خارج از ایران راحت تر پذیرش میگیرند ؟ و بازار کار بهتری دارد ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mdor نمایش پست ها
    با سلام من یک مقدار دچار سردرگمی شدم ، امسال باید کنکور بدم ، به نظر شما بین علوم کامپیوتر یا نرم افزار کدام در خارج از ایران راحت تر پذیرش میگیرند ؟ و بازار کار بهتری دارد ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    تفاوتی ندارند و با مدرک هر کدام در گرایش دیگر میتونید ادامه بدهید مهارتهای فنی و کاری شما مهم است.

Junior Member

ممنون . ببخشید من سوال زیاد میپرسم ! یعنی هیچ کدومشون برتری به اون یکی نداره ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mdor نمایش پست ها
    ممنون . ببخشید من سوال زیاد میپرسم ! یعنی هیچ کدومشون برتری به اون یکی نداره ؟
    اولا هیچ رشته ای در دنیا برتری به رشته دیگری نداره. شما بر اساس علاقه انتخاب کنید و توانمند باشید و خوب کار کنید در هر رشته ای موفق میشوید.
    دوما این دو رشته شباهت زیادی دارند. اگردنبال برنامه نویسی هستید نرم افزار بهتر است ولی شما علوم کامپیوتر هم بخوانید میتوانید در کنارش مهارتهای برنامه نویسی تان را تقویت کنید. در زمینه کامپیوتر مهارت فنی بسیار مهمتر از عنوان رشته است.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)